Keresés

Részletes keresés

balage111 Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2679
Nekem ez a 0-2 abszolút +lepetés!
Hogy idegenben gólt se kapjunk és még emellett nyertünk is... Egyszerűen hihetetlen!

De azért szeretnék még egy pár ilyen meglepetést!:)

Ciani Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2678
Ebben én is hiszek!
Csak az egy másik sportág :-)
Előzmény: Grof (2677)
Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2677
Ezt mindannyian tudjuk, de Ciani előtt nem szabad mondani. :-)
Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (2676)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2676
svédek tétmeccsen betliztek
ez nekünk jó

2 év múlva Európa Bajnokok vagyunk

juhhhééé

Előzmény: Ciani (2675)
Ciani Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2675
Azért a bolgárok elleni otthon elért döntetlen nem akkora durranás.
Az első két eredmény Euro2000 selejtezős?
Előzmény: mondial (2672)
_Zoltán_ Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2674
Jó ötlet, én is támogatom. Amekkora a hírverése, olyannyira halvány teljesítményt nyújt.
Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (2673)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2673
Hófehérke Mikikét miért nem lehet pihentetni kicsit? Mondjuk 15 évet?
Előzmény: Grof (2671)
mondial Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2672
Huh, az osztályzatok után, azt hiszem mindent visszavonok amit Lipcseiről negatív értelemben állítottam(volt ilyen?:)).

Izlandot már előrébb jegyzik a focivilágban, nagyszerű eredmény az idegenbeli! legyőzése.

Izland-Franciaország 1-1
Izland-Oroszország 1-0
Izland-Bulgária 1-1
Izland-Csehország 3-1

Nem is olyan régi eredmények. Persze a fenti meccseket tétre játszották, de akkor is nagy fegyvertény a győzelem. Nagy következtetéseket nem kell levonni belőle az EB-selejtezőt illetően, talán csak annyit, hogy Gellei úgy tűnik jó úton jár. A svédek pontvesztése Lettországban nem akkora meglepetés, ugyanúgy ahogy a lengyelek gyengélkedése sem. Nagyon közel van még a vb. San Marino Európa leggyengébb válogatottja, kötelező ellenük a kettős győzelem.

Előzmény: Grof (2671)
Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2671
Az NS osztályzatai:

Király 7
Urbán 6
Dragóner 6
Gyepes 7
Fehér Cs. 6
Lipcsei 8
Dárdai 6
Lőw 6
Miriuta 5
Kenesei 6
Fehér M. 5
-
Tököli 6
Lisztes 7

Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2670
Ebben tényleg van valami, majd megpróbálok nem bonyolultabban fogalmazni, mint amire képes vagyok. :-)

Előzmény: Ciani (2669)
Ciani Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2669
Állandóan olyanokat írsz, amit aztán meg kell magyaráznod :-)
Előzmény: Grof (2667)
Ciani Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2668
Vegyük például a csehek elleni ködös meccsüket.
Egy-egy eredményük van, és kész.

A Ciprusos dologban akkor egyetértünk.

Előzmény: Grof (2665)
Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2667
"Na, ez az az okoskodás, ami a fociban nem működik. Minden meccs más."

Azt mondtam, hogy "egy jó formában lévő magyar csapat számára verhetőek lehetnek", ehhez nagyon sokmindennek össze kell jönnie.

Előzmény: Ciani (2662)
Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2666
"A Feröeres okfejtés elég vicces volt."
Erre még annyit, hogy tudod, hogy nem szokásom egy-egy meccs alapján következtetéseket levonni, vagy összehasonlítgatni (értelmetlen), most sem ezt tettem, csak példának hoztam fel.
Előzmény: Ciani (2663)
Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2665
Na jó, a Feröer-dolgot én sem gondoltam egészen komolyan, de azt, hogy kapnak egy 6-ost, már megszokhattuk, viszont régebben ritkán játszottak döntetlent Skócia-szintű csapatokkal (tétmeccsen!), de azt szerintem Te sem tagadod, hogy nagyon sokat fejlődött ezeknek a kis országoknak a focija.

"Ciprus esetében pedig egy dolog a válogatott, és másik egy harmatos klubcsapat"
Így van, de ez Magyarország esetében is igaz, bár a Fradi most nem harmatos. Én csak azt próbáltam megvilágítani, hogy egyáltalán nem annyira égő kikapni Cipruson, mint ahogy sokan reagáltak rá.

Egy francia csapatnak pedig egyelőre gyenge formában is illik megvernie Ciprust (mondjuk így is történt).

