Keresés

Részletes keresés

Babola_ Creative Commons License 2010.12.10 0 0 142

Szerintem próbálkozz a mamami fórumon, azt többen olvassák, esetleg tanácsot is tudnak adni...

http://www.mamami.hu/forum/index.php

Előzmény: pated (141)
pated Creative Commons License 2010.12.10 0 0 141

Remek... egy egész készletet vettünk... Ha vki szeretne cserélni, én benne vagyok! pated@freemail.hu

Előzmény: myrtill82 (140)
myrtill82 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 140

Nem mindegyik babának válik be  ugyanaz a pelus,lehet ez nektek nem jo választás,kisérletezni kell még...

Előzmény: pated (139)
pated Creative Commons License 2010.11.07 0 0 139

Szia era baby2!

 

A segítségedet szeretném kérni, mert én is a Coolababy mosható pelenkát vásároltam meg a tépőzáras fajtát, de valamit nem jól csinálhatok, mert a pisi és a kaki is kifolyik. Hol a combjánál, hol a hátánál, hol a hasánál. Egyszóval ahol nyílás van, ott jön a dolog. A Baba 5300 gramm körül mozog. Lehet, h vékony hozzá a combja? Vagy nem jól rakom fel rá? Már kezdem unni, h naponta 6-szor öltöztetem át... :(

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: era_baby2 (138)
era_baby2 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 138
Szia! én a Coolababy-t használom és igazán megbízhatóak. 3 hete minden nap mosom őket és sem a címke sem az anyag nem roncsolódott, sőt, jobb lett a nedvszívóképessége a betéteknél is. Szóval szerintem, sőt, biztos vagyok abban hogy át vertek téged és egy jó néhány hónapig használt pelusokat adtak el neked. Én a teszveszen most árulok 3 pelust amiket kb. 7-8-szor használt a fiam és tök szép állapotúak.
Előzmény: vayacon77 (134)
ild79 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 137
Nos azt azért érdemes tudni, hogy a gyártók, ahogy én is (FiDiNi), ajánlják, hogy első bevetés előtt érdemes többször átmosni, mert így fokozódik az anyag nedvszívó képessége. De szerintem ettől még nem kellene lekopnia a címkének (bár a monapelnek nyomott címkéje van, ami nem túl strapabíró).
Előzmény: vayacon77 (134)
myrtill82 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 136
Zsebesböl rengeteg van köszi,de a mamami fórumon tuti találsz vevőt.
Előzmény: andiiika (135)
andiiika Creative Commons License 2010.09.09 0 0 135
Nekünk nagyon beválltak a zsebes pelusok, teljesen családbarátak- nagyszülők, apukák is simán feladják.....
Bumgeniust és Totsbots pelusokat használunk- szerintem nagyon megbízhatóak....
Esetleg van aki kipróbálná? Túl sokat felhalmoztam- és pártól megvállnék.
Mindegyik foltmentes, jó állapotban van.
vayacon77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 134
köszi a gyors válaszokat. a srác azt irta hogy egyszer próbálták ki, nekem az azt jelenti hogy max egyszer mosták ki utána, meg esetleg az előmosások. szerintem már az üzletben bolyhosak ezek (bambinomio, monapel praktika), a prefoldokból meg kiállnak a szálak
Előzmény: myrtill82 (133)
myrtill82 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 133
A kipróübálás valakinél egy alkalmat jelent,valakinél 2-3 hónapot,és abbol se mindegy hogy sürün használták,vagy pl. hetente.

