Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.14 0 0 718
A forrás a Magyar Narancs...
Előzmény: Törölt nick (716)
zseboroszlán Creative Commons License 2000.12.14 0 0 717
"Cavern Walks bevásárlóközpont", hehe, ez jó
Előzmény: Törölt nick (716)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.14 0 0 716
LENNON, 20 ÉVE John Lennon meggyilkolásának 20. évfordulóján Liverpoolban emléktáblát helyeztek el gyermekkori lakóháza falán: a Menlove Avenue 251. immár az angol örökség része. A zenekar egykori törzshelye közelében, a Cavern Walks bevásárlóközpontban felavatták a svéd Carl Fredrik Reutersward összecsomózott csövű pisztolyt ábrázoló szobrát is; az Erőszak Elleni Alapítvány világszerte húsz hasonló emlékművet állított fel, egyet New Yorkban, az ENSZ épülete mellett.

Lennon fia, Julian honlapján (www.julianlennon.com) dühösen emlékezett meg róla: Alig párszor láttam, mielőtt megölték. Sajnos soha nem ismertem. Nagyon mérges voltam apára, amiért engem hanyagolt, meg amiatt, ahogy a békéhez és szeretethez viszonyult. Ez a béke és szeretet soha nem jött hozzám haza.

In My Life: The Brian Epstein Story címmel megjelent Debbie Geller interjúkon és Epstein titkos naplóján alapuló életrajza a Beatlest felfedező menedzserről, aki máig tisztázatlan körülmények között halt meg 1967-ben.

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.12 0 0 715
Tegnap a 3Saton leadták egymás után a Gimme Some Truthot és az Imagine'71-et (sajnos az elsőnek csak az utolsó 10 percét láttam, a másik pedig megvan, úgyhogy videózás nem volt).
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.11 0 0 714
Ahh, utólag visszaolvasva magamat, félreérthető voltam. Most letisztáztam.
Tehát mdc indokai ezek voltak:

1. Lennon 1966-os Jézusos kijelentése;

2. Az, hogy ő, mdc, ezáltal a gyilkosság által "híres" legyen. Ez be is jött neki rendesen és ma is úgy beszél saját magáról, mintha valami különleges természeti tünemény volna.

És mdc tűnt összességében büszkének arra, amit tett.

UI: by the way, én abszolúte ateista vagyok, úgyhogy engem sohasem foglalkoztatott, amit John mondott e témában.

Előzmény: dr.Jones (712)
zseboroszlán Creative Commons License 2000.12.11 0 0 713
sziasztok, képzeljétek, nyitottam egy új, kreatív topicot, a témában, gyertek, ha tudtok egy kicsit még egy idegen nyelvet az angolon kívül.

zsebor

(nemtommér mindig a Benedek Szabolcs topicjaiba mászok bele az utóbbi időben)

dr.Jones Creative Commons License 2000.12.11 0 0 712
Amennyire én emlékszem, John ezt a kijelentését tárgyszerűen és nem büszkélkedésként tette. És a hatvanas években a fiatalok körében ez igaz is volt. Ez semmit nem von le Jézus jeletőségéből, csak az egyház és néhány idióta, mint későbbi gyilkosa, vert nagy port körötte.
A hetvenes évek közepén a Sex Pistols elküldte a francba a királynőt és a királyságot. Erzsébet még most a trónon ül, hol van Johnny Rotten és a többiek?
dr.Jones
Előzmény: Törölt nick (710)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.11 0 0 711
A ONE újra az élen Amerikában. 3hét alatt 12 millió fogyott el, ez minden idők leggyorsabb lemezfogyása.
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.11 0 0 710
Nemrégiben olvastam a neten mdc (nem írom ki a nevét) kegyelmi meghallgatását (idén októberben volt) és egy interjút egy fickóval aki az elmúlt 20 évben többször beszélt vele a börtönben.
Az olvasottak alapján úgy tűnik, két ok miatt gyilkolt: az egyik John 1966-os kijelentése, hogy a Beatles népszerűbb Jézus Krisztusnál, a másik pedig az, hogy ez alapján a cselekedet alapján legyen híres. Összességében ma is büszke arra, amit tett. Iszonyú...
Előzmény: dr.Jones (706)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.11 0 0 709
Helysebben: Behind the music.
Előzmény: Törölt nick (708)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.11 0 0 708
Elmesélem pénteki kalandjaimat a VH1-gyel.
Délután folyamatosan néztem az adást, hogy infokat szerezzek a Lennon-műsor időpontjairól. Nos, amit hirdettek:
6pm - a Lennon Night indul,
9pm - Julian Lennon kedvenc klippjei,
10pm - Gimme Some Truth dokfilm,
11.30pm - Best of Lennon videók.
Nos, hatkor figyeltem a műsort, okulván az előző tapasztalatokból, hogy vajon közép-európai, vagy angol idő-e az a 6pm. Hatkor ment tovább az addigi műsor (Top videos), kivártam a 7 órát (angol idő szerint 6pm). Akkor kezdődött egy 20 to 1 című klippösszeállítás, amibe egy fia Lennon se volt (bár leadták a Mull Of Kintyre-t a Wingstől). A feleségemmel vállalati vacsorára kellett mennünk, gondoltam, beállítom a videót 11-re (angol idő szerint 10pm), ha addig mennek is Lennon-klippek, azt biztos leadják 11.30 pmtől.
Kettő felé érkeztünk haza, a kazetta még ment, a VH1-ben valami metálműsor pergett. Leállítottam a videót, visszapörgettem, egy fia Lennont se találtam, helyette 10pm-től leadták a Behind of music: Oasis c. dokfilmet...
Ennyit a VH1-ről.
Előzmény: dr.Jones (707)
dr.Jones Creative Commons License 2000.12.10 0 0 707
A dolog másik aktualitását az adja, hogy egy hónapja van UPC-m. És napközben szinte mindig a VH1 Classic szól. Annak idején Beatlest csak a néhány filmben láthattuk, most elő-előfordulnak 'klipek'-ben.
dr.Jones
dr.Jones Creative Commons License 2000.12.10 0 0 706
Kapcsolódva az évfordulóhoz:
1980-ban végeztem a főiskolán és még éppen csak ismerkedtem egyes dolgokkal, mint példul munkahely, amikor jött a hír: lelőtték Lennont. Akkoriban különösen sokat nem hallottunk róla, csak annyit, hogy új lendülettel fogott az új lemezébe, a hír mégis hihetetlenül megdöbbentett. Jó, voltak már akkor is politikai gyilkosságok, erőszak, de ki az az elmebeteg, aki lelő egy művészt? Egy olyan embert, aki a Give Peace a Chance-t énekelte? Vagy egy hétig nem tudtam magamhoz térni.
dr.Jones
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.10 0 0 705
Na.
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.10 0 0 704
Én vagyok a 700.!!!
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.10 0 0 703
Üdvözlet dr.Jones
Jó lenne már írni is valamit, mert nagyon
nincs ötlet...
dr.Jones Creative Commons License 2000.12.10 0 0 702
Helló Beatles-fanok!
A Lennon évforduló kapcsán akadtam erre a topikra, s most csak azt nem értem, miért nem kerestem fel korábban.
dr.Jones
thesaint Creative Commons License 2000.12.09 0 0 701

