Keresés

Részletes keresés

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.17 -3 3 9022

'Csak néhány hónapja lett Kuczora a Vác legértékesebb játékosa, korábban éveken át nem volt az. Ebből kiindulva én nem hiszem h ez lenne vele a probléma.'

 

Azt gondolom hogy Csenge már csak tehetségénél fogva is,de mindig is hangsúlyoz szereplője volt a Vácnak,és ez most sincs másként!

Előzmény: RnD (9016)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.01.17 -2 5 9021

Hát igen. Öröm nézni, hogy az a pár év nemzetközi kupaszereplés szinte berobbantotta a kézilabda él-(vagy legalább a világ másod-)vonalába Szabó Laurát, Kácsort, Kuczorát, Helembait, egyéni szinten olyan sokat számított a sorozat, hogy Kácsor nem illetődött meg, amikor hirtelen ő lett a posztján a válogatott elsőszámú játékosa. Más talán elbicebócáskodta volna ott a szerepét, nem így KG, aki hátára vette a csapatot, amikor nagyon nem ment senkinek se. Ekkor ugye milyen jól jött az a kompromisszumot nem ismerő hajtás, amit a Vác minden alkalommal a pályára tett a kupákban? Meg hát a Debrecen nemzetközi szereplése is kiváló hármasvédőket faragott Tóviziből, Hornyákból, Bordásból. Nem kellett semmiféle három hét összetartás, elég volt a válogatottba beemelni a kupameccseken megszerzett rutint, know-howt, tudást. És ezek csak a válogatottban megforduló játékosok, a válogatott kapuin dörömbölő ifjú és kupameccsen megismosodó titánokról szó se essék: számuk végtelen, felszippantott tudásuk szintén!
Nem is értem a pesszimistákat. Hogy Kácsor, Kuczora, Helembai lehetőségként tekintett a nemzetközi kupaszereplésre, nem pedig szükséges rosszként, az ki is jelölte nagyjából a jelenlegi helyzetüket: ott vannak mindhárman a Brest, Metz, de legalább a Nantes radarján. Így van ez, ha valaki nem telibeszarja a karrierjét, hanem minden lehetőséget meg esélyt megragad a feljebblépésre. Brávó lányok – RND fórumtárs excel-táblázataiban már fene tudja hol járhatnak megszerzett pontok tekintetében, az tuti hogy a Brest, Metz, vagy legalábbis a Nantes szakembereinek noteszében is megjelenik ez a (qrwa mélyen el-)rejtett tudás. Meg kell hogy jelenjen, nem úgy ösmerem a fórumtársat, aki csak úgy ukmukfukk osztja a pontokat.

maedros Creative Commons License 2023.01.17 0 1 9020

A tavalyi keretű Vácnak azért egy Dortmund, Podravka, Fana csoportból lenne esélye, talán. 

Előzmény: Igazság80 (9019)
Igazság80 Creative Commons License 2023.01.16 0 4 9019

Meg van az a kérdés hogy van é bármi értelme a Vác szereplésének.  Szerintem igen is van.  Nyilván ez a legkarcsúbb keret mind közül ha a kupacsapatainkat nézzük.  Csapatszinten nincs sok sanszuk a következőn sem, ott is 30 éves igen sok harcot megvívó francia, spanyol rutinos 100 feletti válogatottsággal bírók vannak, nem ugyanaz az osztály ez. 

 

De egyéni szinten sokat számíthat a sorozat azon néhány játékosnak, akiknek sikerül mégis jól teljesíteni ezeken, számukra mindenképpen lehet haszna az egésznek...

 

RnD Creative Commons License 2023.01.16 -4 6 9018

'...A játékosok zöme alig több, mint 20 éves, ha folyamatosan tudnának játszani nemzetközi kupában, akkor három-négy év múlva lehet számon kérni a fejlődésüket.'