Bár ha nem hibás,akkor haszálatban ugyanolyan mint az ujak.
Előzmény: vayacon77 (130)
myrtill82 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 132
Odaát a tatai különitménnyel benne vagyok a rendelésben;))

itt sajna kevesen vevők az uj dolgokra....mint a moshatózás,hordozás...
Előzmény: Gyöngyesz (129)
franciacsibe Creative Commons License 2010.08.26 0 0 131
nekem popolinim is van, 4 havi mosas ellenere sem kopott le a cimke (bolyhosodas az igen, de azert az sem tulzottan)
Előzmény: vayacon77 (130)
vayacon77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 130
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni. Vaterán vettem egy mosható pelus csomagot (Monapel, Popolini, Bambinomio), úgy adták el, hogy csak kipróbálták, gyakorlatilag újak. A pelusok viszont nagyon bolyhosak, kopottak a cimkék (valamelyikről szinte teljesen lekopott). Szerintetek nézhetnek ki így egyszeri kipróbálás után (gondolom egyszer-kétszer moshatták is). köszi előre is
Gyöngyesz Creative Commons License 2010.08.25 0 0 129
Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra.
Igaz az én manócskám most lett szobatiszta,de szinte végig moshatóztunk.
Azt a véleményt én is osztom,hogy lehetőleg több pelust is próbáljon ki valaki mielőtt egy egész csomagot megvenne.
Egyébként a Popin elég jó pelus(bár nekünk nem volt szerelem) de a Dry változata katasztrófális.!
Nemtudom hogy milyen műszálas anyagból van ,de még azok is kipattognak tőle akik eddig is szárazontartós,műszálas pelust használtak
Most szervezek egy előrendelést nagyon jó mínőségű és kedvező árú pelusokból .
Itt minden infót megtaláltok:
http://zoldbolygo.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=259
myrtill82 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 128
Nekünk a Coolababy jött be mert zsebes és szárazontartós a belső réteg,de AIO,mert a külsővel kombinált pelusba a zsebbe tehetsz betétet.

A popint is szeretjük,a popolini onesize gyapjukülsővel vagy szintén gyapjuval az ultrafit,a frottiros.....
Előzmény: Babola_ (120)
myrtill82 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 127
Hát neked is a lenti fórumot ajánlom mert a selyem betét szárazontartó mig a többi nedvszivo...eléggé kevered őket.

Ecettöl nem lehet pirosság hisz pont azzal öblited ki a mosószert.
Előzmény: Babola_ (116)
myrtill82 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 126
Nem szabad rögtön egész készletet venni.....V2esek?
én is vevö lennék párra.

