Keresés

Részletes keresés

innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2932

A Spyder 2 a TN paneles "csodákhoz" elmegy, de a manapság egyre inkább terjedőben lévő nagy színterű monitorokat nem lehet korrekten kalibrálni, azokhoz még a Spyder 3 is kevés. Ha nem csak egy monitorváltásnyi időre akartok kolorimétert venni, akkor legalább i1D2-őt (EODIS2, Eye One Display 2) vagy i1D3-at (EODIS3, Eye One Display Pro) vegyetek. Az i1D2-őt fél éve már nem gyártják, így már csak használtan lehet hozzájutni. Ezt váltotta az i1D3, aminek már USB-n keresztül frissíthető a firmware-je, így dinamikusan alkalmazkodhat az újabb és újabb paneltechnológiákhoz. Én is ilyet használok, ez a legpontosabb koloriméter a piacon jelenleg: 478 referenciapontos méréssel dolgozik.

Előzmény: Törölt nick (2931)
btee Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2929

Tudom, de nem ismerem ezeket az eszközöket, és nem tudom, hogy melyik típusát érdemes-szabad megvenni.

Előzmény: Törölt nick (2928)
btee Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2927

Stiasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:

-Tudtok Tolna, vagy Baranya megyében valakit aki monitorkalibrálást válal?

-Mostanság mi az a kalibráló eszköz amit érdemes megvenni fotós munkához?

tirszinj Creative Commons License 2012.02.03 0 0 2926

 

Sziasztok!

 

Még mindig eladó egy új állapotú, 26"-os TFT monitor, S-IPS panellal, már csak 89eFt-ért.


LG W2600HP-BF, felbontás 1920x1200px, láthatóság 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.

Az eladás oka nagyobbra csere. Egyébként nagyon szerettem, nagy mérete ellenére beéri 50W-al.
Pixelhiba- és karcmentes, tökéletesen új állapotú.
Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás.

                                        

A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok.  bicajos (kukac) gmail com  tel: 06 70 299-00-05

emyl Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2925

egésség :)

Előzmény: Törölt nick (2921)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2924

...nem sokáig volt jó...vettem egy másikat :(

Előzmény: Törölt nick (2921)
tirszinj Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2923

A DVI-D kimenet, a hangot leszámítva megegyezik a HDMI-vel, arra érdemes lehet. A számítógép VGA kimenete analóg, azt inkább ne használd.

Előzmény: dzzsoni (2922)
dzzsoni Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2922

Kicsit off, de remélem tudtok segíteni.  Tévét akarom számítógéppel összekötni. Tönkrement a HDMI kábelem. Érdemes lecserélni VGA - DVI-D kábelre? Hang nem érdekel, mert van hangszóró.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2921

Azt hiszem rátapintottál a hibára. Megint elment az egyik szín, a monitor hátulján hozzáértem a csatlakozóhoz és azonnal helyreállt, azóta is jó...remélem sokáig...

Köszönöm !!! 

Előzmény: emyl (2920)
emyl Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2920

"az egyik szín többször elmegy, aztán visszajön"

 

kipróbálnám másik vga-kábellel is, és becsavaroznám rendesen a helyükre a csatlakozókat

(kontakthibánál is szokott ilyet csinálni)

 

ha mán ez megvót és ennek ellenére is ezt csinálja, akkor tényleg véres a torka

Előzmény: Törölt nick (2919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2919

Új vagyok itt.

10 éves CRT (azt hiszem jót írok) 17 collos monitoromban az egyik szín többször elmegy, aztán visszajön. Gyanítom, hogy halálán van már, ami nem csoda ennyi idő után.

Sokat fotózom, ezek feldolgozáságoz szerintem még a mai napig is ezek a legjobb monitorok, de kapni már nem lehet őket, meg aztán az áramfogyasztásuk is horror.

Milyen típust ajánlanátok az olcsóbb kategóriából? Használt is érdekel. 20 coll bőven elég.

y3k Creative Commons License 2012.01.05 0 0 2918

Legyen ugy..

Előzmény: G_ArchAngel (2915)
G_ArchAngel Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2917

Ezt irtam en is:)

Előzmény: Mercutio_ (2916)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2916

Nem vitatva az iMAC-kel kapcsolatos igazadat, azt megjegyezném, hogy ha nem éri fény a "tükröződő" kijelző se tükröz:D

Előzmény: G_ArchAngel (2915)
G_ArchAngel Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2915

Nem en allitottam faszsagot eloszor, hanem te.

 

Vagy lehet hibas az iMac-em, mert nem tukrozodik. Igaz nem is iranyitottam ra direkt fenyforrast.

Videki parasztkent ugy oldottunk meg dolgokat, hogy gondolkodtunk: ha ravilagit a lampa vagy a Nap, akkor tukrozodik, ha nem, akkor nem.

 

Azt meg nem zarnam ki, hogy jobban ertek hozza. Ehhez is.

 

:P

Előzmény: y3k (2913)
tirszinj Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2914

Még mindig eladó egy új állapotú 26"-os TFT monitor S-IPS panellal 95eFt-ért.
LG W2600HP-BF, felbontás 1920x1200px, láthatóság 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.

