Keresés

Részletes keresés

hangaroa Creative Commons License 2002.02.27 0 0 239
Köszönöm, nagyon kedves vagy! :-))))

Ami a kis siklóerszényest illeti (mert ez a Petaurus breviceps hivatalos magyar neve, bár a cukormókus név ma már olyannyira elterjedt, hogy ez jószerivel fölösleges tudnivaló"), mostanában elég sokan tartják házikedvencként. Az már más kérdés, hogy nem mindig ideális körülmények között. Én a múltkor az egyik budai bevásárlóközpontban láttam eladó Petaurusokat, több állat gubbaszkodott egy elég kicsike "zoobox"-ban, ami eléggé embertelen. Éppen ezért a múlt heti eszmecserén a Természetvédelmi Hivatalnál fel is vetettem, hogy az állatkerti rendelet módosítására vonatkozó inditványába vegyük be ezt a fajt is (ezt a rendeletet valószínűleg nemcsak az állatkertben tartott állatoknál kell majd alkalmazni. Ha minden jól megy, 2 m2 alapterület és 4 m3 légtér lesz a szükséges férőhely minimum-paramétere. Mellesleg az 50 000.- Ft kissé drágának tűnik...

Előzmény: Rianna (233)
hangaroa Creative Commons License 2002.02.27 0 0 238
Valahol egyszer azt olvastam, hogy valamelyik területileg illetékes kormány engedélyezte néhány állat kilövését, csak hogy 1 kis pénzhez juthasson a természetvédelem. Elég szomorú, ha így van...
Előzmény: Rianna (228)
hangaroa Creative Commons License 2002.02.27 0 0 237
Én fotóztam, de még nem jutottam el oda, hogy előhivassam (hó vége :-)))
Előzmény: Rianna (226)
róka.koma Creative Commons License 2002.02.27 0 0 236
nem hiszem érdemes lefordítani, a legtöbbnek nincs is magyar neve.

én sem tartanék semmilyen éllatot :O) bár volt egy házi macskám... arról nem is beszélve, hogy róka lévén, megenném mindet...

Előzmény: Rianna (235)
Rianna Creative Commons License 2002.02.27 0 0 235
Köszi az infót.. bár megvan a CITES valahol a gépemen, bevallom, még nem böngésztem át az összes fajt és nem fordítottam le a latin neveket se.. Pedig... anno megígértem, hogy valami emészthető formába próbálom passzírozni..
Ez sajna még a jövő zenéje, de ami késik, az sokkal később lesz kész...:)

Azért azt felvetném, hogy számomra minden állat veszélyeztetett... szeretem őket természetes élőhelyükön látni, ha nem megy, akkor megfelelő körülmények közt - nem házikedvencként.
Persze itt a vad, egzotikus állatokra gondolok, nem a domesztikált fajokra.

Előzmény: róka.koma (234)
róka.koma Creative Commons License 2002.02.27 0 0 234
szia,

bár én csak egy róka vagyok, nem veszélyeztetett, annyit tudok, hogy a cukormókus nincs a CITES lista függelékeiben, tehát tenyésztői engedéllyel szabadon árusítható...

Előzmény: Rianna (233)
Rianna Creative Commons License 2002.02.27 0 0 233
Szia Hangaroa!

Nédd mit találtam néked!
Egy Ausztrália mániás honlapja

Lehet hogy ismered, a honlapot is és alkotóját is, csak most egyik kollégám (aki a ugyi anno a ködpárducot is kérdezte) a cukormókusra volt kíváncsi.. na ráleltem ezen a honlapon. :)

Jut eszembe, nem védett-é eme állat, merthogy a kollégám egy állatkereskedésben (Balck Molly Díszállatkereskedés) látta itthon.. sok-sok(?) pénzért (50.000,- Ft)...?

Üdv,
Rianna

Rianna Creative Commons License 2002.02.25 0 0 232
Úgy hallottam, csak kacsa volt az egész... Állítólag "ha bekerül valami amerikai tévéhírekbe a hír egy meghatározott valahonnét, akkor valaki sok pénztet kap" című akció volt. De ez nem biztos, csak hallottam valamit rebesgetni...

Szerintem egy darab párduc se kószál Mo.-on, ha mégis, akkor valami illegális állattartótól szökött ki, vagy engedték ki..