New York, 2000. december 9. (MTI) - John Lennon halálának húszadik évfordulójára emlékezve több száz rajongó gyűlt össze pénteken New Yorkban annak a helynek a közelében, ahol az egykori Beatles együttes legendás énekesét agyonlőtte Mark Chapman.
Dacolva a hideggel, virágokat és mécseseket helyeztek el a Central Parkban lévő "Strawberry Fields" nevet viselő emlékmű körül, valamint Lennon háza előtt.
John Lennont 1980. december 8-án lőtte le Mark Chapman. Az öt lövés végzetesnek bizonyult, Lennon néhány perc leforgása alatt meghalt.
A megemlékezők tömege a lövés pillanatában, 22 óra 50 perckor egyperces néma csönddel adózott Lennon emlékének, majd a halál beálltának megállapítása percében 23 óra 7 perckor mécsesek ezreit gyújtották meg.
A rajongók már kora délelőtt elkezdtek gyülekezni a Central Parkban, hogy részt vegyenek a John Lennon emlékére minden évben hagyományosan megszervezett virrasztáson. New York város önkormányzata azonban arra kérte a őket, hogy legkésőbb éjfél körül térjenek haza otthonaikba, mivel a park éjjel egy órakor bezár. Ez nem kis méltatlankodást váltott ki a szervezőkből, hiszen úgy tervezték, hogy reggelig fognak virrasztani.
New York város egyébként nem tartott hivatalos megemlékezést John Lennon halálának évfordulója alkalmából. Lennon idén lett volna 60 éves. +++
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.08 0 0 700
Mármint nem tegnap, hanem 20 éve.
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.08 0 0 699
Én még nem is éltem akkor...
Lehet, hogy jobb is.
La Méduse Creative Commons License 2000.12.08 0 0 698
Tegnap volt az arte tv-n a How I Won the War! KIRÁLYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!
thesaint Creative Commons License 2000.12.08 0 0 697

Ma húsz éve történt a tragédia....

Imagine

radirpok Creative Commons License 2000.12.08 0 0 696
:-)) kosz a pontositast Szabolcs!!
Előzmény: Törölt nick (695)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.08 0 0 695
Egész pontosan:
"For the last number I'd like to ask your help. Will you people in the cheaper sets clap your hands? And the rest of just rattle your jewellery. The song is called: Twist And Shout."
1963. november, de nem az Albert Hall, hanem a walesi hercegről elnevezett színház.
Előzmény: radirpok (694)
radirpok Creative Commons License 2000.12.08 0 0 694
" Those of you who sit at the back, clap your hands. Those at the front just rattle your jewellery."

John Lennon at the Royal Albert Hall - evszamot nem tudok pontosan - melyik koncert.

Lunatic Creative Commons License 2000.12.08 0 0 693
Nemelég hogy ma 20 éve,
de még egy zh-t tartogat nekem ez a mai nap...

halmozottan tragikus....:-(

de annyira jólesett reggel a Woman...
bár ezt nemtom mért a Beatles topikba írom...

na mindegy...
arrébbhüppögök.

L.

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.08 0 0 692
Igaziból magyar idő szerint holnap hajnal 4.50 körül.
Előzmény: Törölt nick (691)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.08 0 0 691
Ma 20 éve történt a tragédia...
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.06 0 0 690
A VH1-en már reklámozzák a Lennon-műsort (dec. 8.), ám rejtélyesen csupán annyit árulnak el, hogy klippeken kívül levetítik a Gimme Some Truth c. filmet is. Pontos időpontot nem közölnek.
pinde Creative Commons License 2000.12.05 0 0 689
Persze, hogy nem érdekel a BSB túlzottan, de az érdekes lehet, hogy sikerül-e a rekordkisérlet. Szerintetek?
A No1 cim persze már a tarsolyban pihen, de ez azért nem volt meglepő. Van itt olyan, akit meglepett?
Előzmény: Törölt nick (688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!