Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2022.10.20 0 0 14315

Hm... Nem rossz ötlet ez sem. Köszi!

Előzmény: rferi (14314)
rferi Creative Commons License 2022.10.20 -1 0 14314

Nekem csak olyan van, ahol a könyvet a kemény borítóival ki kell hajtogatni. Van három-keményfedeles, és négy-keményfedeles verzió is.

A négyes például olyan Zeiss használati utasítás, aminél a bal oldali két kemény között van a szöveges könyvrész, a jobb oldali két kemény fedél között pedig a képes könyvrész.

Így bármelyik képet lehet nézegetni a szöveg olvasása közben lapozgatás nélkül.

Hátránya, hogy elég széles asztalhelyet foglal, bár csak A5 méret, de ha teljesen széthajtom, akkor A3 hosszméretű a sz

élessége (kb 42 centi)

Előzmény: GPF (14313)
GPF Creative Commons License 2022.10.20 0 0 14313

Létezik-e olyan könyv, aminek a belsejében is van egy kemény "borító"? Mintha két könyv lenne egybekötve.

És, ha igen, akkor hogy kell elkészíteni a belsejében azt a borítót? Főleg az érdekelne, hogy a gerincet hogy kell rádolgozni?

lettike1967 Creative Commons License 2022.03.11 0 0 14312

Sziasztok! Jó állapotú gerenda prést vásárolnék.

Valakinek eladó? Vagy tipp, hol nézzem meg?

Köszönöm.

Alfato Creative Commons License 2021.09.05 0 0 14311

Tisztelt Mindenki!

 

Végre elkészültek a képek.

 

Tisztelettel kérek mindenkit, hogy emailben jelezze igényét. A műhely anyagát egyben szeretnénk eladni. Betűk, betűszekrény, sablon tartók, vágó gép, prés stb.

 

jotta.consulting@gmail.com

karrier Creative Commons License 2021.06.30 0 0 14310

Kedves Kollégák!

Bazsi nem jelentkezett és hamarosan hazautazom, úgyhogy megpróbálok jó helyet keresni egy fűzőláda-prés kombinált könyvkötő szerszámnak. Működése egyszerű, kis helyen elfér, hobbistáknak kitűnő választás.

Ha mindig is ilyenre vágytál, akkor itt az alkalom!

Ára: 15 000 Ft

 

Ha valakit érdekel, akkor van egy öntöttvas, asztali, (levél)présem is, kb 25x35 cm-es nyomófelületttel. Kérésre képet küldök.
Ára: 45 000 Ft

 

Mindkettőt július végi, pesti szállítással tudom vinni.

Írjatok itt, vagy privátban! Remélem mindkettőnek sikerül jó helyet találni!

 

karrier Creative Commons License 2021.05.27 0 0 14309

bazsi345 keress meg légszíves!

Alfato Creative Commons License 2021.04.29 0 0 14308

Mindenkinek fogok válaszolni képekkel.

Alfato Creative Commons License 2021.04.27 0 0 14307

Bocsánat, a nagyon régi email cím van még itt.

Erre a címre lehet írni: jotta.consulting@gmail.com

 

 

Baranyai. Creative Commons License 2021.04.26 0 0 14306

Szia Alfato!

 

Én is szeretnék írni, ha lesz egy e-mail cím.

 

Köszi!

Előzmény: Alfato (14304)
rferi Creative Commons License 2021.04.26 0 0 14305

A baj csak az, hogy a címed vagy nem létezik, vagy megtelt a postafiók, mert nem tud levelet fogadni.

Próbáltam írni.

Előzmény: Alfato (14304)
Alfato Creative Commons License 2021.04.26 0 0 14304

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Édesanyám több mint 45 év után tavaly előtt befejezte könyvkötői munkásságát. Kézzel aranyozott, gépesítve csak a vágás volt. Most, hogy Apu elment, úgy döntött eladja az évek alatt megszerzett eszközöket, aminek része egy Adast Maxima 80-as vágógép rengeteg késsel, ólom betűkészletek, sablonok, szürke lemez készletek, vásznak...

 

Ha esetleg valakit érdekel keressen bizalommal.

 

Köszönöm.

karrier Creative Commons License 2021.04.19 0 0 14303

Szia Bazsi!

 

Írnál nekem egy e-mailt?

A tied nem publikus, így nem értelek el.