 

Így van. Nem is értem azokat akik itt két meccs után számon kérik a fejlődést, vagy akár egy év után. Ezek a meccsek először is képbe helyezik a fiatalokat arra nézve h mire is számíthatnak a nemzetközi mezőnyben. Mindez azzal jár majd h még jobban odateszik magukat az edzéseken, céltudatosabban élnek, tudni fogják h miben kell javulniuk és még sorolhatnám....

 

Megfelelő szakmai munka mellett két-három éven belül lesznek láthatók majd az eredmények. Nem most rögtön.

Előzmény: Márti.it (8968)
RnD Creative Commons License 2023.01.16 -6 5 9017

.....merthogy a probléma vele már jó ideje létezik.

Előzmény: RnD (9016)
RnD Creative Commons License 2023.01.16 -5 6 9016

Csak néhány hónapja lett Kuczora a Vác legértékesebb játékosa, korábban éveken át nem volt az. Ebből kiindulva én nem hiszem h ez lenne vele a probléma.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9014)
RnD Creative Commons License 2023.01.16 -4 5 9015

Most a bajnoki meccsekről beszélünk, nem az EB-ről...nekem legalábbis úgy tűnt.

 

Albek Annának volt pontosan két - azaz kettő - NBI-es bajnoki meccse az EB előtt. És sérülésből jött vissza. Ezek után valószínű volt h nem lesz szuperjó novemberben.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9013)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.16 -5 2 9014

'Kuczora jelenleg egy jó cserejátékos szerintem, meccsenként úgy 20-25 percre 'hitelesítve'. Paradox módon a Vácban hirtelen kulcsjátékos lett. Holott erre valójában nincs felkészülve.'

 

Ennél még a jelenlegi állapotában is jobb,más kérdés hogy a Vácban ő igen kényelmesen elvan....és pont ez a baj,mert szerintem vele inkább motivációs gondok vannak.....nem igazán akar többet a karrierjéből kihozni amíg így is a csapata legértékesebb tagja!

Előzmény: RnD (9010)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.16 -5 3 9013

Szimó talán még az ősszel is több hasznot hajtott volna mint szegény Anna,neki csak szenvedés volt ez az EB!

De igazad van Szimónak tartania kell minimum  ezt a formát,neki ez az EL még igazán jól jöhet!

Előzmény: RnD (9011)
RnD Creative Commons License 2023.01.16 -6 6 9012

'...Kírával valami nem OK, testben és/vagy fejben. Anno ifi vb All Star volt. Aztán megtorpant....'

 

Semmi baj nincs Kírával, csak halálra unja magát jobbszélen.

 

Vácban be kellene tenni jobblövőbe, aztán már rá se ismernének...

Előzmény: Tonio 2.0 (8991)
RnD Creative Commons License 2023.01.16 -4 6 9011

'Mondjuk, az Albek vs. Planéta kérdés igazán érdekessé vált az elmúlt 2-3 hétben.'

Ez nem kérdés,és szerintem Szimó jobban teljesít....legalább is eddig!

 

Szimó jobban teljesít: két hete. Korábban ősszel meg a fejünket fogtuk látva h miket művel. Májusban majd ráérünk mérleget vonni.

 

A nagy kérdés az h tudja-e stabilizálni a mostani formáját.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8989)
RnD Creative Commons License 2023.01.16 -6 7 9010

'...Kuczora alapképességei alapján nemzetközi klasszis is lehetne....'

 

 

Ez így is volt a sérülése előtt. Mostanában inkább már csak azt szokták mondani - Sport tv etc. -  h Kuczora a lövőereje milyen jó. De ez csak egy dolog...

 

'...A probléma azzal van, hogy most nincs rajta teher, kvázi lövöldözhet vakvilágba. A hétvégén a 8 gólját pl 17 lövésből lőtte... Ő az,a ki tudna ennél pontosabban is lőni...'

 

Ki tudja h tudna-e....? Nem nagyon volt rá példa az utóbbi egy-két évből.

