Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15594

Néha elcsíphető olyan ww guminapellenző, ami esélyes. De ritka lesz, mert 49-esben alapobisak vannak ált. Soós, Bajcsy turkálósai

Előzmény: bad will hunting (15593)
bad will hunting Creative Commons License 2016.07.10 0 0 15593

üdv, MIR 1b (37/2.8)-hez tudna valaki ajánlani esetleg bevált u.gy. napellenzőt? filmes gépen (is) használom tehát fontos lenne, hogy ne lógjon bele. köszönöm

pézoli1975 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15590

ohh, biztosan tud ez jobbat is...!

Előzmény: Zozzantoz (15588)
Stityu Creative Commons License 2016.06.13 -1 1 15589

Vivitar 55mm f2.8 macro

No. 28507948

 

Makró objektív, 1:1 -es leképezési arány f2.8 fényerővel.

Jó állapotban, por- és karcmentes optika. Picit akadozva forog, de a használatot nem befolyásolja.

Ha kell van hozzá micro 4/3 adapterem.

Irányár: 19.000 Ft.

 

Budapesten kipróbálható, átvehető.

 

Érdeklődni lehet: videoklipinfo@gmail.com

Tel: 0620-388-7217

 

       

Zozzantoz Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15588

Elég fos képe van ennyiért:)

Előzmény: pézoli1975 (15586)
Fjani01 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15587

Sziasztok!
A CHINON CM-3 váz ,power winderrel (pw-510) elkelt.
Köszönöm.

pézoli1975 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15586

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!

A napokban hozzám került egy Biotar 2/85 -ös.

Annyi infót kaptam róla, hogy MOM termék!

Valószínű az is, hogy nem sorozatgyartásban készült,

vagy csak egy teszt példány!?

Találkozott már Valaki ilyennel?

Esetleg azt tudja Valaki, hogy ha tenyleg a MOM gyártotta, akkor milyen üveget használhattak benne?

 

Köszönettel,

Zoli

 

 

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194668-edc24cd3/user

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194670-5449a1ed/user

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194672-83c20701/user

Fjani01 Creative Commons License 2016.06.12 -1 0 15585

Ok,köszönöm. rakom oda fel. :)

Előzmény: pater68 (15583)
pater68 Creative Commons License 2016.06.12 0 1 15584

Bocs, a winder dob a váz árán...

Előzmény: pater68 (15583)
pater68 Creative Commons License 2016.06.12 -1 0 15583

Jani, csöndben, ne ébresszük fel a moderátorokat... Ez megbeszélős topik, az adok veszek egy házzal odébb van:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191850

Oda tedd fel, gyári számmal és irányárral... 

Nem tudom, talán irányárnak jó a vázra 3-5e, az objektívre 5-7e Ft.

Előzmény: Fjani01 (15582)
Fjani01 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 15582

Sziasztok!
CHINON CM-3 váz ,power winderrel (pw-510) és tokkal, és MC auto chinon zoom 80-200mm 1:4.5 ( 52mm skylight (1A) szűrővel ) jó állapotban eladó. Mivel bevallom,nem vagyok igazából tisztában az értékekkel, várom az ajánlataitokat. Képek: http://indafoto.hu/fjani/chinon

előre is köszi!

nemethla Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15581

nemethlackukacinvitel, és nemethlac65kukacgémél

Előzmény: sakac (15580)
sakac Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15580

Laci a mailcímed megváltozott?

Előzmény: nemethla (15565)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15579

Tengeralattjaron, vagy biciklin?

 

A latoszog a kepkapu es a gyutav fuggvenye. 24x36 mm-en nagylatoszog, APS lapkan normal latoszog, azaz alapobjektiv. Kisebb lapkan tele. 

Előzmény: sonyA77 (15578)
sonyA77 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15578

 

 Hali. Egy 28mm/2,8-as obi nagylátónak minősithető ?

Jahno Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15577

Na igen, a Jupiter 9 igen jó, de valamennyire meg is kérik az árát és nem olyan gyakori.

Előzmény: Kersti (15576)
Kersti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15576

Jahno, pater 68

Köszi a válaszokat! :-)

Jahno Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15575

Nekem és pár ismerősnek a Jupiter37A pld.  nagyon bejött.

Előzmény: Kersti (15573)
pater68 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15574

Jupiter-37, Tair-11, Jupiter-11, ezek 135mm-esek.

Jupiter-9 85mm-es.

Jupiter-21 200mm-es.

 

A Tair-3s szvsz már hosszú lesz az Olyra, az 300mm gyújtótávolságú.

 

Én az első kettőben gondolkodnék.

Előzmény: Kersti (15573)
Kersti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15573

Jó szívvel tudtok ajánlani valami jóféle M42 teleobit az  M4/3-os Olympus E-PL6-hoz elfogadható árban?
Ha van szovjet obiban ilyen azt preferálnám, mert velük tudok bizniszelni :-)

bandita39 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 15572

Köszi Szépen.

Előzmény: Noxin (15571)
Noxin Creative Commons License 2016.06.04 0 0 15571

A Jupiter-3 egy mozdulattal (na jó kell tekergetni egy ideig) szétcsavarható két részre ahogy pl. a 100-as Trioplan is. Az egyik rész az élességállító csiga, a másik maga a lencséket tartalmazó tubus. De ez leginkább a régi preset obikra érvényes és nem hinném hogy azok között még sok ilyen lenne. 
Viszont cserébe természetesen elvész a végtelen, de úgyis inkább portézni használja az ember ezeket.

 

Előzmény: bandita39 (15570)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 15570

Szia Maistro bármilyen obinál alkalmazható ez a művelet ? Pl. Pentacon 135-2.8 ?

Előzmény: Noxin (15563)
pater68 Creative Commons License 2016.06.03 0 1 15569

Szerintem ez az. A pöckök vezették meg a filmet.

 

Előzmény: faki (15568)
faki Creative Commons License 2016.06.03 0 0 15568
Előzmény: Törölt nick (15566)
pater68 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 15567

Nem láttam még ilyet, de mintha hiányozna valami az elejéről.

Előzmény: Törölt nick (15566)
nemethla Creative Commons License 2016.05.14 0 0 15565

És még annyi? hogy a távmérősőöknek jellegzetessége az élességállítással együtt mozgó belső gyűrű-perem, ami a távmérőt tolja befelé a végtelennél...

Előzmény: faki (15564)
faki Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15564

Az archívum kedvéért. :-)

 

A tükrösökre készült "(Zenit) M39" leánykori neve ZM39 vagy ZTM és 45.2 mm a bázistávja (M42 - 45.46 mm). Az "igazi" M39 a távmérősek csatlakozása 28.8 mm bázistávolsággal, elnevezései még: L39, Leica Thread-Mount - LTM, Leica Screw Mount - LSM, M39×26tpi. A szovjet érában az előbbi a korai Zeniteken (pl. Zenit 3, 3M), utóbbi a FED és a Zorki gépeken volt.

Előzmény: monyesz (15560)
Noxin Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15563

Elárulok egy titkot:
ha szétcsavarod az obit és beraksz egy vékony rézdrótot, vagy épp esztergáltatsz egy megfelelő méretű gyűrűt, akkor jobb lesz a közelpont és lehet vele portrézni :-)
mert a legkisebb közgyűrűvel is már sajnos a végtelen túl közel jön, míg a fenti megoldással meg 4-5 méterig van élesség. 
Kis rutinnal hamar, egy perc alatt lehet cserélgetni :-) 

Előzmény: bestpixel (15557)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15562

Igen, Zenit/Praktica (SLR)

Előzmény: pater68 (15561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!