Visszatérve a honda rotamotorra, nem értem, miért nem tudtak gyárilag egy nyavalyás csavart beletekerni a karter aljába? Nem hiszem, hogy azon a 10Ft-os csavaron bármi is múlt volna. Azért remélem tartós lesz. A honda szivattyúm 4 éves, ugyancsak rengeteget megy (3-4hektár görögdinnye csepegtető öntözéssel), és nulla az olajfogyasztása. Pedig a legnagyobb melegben, nagy fordulaton fut. Nagyon elégedett vagyok vele.
Na jó, a minőség azért minőség, az egyértelmű. :) Én csak azért örömködtem itt, mert sokan indokolatlanul odavannak a márkáért, félhobbi célra is 150-ért vesznek gépet. Szerintem meg a használat alapján kell gépet választani. Ha azt nézzük, hogy az kibír 20 évet, akkor az én hatvanvalahányezresemnek elég 8-at. Évente olyan 6-800 litert szórok, főleg felfelé, nagy fordulaton.
Az én motoros permetezőm kb 15 éves, azt hiszem Husqvarna (nincs rajta semmi felirat). Nagyon sokat dolgozott eddig, évente hektárnyi területeket, több száz litert fújkáltunk ki vele. Eddig gyertya és karburátor pucoláson kívül semmit nem kellett javítani rajta. Kompresszió is teljesen jó még. Azt hiszem kidolgozta már az árát. :)
Van egy 3 szezont használt Oleo-Mac háti motoros permetezőm, nem került felébe, mint egy Stihl vagy Honda. Az őszi lemosás után letettem, ahogy volt, csak ma délután jutott eszembe, hogy holnap használni akarom. Előhoztam, volt benne még egy kis keverék, harmadik rántásra indult, ennyi kellett, hogy a hengerbe érjen a benzin. A továbbiakban feltehetőleg elsőre indul.
Gyárilag nincs leeresztőnyílás, fejre kell fordítani. De a helye ki van alakítva. Ahol ez a csavar van a kép közepén, ott bele kell fúrni, és egy csavart (a fej alatt tömítéssel) belehajtani. (A hogyanját nem tudom, nem én csináltam ezt sem.)
Összeraktam a szerkentyűt. Minden flaffol, még hézagoló sem kellett, valszeg azért, mert a kuplung ferodol eléggé kopott már. A hajtást is már csak a lélek tartotta össze. Hiába, 20 év kemény munka nem múlik el nyomtalanul. 10e-ből felújítottam a belét, csapágyak, tengelyek, szimeringek. Jöhet újabb 20 év, csak én bírjam addig. :)
Nekem is egy hasonló szerkezetem van. (Nem én raktam össze.) Csak szűk centi a külünbség az enyémnél. A felfogatásnál pár alátét van közétéve, és ez kiadja a különbséget.
Van egy MPM 2-es rotakapám. Több év leállás után "üresben" rendesen forog, terhelés alatt azonban kicsi a fordulat szám. Mielőtt teljesen szétszedném merre keresgéljek:
- benzint kap
- olajtükrös levegőszűrő tiszta
- "hörgő/rezgő" szelep nem törött.
5 éve gyűrűztem (azóta nem volt sokat használva, max 15 órát).
A furatásról nem sok jót hallottam, a gyűrűk egy vagyonba kerülnek. (Egyébként sincs hozzá gyári szett, kivéve gyűrű és alapdugó)
Érdemes még vele foglalkozni? (Füvesítés előtt állok, csak a föld és trágya összedolgozásához kellene max 1 évig.)
A problémán némileg javít, ha a szívatót félig lezárom...
Kf-04-es rota hajtáshoz szeretnék Honda motort venni, csak az a problémám, hogy a kinézett Honda motor függőleges kihajtása hosszabb, mint az eredeti Briggs motoré. Így a kuplung részt nem nagyon lehetne összeilleszteni. A kérdésem: hogy lehetne ezt összehozni normálisan?
igazából nem márka, hanem funkcionalitás - megbízhatóság alapján szeretnék dönteni.