Mikor pelusváltás van,gyakran pirosodik a popsi.
ajánlom a mamami.hu fórumát,ott is a popin topikot.
Előzmény: nyuszifog11 (115)
Mikolt Creative Commons License 2010.08.02 0 0 125
koszi, mar maczy intezi nekem:)
Előzmény: franciacsibe (118)
franciacsibe Creative Commons License 2010.08.01 0 0 124
flanel van, legalabbis azt hiszem ugy hivjak. az tuti hogy nem az a torulkozoanyag.
viszont az van rairva hogy bio pamut, na az most melyik?
olyan ertelemben nem szep, hogy nem szines, nem mintas (bar ez ugysem latszik a kulso alatt, de en a nagyobbaknak is adok bugyit-gatyat hogy a szine harmonizaljon a tobbi ruhadarabeval, pedig a kutya nem latja, csak nekem ez a heppem, szeretem a gyereket oltoztetni, mar amig hagyjak :))). de nem annyira nagy, ossze lehet "hajtogatni", a kozepesek koze tartozik nagyfenek-tekintetben.
a kiscsaj anyatejet eszik, de szerintem abbol hihetetlen mennyisegeket, 2 hosan volt 5.9 kilos, es a 67-es ruhak egy resze most 3 hosan kezd ra tul kicsi lenni... (furcsa is nekem ez egy vezna-girnyo kisfiucska utan)
Előzmény: Babola_ (123)
Babola_ Creative Commons License 2010.08.01 0 0 123
Köszi szépen! :-) Kérdezgethetlek tovább?
Popolini UltraFitből flanel vagy frotír van neked? És milyen értelmeben nem szép? Túl nagy?
Kissalvus - 2. méret jó most a pici lányra? :-o Mivel eteted? :-D
Otthonit nem próbáltál semmilyent? Én sem "otthon" lakom, de most majd megyünk haza, és gondoltam, ha van, ami jó, akkor hozok onnan is.
Előzmény: franciacsibe (121)
franciacsibe Creative Commons License 2010.08.01 0 0 122
ja es persze ez csak az en velemenyem, masnak biztos mas jon be, ez olyan mint a vizes kontra szaraz tarolas, mindkettonek megvannak az elonyei es hatranyai, en speciel fertotlenitoszeres vizben tarolok es ez jo nekem :))
Előzmény: franciacsibe (121)
franciacsibe Creative Commons License 2010.08.01 0 0 121
a Popolini UltraFit (nem szep, de jo nedvszivo, konnyen szarad, bio pamutbol van), ez fokent Nature Babies kulsovel (tobb meretes) vagy Thirsties kulsovel. A Bummis is jo kulsonek, de a tepozarja tul merev nekem, abbol a patentos jobb. Plusz francia bambuszbelsok amik jok, az otthon nem hiszem hogy van, a Lulu Bambou meg kenderbol vagy mi az, a Lulu Dodo. Ejjelre meg a Ptit Bambou Nature meg a Ptit Bambou Dodo. Ma probaltam ki eloszor egy Kissaluvs-ot, ez amerikai marka, kaptam egy kettes meretet, ez is jonak tunik.
Ami meg zsebes, abbol a GroBaby (most GroVia neven fut), ez mondjuk ejjelre kicsit keves lenne de par oras kimozdulashoz tokeletes es a kulsoje gyakorlatilag azonnal szaraz, igy tobb betettel aranylag gyorsan forog. Egesz kicsikent, 5 kilo alatt volt 1-2-szer hogy kifolyt belole ez-az, de azota teljesen okes.
Igy utolag azt mondom nem kell bedolni hogy az AIO-k milyen csodasak meg egyszeruek, egy sima, klasszik pelenkabelso meg kulso feladasa sem nehezebb (nalunk az apuka pelenkaz ha itthon van es neki is megy :))), kozben meg nedvszivasban-vizhatlansagban-szaradasban sokkal tobbet tudnak. Es jobban varialhatoak. Es erdemes a legalapabb, pamut vagy bambusz, termeszetes anyaguakat megvenni, aztan a stay-dry funkcio biztosithato egy darab polarszovettel (regi polarpulcsi szetvagasa, vagy ha nincs, meterre venni es felvagni) amit az ember betetkent beletesz.
Előzmény: Babola_ (120)
Babola_ Creative Commons License 2010.08.01 0 0 120
És mi az, ami bejött nektek?
Előzmény: franciacsibe (119)
franciacsibe Creative Commons License 2010.08.01 0 0 119
a mikroszaltol nalunk is pirosodik a fenek. Polarbetetet teszek bele vagy ejszakara bourette selymet es azzal teljesen okes.
Amugy a nagyon nagy pirossag oka a gomba volt, az kenoccsel lement plusz egy gyogyszertari cink-oxidos kenocs elmulasztotta a maradek pirossagot.
Azota odafigyelek a betetre + gyakori csere + linimentet kenek ra (egy itteni cucc, olivaolaj + meszviz, de barmi olajos cucc megteszi) es ketszer oblitem, a masodik oblitesben ecettel.
A gyerekorvosunk talalta ezt ki, oszerinte rosszul oblit a gepem (valoban kicsit habos meg obliteskor a viz) es mososzermaradvanyok vannak a vizben, attol is pirosodik a gyerek bore.
Popsikremet szerintem lehet, de akkor mosd 60 fokon es mondjuk ket-harom hetente dugitsd ki (en egesz ejjeles aztatast szoktam a gyerek furdovizeben mosogatoszerrel es szodabikarbonaval)
Szoval szerintem ezeket azert probalgasd meg vegig.

