Keresés

Részletes keresés

moonwalkr Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 1052

Szia!

 

Semmi baj a "tudatlansággal":):)

 

Akkor sorjába:

booking-on ajánlasz szállást nézni, vagy van valami speciális. (esetleg hotels.com???)

 

Szállásfoglalásra kétféle "iskola" létezik. Az egyik a Booking, Hotels.com, Agoda és valahány név a naptárba'. Ezek között maximum annyi különbség van, hogy melyik mikor akciózik, egyébként szerintem ugyanaz a kaptafa.

A másik irány pedig, hogy nagy német irodák kínálatából választasz: Meier's, DerTour, FTI. Ennek az a titka, hogy mivel a német irodák százasával foglalják a szobákat, amelyekre jókora rabattokat kapnak, amiből továbbadnak az utasnak. Ezeket itthon közvetítőkön keresztül tudod foglalni (azon az áron, amit a Der, vagy a Meiers oldala feldob EUR-ban). Egy ilyen közvetítő pl.: Aaramu Travel, de van más is, ha kell. Nálam eddig - igaz nem feltétlenül Hawaii-ra, hanem a világ más tájaira – sokkal inkább ez a verzió jött be, mintsem a bookingos vonal, de érdemes nézegetni, hasonlítgatni. Időd van. Ha elakadsz, szívesen segítek.

 

Ja és még egy dolog (mivel saját bevallásod szerint is kezdő vagy, de ez nem baj): ha a Bookingot nézegeted, NAGYON ODAFIGYELNI a millió apróbetűre, mert ott van még egy csomó csoda, az ÁFÁ-tól, az ilyen-olyan díjon át a mittudoménmiig, ami nincs benne a csilivili árban és kiderülhet, hogy amire elsőre olcsónak látszik, az valójában nem az. Ne hidd el elsőre az árat, amit feldob.

 

Bankkártya vagy kp? (Mastercard oké?)

Amerikában? Viccelsz? Igen bankkártya (lehetőleg credit card, mert debittel valami koszos csavargónak néznek). MC-ot nem tudom, de nem gondolom, hogy baj lenne vele, csak ne Maestro legyen, hanem igazi ropogós Master.

 

Ha az egyik szigetről átrepülök a másikra, akkor az egy ""belföldi USA járat""? 

A kérdés többi részét már ide sem másolom, mert a válasz sokkal másabb, mint várnád. A szigetek között valamilyen környezetvédelmi, vagy milyen okból NINCS repülőforgalom, kompok vannak. Talán-talán Big Island és Oahu között van valami csöves járat, valami apró kávédarálóval, de ez ezer éves info és talán heliopterrel is átjutsz, de az meg más tészta.

 

Az USA vízummal mi a helyzet? Könnyű megszerezni? 

Az USA-ba nem vízum van, hanem ESTA. Itt találod az információs oldalát (Katt!!) és itt találod az igénylőlap oldalát (katt!!)

Nem automatikus a dolog, elvileg el is utasíthatják, ezért igen, addig, amíg nincs ESTA, addig foglalás sincsen, hacsak nem akarsz hazardírozni, vagy feleslegesen pénzt szórni. De amúgy a világ legkönnyebb ügye: beadod, leszurkolsz asszem 10 USD-t, vársz egy kicsit (olyan két hét), aztán jön e-mailen. 

 

Na ennyi.

Ha van még kérdés, bátran, segítek (bár nincs annak nagyobb varázsa, amikor az ember maga fedezi fel a lehetőségeket és maga csinálja, de azért néha olyankor is jól jön a segítő kéz:):)

Előzmény: Stefano 969 (1051)
Stefano 969 Creative Commons License 2023.07.31 -1 0 1051

Köszönöm még egyszer a segítséget!

 

Még egy pár kérdés: booking-on ajánlasz szállást nézni, vagy van valami speciális. (esetleg hotels.com???)

Bankkártya vagy kp? (Mastercard oké?)

