Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 655
A Hamburg 1962 CD október 28-án meg is jelent, bootleg-ként:

1962 Live at Star Club in Hamburg
LABEL: Walters Records
Catalog #: BDR8001-2
Release: 2000.10.28
CONTENTS
1. Intro
2. I Saw Her Standing There
3. Roll Over Beethoven
4. Hippy, Hippy, Shake
5. Sweet Little 16
6. Lend me Your Comb
7. Your Feets Too Big
8. Twist & Shout
9. Mr. Moonlight
10.A taste Of Honey
11.Kansas City Hey Hey He
12.Hully Gully
13.Ask Me Why
14.Red Sails in the Sunset
15.Everybody's Trying To Be My Baby
16.Matchbox
17.I'm Talking About You
18.Shimmy Shake
19.Long Tall Sally
20.I Remember You
21.Nothing Shaking
22.Falling In Love Again
23.Little Sheila
24.To know Her is To Love Her

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 654
Egy érdekes megállapítást olvastam a már említett esszében: eszerint a Beatles egyik fő jellemzője a fegyelmezettség, mert míg egyes előadóknál (Hendrix, Velvet Undeground) az ember úgy érzi, a zenészek mindjárt szétesnek a belőlük kirobbanó érzelmektől, a Beatles-nél ennek legföljebb nyomai fedezhetőek fel (pl. a Revolution-ben vagy a Helter Skelter-ben).
Egy másik érdekesség ugyaninnen: a Beatles annyira intézményesült zenekar volt, hogy pl. 1967-ben, a Stones kábítószerügye idején, mikor a rendőrség rajtaütött Keith Richards-on és barátain, a rendőrök megvárták, míg Harrison távozik, s csak utána kezdték el a razziát.
Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 653
Na, én is hozzájutottam a Beatles 1-hez.
A véleményem (nekem is) az, hogy a mai generációnak született ez a kiadvány és nem igazán a gyűjtőknek. Sajnos nem remixről van szó (mint a tavalyi Yellow Subm. Songtracknél), csak remasterről, azaz a korabeli, 2 sávra lekevert, analóg masterek korszerűbb, 24 bites digitális technikával történt átmásolásáról, majd pedig szintén egy ma korszerűbbnek mondható technikával 16 bitesre átalakításáról.
Így nem sok különbség fedezhető fel az eddigi CD-n hozzáférhető verziókhoz képest. Inkább csak a hibákat eliminálták, pl:

A Day Tripper érdekes, Szabolcs felhívta rá a figyelmet itt a fórumon, így kicsit "lekagylóztam", a véleményem: az eredeti verzióban (Past Masters 2) 1:49-nél és 2:31-nél hallható hirtelen elhalkulásokat utólag úgy pótolták ki, hogy kimásolták a szám más részeiről a megfelelő 0.5 - 1 mp körüli darabkákat (ahol ének nem szól), amelyek odaillettek és egyszerűen mellékeverték, ezzel elnyomva az eredeti master hibáját (amit kitűnően hallatszik a Past Masters 2-n vagy az Unsurpassed Masters 2-n). Emellett a szám eredeti változatában hallható sok kattanást is kiküszöbölték.

Nem nagy trükk, akár PC-n is meg lehet oldani még egyszerűbb hangfeldolgozó programokkal is. Tetten is érhető, hogy nem végeztek tökéletes munkát, mert a 2:31-es kihagyásnál az eredetiben hallani lehet a hirtelen elhalkuláskor a yeah-t (Day Tripper, yeah), ebben az új verzióban a yeah már nem hallható, mert elnyomja a rákevert zenei alap.

Sajnos úgy fest, hogy vagy nem akarják az első 4 lemez anyagát sztereóban kiadni CD-n, vagy ez még egy további nagy biznisz (része?) lesz... ugyanúgy, mint a további remixek (?)...

PS: Bocsesz mindenkitől, ma nagyon hosszú voltam.

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 652
A Nagyvilág c. irodalmi folyóirat legújabb számában egy csodálatos esszé olvasható a Beatles-ről:
Hanef Kuresihi: Nyolc kar, mely magával ragad
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 651
Nem tudom, Magnum megelőzött-e, s elkelt-e a Lewisohn. Ha nem jött össze a bíznisz, szóljatok.
Még egy érdekesség a ONE-nal kapcsolatban: végre kijavították a Day Tripper-ben a master-en lévő hibát, eddig ugyanis minden kiadásban hallható, hogy a "Tried to please her" sor után az egyik sáv egy pillantra elnémul. Itt most már nem.
Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 650
Hm, ez mind stimmel... Nahát...
Előzmény: Legolander (648)
Legolander Creative Commons License 2000.11.20 0 0 649
A "végighúzódó piros vonal húzódik"-ért bocs, csak most vettem észre...
Előzmény: Legolander (648)
Legolander Creative Commons License 2000.11.20 0 0 648
Eredeti angol kiadású, első nyomású Yellow Submarine LP azonosító jegyei:

1. Az 'A' oldal cimkéjén ez áll a bal oldalon, nagyjából az alábbi tördelésben:

("An E.M.I.
Recording")
33 1/3
Mfd. in U.K.
SIDE 1

2. A belső cimke betűtípusa: Sans Serif.

3. A hátsó borító bal alsó sarkában a régi Apple embléma áll (olyan mint egy tusrajz), mellette felirat: APPLE RECORDS.

4. A hátsó borítón két teljes szélességben végighúzódó piros vonal húzódik. Az egyik közvetlen a tengeralattjáró alatt, a másik az előbb említett alma felett.

