Keresés

Részletes keresés

JackBauerTCU Creative Commons License 2016.01.01 0 0 7570

Akkor azt mondod, hogy néha kamu szaga van a meséinek? :-D Ezen mondjuk én is elgondolkodtam, hogy miért nem indul versenyen.

jee_c Creative Commons License 2015.12.28 0 0 7569

Van akinek megy a kéz nélküli egyenlítés, annak is van technikája, de azért ahhoz kell adottság is (nem mindegy, hogy az Eustach kürt milyen az adott embernél).

Szerintem a nyeléses technika nem működhet mindenkinél (pedig milyen jó lenne :) )

 

Megtaláltam a cikket:

http://www.hetek.hu/interju/200311/egy_melyrol_jott_ember

A srácok beszéltek már vele néhányszor, igen kalandos, és nagyot szóló történetei vannak. :) Természetesen semmi akadálya, hogy elinduljon egy dreediving versenyen, ahol meg tudja mutatni, hogy mit tud, ha szeretné.

 

A Frenzel technikát tudom javasolni apneához, az biztosan működik, és erre építve lehet használni a mouthfill technikát, amivel már igen szép mélységeket el lehet érni. Van egy elég jó leírás a Frenzel manőverhez, amit egyikünk volt kedves  lefordítani magyarra, de sajnos most nem találom. Ha az angol megy, akkor elég sok irodalom van hozzá a neten, és oktató/magyarázó videó is van.

 

Előzmény: JackBauerTCU (7568)
JackBauerTCU Creative Commons License 2015.12.28 0 0 7568

Kinek van tapasztalata a Toynbee egyenlítési technikával kapcsolatban? Én eddig nem is hallottam róla, mert mindenhol a valsava- t nyomják az amatőrök agyába, viszont olvastam, hogy egyrészt nem szív el annyi energiát, másrészt pedig kevés az esélye, hogy nem sikerül az egyenlítés. Egyébként ha valaki nem tudná az a lényege, hogy befogott orral nyelsz egyet. Ezt az egyenlítési technikát miért nem ajánlják sehol? Szárazon próbálva effektívnek tűnik maga az érzés számomra.

Egyébként van egy cikk valahol a neten, az a címe, hogy "egy mélyről jött ember", nem emlékszem már a nevére, de egy magyarról szólt a cikk aki nagyon jó volt apnea- ban és nagy mélységekbe ment és ő is a nyelésre referrált, mint egyenlítésre.

Arcsibád Creative Commons License 2015.09.03 0 0 7567

Jó napot! 

 

Érdeklődni szeretnék h hogyan megy a halászat!  Előzőekben olvastam h önök érdeklődtek a halászati vállalkozás után. Az az igazság h én ezzel foglalkoztam a kanári szigeteken. Ha önök csináljak ezt a gyönyörű szakmát én szívesen segitenek. Az igazság az h Hollandiában élek közel 8 éve.  Villanyszerelokent dolgozom. Viszont most megszünt a munkahelyem és szívesen váltanek. Máltára gondoltam ugyanis angolul kozep szinten beszélek. A kanári szigeteket a spanyol miatt feladtam. De szeretnék ezzel a szakmával érvényesülni. 

Ha bármi hasznos infót tud adni Kérem irjon

Előzmény: János Bognár (7560)
Arcsibád Creative Commons License 2015.09.03 0 0 7566

Sziasztok

 

Érdekelne h Máltán hogyan lehet jogosítványt szerezni a szigonyhalaszathoz. 

Fekte Creative Commons License 2015.06.18 0 0 7565

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: jee_c (7564)
jee_c Creative Commons License 2015.06.17 -1 0 7564

Bármelyik búvárboltban megteheted, de akár még a "10 sportos" nagy sportáruházban is. A búvárboltok annyiban jobbak, hogy az eladók többet tudnak segíteni, a másik hely pedig olcsóbb - lehet, persze a minőség nem biztos ugyanaz.

Előzmény: Fekte (7563)
Fekte Creative Commons License 2015.06.17 0 0 7563

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy snorkel felszerelést hol érdemes venni, itthon vagy külföldön? 
Amennyiben itthon (én inkább ezt preferálom), melyik üzleteket ajánljátok Bp-en?

A segítséget előre is köszönöm!  

Zolysys Creative Commons License 2015.05.04 0 0 7562

Rab, Pag, Vis, Vir stb :)

Előzmény: Törölt nick (7556)
Ember a vízben Creative Commons License 2015.05.04 0 0 7561

Sziasztok, 

üdvözlet minden vízimádó embernek a Hajós Alfréd Sportuszodából! Ma pólómeccsre tekintettel az eddig filmforgatásra használt kinti medencében leszünk, amit sokkal jobban szeretek, mert hangulatosabb, szebbek a fényei, akár nappal, akár este, és 4.5 méter helyett 5.5 méter mély, azaz igazán taktikus játékra van benne lehetőség. 

De amit igazán szeretnék kipróbálni, az egy pár napos edzőtábor az Adriánál. Nincs medencebérlet, csak sport és pihenés egész nap a tengerben :) 

János Bognár Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7560

                                                                                 Szia!  