Van számodra valamim. :)

 

Mint mondtam, mindig akad egy jó szerszám, de ez még annál is jobb...

 

Kérlek írj!

 

Köszi.

Előzmény: bazsi345 (14301)
karrier Creative Commons License 2021.04.05 0 1 14302

A fűzőláda a valódi bordára fűzött könyvhöz kell. Ha "csak" könyvet akarsz fűzni, azt fűzőszalagra, asztalsarkán is meg lehet oldani. A fűzőláda kicsit túldimenzionált a hobbi, illetve kezdő könyvkötőknek szerintem.

 

Simán el kell kezdeni fűzőszalagra fűzni, kettőre vagy háromra, mérettől függően. Erre rengeteg youtube-os videoó is van, vagy leírások a neten. Nem nagy ördöngősség.

 

Sok sikert!

Előzmény: bazsi345 (14301)
bazsi345 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 14301

Köszönöm a segítséget!


Más is az asztalost tanácsolta esetleg, vágót azt láttam itt használtat hírdetve már ha tényleg jó, és az a vágó rész elég is lenne, nincs szükségem ilyen 75 centisre mondjuk, 
Illetve itt helyben szerencsére elvileg van valakinek vágója, hátha van neki kerete is feleslegbe, vagy amit lemásoltathatnék asztalossal mondjuk.

Mindenképpen fűzni szeretném majd idővel, és magam illetve szeretném meg is tanulni, egyenlőre csak hobbi szinten saját célra úgy mond, meg van is itt könyvem amit újra lehetne, vagyis inkább muszáj lenne újrafűzni, eléggé szétesőben van :D 

Előzmény: rferi (14298)
bazsi345 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 14300

Hálásan köszönöm! 

Várom válaszát majd, hátha összejönne :) 

Előzmény: karrier (14299)
karrier Creative Commons License 2021.03.16 0 0 14299

Szia! Kollégák már leírták, el tudod a fűzőláda nélkül is kezdeni a kötést, de nem nagy szám elkészíteni.

Gondolkodom, hogy hol láttam modern, könnyen beszerezhető anyagokból készültet. Kis idő kell hozzá, de meglesz.

 

Vagy nézek, hátha éppen leesik egy... :)

Csak szerencse dolga.

Előzmény: bazsi345 (14295)
rferi Creative Commons License 2021.03.12 0 0 14298

Üdv az érdeklődők között!

A keretet készen beszerezni tulajdonképpen csak szerencse dolga.

Én  nem fűznék hozzá túl sokat. Mára sajnos nagyon megfogyatkozott a klasszikus könyvkötő társadalom, szinte mindenki bezárt. Amijük volt, kéz alatt elkelt.

Ami szerintem járható út, az kétféle:

- megcsinálod magad, nem nagy vasziszdasz, pár fadarab összecsavarozva már jó

- kerítesz egy olyan fényképet, ami olyan, mint amilyet szeretnél, és egy asztalossal elkészítteted Ez drágább lesz.

 

De én például keret nélkül szoktam a fűzött könyveket is fűzni, a ragasztotthoz pedig nem is kell.

 

Amire kapásból szükség lehet ragasztott könyvhöz az alig valami.

Néhány szorító vagy szorítócsipesz, pár deszkalap a préseléshez,

ecsetek, ragasztó, sniccer, olló, vonalzó. Ha van igazi könyvprés, az sokat könnyít, de végül is kiváltható a szorítókkal.

 

Azt tudni kell, hogy ha a könyv fűzött, akkor azt nem lehet úgy fűzni, hogy ne kelljen körbevágni. Ekkor hirtelen megugrik a szükséges eszközök köre, mert kell valami könyvvágógép, nem ártana egy klocz prés sem a gerinc gömbölyítéséhez. Ez utóbbi még csak-csak, de egy könyvvágógép már kicsit drágább beruházás használtban is.

Előzmény: bazsi345 (14295)
GPF Creative Commons License 2021.03.12 0 0 14297

Elég jól és sokáig el lehet lenni keret nélkül. Vannak más módszerek is.

 

Előzmény: bazsi345 (14294)
GPF Creative Commons License 2021.03.12 0 0 14296

Hát, ezt itt egy hozzászólásban kissé nehéz lenne kellő alaposággal elmagyarázni.

 

Letölthető a Kis könyvkötő c. könyv, érdemes lenne azt elolvasni. Nem vastag, de sok kérdésedre választ kapsz belőle.

