Volt már alatta track, csak highway=path -nak volt jelölve. Átállítottam highway=cycleway-re, a kapcsolódó cimkékkel (gyalogos-kerékpáros, de osztott). Majd valamikor lefrissül a térképeken.
- Martonvásár belterületén a Brunszvik utca teljes terjedelmén (vasútállomás és Kodály Zoltán utca között) a park oldalán önálló kerékpárút található, 1-2 éve adták át - nem szerepel a térképen
- Tápiószecső és Sülysáp között a zöld pöttyökkel jelzett kis utacska valójában egy régi kerékpárút, amiről több helyen lekerültek a bicikliút táblák, de néhol még megvan - tehát ez egy használatban lévő önálló kerékpárút, hiszen a főútról ki is vannak tiltva a bicajosok
Ha valakinek van strava előfizetése, az ott használható útvonaltervező is nagyon jó. A merretekerjek talán kicsit könnyebben kezelhető, ezért használtam eddig azt. Sajnos strava esetén a regisztráció nem elég, csak a fizetős verzióban érhető el az útvonaltervezés.
Én is sajnálom, hogy nem működik az útvonaltervezés, mert évek óta használom, nagyon megszoktam... Telefonra ajánlom helyette a Locust, egész jól lehet vele tervezni, vagy asztali gépre a terkepem.hu oldalt, ahol be lehet kapcsolni kerékpáros réteget és 3 opcióval tervezhető az útvonal.
Ha nem ér rá a tulajdonos, nem akarja átadni valakinek? Vagy nem lehetne valahogy ezt megoldani? Szinte biztos hoyg lenne valaki vagy akár többen... valakik akik szívesen foglalkoznának ezzel. Vagy volt már erről szó? - bocs, ha igen, nem olvastam el visszamenőleg az ÖSSZES hozzászólást.. Ez az egyik legjobban használható kerékpáros térkép és útvonaltervező, amivel valaha találkoztam. Kár lenne csak úgy veszni hagyni.
Néha szerintem foglalkozik vele, mert volt olyan, hogy fél évig nem frissült a térkép aztán megoldódott. Esetleg írj az info@merretekerjek.hu címre, hátha azt olvassa.
Megfigyelésem szerint ez a dátum minden vasárnap frissül. Olyankor szokta frissíteni a térkép csempéket. Más kérdés, hogy a dátum akkor is változik, ha valamiért nem sikerül a frissítés. De most hétvégén sikeres volt, felkerült egy út, amit 2-3 hete vettem fel és eddig még nem jelent meg.
Van szomorúbb is: abban bíztam, hogy valami javascript hiba okozza, elkezdtem nézegetni, de csak addig jutottam, hogy az egyik AJAX hívás fut 500-as (Internal Server Error) hibára, vélhetőleg ez okozza a gondot.
Szóval lehet, hogy nem is a magyar oldalon van a gond, hanem a háttérben használt szolgáltatásban van valami hiba.
Nem rossz az sem, bár engem kicsit irritál, hogy az OSM közösség önkéntes munkájából valaki profitot akar csinálni. Még akkor is, ha adnak hozzá valamennyi értéket a POI-kkal.
A Brouter a leghasonlóbb. A Merretekerjek is ennek a tervezőjét használja.
Jobboldalt a More gombnál hozzá tudod adni a CyclOSM layert, az egy elég jó kerékpáros térkép. Persze szokni kell a jelöléseket. A CyclOSM oldalán van jelmagyarázat.
Áttettem a Chrome-ra, és egy rövid, sétás teszten rendesen működött – nagyjából. (Mellesleg a linkelt wikis oldalt nem értem, hogy akkor mobilon nem jó a Firefox, vagy asztali gépen sem, mert ez utóbbin nekem tökéletesen működi Firefoxon a merretekrjek.hu honlap...)
- Ugyan épületek között voltam, de a beígért "amerre mész, ahhoz igazítja a képernyő irányát, tehát nem kell folyamatosan igazítani azt" nem valósult meg, pontosabban volt vagy 2-3 pillanat, amikor működött ez is (kézzel kattintgatva, fordítgatva működik). Gondolom, több műholdra rálátással jobb lesz.
- Illetve mindig feljön egy "Egyszerű nézet módra váltás" ablak alul, amire kattintva csak a Rólam oldal jön fel. Ez a mód nem működik, vagy megint én kattintottam rosszul?
- Útvonaltervezést is kipróbáltam, habár kicsit máshogy sikerült, mint a haszn ut-ban írva vagyon. De majd újból tesztelem.
+ Letöltöttem a szerző által is ajánlott Oruxmaps appot, amivel lehet az útvonalterveket offline is látni. Majd hétvégén tesztelem az egészet, remélem, jó lesz.;)