Előzmény: Ciani (2663)
Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2664
Ja és a negatívkodók a legtöbb magyar siker után sem felejtik el megjegyezni, hogy az ellenfél "B, vagy C csapattal állt ki", vagy "nem vette komolyan a meccset" (mert az ugye természetes, hogy a magyarok mindig mindent...), amivel (ha igaz) nem is lenne gond, ha ugyanezt fordított esetben is megtennék, amikor kikapunk, de olyankor a hasonló érveléseket magyarázkodásnak értékelik.
Amúgy nem vagyok az a magyarkodó típus, de ilyenkor kötelességemnek érzem, hogy pozitívabban álljak hozzá a kérdéshez. :-)

Ja, az előbb említett meccseken a Debrecen, a Videoton és a Győr a B csapatával állt ki. :-)

"A debreceniek nem a legjobb előjelekkel és összeállításban készülődtek a mérkőzésre, hiszen Balogh János és Máté Péter az olimpiai, Böőr Zoltán az A-válogatott tagjaként Izlandon járt, Sumudica, Selymes, Nenadic, Szatmári és Bernáth sérülés miatt hiányzott, míg Sándor Tamás útlevél problémák miatt nem tarthatott a többiekkel."

"Földes térdsérülés, Terjék bokasérülés, Némedi és Kovács Balázs hőemelkedés miatt nem játszhatott, Tóth Balázs az olimpiaiválogatottban szerepelt"

"Németh Norbert az utánpótlás-válogatottban szerepelt, míg Lakos, Nagy Tamás, Stark és Baranyai sérülés miatt hiányzott."

Ciani Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2663
A Feröeres okfejtés elég vicces volt.
Ezekkel a magyarázgatásokkal az a baj, hogy a következő meccsekig élnek csak (mit mondasz majd, ha Feröer kap egy hatost legközelebb?).

Ciprus esetében pedig egy dolog a válogatott, és másik egy harmatos klubcsapat (azt hiszem a legjobb ciprusiak Görögországban légióskodnak).
A franciák pedig, úgy tűnik, tartják júniusi formájukat.

Előzmény: Grof (2661)
Ciani Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2662
A lettek erősek. Én örülnék az x.nek ellenük idegenben. Ettől persze a svédeknek ez még csalódás (és szerintem a lettek lesgólja szabályos volt...).

A San Marino meccs ne ijesszen meg, nem fognak pontot szerezni. A lengyelek valószínűleg nem vették elég komolyan a meccset, aztán már csak kiszenvedték a győzelmet. A kiscsapatok fellángolásai nem tartanak sokáig.

"Ez a két eredmény azt jelzi, hogy egy jó formában lévő magyar csapat számára a lengyelek és a svédek is verhetőek lehetnek."

Na, ez az az okoskodás, ami a fociban nem működik. Minden meccs más.

Előzmény: Grof (2661)
Grof Creative Commons License 2002.09.08 0 0 2661
És ezt minden győzelmünknél, vagy más bíztató jelnél meg is jegyzed. :-)
Nem hiszem, hogy ennyi év sikertelenség után sok ember lenne, aki annyira túlértékelne egy Ízland elleni győzelmet barátságos meccsen, akik pedig igen, azok valószínűleg nem olvassák ezt a topic-ot...

A kedvedért összegyűjtöttem még néhány dolgot, mert a szurkolók dolga a bizakodás. :-)

- Mai selejtezők:
Lettország-Svédország 0-0: A svédek pontot veszítettek, ami megint azt az unalomig ismételt tézist igazolja, hogy válogatott szinten kevés gyenge csapat van. Persze ez azt is jelenti, hogy nekünk is vigyáznunk kell a lettekkel.

San Marino-Lengyelország 0-2: a 72. percig 0-0 volt! Ez engem meg is ijesztett kicsit, mert legalább SM-t biztosra vettem, hogy legyőzzük oda-vissza, mert úgy tudom, hogy még nem szereztek pontot selejtezőkön, de ezek szerint ők is jók lehetnek egy döntetlenre.

Ez a két eredmény azt jelzi, hogy egy jó formában lévő magyar csapat számára a lengyelek és a svédek is verhetőek lehetnek.

Feröer-Skócia 2-2
Ciprus-Franciaország 1-2 (Ciprus szerezte meg a vezetést)
Ez a kettő pedig azt, hogy a ciprusi és feröer-szigeteki ellenféllel szembeni továbbjutást sem feltétlenül csak a Fradi és az Újpest gyengesége miatt nem volt sima.

- A ZTE erőn felül teljesített a BL-selejtezőkön

- Idén 3 magyar csapat van az UEFA-kupa főtábláján

- Mai edzőmeccsek:
Vojvodina - DVSC 0-3
Videoton-Varteks 1-0
Győr-Dunajska Streda 9-1
Arad-Kispest 2-2

Vagyis az állandóan fikázott nb1 egyik csapata sem kapott ki erősebbnek tartott országok klubcsapataitól (a Varteks 4. Horvátországban, a Vojvodina 6. Jugoszláviában), még a mostanában gyengécske (bocs mondial, de ez az igazság) Kispest sem.
Én (ettől függetlenül is) állítom, hogy a magyar bajnokság egyre erősebb, bár a fejlődés lassú, de 10 éve még olyan problémáink voltak, hogy a játékosok álldogálltak a pályán, ilyet azért ma már ritkán látni.
A válogatotthoz visszatérve pedig azt mondom, hogy ha fejben rendben lesz a csapat, akkor lesz esélyünk a selejtezőkön, bár a papírforma a csoport 3. helye.

