Keresés

Részletes keresés

Alexfux Creative Commons License 2009.03.20 0 0 247
Igen mi? :-)
Előzmény: cucu (246)
cucu Creative Commons License 2009.03.20 0 0 246
Igen.
Előzmény: Alexfux (245)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.19 0 0 245
Sziasztok!

"Pár" éve én is a Puskás padjait koptattam 81-től 85-ig boldogítottam tanárainkat e nemes műintézményben.

Osztályfőnök az első két évben Ecseri Éva volt, aki közben Alapiné is lett, harmadiktól pedig Érdi Péter vett át minket.

Szívesen emlékszem még Giró-Szász Lászlónéra, Bornyi Sándorra, Fodor Gyuára. Őt most is gyakran idézgetem: "Nem szép, nem kedves és mégis van benne valami visszataszajtó". Lentebb olvastam, hogy elhunyt. Nyugodjék békében.

Pálinkás Ferenc volt a tornatanárunk, Diószegi Nóra átvitlt tanított és mintha Posta tanárnő tanította volna a történelmet, miután Bornyi tanár úr átment volna magyarosnak.

AF
Vajk Creative Commons License 2008.11.08 0 0 244
Prusi szerintem nem nagyon volt A osztály főnöke, mert azok a vezeték nélküliek voltak.
De persze tévedhetek is....
Előzmény: Funk (241)
cucu Creative Commons License 2008.11.06 0 0 243
Hát Kis Kálmán tanár úr a lányokat nem tegezte.... Ez volt nekik a leg borzasztóbb...:))
Előzmény: manhattani (242)
manhattani Creative Commons License 2008.11.06 0 0 242

>Az Ampovics Gergely az MHSZ-es tehersofőr oktatóm (szintén Puskás) elmondása szerint az 50-es években a suli párttitkára volt.

 

Sajnos hirtelen nem találtam meg a Puskás-évkönyveim, abban benne lenne, de kételkedem ebben. Elsősorban mert nagy reakciós volt :-)) Egyszer bejött oroszórára helyettesíteni, és azt mondta, hogy orosz nem lesz, mert ő csak egy mondatot tud, és azt sem szabad mondani...

 

De amúgy jó fej volt, névsorolvasást tartott, mondott egy női nevet és egy lány tényleg nagyon halkan mondta, hogy "jelen!" Rászólt: -Majd akkor legyél ilyen halk, amikor feleség leszel!" (akkor a technikumban tegeztek minket a tanárok).

Előzmény: Funk (241)
Funk Creative Commons License 2008.11.06 0 0 241

   A Prusi nagyon kemény volt,saját "A" osztályát félévben egy kivétellel meghúzta.Kijártunk cigizni a retyóba,ott a piszoárok felett egy tartály volt,ami mikor 2-3 percenként automatikusan öblített,akkor kiemelkedett egy kar.Na erre ragasztottunk mi fel egy régi tablóról lekummantott képet.Így 2 percenként kinézett ránk Prusi a tartályból.Egyébként késöbb összekerülve vele egy tanfolyamon (és Érdi Péterrel)nagyon közvetlen humoros jó embert ismertem meg a "rettegett" helyett.Szerintem jó ha van egy tanárnak 2 lépés távolsága a diáktól.Ami pedig pl.:a Kandót illeti,ha valaki komolyan veszi a Puskást(mint ahogy akkor mi nem igazán)akkor a villanytan és a sok más marhaság menni fog neki,míg a más iskolából érkezettek már az alapokkal szívnak.Az Ampovics Gergely az MHSZ-es tehersofőr oktatóm (szintén Puskás) elmondása szerint az 50-es években a suli párttitkára volt.Rettegett tőle mindenki,Nálunk még benne volt a naplóban,hogy a szülők értelmiségiek,vagy munkások.Aki melós gyerek volt,az kapta a kokit,10 méterről a kétökölnyi kulccsomót,a magamfajta az egyest:"neked ezt tudnod kell,mert mérnök az apád".Tartott 81-85-ig,majd +1 év technikusi.Voltak kifejezetten jófej (értsd:emberbarát)és nagy tudású tanáraink és egy seggfej igazgatónk(Kecskeméti Emil).Utólag mégegyszer szeretnék odajárni az akkori tanárokkal.Érdi Péter trapéz gatyája,és ahogy félrehúzott szájjal mosolygott az elkövetett baromságainkon,miközben könyvelte az osztálynak a megrovásokat a szüret miatt,mi ketten harmadnap  jelentkeztünk önként a mi adagunkért,mert másnap kivittek Ferihegyre,irányító toronyba etc..