5. A MONO verzió hátsó borítóján NINCS "Printed...." felirat, a STEREO-n a
Printed and made by Garrod & Lofthouse Ltd. Patent No. 943,895 feirat olvasható.

6. A borítón ott áll a NOTHING IS REAL feirat.

Előzmény: Törölt nick (628)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 647
Hú, engem nagyon-nagyon érdekelne... Mingyá írok magánban...
Előzmény: ajtiti (646)
ajtiti Creative Commons License 2000.11.19 0 0 646
Tudok egy eladó példányról.Kit érdekel? Mark Lewisohn:The complete Beatles sessions...
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 645
A hivatalos webpage-en a képek a legjobbak.
Pl a Yellow Submarine-hez mellékelt képek közül kb. 2-t ismertem, ott van pl. Paul, amint a stúdióban egy jobbkezes gitáron játszik vmit a Revolver felvételei közben, meg hasonlók. Megéri leszedegetni az összeset.
Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 644
Ez esetben hamis a "No. 1. Singles" megjelölés.
A Let It Be-nek viszont a kislemezverziója van rajta, a Love Me Do-t nem is figyeltem, majd meghallgatom.
A Help! kislemezverzióját én 1985-ben az Ez is Beatles-ből (vagy a Még mindig B-ből) vettem föl egy MK27-essel, Polimer kazettára, s azt már nem tudom meghallgatni.
A Long And Winding Road-ot sajnálom a leginkább, hogy rajta van, azt utálom a legjobban. Érdekes, hogy ennek a számnak van néhány élvezhető verziója, s még az antológiára sem tudtak belőle rátenni. (Arról nem is beszélve, hogy furcsállom, hogy ez a szám No. 1. volt.)
Egyébként kár volt annyi pénzt elpazarolni arra a hivatalos webpage-re.
Előzmény: BeatlesHBBK (643)
BeatlesHBBK Creative Commons License 2000.11.16 0 0 643
The Beatles Help!/I’m down single CD
UK: CDR 5305
1992
Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 642
Melyik CD-n? Nem a Beatles 1962-66-on?
Előzmény: BeatlesHBBK (641)
BeatlesHBBK Creative Commons License 2000.11.16 0 0 641
A Help! felvétel nem a kislemez verzio!!!!
P.S
A kislemez verzio már régen megjelent CD-n, eredetileg mono keverésben.
Előzmény: Törölt nick (637)
pinde Creative Commons License 2000.11.16 0 0 640
Valamelyik hirműsorban mutattak egy "kapunyitás a CD boltban" jelenetet. Versengtek, hogy kié lesz az első. Ha tudták volna, hogy a West End-ben már vasárnap kapható.:) Azt hallottam, hogy az új Beatles honlap vitte el a promóciós összegek kb a harmadát, ami sok millió dolcsit jelent.
Előzmény: Lennon-McCartney (630)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 637
A ONE-on egy kuriózum is van: a Help! kislemezverziója - tudtommal - első ízben hallható CD-n.
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 636
Excellent and Rare Early Live Recordings by the Beatles - Reviewer: Ron Frankl from NYC
The good news is that "1962 Live at Star Club in Hamburg" is the best packaging of these amazing performances to date. The sound is still very rough, but its significantly better than previous releases. The marginal sound quality is the only thing that keeps this CD from earning a fifth star. The booklet is excellent, with extensive liner notes and rarely seen photos, and those responsible have clearly gone to great lengths to put this package together. In any case, there is no denying that even at this early stage the Beatles were a great, great live act. The chance to hear the Beatles playing a club date is a rare and special treat. Still, any fan of the Beatles, or rock history in general, will want to hear these recordings. There has been some question with past releases of this material as to whether the record companies involved have a legal right to issue it. With this nice little package, the question may come up yet again. So, if you are a die-hard Beatles fan, you will certainly want this very special artifact, but you may want to buy it as soon as you see it, before it disppears again from the market.
Előzmény: Törölt nick (635)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 635
Épp most olvastam, állítólag hivatalos CD-megjelenés előtt a Hamburg 1962 Star Club-koncert!
Ez az anyag több verzióba terjeng, egy hivatalosnak és teljesnek mondott LP-kiadás 1977-ben jelent meg, annak több másolt kalózkiadása ismert (Rare Beatles, The History Of The Beatles stb), nekem megvan egy fölöttébb rossz minőségű CD-változat, kiadómegjelölés nélkül.
Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 634
Érdekes, hogy a ONE-nak nyugaton is viszonylag borsos ára van: kb. 18 dollár, pedig hát nem először megjelent anyag... Egyébként az Amazon szerint csak CD-n és kazettán jelent meg, ami a megszállott lemezgyűjtők (vinyl) nagy bánata...
(Egyébként valakitől megkaptam a ONE-t, és nem akarom elkiabálni, de nekem első hallgatásra nem akadt meg sehol...)
Előzmény: Törölt nick (633)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 633
A ONE-nal egyidőben megjelent THINGS WE SAID TODAY címmel egy interjú CD is, a műsora:
1. Three Promotional Messages/Dallas, Texas-September 17, 1964 - Paul McCartney
2. Interview On KLF, Dallas, Texas-September 18, 1864
3. Dallas Press Conference
4. Interview By Jean Morris-September 1, 1964
5. Arrival At Seattle Airport/Interview With Ringo Starr-August 20, 1964
6. Seattle Press Conference
7. Interview With John Lennon From 1965
8. Los Angeles Press Conference-August 29, 1965/Presentation Of A Gold Disc For "HELP"
9. Toronto Press Conference-August 17, 1965