Előzmény: Ciani (2651)
VIOLA_ Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2660
Akárhogy is nézzük, a legnagyobb rosszindulattal sem állíthatja senki, hogy Gellei a levegőbe beszélt, amikor azt ígérte: az őszi megméretésre összerakja ezt a csapatot. Eredményekben mindenképp javultunk az idő előrehaladtával. /Hála a becsődölt MTV-nek, a játékról ezúttal csak találgathatunk. Odafent elgondolkodhatnának, hogy mi ér, egyáltalán ér-e bármi is többet, amikor a válogatottunk egyik tagja közül választhatna példaképet mondjuk egy képernyőn át valaki magának ebben az országban. Nem beszélve azon sokakról, akik látnak valamit, vagyis szeretnének látni a legjobbjainktól. Helyette a társaság megvásárol valami sorozatot, aztán latolgathatják, miért is üresek a grundok. Márpedig náluk van a sugárzási jog vagy micsoda a magyar válogatott meccseiről, mintha ők kötöttek volna ezügyben szerződést anno egy nemzetközi céggel. Felháborító, amit művelnek!.../
Talán joggal reménykedhetünk a közeli selejtezők előtt, talán most nem csak szavakban leszünk nagyok, és végül odaérhetünk valamelyik /ha nem is feltétlen a csoportelső/ továbbjutást érő helyre. Mert hát ki közelítse ezt a kérdést a pozitív oldaláról, ha nem a szurkoló? 30 éve nem voltunk Eb-n, ez elkeserítő. Nekünk mindenképp az. A mai eredmény igenis több bizakodásra ad okot közvetlen a kinti svéd meccs előtt, mintha hozzuk az utóbbi idők izlandi formáját, esetleg leikszelünk. Ráadásul kapott gól nélkül utazhattunk haza. Ez is egyfajta előrelépés, főleg néhány ezt megelőző meccsünk tükrében... Említésre érdemes ugyanakkor pár ma lejátszott Eb-selejtező, ahol is két, korábban legyőzött csoportellenfelünk kisebb arányban kapott ki tőlünk azért lényegesen előrébb jegyzett válogatottól.
Idővel szerintem közelítünk az európai középmezőnyhöz, lassan felzárkózunk oda, ahová egykor lehet, nem vágytunk - hosszú idő után végre elvárható lesz a továbbkerülés egy /több szempontból most úgy tűnik, nem is papíron/ "közepes" csoportból, és nem a megmaradt matematikai esélyeinkről szónokolunk. Több játékosunk most érik be igazán, az atlantai csapatból bizony többen csináltak karriert. Azt továbbra sem várhatjuk el és mondhatjuk, hogy létezik könnyű ellenfél és kötelező három pontok, nos, Gellei sem így fogalmazott. Viszont ha tudhat is valami érdemit ő, no és csapata, az még legalább egy hónapig titok marad.
huszabi Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2659
Ez a 2-0 kifejezetten szép eredmény Izlandon.
Főleg annak örülök, hogy a védelmünk ezek szerint elég stabil lehetett.
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2658
2-0lett a vége!
Előzmény: jakka (2656)
msrj Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2657
Örülök a győzelemnek, egy szépséghibája van, a finn bírók igen elnézőek voltak velünk szemben, éles meccsen ez nem így játszik. Az első gól előtt Dragóner két kézzel lökött, hál istennek nem fújták le. Ami biztató, hogy jól játszott végre a csapat. nem biztos, hogy kijutunk, de már az is jó lenne, ha nem vallanánk szégyent!
jakka Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2656
Igge..krrrrva Kacorowski.Most nezhetek mas remenykedni valo utan.:))))
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2655
Vezetnek a lengyelek.....
0-1:(
Előzmény: zlotyi11 (2654)
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2654
már csak 15perc....
Előzmény: jakka (2650)
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2653
Ezzel énis így vagyok!
Előzmény: Ciani (2651)
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2652
JA még sajna igen!
De már csak 40 perc és elkezdődik az ivás!:)
Előzmény: Cocu (2649)
Ciani Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2651
Tévedsz. Én örülök a győzelemnek, és valóban biztató. Csak félek, hogy túlértékeljük a jelentőségét.
Előzmény: Cocu (2647)
jakka Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2650
Remenykedes:barcsak hagynanak 2 pontot a Lengyelek San Marino-ban.Ha nem sikerul kitalalok valami mast amiben remenykedhetek.:))))
Polak venger dva bratanki....
Előzmény: Ciani (2645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!