 

Ha az egyik szigetről átrepülök a másikra, akkor az egy ""belföldi USA járat""? Ha igen, akkor úgy kell ezt elképzelni, hogy úgy közlekedik mint egy ""fapados"" vagy úgy mint egy helyi távolsági busz? :)

 

Az USA vízummal mi a helyzet? Könnyű megszerezni? 

Gondolom amíg nincs vízum, addig ne is foglaljak jegyet.

 

Elnézést a tudatlansàgomért..... :)  (...csak mindenre fel szeretnék készülni!)

Előzmény: moonwalkr (1050)
moonwalkr Creative Commons License 2023.07.31 0 0 1050

Nekem eddig bejött (lényegében célpontfüggetlenül), hogy 6-7 hónappal az út előtt foglaltam mindent. 

Addigra kinn van minden szállásajánlat és a repjegy ajánlatok is, sőt a legtöbb szállásra vonatkozó előfoglalási kedvezmény ilyenkor élesedik (és általános tapasztalat, hogy sosem lesz nagyobb értékű akció a szállásra később, legfeljebb a véletlennél is véletlenszerűbben). 

 

Szóval nem vagy késésben.

 

A június-július nem rossz választás egyébként (bár állítólag a szeptember a Nr. 1). Jó meleg nyárba mentek (mint itthon, 30°C körüli/feletti nappalokkal) és viszonylag esőmentesen. 

 

Szállást is érdemes többfelé figyelni, de azt is inkább egy kicsit időben közelebb az induláshoz (ahogy írtam fentebb, 6-7 hónappal előbb).

 

Előzmény: Stefano 969 (1049)
Stefano 969 Creative Commons License 2023.07.31 -1 0 1049

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

 

Ez egy jó kiindulópont. Sajnos, (vagy nem is annyira sajnos!  :)  ), csak junius-julius lenne a megfelelő időpont számunkra. 

Figyelem majd az összes szóbajõhető légitársaságot! 

Remélem néha ""akcióznak""!  :D

Előzmény: moonwalkr (1048)
moonwalkr Creative Commons License 2023.07.31 -1 0 1048

Szia!

 

Repjegyre:

kayak.com

kiwi.com

 

Most éppen a kiwi mutatott jobb/több alternatívát, de ez napról-napra változik.

 

Az 1 év viszont nem tesz jót a repjegy aggregátor oldalaknak. Elméletileg az 1 év a maximális hatótávolsága bármilyen repjegy keresésnek, de ha tényleg pont egy évvel későbbre keresel, csak elvétve kapsz majd alternatívát. "Bombabiztosan" most 2024 májusáig (azaz jó 9 hónapra) lát előre mindkét rendszer és majd lassan csöpögtetik a légitársaságok az újabb és újabb ajánlatokat, ne adj Isten akciókat.

 

És igen, van a másik irány is. Sőt nemcsak a Korean Airlines visz arra 1 átszállással, hanem a LOT is repül Pestről Szöulba. Egy bibi van ezekkel a repjegyekkel (pontosabban kettó) pont a duplájába kerülnek, mintha LAX-on keresztül mennél, meg persze mondjuk LHR-en még átszállnál (és a második bökkenő, hogy szarok az átszállások a keleti irányba és az össz repülési idő a 23-24 óra helyett 31-32 óra). Szóval összességében nem kényelmesebb, viszont jóval drágább. Bár nem tudom mennyire vagytok árérzékenyek.

Előzmény: Stefano 969 (1047)
Stefano 969 Creative Commons License 2023.07.29 0 0 1047

Honolulu. (A repjegyeket elkezdtem nézegetni. Van egy kóreai légitársaságé is. Nem tudom ki utazott az ""ellenkező"" irányba, de csak 1 átszállás van...)

A bejegyzéseket elolvastam, de max 6 évesek, szóval, ha van egy kicsit frissebb információ, azt szívesen veszem!