Azzal viszont egyetertek hogy nem szabad egyszerre sokat venni, nem tudni az adott gyereknel mi jon be, nekem pl az AIO-k akarmennyire tetszettek es csinosak, nem jottek be, se a Bumgenius, se az Itti Bitti, se a Fuzzi Bunz... es orulok hogy egyesevel vettem oket, igy azokbol bovitgetem a keszletet amik a kedvenceim, ezek meg ott vannak tartaleknak.
Előzmény: nyuszifog11 (115)
franciacsibe Creative Commons License 2010.08.01 0 0 118
nezz be a mamami.hu-ra, ott a piacteren tuti talalsz egy csomot...
(en most arulom a kinotteket, de az ujszulott-kicsi meret es nem is popin, gondolom nem azt keresel vagy lemaradtam valamirol?)
Előzmény: Mikolt (117)
Mikolt Creative Commons License 2010.08.01 0 0 117
nem akarsz eladni belole? en most szeretnek venni 10 db-ot.
Előzmény: nyuszifog11 (115)
Babola_ Creative Commons License 2010.08.01 0 0 116
Jaj, ez elég rosszul hangzik, nagyon sajnálom, hogy így jártál! :-(
Én még csak kezdő sem vagyok, majd csak 2 hónap múlva leszek, most csak tájékozódom a témában, még nem vettem egyet sem. Nem próbálod meg valamilyen betéttel? Ha az anyagával van baj, akkor az segíthet. Ha meg a nedvességgel, akkor is...
Ilyeneket olvastam, ami másoknak bevált még piros popsi ellen:
- ecet elhagyása
- bambusz betét
- tencel betét
- polár betét
- selyem betét - ez elvileg pont erre van
Itt van egy fórum is a problémáról:
http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=1071
Előzmény: nyuszifog11 (115)
nyuszifog11 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 115
Sziasztok!

Én még újonc vagyok mosható pelus ügyben, és elég szépen be is fürödtem így elsőre....ezért is írok, hogy a tapasztalatom hátha visszartart másokat attól, hogy rögtön beleugorjanak a 20-as csomag megvásárlásába.

Én Pop-in pelusokat vettem. egy próba csomag után (ami 1 pelenka) rögtön a 20 db-os szettet. Boldogan mentem érte a boltba, és boldogan adtam a 11 hós kislányomra...

Az eredmény vörös popsi 2 nap után!!! Én még ilyet nem is láttma, mert soha nem volt piros a gyerek feneke! Csak halottam ilyenről...szóval két nap után likvidáltam a Pop-ineket...

Nem tudom, hogy mi a probléma....Dream-dry mikroszálasat vettem. Vagy a műszál a gond, vagy, hogy hiába mondják, hogy szárazon tartó rétege van, mégis nedves a felület, vagy a mosószer (ami ua amit születése óta használok). Nem tudom. Egy biztos, hogy eddig nem volt piros a popó, de most az...nagyon is. Ezekbe a pelusokba pedig még a popsikrém használatát se javasolják, tekintve, hogy tömítheti a textilt.

Most nagyon szomorú vagyok, mert annyira szerettem volna ezt a mosható pelus témát. De most elbizonytalanodtam. Ha tényleg próbálgatni kell a sok-sok gyártó termékét, akkor a végén mégsem olyan olcsó ez az egész történet, mint gondolnánk.

Most azt sem tudom, hogy merre tovább...78 ezer volt a pop-in...most kezdjek el másik pelusra költeni? Még ha el is adom a Pop-in-t (egyébkén ódákat zengenek róla, szóval biztosan van akinek jó) akkor is most mere tovább? ááááá

Minden estere: NE VEGYETEK MEG 20-AT EGYSZERRE! AKKOR INKÁBB ELŐSZÖR CSAK NAPI CSOMAGOT!!! ÉS AZT BŐVÍTSÉTEK!
Sok szerencsét a vásárláshoz.
myrtill82 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 114
Hát 20t nem vettem volna,én 2-2 darabokat szoktam venni kipróbálásra,ha bejön,csak akkor többet.
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 113
A sanszot persze megkapja, hiszen nem akartam elaprózni, és mindjárt rendeltem egy 20dbos szettet. Mivel átcsúszott a vámon azért mégiscsak jobban jártunk, mintha itthon vettük volna. Emiatt nem is tervezem további pelenka vásárlását. :O
Előzmény: myrtill82 (112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!