Keresés

Részletes keresés

BigBacon Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11423

"Magára való nyugger meg sem itthon, sem a nyugati világban nem csak az államilag kiutált ellátásából él..."

 

Hát, nem tudom, mert a környezetemben nyugdíjba vonulók zöme rendesen 150 ezer feletti nyugdíjat kap, nem ritka a 200 rugós sem. És nem csak vezető beosztásúak vannak közöttük, hanem egyszerűen csak jó állással rendelkezők.

Előzmény: anyuci..m (11421)
BigBacon Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11422
Így van! A gyerek segíteni akar a szüleinek, de mellette nem akar másik két embernek, mert tudja-érzi, hogy ő ezt már nem fogja visszakapni a társadalomtól.
Előzmény: anyuci..m (11421)
anyuci..m Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11421
Teljesen mindegy hogy a fiatalok maradnak, vagy mennek, rendes gyerek, ha ugy látja, hogy az ősének anyagi gondjai vannak, akkor ugyis segit, ha éppen nem itthon keresi is a kenyérrevalót. Magára való nyugger meg sem itthon, sem a nyugati világban nem csak az államilag kiutált ellátásából él, mert az a hideg vizen kivül sehol sem elég másra.
Előzmény: BigBacon (11420)
BigBacon Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11420

el kell tartanod pl. engem öregkoromra...

 

 

Cinikus megjegyzésnek nem rossz, de nem mernék fogadni arra, hogy sokáig fokozható az eltartók terhelése az eltartottak javára. Tömegesen mennek nyugatra a fiatalok, csak a szűk környezetemben minden második aktív lelépett. És semmi jel nem mutat a folyamat lassulására. Az mszp-t csapdába ejtették a nyuggerek, ma már ők alkotják az egyedüli bázisát. Ennek a politikai struktúrának meg vannak számolva a napjai. Kopogtatnak a ratkósok, menekülnek a fiatalok, és az itthon maradókat egyre jobban foglalkoztatja, hogy miként lehet feketén melózni (vállalkozni).

Előzmény: PuPu (11412)
anyuci..m Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11419
Esetleg szakképzettség, vagy munkakedv. Munka éppen lenne, csak egyeseknek az előbb emlitett ok miatt nem jut.
Előzmény: Törölt nick (11418)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11418

...hááááát, majd ha a munkaképes korúaknak nem csak a fele, 53 % fog dolgozni, akko több jut majd egy nyögdíjasra.....:)

 

 

Miértis dolgozik a munkaképes korúaknak csak a fele ??????????

 

 

....jah !...hogy nincs munnnkAH !!!!

 

NO ! ERRŐL /se !!!/ A NYUGDÍJASOK TEHETNEK !!!

 

....ugye.....:)))

breien Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11417
A válaszomat itt már leírtam a hsz.-edre.

Ha figyelmesen elolvasod, tapasztalni fogod, hogy "gondókodtam".
Előzmény: lektor (11416)
lektor Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11416
Látom. hogy nem gondókocc, mert akkor értenéd is amit irtam, meg érthetöbben is válaszolnál.
Előzmény: breien (11415)
breien Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11415
A nettó és a bruttó közötti különbséget nem kemem, a munkavállalónak kell "kitermelnem"!? Azt, a télapó hozza?

Néha, gondolkozni sem ártana, mielőtt leírnánk valamit.
Előzmény: lektor (11414)
lektor Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11414
Azé mert a nettoból élsz, és mikor fizecc a csomagolás is benne van az árban.:)
Előzmény: breien (11413)
breien Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11413
1kis ON-t is vigyünk a topicba.

Ha egyszer én, a járulékaimat a bruttó után fizettem, milyen jogon akarja a nyugdíjamat a nettó után megállapítani a mostani kormány?
PuPu Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11412

Hát ne is idegesíccsed magad, - sok szép feladat vár még rád, - el kell tartanod pl. engem öregkoromra...

:O))))))

Előzmény: Törölt nick (11411)
PuPu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11410

Szűzanyám, - milyenek lehettek a többiek, ha te voltál ott az elit...

Biztosan katonák voltatok?

Biztosan az egyenruha miatt gondolhatod ezt...

Márhogy csak egyen volt ruha, - az ápolóbácsin, - a többi meg meztelenül volt az ágyhoz kötözve?

:O)))))

Előzmény: Törölt nick (11409)
PuPu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11407

:O))))

Biztosan a barátnőd nagybátyja volt a megyei elsőtitkár!

Kicsit iparkocc, ma akár Köztásasági Elnök is lehetnél!

:O)))

Előzmény: Törölt nick (11403)
PuPu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11406

Nana!

Ottan faragtak embört belőled, - látszik is még itt-ott a bicska nyoma rajtad!

Az bezzeg teccett, mikor hazamentél oszt sajnáltattad magad egyszerre három lánnyal!

Hálátlan egy alak az ilyen...

:O))))

 

Előzmény: tuutuu (11405)
tuutuu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11405

Milyen hat hónap??? A kopterek érkeztek olyan időközönként

 

Mondjuk 8 volt az, legény...

Életem legszebb 24 hónapját qrták el, és ugyan hadsereg-főtávírászi állásból szereltem le, mégiscsak sorkatona voltam, hogy száradt volna rájuk a bőr...

Előzmény: Törölt nick (11400)
vizinikk Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11404

attól tartok, te a politikusokra gondoltál

:-)

Előzmény: Törölt nick (11398)
PuPu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11401

Tökfej, én már vagy negyedszázada leszereltem, én már semmiféle fegyvert nem veszek a kezembe, legfeljebb egy flóbert-pisztolyt, mikor az unokám lőni tanítom..