Ha valaki konkrétumot tud, én is kiváncsi lennék rá!

lujza Creative Commons License 2002.02.24 0 0 231
Ma este lesz, az RTL-n az Atkákban.

Asszem egy agarat néztek párducnak..

Előzmény: Jucua (230)
Jucua Creative Commons License 2002.02.24 0 0 230
Sziasztok!

Mi van azzal a fekete párduccal, amelyik a Hortobágyon kószált? Nem néztem tv-t mostanában, így nem tudom a híreket. De ugye nem lőtték le???

Rianna Creative Commons License 2002.02.22 0 0 229
Ő is komolyan veszélyeztetett ám!

Hárpia (Harpia harpyia)

Rianna Creative Commons License 2002.02.15 0 0 228
Monthy Creative Commons License 2002.02.13 0 0 227
Fent van az összes kép.
Előzmény: Rianna (226)
Rianna Creative Commons License 2002.02.11 0 0 226
Meglestem a Kakiparádét..:)))
Vidra nincs a lukban.. néztem ezerrel! Sorry! :))
Azért készült a társaságról is pár kép.. kissé zimás hangulatú vihargyanús szürke háttérrel... Hát olyan is volt.. na meg szeles.. :)))))

Kócsagot senkinek se sikerült lekapnia - zoom???

Monthy Creative Commons License 2002.02.11 0 0 225
A képek itt vannak. Ez még csak a fele. Majd írok is. A 11-est nézzétek meg alaposan, ott bent az nem mégis egy vidra?
Monthy

Monthy Creative Commons License 2002.02.11 0 0 224
Ma vagy holnap feltöltöm az élménybeszámolót és a képeket valahova a tárra és belinkelem ide. Kilencen voltunk és én tökre élveztem.
Előzmény: Rianna (223)
Rianna Creative Commons License 2002.02.11 0 0 223
Szijja Cica!
A kép a geocitiesen lévő lapomról lett belinkelve, az meg nem mindig látszik.. na itt van az extráról is..:))
CICA Creative Commons License 2002.02.10 0 0 222
Szijasztok! :))))
na a lényeget nem írtátok: vót-e vidra, avagy csak a hagyatéka? :DDDDDD
Mi végül napközben csapdáztunk, utána tévébe kellett menni interjúra (persze megint szombat este szóltak), aztán kutyakínzást nyomoztunk... szóval jobb is, hogy nem mentem, mert nagyon sokat intéztünk ma..csak sajnálkoztam picit.. :(((
Mikor lesz legközelebb? :))

Ria: hol a vízalatti kééééééééép??? megakaromnéééézniiii! :))))

Jucua: de irigyellek, hogy ilyen helyeken voltál. Mostan nézem a fotókat és én is sárgulok. :)))
Ócsán én madarásztam pár évig, ottan a mocsárba benne. :))) Emléxem, eccer leléptem az ösvényről és combig süllyedtem a mocsárba fél lábbal, és nem volt nálam semmi váltócucc, csizmát sem vettem, és úgy jöttem haza, hogy rámfagyott a farmer fél szára..brrr :)))))szóval csak a szépre emlékezem! :DDDD

Rianna Creative Commons License 2002.02.10 0 0 221
Monthy!
Köszi a reggeli rábeszélő telcsit..:))))
Ria, a hezitőr
Rianna Creative Commons License 2002.02.10 0 0 220
Sziasztok!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a vonaton fagytam át, nem a pár órás sétától a szeles-vizes-nádasban...:)

Fotók... szóval ha digitalizált fotók vannak, lesz-é belőle vidra-hagyaték (prózaibban szólva vidrakaki) sorozat...:)
Mondjuk engem a társaságról stikában elkapott pillanatok is érdkelnek...:))

Rianna, aki nagyon élvezte a tüdőszellőztetést..:)