Az eladás oka nagyobbra csere. Egyébként nagyon szerettem, nagy mérete ellenére beéri 50W-al.
Pixelhiba- és karcmentes, tökéletesen új állapotú.
Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás.

                                         

A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok.  bicajos (kukac) gmail com  tel: 06 70 299-00-05

y3k Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2913

Ertem, ehhez is jobban ertesz..

A mi fele meg, illetve mi a lenyegesen jobb, meg messze nem ugyanaz.

Előzmény: G_ArchAngel (2910)
tisvol Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2912

...több nincs? :)

Előzmény: kéziradio (2911)
kéziradio Creative Commons License 2011.12.30 0 0 2911

A Dell u2410 monitor elkelt.

Buék mindenkinek!

Előzmény: kéziradio (2906)
G_ArchAngel Creative Commons License 2011.12.29 0 0 2910

Ez ilyen, magyar szakertonek soha nem jo, ami a adott szakma legjobbjainak megfelel szerte a vilagban.

En ilyenkor mindig arra gondolok, hogy Anglia egyik legnagyobb nyomdajaban kalibralt iMac-eken dolgoznak (igaz van kontrolnak par Lacie a folyamat vegen, de nem igazan kellett eddig belenyulni), de magyar hobbyfotosnak az iMac szar es tukrozodik. Minthogy minden, ha hulye helyre teszi a user.

 

Amugy - ha vettel - te milyen kalibratort hasznalsz?

Előzmény: Törölt nick (2897)
emkorec Creative Commons License 2011.12.22 0 0 2909

Sziasztok!

 

WLED-es e-IPS monitor szerintetek mennyire pálya fotófeldolgozáshoz, grafikai munkához? Oáziséknál már szinte csak ilyet árulnak az 50-60-70ezres árkategóriában (csak Dell). Holnap vennék monitort de dilemmázom, hogy maradjon a másoknál jól bevált 2209wa Dell, vagy beújítsak egy led-es Dell 2312hm-et? Kicsit félek a led-től, hogy a gigamega feketék nem a valóságot fogják mutatni. Valóság alatt értsd: nyomdai print, fotópapír.

 

Előre is köszi a választ.

Mercutio_ Creative Commons License 2011.12.20 0 0 2908

Írtam tegnap, nem kapta meg?

Előzmény: kéziradio (2906)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.12.19 0 0 2907

Garim vagy próbalehetőség?

Melyik Revízió?

 

Kisebb monitor (Dell 2209WA) beszámítás?

 

Előzmény: kéziradio (2906)
kéziradio Creative Commons License 2011.12.18 0 0 2906

Dell u2410 monitor, új, bontatlan dobozában eladó.
Kép, adatlap a neten.
esetleg cserébe érdekelne Panasonic G1 váz értékegyeztetéssel.

Ár: 62000 Ft

 

 

KTTech Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2905

Szia, nem voltam gép közelben, mindjárt válasz is menni fog...

Előzmény: Lesley Gabor (2903)
Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2904

Hobby fotósként alkalomszerüen szoktam képszerkesztéssel is foglakozni.Korábban egy Samsung syncmaster 21" CRT monitorom volt,de a gyenge kontraszt és fényerő miatt váltanom kellett.Bár nem igazán használom ki,de 2008 -ban vettem magamnak egy Eizo 1932sh-bk monitort.Igaz egy évvel ezelött  sorpixel hiba miatt komplett panelt cseréltek benne.Kezdettöl fogva elégedett vagyok az eizo színeivel és élességével.Gyakorlatilag kalibrálatlanul használom sRGB illetve Custom módban.A színek hellyel közzel hasonlítanak a  fotóvilág monitor tesztábrához,(Nyomtatva Fotómarket 20x30)

A lényeg hogy 19" 5:4-ről 24" 16:10 -re szeretnék váltani.Sajnos a korom és munkám miatt romlik a szemem.Az Eizó és Nec ebben a kategórában nekem drága,nem akarok rá annyit áldozni.Rengeteg tesztet elolvastam és a Dell U2410 és Asus PA246Q maradt a kosárban de a tesztek és kalibrálási lehetőségek miatt mégis az Asus  mmonitorjátválasztanám  .

Pozitívtesztek:Digiversus,Prad.de,hardverfórum stb.Igaz hogy nem valószímű,hogy kalibráltatni/kalibrálni fogom a leendő
monitoromat,de vásárlás előtt szeretném a véleményeteketet kikérni.

Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2903

kttech

Mail ment.

Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2902

Szeretném ha valaki elmagyarázná,hogy mit jelen ez konkrétan.

 

"A Dell kijavította a statikus összemosási problémát, amely az U2410-es modellnél gondot okozott.

 

Eizo 1932SH-BK -ról szeretnék 24" 16:10 -re váltani.

y3k Creative Commons License 2011.12.05 0 0 2901

Pedig annyival jobb, kezdjuk ott, persze emelle kell egy tukor a borotvalkozashoz..

Előzmény: Törölt nick (2899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2900

de nem ezen fogunk osszeveszni:)

Előzmény: Törölt nick (2899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!