Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1362
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1361
Előzmény: Törölt nick (1360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1360
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 1359

Az e heti Helyi Téma cikke szerint 2010. május 15-ig fog csak megújulni a szétrohadt Király utca, s annak is csak az úttest része - mivel a járdák rendbetétele még ebbe a határidőbe sem fog beleférni. Hiába állította tehát hónapkon át a projektfelelős Gergely József VII. kerületi alpolgármester a munkakezdést, idén sem lesz semmi a 700 milliós utca rekonstrukciójából. A több éve halogatott kivitelezést a VI. és a VII kerület az igéretek szerint közösen végzi majd állítólag, így a kiskörút és a Holló utca között az Erzsébetvárosi Polgármesteri Hivatalé a terep, onnan a Nagymező utcáig pedig a Terézvárosié.

 

És hogy miért épp jövő tavasz a legfrissebb(nek mondott) határidő?! Mert azt hiszik ezek a rosszéletűek, hogy az őszi választáskor mindenki a bugyijába vizel majd, ha meglátja a friss felújítást... Hát őszintén remélem, hogy nem így lesz!!!

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1358
vippa Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1357
Elfelejtettem bemutatkozní. Terézvárosban nőttem fel, a régí Rudas L.utcában, bajzás voltam.
vippa Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1356
Szíasztok!

A segítségeteket szeretném kérní abban, meg tudnátok-e nekem adní az új elérhetőségét annak a honlapnak, ahol a Terézvárosban térképszerűen lehetett "barangolní" az utcákon, s egy adott házra kattíntva meg lehetett nézní magát az épületet ís.

Előre ís köszönöm a segítségeteket.
**BPO-700** Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1355
Időszerű! Évek óta balesetveszélyes volt! (Kivéve tüntetéskor! :P) És évek óta zárva...

És most mi lesz? Felújítják, vagy lebontják?
Előzmény: Törölt nick (1354)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1354
standbyyou Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1353

Sziasztok!

 

szemétgyűjtési akciót szervezünk Budapest tisztaságáért. Tartsatok velünk vasárnap a Városligetben és a Feneketlen-tónál.

Ha van olyan terület, melyet már régóta szemét borít, és senkit nem érdekel, írj nekünk.

 

A tisztaság a barátság és a szeretet hű társa. Ha élsz vele, becsülni fognak az emberek. - Hioszi Tatiosz

 

Info: http://sensemagazin.hu/cafe/sense-kornyezetert

standbyyou Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1352

A legnagyobb igazság, amivel szembe kell néznünk - s ami valószínűleg megfoszt életem hátralévő részében a jókedvre való hajlamtól - az, hogy szerintem az emberek le se szarják, hogy fennmarad-e ez a bolygó, vagy sem. Nekem úgy tűnik, mintha mindenki úgy élne, mint a Névtelen Alkoholisták: egyik napról a másikra. És mintha mindenkinek elég lenne még néhány nap. Nagyon kevés olyan embert ismerek, aki az unokái világáról álmodozik. - Kurt Vonnegut

 

Sziasztok! Folyamatosan szervezünk környezetvédelmi és városszépítő programokat, szemétgyűjtési akciókat. Várunk szeretettel vasárnap a Városligetben, és a Feneketlen-tónál.

Ha ismersz olyan területet, amit elcsúfít a szemét, akkor is írj nekünk.

Minden segítség jól jön, de összefogással változtathatunk a környezetünk tisztaságán.

http://sensemagazin.hu/cafe/sense-kornyezetert

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1351

A parkolótársaságra írták ki a pályázatot? Évente mindössze 5 és fél napnyi parkolási díjért vihetné a Centrum a terézvárosi parkolóhelyeket. Újabb méretes botrány készül a VI. kerület-ben? Az MDF közleménye.

 

Újabb 10 évre betonozzák be a Centrum Kft-t?

 

Terézváros újabb tíz évre szerződne a Centrummal

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1350
Ez a tábla itt a jéghegy csúcsa. A drosztoló taxishiénák ügye eggyel komolyabb probléma - és mégis szarnak rá.!
Előzmény: VEE (1349)
VEE Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1349

Hát nem mondhatni, hogy ide túl gyakran járnak Terézváros lakói!