 

Amúgy a feleségem 50. szülinapi ajándéka lenne.... Ehhez kérnék egy kicsit több információt. :)

 

Tudom, hogy nagy fába vágtam a fejszét. Pont azért írtam ide, mert nás forrást nem ismerek. 

 

Aki tud segíteni, az kérem segítsen! Minden információt szívesen fogadok!

 

Köszönöm Nektek! :)

 

Előzmény: blueye (1046)
blueye Creative Commons License 2023.07.29 0 0 1046

Szvsz először döntsd el hogy melyik sziget(ek) és olvass itt vissza.

Előzmény: Stefano 969 (1045)
Stefano 969 Creative Commons License 2023.07.29 -1 0 1045

Üdvözlök mindenkit!

 

Egy év múlva szeretnék elutazni Hawaii-ra, és abban kérném a segítsègeteket, hogy melyik oldalon érdemes keresgélni repülőjegy,  szállás után.

A terv, hogy hárman mennénk 2 felnôtt 1 gyerek. 

Van valakinek akár utazási irodával, akár egyénileg valamilyen tapasztalata amit meg tudna osztani velem?

Mikor érdemes menni? (Nekünk a junius vége-julius eleje lenne az ideális)

Hol érdemes megszállni? 

Mennyire """drága""" hely? (Étkezés, utazás--repjegy kivételével, szállás)

Érdemes autót bérelni? 

Köszönöm a segítségeteket! 

 

További jó nyarat!  :)

moonwalkr Creative Commons License 2023.01.05 -3 0 1044

Hello

Előzmény: Új Testaccio (1043)
Új Testaccio Creative Commons License 2023.01.05 0 0 1043

Üdv a topiknak.

moonwalkr Creative Commons License 2022.04.19 -4 0 1042

Hát nincs túl sok gondolkodási idő.

Mondjuk a programot végignézve elég impresszív.

Előzmény: Törölt nick (1041)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.15 -4 0 1041

Felszabadult két hely a Magyar Kaland-Sport Egyesület által vezetett, 2022.04.23-05.02-ig tartó Hawaii rejtett kincsei túrára.
További információ: [link]

moonwalkr Creative Commons License 2022.02.01 -3 0 1040

Bocs, hogy nem a legjobb a reakcióidőm...:(

 

Hawaii-n ugyan létezik az a kategória, hogy komp, de valamilyen természetvédelmi megfontolásból csak alig-alig közlekedik ilyen. Egyedül az Expedition nevű társaság kompjai járnak két sziget, Maui és Lanai között. 

 

Úgy tűnik marad a repcsi...

 

Előzmény: Livcsi30 (1039)
Livcsi30 Creative Commons License 2021.12.21 -5 0 1039

Sziasztok! 

 

Remélem még olvassa valaki a fórumot! Most kezdtem tervezni egy 3-4 hetes utazàst jövö júliusra ha korona baràtunk engedi. Az elsö kérdésem hogy szigetek között hajóval is lehet közlekedni vagy csak repülövel. 5en mennénk 3 gyerekkel ezèrt gondoltan az lehet olcsóbb megoldás lenne. Nem tudom még pontosan belöni a tàvolsàgokat de nem gondolnàm hogy 3 hetet egy szigeten kellene eltöltenünk. 

 

Valaki lejjebb berakott egy képet, hogy melyik szigetre milyen szabàlyok vonatkoznak. Ahhoz tudtok küldeni egy linket hogy pontosan, naprakészen rà tudjunk nézni? 

 

Köszi elöre is. Mèg biztos jövök, addig is minden ötletnek/ajánlásnak örülnék programm, szàllàs, túràk, kihagyharmtatlan dolgok tekintetében. 

Mindenkinek kellemes ünnepeket!