Amúgy az AL-KO nálam eléggé "feketelistás", mert a 2 év garis fűnyíró a garancia után döntött úgy, hogy most már elkezd repedni a műanyag ház és a kés belever a házba, na meg a nyél műanyag házba való rögzítése sem a mérnöki technika csúcsa volt.
Persze lehet, hogy én fogtam ki egy gyengébbet, de a NÉV pont erről szól, hogy ne foghassak ki gyengébbet.
(Megjegyzem, hogy a régi NDK-s fűnyíró még úgy is jobban egyben volt 1x év szolgálat után, hogy párszor betonvasat is kapott a kés, mert a t. segédmunkások az építkezés után jobbnak látták a kitűzéshez használt betonvasat leütni, mint kihúzni. Persze nem ám a föld színéig, hanem 3-4 cm-re a földtől üttötték csak.)
"Sz@rt nem akarok venni, de a high-tech sem kell nekem (ezért sem említettem a Vikinget). Igazából egy megbízható, jó szerszámot keresnék "kímélő" használatra."
Elektromos sövény-nyírót szeretnék venni tavasszal. A kérdésem, hogy mire kell figyelni.
Kuplung? (nem gyepálja a motort, ha valami izmosabb ág megfogja a kést)
Kés? (mindenféle Durasharp és egyéb lézerélezésű kell, vagy elég a mezei élezés is?)
Kés gyorsleállítás?
Szablya hossza?
Motorteljesítmény?
Amire használnám: kb. 10m gyertyán, 25m leylandi ciprus, és 75m orgona,aranyvessző, som és egyéb virágos sövények
Van a 8000 Ft-os Einhelltől kezdve a 20000Ft-os Alko-n át a Bosch, Black and Deckerig minden. Sz@rt nem akarok venni, de a high-tech sem kell nekem (ezért sem említettem a Vikinget). Igazából egy megbízható, jó szerszámot keresnék "kímélő" használatra.
(Igazából csak a befelé tartanám kordában a növényeket, mert a locsolófejek elé szép lassan benőnek, valamint a egymás felé "függőlegesen" is megnyírnám főleg a ciprusokat, hogy sűrűsödjenek.)
Több ezer négyzetméterre, főleg dimbes-dombos területre egy legalább 15 LE-ős fűnyíró traktor a megfelelő eszköz. Ekkora területen általában nem gyűjtik a füvet, tehát egy oldalkidobós fűnyírótraktor, ami a mulcsozni is tud, megfelelő. Néhány típust az alábbi linken találsz:
Régóta keresek már egy gally aprítót, amivel én is feltudnám darabolni a sok fagallyat. Ha lehetséges szeretném megkapni a
gép rajzát, amit ha elkészítenék a fát a kazánban égetném el és nem a szabadban. Már sok helyen kerestem ilyen gépet, de
csak komposztálót találtam. Ezért volna szükségem egy rajzra, vagy egy jó útmutatóhoz, hogy ne sok felesleges próbálkozás árán jussak el egy használható géphez. Segítségedet előre is köszönöm.
Tudom, hogy fársztó egy kezdőnek segíteni, de kérem azt aki tudna segiteni, - és nem erőssége a billentyűzés, mint nekem sem - jelezze, hogy mailban ill. telefonon megkereshetem.
Eddig valóban a szomszéd birkái gondozták az "ősgazt". De bekerítettem és magamnak kell gondozni, mert egy nagyon szépfekvésű, dombos Tolna m-i. terület és hogy jól érezzük magunkat , hát gondozottnak kell lennie, tehát a dolog komoly.
A talaj nem tápdús és kissé homokos, tehát sok fűre, ill. annak növekedésére nem igen lehet számítani. Az alkalmas fűnyíró traktor /gyűjtős, vagy nem ,mulcsos, traktor, vagy front-os stb. / ezekben kérnék szempontokat tapasztaltaktól mert én magamban csak okoskodni tudok.
Komolyan kérem segítségeteket. Ráadásul olyan gépet akarok venni amit nem kell bütykölni, mert ebből már kinőttem.