 

 

Előzmény: bazsi345 (14295)
bazsi345 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 14295

Szia, tudnál segíeni nekem? 

Könyvkötéshez milyen anyagokra és eszközökre lehet szükség?
illetve újonnan nyomtatott könyvhöz milyen papírt ajánlanál, vagy jók ezek az új digitális papírok is simább felülettel? 

 

könyvfűző keret-et honnan lehetne szerezni?

például könyvkötő csont-ot találtam több helyen is árulva...

Előzmény: karrier (14258)
bazsi345 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 14294

Sziasztok!

Teljesen új vagyok ilyen téren, de megtetszett nagyon ez a könyvkötészet dolog, olyan kérdésem lenne, hogy könyvfűző keret-et lehet-e venni vagy tud-e valaki csinálni vagy sajátmagunknak kell 'épteni' egyet?
Mert nem nagyon látok vagy találok sehol, mármint eladót, de maga egy terv is jó lenne, képet is kb csak rajzoltat láttam róla, illetve videókban láttam, de ennyi.

karrier Creative Commons License 2020.12.10 0 1 14293

Rendezgettem a fotóimat.

 

Szerszámok:

rferi Creative Commons License 2020.10.22 -1 0 14292

Ez egy szimpla ecset, amivel fest. Látszik, ahogy időnként meghajlik a festéktől csúcshegyesre összeállt szőr a könyvgerinc felületén.

Hogy a festék 24 karátos arany lenne--- hát vannak fenntartásaim, de akár az is lehet, ha valahonnan sikerült valódi aranyport keríteni, amit aztán valamilyen módszer szerint kolloiddá kevertek el.

Régen minden háztartási boltban lehetett kapni nagyon finom aranyport, ami persze nem aranyból volt, de nagyon jól tartotta az aranysárga színt. Ebből a szobafestők kolloid oldatot kevertek, az került a gumihengeres hengerező készülékbe, és azzal hengerezték fel a falra a mintákat. Mára ez nagyon kiment a divatból, nem is tudom, ilyen aranyport lehet-e még kapni egyáltalán, remélem igen.

A kolloid készítése minden szakinak saját recept szerint működött, amiben nem volt ritka a tojásfehérje, meg hasonló összetevők sem.

 

Most megnéztem: OBI-ban van 50gramm aranypor  ezerkétszázért

 

Az igazi arany porban való felhasználásáról pár szóban itt:

http://web.ceu.hu/medstud/manual/MMMhu/gilding.html

Előzmény: borig92 (14291)
borig92 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 14291

Tiszteletem a hozzáértőknek!

 

Szeretném megérdeklődni hogy hogyan is működik videón látott módszer:


https://www.youtube.com/watch?v=Avkssa85qkc

Sűrűn van forrasztópáka a kezemben, nekem ez annak tűnik.

 

Hogyan tudnám ezt otthon elvégezni egy könyvemen? Természetesen nem érzem szükségességét hogy valódi aranyat használjak.

Egyébként bármi más megoldás is érdekel erre a problémára: bőr kötésű könyvem gerincén a süllyesztett feliratból kikopott az arany színezés.

 

Köszönöm a tanácsokat és információmorzsákat

juhaszati Creative Commons License 2020.09.15 0 0 14290

Szia engem érdekelnének! guttenberg1@gmail.com

Előzmény: karrier (14280)
Ali54 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 14289

Sziasztok,

 

Kis sorozatú stancolásokhoz keresek A4 és A3 közötti munkaterülettel valamilyen kézi/gépi meghajtású masinát, a 2mm-es szürkelemezhez elegendő erővel. Árat, fényképet, lelőhelyet kérnék itt, vagy az ali@minerali.hu címen. Előre is köszönöm.

Ferenc0_0 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 14288

Sziasztok!

 

Könyvkötésre is alkalmas csontenyv és halenyv eladó nagy mennyiségben, kedvezményesen.

pereczesmaria@gmail.com

 

karrier Creative Commons License 2020.02.06 0 0 14287

Már van gazdája!

 

De ha még találok ilyeneket, úgyis jelentkezem.

 

Minden jó helyre került.

Előzmény: Törölt nick (14286)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.30 0 0 14286

Kedves Karrier a kötegvágóra vevő vagyok. Elérhetőségem

Gábor István

T:06-30-914-9548

szakdolgozateu@gmal.com 

Előzmény: karrier (14280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!