, továbbá Jorie B. Gracen tollából egy új életrajz: Paul McCartney - I saw him standing there.
Gondolom, ezeket mostanában nálunk nem lehet kapni, ám aki külföldön jár...

Előzmény: Törölt nick (632)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 632
Ezzel együtt kicsit zavarosnak tűnik az egész, lassú is (nem tudom, miért kell Shockwawen keresztül), ráadásul kevésnek érzem: szinte csak a lemez reklámja, nem pedig a kvartett hivatalos honlapja.
Kapsel, köszi a figyelmeztetést, épp ma készültem megvenni, de akkor kivárom a jövő hetet. A Love Me Do-nak a kislemezes (Ringo) vagy a nagylemezes (A. White) verziója van a CD-n?
Előzmény: Kapsel (631)
Kapsel Creative Commons License 2000.11.14 0 0 631
Ha ráklikkelsz az összevissza rohangáló képeker akkor elrendeződnék és az adott számhoz tartozó borítókat, fényképeket és egyéb érdekességeket tekíntheted meg.
Előzmény: Lennon-McCartney (630)
Lennon-McCartney Creative Commons License 2000.11.14 0 0 630
Voltatok már a ma elindult hivatalos Beatles site-on ?
Szerintem egyelőre meglehetősen kiismerhetetlen. Megvan hozzá minden szükséges program (QT, Shockwawe) mégis csak összevissza rohangáló dalcímeket látok, amelyekre ha ráklikkelek, jutalmul különböző mozgó geometriai ábrákat láthatok.
A Beatles 1 egyébként már vasárnap délután kapható volt a West End City-ben.
Kapsel Creative Commons License 2000.11.14 0 0 629
Ilyen nincs, de mégis van.

A kicserélt CD is rossz csak más helyen ezt is visszavittem, hál Istennek az eladó ismerősöm s így nem volt semmi akadékoskodás. Persze ezek után szúrópróbaszerűen megnézték a raktáron lévő "The Beatles: 1" készletet és mindegyik lemez rossz volt!!!
Úgyhogy óvatosan a vásárlással, mert valószínű, hogy a többi bolt is ebből a szállítmányból kapott.
Nem szívesen lennék most az EMI helyében, de az is lehet, hogy csak a magyarországi szállítmány sérült. Akkor is szégyen és gyalázat, hogy pont a Beatles lemez (mért nem inkább a Zámbó Jimmy :).

Mindenesetre nekem azt ígérték, hogy jövő héten lesz új szállítmány és majd abból kapok cserét.

Szóval vigyázzatok, és még mielőtt mondanátok, hogy több cd játszóban kell kipróbálni, jelzem hogy saját megnyugtatásom véget másodszorra 4 különböző készüléken ellenőriztem a cd-t.

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.14 0 0 628
S miképpen bírnál segíteni?
Előzmény: BeatlesHBBK (624)
Kapsel Creative Commons License 2000.11.14 0 0 627
sebak = sebaj
Kapsel Creative Commons License 2000.11.14 0 0 626
Megnéztem más CD játszóban is, ott is ugrált.
De sebak mert már ki is cseréltettem és az új tökéletes.
Előzmény: Törölt nick (622)
BeatlesHBBK Creative Commons License 2000.11.14 0 0 625
Mpeg verzioban cd-n megvan. igen jo minöségben.
Indul a HBBK 2001-töl
Előzmény: Atyin (598)
BeatlesHBBK Creative Commons License 2000.11.14 0 0 624
Ha gondolod, szivesen segitek a lemezed "eredet vizsgálatában".
Előzmény: Törölt nick (609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!