 

'....Egy olyan csapatnál, ahol pedig kimondott feladat a jó teljesítmény nemzetközi szinten is, ott nem teheti meg, hogy így lövöldözget, sem azt, hogy kvázi nem tud védekezni...'

 

A védekezés meg a másik probléma.

 

Kuczora jelenleg egy jó cserejátékos szerintem, meccsenként úgy 20-25 percre 'hitelesítve'. Paradox módon a Vácban hirtelen kulcsjátékos lett. Holott erre valójában nincs felkészülve.

Előzmény: Törölt nick (8998)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.16 -3 5 9009

Pontos összegzés,a Vác kivételével még minden csapatunk van esélye a továbbjutásra,a Vácnak eleve nem is volt,kinek több kinek kevesebb,a Móvár nem tette könnyebbé a saját életét de ennyi hibával gyakorlatilag tálcán kínálták magukat!

A Loki ha veri a Solat azzal nagyot léphet előre a továbbjutást tekintve,és a Hódosban erre meg is van minden esélye,persze ehhez kell a mostani jó forma is.

Előzmény: maedros (9003)
mislenyi Creative Commons License 2023.01.16 -3 1 9008

Ez nem okoskodás, nyelv ismeret és tájékozatlanság két különböző kávéház.

Előzmény: Törölt nick (9002)
mislenyi Creative Commons License 2023.01.16 0 0 9007

Így van, az eredmények.com is mindig hibásan írja. Ha nincs mellette a HC, akkor nincs r, hanem n.

Előzmény: van_Persil (9001)
Igazság80 Creative Commons License 2023.01.16 0 1 9006

Na meg nem is az a tipikus fejlődési pálya, nála így sikerült, de sok mai "sztár" játékosról meg még alig lehetett hallani mikor a húszas éveik elején voltak, a ma legjobbnak tartott játékosok többsége inkább a 30 közelében található meg...

Előzmény: Isthy1 (9004)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.16 -23 0 9005

Kispajtás! Nyelvileg helytelen voltál, inkább köszönnéd meg, hogy segítettem, magyar példával bemutattam, mekkora ökörséget írtál, úgyhogy jobb, ha csöndben maradsz.

Előzmény: Törölt nick (9002)
Isthy1 Creative Commons License 2023.01.16 -2 2 9004

Komoly szempontok :)

Azért nem Görbe a mérce. Amit az eb kapcsán írtál az tényleg komoly.

Előzmény: Tonio 2.0 (9000)
maedros Creative Commons License 2023.01.16 0 4 9003

 

Szerencsére, a nagy, kellemetlen meglepetések elmaradtak magyar szempontból ebben a fordulóban.

Bl csapataink hozták a kötelezőt, a két alsóházi csapat ellen.

El –ben a Siófok javított a frankföldi KO után, bár a Dortmund azért „fékezett habzáson” üzemelt, a Balaton partiak végig jobbak voltak. Rutinos játékosaik – Mavsar, D.K.K., Rajcsics és Such Nelli – valóban húzóemberek voltak. A meccs egy kritikusabb szakaszánál Kajdon Blani is jól szállt be és láthatóan a sérültek „visszaszivárognak”, a bajnokságban az egyik nagy vetélytárs legyőzése, s ez a németek elleni két pont önbizalom növelő lehet. A csoportban repülőrajtot vett franciák mögött talán a Siófoknak is lehet beleszólása a továbbjutó helyen.