Monthy Creative Commons License 2002.02.08 0 0 219
Azt még nem beszéltük meg, hogy hol találkozunk: negyed tízkor a Déli pályaudvaron ahogy bementek jegyet venni az üvegajtónál balra.
Monthy Creative Commons License 2002.02.08 0 0 218
Az esőtől én is félek. El ne járja valaki az esőtáncot. Egyébként úgy tűnik még egy jófej ember jön akit még a denevérészésből ismerek.
Előzmény: Rianna (212)
Rianna Creative Commons License 2002.02.08 0 0 217
Most színt váltok.. átmentem a képek láttán SÁRGÁBA..
:)))
Előzmény: Jucua (216)
Jucua Creative Commons License 2002.02.08 0 0 216
Jajaj!!! Az előbbi linkelés nem sikerült, szóval megpróbálom újra! Remélem most nagyobb szerencsével járok!!!!
Maldív
Jucua Creative Commons License 2002.02.08 0 0 215
CICA: Én Alsónémedin lakom, ide Ócsa egy "köpésre" van. Mit csináltatok itt? Gonolom a védett erdőben tevékenykedtetek. :-))
Jucua Creative Commons License 2002.02.08 0 0 214
Sziasztok!

CICA: Nagyon szívesen mesélek, de a párom itt az inexen az utazás témán belül nyitott egy Maldív topicot, ott több emberke is tartott már élménybeszámolót! :-))

Csak röviden néhány szót: igazi paradicsom, én sehol máshol nem éreztem magam olyan közel a természethez, mint ott. Sajnos búvárkodni még nem tudunk, de a snorkerezést teljes mértékig kihasználtuk és nagyon élveztük. Amikor mi jártunk ott akkor még nem jelentkezett a korallpusztulás. Rákövetkező évben (1999-ben) a párom a testvérével ment el, ugyan azon a szigeten is járt, és akkor már nagyon szomorú volt a helyzet. :-((

Soha nem hittem volna, hogy a tenger tényleg olyan azúrkék és a homok tényleg fehér, ha nem a saját szememmel látom. Csodálatos a víz alatti állatvilág sokszinűsége, mi is készítettünk fotókat. Meg is nézhetitek a tár.hu-n:
Maldív
Mindenképpen szeretnénk visszamenni, de akkorra már szeretnénk elvégezni egy búvártanfolyamot is. :-)) Egyelőre ennek pénz és időhiány okai vannak.

Rianna Creative Commons License 2002.02.08 0 0 213
Rianna Creative Commons License 2002.02.08 0 0 212
Hááát az idő nem kecsegtet nagyon, ugyanis esőcskét ígér.. igaz nem mára, de ma is cseperegett mire beértem a melóba...

Esőbe, ködbe nem nagyon szívesen mászkálok esetleges nyomok után...:(( arról nem is beszélve, hogy ilyenkor a látási viszonyok nem épp kedvezőek, a fényképezőgép meg jól tönkreázik..
Ellenben a vidrák bazira élvezhetik...:)))

Víz alatti fotózás? Mikor voltam a Vörös tengeren búvárkodni, lett tsinálva jópár kép..
itten van egy:

Előzmény: CICA (211)
CICA Creative Commons License 2002.02.08 0 0 211
Ámbárák, a vonat az tökjó. :)))) Amikor anno madarász éveimet húztam, mindig reggel az 5:15össel döcögtünk le Ócsára, úgyhogy ha mostanában túracuccban hasonló célzattal megyek valahova, mindig tisztára ócsafílingem van. :))) azt hiszem, ez már az öregség első jele. :)))) elérzékenyülök, ha telefirkált, büdös, kilógó bélésű üléses vonatokat látok...hüpp. :DDDD

A sors iróniája, hogyha nagyon szar idő lesz, akor biztos tudnék menni, mert akkor nem tudunk csapdázni. :)))) Na mindegy; ha most nem jön össze, majd legközelebb... az a baj, hogy nem tőlem függ, hanem még másik 12 embertől, akik közül 3 háklis, öreg, macskaetető néni, és mindegyikük más időpontban hajlandó csak megmozdulni a megszokott napiendje miatt. :))

Jucua: tényleg voltál a Maldív szigeteken? :)) mesélsz róla egy kicsit? pont most tervezgettük a párommal, hogy kéne venni vízálló tokot a géphez, hogy lehessen fotózni víz alatt is, csak sajna majdnem annyiba kerül, mint a gép volt...:((

hangaroa Creative Commons License 2002.02.07 0 0 210
Nekünk vonat is tökéletesen megfelel.
Előzmény: Monthy (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!