 

Máltán lakom a feleségemmel mostmár 3 éve. Érdekelne a dolog mindig is szerettem volna ilyesmit csinálni. 

Sajnos igazán gyakorlatom nincsen tavaly nyár végefelé vettem a fejembe, hogy meg akarom tanulni a szabadidős merülést és ma éppen olvasgattam a freezer egyenlítési technikát és  gyakorlgattam kicsit,

még akartam erről olvasni és így akartam erre a fórumra. Szerintem nincsenek véletlenek. 

 

Email: b.kacaj.j.jb@gmail.com

Előzmény: glio (7559)
glio Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7559

Sziasztok.csaladi okok miatt atado halaszattal foglalkozo csaladi vallalkozasunk malta szigeten. Kialakult vevokkorrel rendelkezunk mint az ettermek illetve a halarusito boltok kozott. Ehhez viszont olyanok erdeklodeset varnank akik szabadtudos merulesi gyakorlattal rendelkeznek. Alap angol vagy olasz nyelvtudas szukseges. Amit kinalunk- 4.10 m speed boat, 9.9 hp suzuki motorral, csonakvontato, csonakhely. A csonakhoz vezetoi engedely nem szukseges. Regisztralva van a tm malta-nal. A regisztracios koltsege 10 euro plussz koltsegek nincsenek. Betanitasi lehetoseget is biztositunk. ( nem uszotanfolyam, nem halacskak nezegetese). Havi kereseti lehetoseg munkakedv fuggvenyeben 1500_2000 euro. Szep napot mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.22 0 0 7558

Köszi.

Előzmény: jee_c (7557)
jee_c Creative Commons License 2015.01.20 0 0 7557

Tekintve, h szinte végig sziklás a partja, ezért mindenütt lehet jókat merülni.  Mélyebb merülés már nem olyan egyszerű.  Mi az Isztrián találtunk jó helyet, de a szigetek is jók.  Ha van egy csónak esetleg kishajó,  még szebb helyeket lehet találni. 

Előzmény: Törölt nick (7556)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 7556

Köszi.

Horvátországban hol érdemes szabadtüdőzni?

Előzmény: jee_c (7555)
jee_c Creative Commons License 2014.12.27 0 0 7555

Elég sekélyek ezek a tavak. Ócsa lenne jó, de ott nem lehet sajnos merülni (lehetett két éve).

Egyébként 10 m körüli mélysége van a dorogi tónak, ez szóba jöhet, van is ott búvárbázis is.

Előzmény: Törölt nick (7554)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 7554

Üdv!

Melyik Budapest környéki tóban érdemes szabadtüdős búvárkodni? Olyan tavak érdekelnének, ahol a fürdés is engedélyezett.

aábccsdez Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7553

Köszi.

 

Már én is találtam a seawatch.hu-n

 

aábccsdez Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7552

Igen most jöttem rá, hogy nem órát, hanem comprutert kellett volna írnom

bcslaci Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7551
Előzmény: bcslaci (7550)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7550

áááááááááááááá, bocs, második olvasásra megértettem :D :D

Előzmény: aábccsdez (7548)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7549

http://aquanauta.hu/buvartanfolyam/szabadtudos/

 

Szabadtüdősök főleg itt vannak:
http://www.aida-hungary.hu/forum/viewforum.php?f=2

 

Ha regisztráltál jelezd itt (indexen) és aktiválnak.

Előzmény: aábccsdez (7548)
aábccsdez Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7548

Jó estét.

Nem tudom jár-e erre valaki, inforációt szeretnék gyüjteni freediver órákról, de magyar linket nem nagyon találok a guglin semmit, pedig a férjem szeretne egyet, gondoltam, meglephetném karácsonyra. Valaki segítene?

Szoles99 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 7547

Szia!

 

Köszönöm! Már írtam is oda.

Előzmény: jee_c (7546)
jee_c Creative Commons License 2014.10.06 0 0 7546

Szia, aktiváltalak. Üdv ott is! :)

Előzmény: Szoles99 (7545)
Szoles99 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 7545

Kedves jee_c!

 

Regisztráltam az AIDA fórumra, de sajnos még nem jött email. Nyilván senki sem feledkezett meg rólam, tudom :-), de azért jelezném itt is. (Úgy látom, ez a szokás.)

 

Ha esetleg tudnád élesíteni az ottani regemet, az jó lenne, köszönöm! 

 

Üdv,

Szoles

jee_c Creative Commons License 2014.07.06 0 0 7544

Megkésve kicsit, de törve nem :) , aktiváltam a felhasználót.

Előzmény: TomMol (7537)
bcslaci Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7543
bcslaci Creative Commons License 2014.07.02 0 1 7542

Fogkrémmel dörzsölve jól kimosni (nem szemcséssel).
A beleköpés csak száraz maszknál működik, ha már nedves belül nem lesz olyan jó a hatásfok :D

Előzmény: lawyer88 (7541)
lawyer88 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7541

Sziasztok! Búvárszemüveget ki hogyan szokta párátlanítani? Rengetegszer hallottam már,hogy 

beleköpni és szétdörzsölni. Próbáltam, semmi. Három-négy merülés után mindig fel kell jönni és lehúznom kimosni. Nektek mi vált be? 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!