Ellenben oly mindegy, hogy te mikor katonáskodtál, - protekciós kis mitugrász lehettél, gondolom, irnokságig ívelt a karriered és egy kimaradásért Dorozsmáig b@sztad a kecskét...

:O))))

 

Előzmény: Törölt nick (11400)
PuPu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11399

Ja.

Meg idióta kis köcsögöket küldözgetnek egyik laktanyából a másikba, meg gyufáért, oszt haggyák, hogy hadd villogjon a szerencsétlenje, akit két fillérért lehet amúgy megvásárolni.

A néhai hathónapos sorkatonaságról meg most szó se essék, - hat hónap alatt az ilyeneket, mint te is vagy, arra sem nagyon lehetett megtanítani, hogy melyik a jobb keze meg a bal lába, nemhogy valamilyen komolyabb technika kezelésére.

Ezért is jobb a hivatásosokból vagy szerződésesekből álló hadsereg, - oda nem kell mindenképpen felvenni az idiótákat is, és nem megy tönkre a tisztikar abban, hogy majmokat tanít be gombok nyomogatására, meg abban, hogy állandóan mozgásban kell tartani őket, mert ha megáll a sivár, akkor mindjárt kitör rajta a hüjeség...

Szóval jobb, hogy megszabadult a sereg tőled, - te folytassad nyugodtan a kocsmákban végzett szociológiai mélyelemzéseidet és unalom ellen alkalmazd az egyetlen általad ismert alternatívát, és ha kijózanodsz néha, akkor ne a nyugdíjrendszerrel, hanem azzal foglalkozzál, amivel egykorú vagy, ha javasolhatom, az is okosabb, mint amit te fej helyett használsz...

:O))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (11398)
G.B.Bejja Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11397
Nem a bírók és orvosok társadalmi hasznossága a téma, hanem az, hogy CSAK a katonák isznak-e mint a gödény, vagy más foglalkozások képviselői is.
Előzmény: kiszpenz (11393)
vizinikk Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11396
amúgy meg neked inkább örülnöd kellene egy piától szétlőtt máj miatt, az ilyen nem túl hosszú ideig élvezi a nyugdíját.
Előzmény: kiszpenz (11380)
vizinikk Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11395

nézd, az, hogy melyik tevékenység mit ér, azt nyilván nem egy olyan ember dönti el, aki abból a tevékenységből semmit sem vesz igénybe.

mondhatja az autón járó, minek a buszsofőr, és miért kap öt év korkedvezményt nyugdíjazáskor.

mondhatja a katonaság alól ügyesen kiújó untauglich, hogy minek a katonatiszt. de anno a katonaság állampolgári kötelesség volt, így a katonatisztek léte is megalapozott és fontos volt. és hasznossága felől lehet bárkinek is kétsége, de a szükségességét így utólag nem vonhatja kétségbe.

és milyen társadalmi folyamatokhoz járul az hozzá, aki harminc éves koráig csak koptatja az oktatási intézmények padját - mindeddig zömmel ingyen - aztán utána elegáns módon kijelenti, hogy ő ENNYI pénzért fel sem kel reggel az ágyból?

sorolhatnánk még tetszőleges példákat, arra az eredményre jutva, hogy a társadalom nagyobbik felét ki kellene lőni.

de milyen jó származik ebből?

Előzmény: kiszpenz (11393)
kiszpenz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11394
bocsánat, output
Előzmény: kiszpenz (11393)
kiszpenz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11393
Az ügyész, bíró, orvos mit csinál? Van input? igenis van, és nélkülük behalna a társadalom, komoly munkát végeznek, ha páran közülük alkoholisták lesznek, hát én nem csodálom, de sajnálom, hisz azért csinálnak valamit.

És a katona? aki fetreng a helyőrségben, azon felül aktív alkoholista, semmire sem alkalmas? Az mit termel, Milyen társadalmi folyamatokhoz járul hozzá?? És ha nem is cs9inál semmit, mi ez a kiváltságos 25 év utáni nyugdíjkedvezmény? Jogos?

(az, hogy valaki alkoholistaként jól és pontosan ellátja a tevékenységét, alapjában nem gond, az a gond, ha az a tevékenység sem ér semmit, amit az alkoholista ellát.)
Előzmény: G.B.Bejja (11389)
G.B.Bejja Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11391
Meg aztán tegyük hozzá halkan, nem is tudnád....:DDD 
Előzmény: Törölt nick (11390)
G.B.Bejja Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11389

Édes Istenem, de jó lenne, ha csak a katonák innának !!!!!!!!!!

 

Ha most annyi ezresem lenne, ahány BÍRÓT , ÜGYVÉDET, ORVOST ismerek, akik ugye élet-halál kérdésről döntenek és alkoholisták, könnyebb lenne várni a karácsonyt.

Előzmény: kiszpenz (11380)
BigBacon Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11386
Nagyon helyes!
Előzmény: lektor (11385)
lektor Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11385

A HVG-ben találtam:

 

Szigorításra számíthatnak a fegyveres szervezeteknél dolgozók. Jelenleg 25 éves szolgálat után mehetnek nyugdíjba, az ezzel kapcsolatos költségek mintegy 90-95 milliárdot emésztenek fel évente. Sajtóinformációk szerint 35 évre tolnák ki a szolgálati időt, a nyugdíjszámításnál pedig átvennék a „civileknél” alkalmazott módszert.

PuPu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11384

Ifjú is vagyok, még hatvanon innen, - de már nem sokáig...

:O)))))

Előzmény: Törölt nick (11381)
PuPu Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11383

Nem szeretnélek elkeseríteni, de neked azért még igen sokat kellene onliríd üzemmódban dolgoznod, hogy egyszer, nagysokára majd, műveltségi vetélkedőre állj ki velem szemben...

:O))))

Előzmény: kiszpenz (11380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!