Törölt nick Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14813

Akkor először talán azt kellene eldönteni, hogy előny a hazai pálya vagy sem. Ha előny, akkor a 30 perc hosszabbítás a hazai csapatnak kedvez.

Előzmény: LaCatolica (14810)
LaCatolica Creative Commons License 2019.07.18 0 2 14812

Közben Splitben a Debrecen mészárlását is tudta überelni egy máltai csapat.

Green Army Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14811

3 csapat nem volt kiemelt

Előzmény: Törölt nick (14806)
LaCatolica Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14810

30 percel több időd is van, hogy gólt kapj.

Előzmény: Törölt nick (14807)
pfffffffff Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14809
Volt szerencsénk, de nem annyi, mint a Honvédnak
tom55 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14808

Mindenki továbbment, gratula mindegyik csapatnak. Így tovább.

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14807

Ez hülyeség, hiszen otthon, hazai pályán eleve te vagy előnyben, ráadásul 30 perccel többet játszhatsz otthon, mint az ellenfél.

Előzmény: LaCatolica (14800)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14806

ja már ennek is örülni kell :) 4 csapatból azért 3nak nem volt erős ellenfele. a fradi kellmesebb meglepetés volt,bár ott sztem a szerencse is jócskán segített.

Előzmény: 50-50 (14802)
Green Army Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14805

5/5

Győr???

Előzmény: Vicenza Merda 1 (14803)
pfffffffff Creative Commons License 2019.07.18 0 1 14804
Ez egy parádés kupa kör volt. Mindenki érdemel egy pacsit.
Vicenza Merda 1 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14803

Következő kör:
Debrecen - Torino
Kispest - Craiova (hazai: valószínűleg Győrben)
DAC - Atromitos Athén
Ferencváros - Valletta
Videoton - Vaduz (hazai: továbbra is Felcsúton)

50-50 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14802

Ma csak 3 döntetlen. de a lényeg 4-ből 4 továbbjutás, 3 NEM KIEMELT csapattal!

Erinaceus Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14801

Hát, igen - de a hosszabbításban is valahol a hazai csapat van előnyben (pálya, közönség), és így maradhat az idegenben lőtt gól előnye... végül is nem vihetik semleges pályára ott nyomban a hosszabbítást... :)

LaCatolica Creative Commons License 2019.07.18 0 2 14800

Különben én ezt egy rossz szabálynak tartom. 2 x 90 percig OK az idegenben lőtt szabály, de a hosszabbításból ezt mindenképp kivenném, mert könnyebb 120 perc alatt idegenben gólt lőni, mint 90 perc alatt.

Nálam ilyen esetben, mint most amilyen a Daccé, hosszabbítás után tizenegyesek jönnének.

Szigi101 Creative Commons License 2019.07.18 0 1 14798

Dac 2-2-t játszott

Előzmény: Kübüky (14796)
Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14797
Nyert a Beer Sheva, a Légia is megy kettővel. Nem lesz a Vidi kiemelt a harmadik körben.
Kübüky Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14796

Reméljük öt lesz az,csak még tart a hosszabbítás.

Előzmény: Szigi101 (14795)
Szigi101 Creative Commons License 2019.07.18 0 1 14795

A Debrecen egyenlített, megvan az is, tehát mind a 4 csapatunk továbbmegy, bravó!

nemertemenezt Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14794

A Fehérvár nem akar nyerni?

Szigi101 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14793

Aggódtam a Honvédért, de végül simán továbbmentek (1-1)

Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14792
Nem mintha ez coeffbe bármit is jelentene.

Már vezetnek is.
Előzmény: Törölt nick (14789)
Erinaceus Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14791

Mi rendezzük a vivó vb-t, muszáj fő eseménynek tekinteni... és mondjuk most volt is miért...

Előzmény: Törölt nick (14790)
Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14786

Már, ha eljut odáig, mert egy gólra van attól, hogy ne jusson tovább.

Előzmény: Törölt nick (14785)
Mx8 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14784

Azt nem írtam hogy a csoportkörbe engedték be, de negyedikként már volt lehetősége elindulni. A másik hogy nem a klubra vonatkozik az egész,  mert ők csak éltek a lehetőséggel. Az angolokat külön ki is emeltem a bajnokságokból is, mert ott a mostani négy helybe se egyszerű bekerülni.

Az egész az UEFA kiírásaira vonatkozik, hogy kb egyes országokra írták a szabályokat (és nem klubokra). Persze van ahol meg a kluboknak nem nagyon van ellenfelük (a másik négy bajnokság sorozatos bajnokai), így ők az elmúlt években helyzeti és anyagi előnybe kerültek több országgal szemben, és még a hazai bajnokságukban is.

Előzmény: verkri (14783)
verkri Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14783
Azt írtad, a Liverpool azérr nyert 2 BL-t, mert az UEFA beengedte egyből a csoportkörbe, és ezért van sokkal több pénze, mint a kis kluboknak. Ez tényszerűen nem igaz. A Liverpool pont egy olyan klub, amelyik nem építhet az állandó BL bevételre. Az említett BL győztes szezont megelőző 12 BL szezonban csak kétszer indulhatott el. Sőt, a 2017-18-as szezonban úgy jutott be a döntőbe, hogy az azt megelőző hét szezonból csak egyszer volt BL résztvevő.
Előzmény: Mx8 (14781)
Mx8 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14782

Igen, és erről is szólt az írásom, hogy többek között azért is lett emlékezetes az idei, mert a nagyobb kitömött sztárolt csapatok mind kiestek, és persze az is hogy hogyan. Vagyis a BL-ben azt várjuk/azt tekintjük jó szezonnak, amikor a Barca, City, idén a Juve régebben a Madrid (azaz Ronaldo), PSG kiesik.

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (14777)
Mx8 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14781

Igen, csak a Liverpool előtte bajnoki negyedik volt. Akkor az volt a kiírás, hogy az angol 3.-4. selejtezőt játszott.

Nem kellett bajnokságot nyernie, az UEFA odaengedte. Nem a Liverpool érdemeit akarom kicsinyíteni persze, abban a szezonban volt az emlékezetes isztambuli döntő. Aztán meg jött a címvédős történet, speciális kvótát kaptak a következő szezonra, 5 angol indulhatott a BL-ben 2005-06-ban (3 a selejtezőben, abból 1 kiesett).

Előzmény: verkri (14773)
rich.mond Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14780

Én is így látom - néha már furcsa is volt, hogy mennyi jó meccs, mennyi elképesztő fordulat, stb.

rich.mond Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14779

Ezért is fájdalmas a tavalyi luxemburgi elbaszcsi.

Előzmény: Vjacheslav (14778)
Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14778

Jelenleg 5 ponton álltok, ami idén pl nem lett volna elég a kiemeléshez az BL 1 körben, sőt még az EL második körben sem.