 

 

 

moonwalkr Creative Commons License 2021.03.29 -3 1 1038

Köszi:)

Minden benne van. Civilben amatőr csillagász vagyok és a fél kezemet odaadnám, ha megnézhetnék egy ilyen helyet, ha egyszer végre eljutok oda...:)

 

Persze az összes félelmemet is azonnal leírták ebben a cikkben, hogy magassági betegség, meg minden (mondjuk a feleségemet, aki finoman szólva nem egy csillagász alkat, fogalmam sincs, hogyan vinném fel egy ilyen túrára...:)

 

De mindenesetre köszi az infót.

Előzmény: Lady fantasy (1037)
Lady fantasy Creative Commons License 2021.03.29 0 0 1037
Előzmény: moonwalkr (1036)
moonwalkr Creative Commons License 2021.03.26 -1 0 1036

Csak kíváncsiságból...

Abban tud-e valaki segíteni, hogy a Mauna Kea-n levő csillagászati obszervatórium látogatható-e

 

Köszi

Lady fantasy Creative Commons License 2021.03.07 -1 0 1035

Készülök már 10 éve. :-)

Előzmény: wildberry01 (1034)
wildberry01 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 1034

Koszonom ! Hat a torot kez az nem jo  ! Monort ismerem oda jartam suliba valamikor  es uzletunk is volt ott !

Latom veteran vagy a forumon  sok  hozza szolasal  ! Te voltal Hawaiin vagy csak keszulsz te is ?

Előzmény: Lady fantasy (1033)
Lady fantasy Creative Commons License 2021.03.07 0 0 1033

Én jelenleg itthon, Monoron táppénzen, törött kézzel. :-)

Ez a jelenlegi utazási körkép a szigetekre vonatkozóan.

Előzmény: wildberry01 (1032)
wildberry01 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 1032

Szia ,

 

Koszonom a jo  tanacsot,  nem mostanra szeretnek menni , ev vege fele gondoltam ha csilapodnak kedelyek  , igen csak elegem van nekem is a karantenozasbol  !  Meg kerdezhetem toled jelenleg merre vagy  ? 

Előzmény: Lady fantasy (1031)
Lady fantasy Creative Commons License 2021.03.04 0 0 1031

Mostanság elég nehéz kijutni az USA-ba. Nem lehetetlen, de rengeteg idő, idegőrlő karantén, pénz stb. re kell felkészülni.

Előzmény: wildberry01 (1030)
wildberry01 Creative Commons License 2021.02.27 -3 0 1030

Hello ,

 

Nagy a csend, regota ezen a forumon  ! Olvassa meg valaki ezeket a sorokat  erdeklodnek ! 

Szeretnek ki menni Hawaiira  szetnezni kicsit  ! Keresek hozza utipartnert  , kint elokel is szivesen ismerkednek beszelgetnek , ha valaki tud szallast  , kerem  irjon !

blueye Creative Commons License 2019.03.24 0 0 1029

The Big Island.

Meg eleg erintetlen volt, persze csak USA mertekkel.

Előzmény: Lacoste40 (1028)
Lacoste40 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 1028

Oahu-n voltunk,s most Maui-n vagyunk.

Ezt a 2 szigetet néztük meg.

Te merre jártál?

Előzmény: blueye (1027)
blueye Creative Commons License 2019.03.23 0 0 1027

Mentek masik szigetre is?

Előzmény: Lacoste40 (1026)
Lacoste40 Creative Commons License 2019.03.23 -1 0 1026

Hawaii-on vagyunk

Csodálatos a hely

Tiangong Creative Commons License 2018.04.19 -3 0 1025

Sziasztok

 

A Pearl Harbor múzeum bejárása mennyi időt vesz igénybe?

Bayernes Creative Commons License 2017.08.03 0 0 1024

Sziasztok!

 

Érdeklődni szereték h autóbérlés nélkül mennyire körülményes hawaii szigetek felfedezése? min 3 szigetre szeretnénk ellátogatni.

 

Köszi!

blueye Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1023

Ez tenyleg teljesitmeny. Ezeken a reszeken a berelt auto is majdnem megadta magat. Gratulalok!

Előzmény: Törölt nick (1022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!