 

  Üdv.

Előzmény: TrogloBoy (193)
cucu Creative Commons License 2008.11.04 0 0 240

Mátyás tanár úr idegenlégiós volt. Mutatott képet magáról, egy izomköteg volt a képen... Csak egyszer elfogták... Akkor vált rokkanttá.

Egy talpig uriember volt. Nyugodjék békében.

 

Kis Kálmán tanár úr valóban berepülő pilóta volt. Nekem nyengén ment akkoriban a fizika, lévén későn érő típus vagyok, de a kettesem mindig megvolt nála.

Amikor jöttünk fel az udvarról a szünet végén, Ő már ott állt az ajtóban, fogta a kilincset, hóna alatt a naplóval és mi így osontunk be elötte a terembe... és az F=m x a (Newton második tétele) volt a vesszőparipája.

Nyugodjék békében.

 

Ampovics Gergely tanár úr: Mirek Laci fiam, tetszik neked a Teri? .......... Nem, tanár úr. Erre szegény Mirek Laci egy hatalmas taslit kapott. ........ Búnkó! Ilyet nem illik mondani! Tette hozzá.

Vagy: fiam, mitől vagy ilyen fáradt? Iszol? Kártyázol? Nőzől? Egyiket sem tanár úr... Akkor minek élsz??

Sajnos Mirek Laci sincs már az élők sorában. Nyugodjanak békében.

 

Gurbán László tanár úr: a felsőtested jó, a lábadat erősítsd.... és kézilabdázzatok...

No meg a szertorna... Nyugodjék békében.

 

cucu

Előzmény: manhattani (238)
feri60 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 239
Erre a történetre én is emlékszem. Úgy tudom, fél tüdeje volt (a másik felét leverték valamelyik diktatúra pribékjei), erősen dohányzott hozzá. Első osztály első félévében még Ő tanított kémiára, második félévben halt meg :( Akkor kaptunk egy nőt a szomszédos vegyipariból szerves kémiára - képzelhetitek, kicsoda vérfürdő volt. ;)
Előzmény: manhattani (238)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 238

Mátyás Ferenc maga mesélte, hogy a Sorbonne-on tanult, egy panzióban laktak, és gyanús lett, hogy a panziós az előző napi maradékot hozza ki nekik kicsit átformálva. Hoztak a laborból valami izotópot, és besugározták vele a meg nem evett ételt. Másnap a Geiger-Müller számláló vidáman ketyegett az étel fölött.

 

Úgy tudom, Mátyás Ferenc tanár úr rákban halt meg...

Előzmény: cucu (230)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 237

Kiss Kálmán, az a hír járta, hogy repülőtiszt és pilóta volt, tény, hogy mindig repülőfövegben biciklizett az iskolába. Azért hívták Definek, mert a szava járása volt: "Mondd a definíciót, fiam!"

 

Engem egyszer (helyettesíteni volt benn) nagyon letolt, mert összekevertem, hogy az összeadásnak vannak tagjai és a szorzásnak tényezői.

 

Mesélték, hogy két deák kergetőzött, akkor mindnyájunkon kék köpeny volt, és rajta is. Az egyik kirohant az osztályból, és elszaladt balra. A másik utána, és meglátott jobbra egy kék köpenyt, odarohant, és nagyon fenékbe rúgta, hogy szaladt szegény pár lépést. Az a Defi volt. Hátranézett a halálra vált diákra, és ennyit mondott: "Nana!" és ment tovább nyugodt léptekkel a tanári felé.

Előzmény: cucu (230)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 236

Ampovics Gergely korábban matektanár is volt, de mindig eladta a felvételi példákat, és ezért műhelybe tették. Speciel én is tőle tudtam, mi lesz a felvételi, fel is

vettek :-))

Előzmény: feri60 (233)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 235

Isten nyugosztalja.

 

Egyszer, már főiskolásként, a kocsmában felejtkeztünk egy kicsit, és késve mentünk a délutáni műhelygyakorlatra. A tanár kérdezte, hogy hol voltunk. "A Gurbán tanár úrral beszéltük meg a kézilabdacsapat összeállítását!" A tanár érezte a szesszagot, és vigyorogva kérdezte: "És mit csináltak még a Gurbán tanár úrnál?"

 

Ott, akkor szegényt ártatlanul kevertük gyanúba.