 

Az alábbi levelet írtam az imént a kerületi illetékesnek:

---------------

Tegnap meglepve tapasztaltam, hogy a Nagymező utcában, a Mozsár utca vonalában, a páros oldalon egy olyan Kresz-tábla van, ami hibás, ugyanis az egyenes korlátozott behajtásának ábrázolása mellett a szabad utat jobbra és balra mutatja, miközben jobbra nincs is semmiféle út, csak egy nyolcemeletes társasház.

 

Nagyon érdekelne, hogy mióta van kint ez a nevetséges tábla? És vajon azóta miért nem vették észre az illetékes útügyi munkatársaik, illetve a közterület-felügyelők? Ugyanis szerintem nekik minden rendellenességet jelezniük kellene.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1348
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 1347
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.21 0 0 1346
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.08 0 0 1345
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1344

Köszönjük!

 

 

Én pedig faügyben kaptam egy hosszú de őszinte választlevelet Verók istván polgármestertől.

 

Terézvárosi fák alatt... - őszinte válasz faügyben!

Előzmény: VEE (1343)
VEE Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1343

Bár betettem már a Budapest rehabilitációja társtopicba, de itt is helye van e két képnek.

 

Ugyan más kerületben lakom, de szemet szúrt a Jókai tér padjának borzalmas állapota, ezért egy kg festékkel (1000 Ft) és a Zsolt kétórai munkájával (2000 Ft) lefesttettem a padot. Igaz, hogy ezzel kétféle szabálysértést is elkövettem (más tulajdonához nyúltam és zsebből fizettem), de azért lehet utánozni, nem nagy a lebukás rizikója...

 

És szíveskedjetek megnézni az első kerület útvonalainak többségét (Attila út, Krisztina krt.), ahol az önkormányzat - szintén más tulajdonát - lepucolta és lefestette, és az esetleges új firkákat azonnal lefesteti a szakcég által eltett, minden házra külön kikevert festékkel. Tudom, hogy a VI. kerületi önkormányzatnak most kisebb gondja is nagyobb ennél, de a helybeliek hivatkozhatnának rá, hogy nem reménytelen a graffiti elleni harc, mert lám, van rá példa a városban.

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 1342
Dzsokijuuing Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1341
Újabb korrupciógyanús havercég a VI. kerületben, akik ellehetetlenítik a kerületben lakók életét: http://index.hu/video/2009/04/16/teto_nelkul_maradt_a_berhaz/
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1340

Újabb igéretcunami Király utca ügyben

 

gjozsef
A két önkormányzat
(VI-VII. ker.) betervezte a költségvetésébe. Közbeszerzési pályázat lesz kiírva, legkorábban április végén.
Pete73 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1339
Annak akinek valamiféle szakemberre lenne szüksége, ajánlok figyelmébe egy remek oldalt, ami kifejezetten Szakember keresés Budapesten sel foglalkozik. Egyszerűen használható, gyors, átlátható, és könnyen megtalálható a szükséges mesterember. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1338
Egyetértünk.
Előzmény: **BPO-700** (1337)
**BPO-700** Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1337
Része Budapestnek! ugyanolyan része, mint a villanegyed (Rózsadomb) vagy a diplomata negyed (Bencúr utca környéke) és a többi... Bár a munkásnegyed eltünt, de az más tészta...
Előzmény: Törölt nick (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1336

Pénzbeli megváltással "kártalanítják" őket jó esetben. És igen, megy ki merre lát. De nincs egységes árfolyam. Mindenki annyit alkuszik ki végül, amennyit bír. Van aki piaci árat kap, de akad aki egy Andrássy úti lakás után végül egy angyalföldi panelbe kényszerül.

 

Egyébként ténylegs zsidónegyedről hosszú évek óta már csak az épületállomány tekintetében beszélhetünk. Kohn és Grün bácsi már nem itt adják veszik egymás közt a maceszliszet - bár a zsinagógák a nagyobb ünnepeken azért szépen megtelnek. De ha még így is van, ez önmagában még nem lehet indok arra, hogy az önkormányzatok - talmi előnyök reményében - eldózerolják a múltat. Hiszen Prágában vagy Krakkóban sem az őslakos zsidók tartják életben az ottani negyedeket.

Előzmény: **BPO-700** (1335)
**BPO-700** Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1335

És a zsidó-negyed hova "költözik"? Vagy a lakók a szélrózsa minden irányába szétszórodnak?

 

Kár lenne ezt az értéket "eltüntetni"...

Előzmény: Törölt nick (1334)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1334
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.21 0 0 1333

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!