A Debrecen egy héten belül két komoly, sikeres megméretésen esett túl, vasárnapra azért látszott némi fásultság a játékukon. Ám a horvátok így se tudták megnehezíteni a dolgukat, egy alacsony színvonalú meccsen zakóztak a Loki ellen. (Szomorú volt látni a nagymúltú, még pár éve is jó BL csapatokat Kaproncán megizzasztó Podravka vergődését…) A dánok meglepő vereséget szenvedtek otthon. Nem gondoltam volna, hogy a hét végén a Hódosban lejátszandó Sola elleni meccs lesz a csoport rangadója, oda kell figyelni ezekre a norvégokra (is)…

Az MKC talán a forduló magyar szempontból legerősebb ellenfelével játszott, Hagman, Lagerquist, Strömberg kaliberű játékos nem akad az óváriak közt, s a többi francia se kutyaütő. A papírforma a Nantes mellett volt, de a Móvár darabig jól tartotta magát, volt remény egy kis gólkülönbségű, tisztes vereségre, a hét gól viszont nem valószínű, hogy behozható lesz itthon. (Az Ikast nemcsak a csoportjából, de a liga mezőnyéből is kiemelkedik, a Bl-ben sem lennének kutyaütők most se. A Fana meg egyelőre a pofozógép szerepben van.)

A váci lányok tapasztalatszerző csoportkörútja folytatódott.

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.16 0 11 9002

Megengedem, h okoskodj nekem, ha már otthon el vagy nyomva. 

Előzmény: van_Persil (9001)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.16 -21 0 9001

*Thüringen, nem Thüringer. Te se a "Debreceni"-nek szurkolsz...

Előzmény: Törölt nick (8979)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.16 -2 3 9000

Reistad azért jobb, jobban beszél angolul és Borsos is jobban ragozza a nevét.

 

Amúgy ez érdekes, mert mindkettő 24 lesz, persze fiatalok, de valójában lassan a legjobb korba lépnek. Görbicz 24 évesen már 3x vb All Star volt, de ami ennél relevánsabb, hogy az Eb-n a fél All Star 99/00-ás születésű volt (Reistad, Klujber, Foppa, Friis).

Előzmény: Isthy1 (8995)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.16 -5 3 8999

Ez szerintem sem kérdés,Csengének mindene meg van ahhoz hogy nemzetközileg jegyzett játékos legyen,egy igazán komoly gyengesége van,az pedig a kényelem neki ez így most jó....pedig ez tévedés!

 

Előzmény: Törölt nick (8998)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.16 -6 6 8998

Kuczora alapképességei alapján nemzetközi klasszis is lehetne. Szinte teljesen biztos vagyok, hogy volt is és lesz is stabil kupacsapatból ajánlata. A probléma azzal van, hogy most nincs rajta teher, kvázi lövöldözhet vakvilágba. A hétvégén a 8 gólját pl 17 lövésből lőtte... Ő az,a ki tudna ennél pontosabban is lőni, de tudja, hogy megteheti, mert a "vereségen kívül" nem lesz más következménye. Egy olyan csapatnál, ahol pedig kimondott feladat a jó teljesítmény nemzetközi szinten is, ott nem teheti meg, hogy így lövöldözget, sem azt, hogy kvázi nem tud védekezni. 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8996)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.16 -6 1 8997

Hát nagy jövés-menés nem lesz,szerintem Szimó ha tartja ezt a formát akkor visszatérhet a válogatottba.

Bíró ugye nem kérdés és az sem hogy Zsófi marad ki!

Albek jelenleg nem válogatott szint,Kiss szerintem stabilabb nála,de ha Szimó visszatér akkor egyikük sem marad szerintem.

Előzmény: Tonio 2.0 (8992)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.16 -4 0 8996

Gyakorlatilag egyetértünk!

Kuczora nekem talány....

Előzmény: Tonio 2.0 (8991)
Isthy1 Creative Commons License 2023.01.16 -3 2 8995

Te még olvasod?

 

Amúgy nem semmi, hogy két ilyen fiatal a BL Top3 góllövő listájában.

Előzmény: Tonio 2.0 (8994)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.16 -3 3 8994

Átsiklottam fölötte, bocs.

Épp RnD mester beszámolója alatt volt, aztán továbbpörgettem, valószínűleg...

Előzmény: Isthy1 (8993)
Isthy1 Creative Commons License 2023.01.16 0 0 8993

#8942 ;-)

Előzmény: Tonio 2.0 (8981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!