Előzmény: feri60 (234)
feri60 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 234
Gurbán - torna
Előzmény: feri60 (233)
feri60 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 233
Ampovics Gergely - műhely
Fodor Gyula - matek
Kuti Józsefné - matek
Gáfor Mihály - átviteltechnika

Hosszú a sor :(
Előzmény: cucu (230)
cucu Creative Commons License 2008.11.02 0 0 232
Kuti Józsefné, Ági néni
manhattani Creative Commons License 2008.11.02 0 0 231
Fröchlich Henrik, Henci bácsi.
Előzmény: cucu (230)
cucu Creative Commons License 2008.11.02 0 0 230

Emlékezzünk az elhunyt tanárainkra!

 

Bán Ferencné Nóra néni

Mátyás Ferenc

Fodor József

Kerékgyártó tanárúr

Kis tanárúr (Defi)

Bakó Imre

 

Folytassátok...

gerzson01 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 229

Apud volt az osztályfőnököm. 1968-1972 között jártam a Puskásba. Fantasztikus ember volt, légy rá nagyon-nagyon büszke!

Előzmény: Bakóimi (80)
feri601 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 228
Sziasztok!

Szervezzük a 30-as találkozót. Ezzel kapcsolatban most beszéltem Bornyi tanár úrral ;) 83 éves, jól tartja magát, és elfogadta a meghívásunkat!!!!
Végre egy jó hír!
feri601 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 227
Működik a riadólánc? ;)
Előzmény: Novi1 (226)
Novi1 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 226

Üdv!

Nagyon úgy tűnik :-))

Novi  >;-))

Előzmény: feri601 (225)
feri601 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 225
Az 1974-1978 közötti "c" osztály (ofö: Hirling Endre) 2008 május 31-én, szombaton tartja érettségi találkozóját.
Az is lehet, hogy évfolyam találkozóvá fajul az esemény ;)
cucu Creative Commons License 2007.04.30 0 0 224
Az alábbi cikk az indexen jelent meg: Ma délután 17 órától a magyar származású űrturista Simonyi Károly, hazai látogatása keretében a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban rádióamatőrökkel és diákokkal találkozik. Az „Űrhajós találkozó a Puskásban” rendezvényt a Magyar Asztronautikai Társaság, a Műegyetemi Rádió Club, a Puskás Tivadar Távközlési Technikum és az ünnepelt édesapja (Simonyi Károly, a Műegyetem legendás professzora) által alapított Természet Világa című folyóirat szervezi. Az egy órás rendezvényen az űrutazás során már megismert rádióamatőrök és az április 13-i beszélgetésen részt vevő diákok lesznek jelen, valamint a hazai űrkutatáshoz kötődő szervezetek (Magyar Asztronautikai Társaság, Magyar Űrkutatási Tanács, Magyar Űrkutatási Iroda, Űrkutatási Tudományos Tanács) tagjait várják. A szervezők néhány meglepetéssel is szeretnének kedveskedni a magyar gyökereit büszkén vállaló dúsgazdag szoftverfejlesztőnek, valamint most fogja meghirdetni a Magyar Asztronautikai Társaság az űrkorszak 50. évfordulójával kapcsolatos országos ifjúsági vetélkedőjét is. Az 58 éves programozózseni 1981 és 2002 között a Microsoft egyik vezető fejlesztője volt, a nevéhez fűződik a később Word és Excel néven ismertté vált szövegszerkesztő és táblázatkezelő alkalmazások fejlesztésének irányítása. A redmondi vállalatot 2002-ben váratlanul elhagyó Simonyi Intentional Software Corporation (ISC) néven alapított céget, amely a programozási munkát hatékonyabbá tévő alkalmazásokon dolgozik. A cég kutató-fejlesztő munkájában részt vesz az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara és a Netvisor Kft. is. A mai rendezvényt élőben közvetíti az interneten a Magyar Csillagászati Egyesület. A közvetítés winamp lejátszóprogram segítségével vagy az internetes böngészővel nézhető. A lebonyolítás technikai közreműködői az ELTE Média Tanszéke és Budapest egyik non-profit közösségi médiuma, a Fiksz Rádió. Az élő közvetítés a Magyar Csillagászati Egyesület főoldaláról elérhető linkeken nézhető.
hobe Creative Commons License 2007.04.28 0 0 223
Puskás Tivadar Szakközépiskola -> http://www.fn.hu/index.php?id=3&cid=161552
Előzmény: hobe (222)
hobe Creative Commons License 2007.04.28 0 0 222
A szakközépiskolák közül első helyen a szintén fővárosi [link1] áll, innen a diákok 86,49 százaléka bekerült felsőoktatási intézménybe.
xandros Creative Commons License 2007.01.22 0 0 221

A cucu által a 220-ban leírtakhoz hasonlóan kereshetnek nálunk is a tecnikusok. Pontosan nem is ismerhetjük egymás fizuját, mert belépéskor aláiratnak egy nyilatkozatot, hogy egymás keresete tabu téma.

Az alapbért (kb 120-200)  nálunk is megnyomják egyéb pótlékok, mint pl. műszakpótlék, ügyeleti pótlék(bizonyos munkaköröknél) + béren kívüli juttatások pl. kajautalvány, önkéntes egészségpénztárhoz munkáltatói hozzájárulás  stb.  Ez mondjuk kb 30-60 körül lehet. De minden fillér amit kapsz a hatájos szja szabályai szerint adózik. Zsebbe 0Ft. Ez az igazi üvegzseb.

Ahol zsebbe fizetnek = adócsalás.

 

Üdv:

       xandros.

Előzmény: TrogloBoy (219)
cucu Creative Commons License 2007.01.21 0 0 220

Ez nagyon képlékeny kérdés. Ezt akkor fogod megtudni, ha majd beleilleszkedsz a dolgozók közösségébe.

Én most alig keresek többet, mint 10 évvel ezelött. Ez két dolgot jelent: 1. Tíz évvel ezelött jól kerestem; 2. Most rosszul keresek.

Sokszor van, hogy a fiatal kollégák ugyanannyit keresnek mint az idősebbek. De én a hivatalos verziót mondom. Amire te utalsz, az nem értelmezhető. Honnan lehetne tudni, hogy ki mennyit kap a kezébe, a hivataloson felül?

Aztán ott van az, hogy mekkora cégnél dolgozol. 10 fős Kft., 100 fős Kft., netán egy 2000-res világcégnél, mint ahol nekem sikerült munkát találnom a matáv után. Nálunk egy villanyszerelőnek ugyanannyi az alapja mint egy üzemmérnöknek. Ki ezért keres annyit, ki meg amazért. Én pl. technikusi munkakörben vagyok mert amikor felvettek, erre kerestek szakembereket. De nincs nagy különbség. Egy mérnök nálunk keres nettó 150-et nappalos beosztásban. Én a technikusi beosztásommal 150-200 között változóan, aszerint, hogy mennyi a túlórám. Na és persze nem nappalos vagyok, hanem váltott műszakos. Ez dobja meg a pénzt.

 

Amire te gondolsz, az egy kis Kft., ahol nem vagy teljesen bejelentve és zsebbe kapod a fizetésedet. De ezek kezdenek megszünni, mert tönkre mennek, másrészt egyre veszélyesebb ezt csinálni. Ez ugyanis TB csalás.

üdv

Előzmény: TrogloBoy (219)
TrogloBoy Creative Commons License 2007.01.21 0 0 219
Lenne hozzátok egy iszonyúan indiszkrét kérdésem, de 60 ember nevében kérdezem (évfolymatársak).
A mi iskolánk (Pusi) 100%-ban arra alapoz, hogy az itt végzett embereknek nem fog sikerülni főiskolai/egyetemi diplomát szerezni és ezért lesz jó hogy nem csak egy szál érettségivel kerülünk ki a nagybetűs Életbe.
A kérdésem ehhez kapcsolódna. Főleg azoktól kérdezem ,akik csak a Puskásban szerezett képesítővel próbálnak boldogulni. Tehát nem mérnökök és nem jártak más, fizetős képzésekre(pl : cucu, Xandros-legalábbis, ha jól értem ti ebben dolgoztok). Mennyit kerestek havonta kb? Most nem a bejelentett bruttó törvényes stb bérre gondolok, hanem úgy kézbe. Tudom ez elég g észemélyes ,meg persze eghy technikus a távközlés szeretete miatt csinálja ,amit cisnál stbstb. De lássuk be manapság ez eléggé fontos szempont. Ha akartok és nem gond, légyszi válaszoljatok ,mert elképzelésünk sincs, arról ,hogy mire lehet menni egy technikusi oklevéllel. És a tanárok sem tudnak erről semmit. Vagy csak nem beszélnek, nemtudom.
Előre is köszi.
cucu Creative Commons License 2007.01.21 0 0 218

Azt nem hinném, esetleg futólag.

Előzmény: xandros (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!