Keresés

Részletes keresés

káttya Creative Commons License 2006.05.03 0 0 490
Nézd, ha hallgattam volna az ingatlanosokra, akkor minimum egy millát buktam volna (+a nekik járó százalék). Nekem kellett tudni, hogy ez a lakás többet ér, sőt, el kellett viselnem az okoskodó, pökkhendi "szakembereik" dumáit is arról, hogy milyen szar, mikor a semmihez sem értő lakástulajdonos nem hisz nekik, az okosoknak... most már nyugodtan mondom, bekaphatják. :)
Előzmény: belepofazok (488)
szs75 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 489

Ez nem feltétlenül van így, sőt! Egyes ingatlanközvetítők elég pofátlanul megpróbálják alulértékelni az ingatlant, mert úgy tuti, hogy el tudják adni, ráadásul gyorsan, tehát minimális költségük lesz vele kapcsolatban.

Aki nem elég tájékozott, mert mondjuk nincs internete, az simán elhiszi, hogy a lakásának az a piaci ára, amit a közvetítő mond. Másrészt, a közvetítő is ember, és nem tudja félretenni a saját szempontjait, ezért, ha teszem azt neki nem tetszik a fal színe, csempe, akkor szerinte az a lakás kevesebbet ér.

Legalábbis én ezeket tapasztalom.

Előzmény: belepofazok (488)
belepofazok Creative Commons License 2006.05.03 0 0 488
Ilyen szempontból valószínűleg jó, ha az ember eladáskor ingatlanirodához fordul: segítenek belőni egy normális árat. Ez a második előny.
Előzmény: káttya (487)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 487
a komolyabb ügynökségek fel sem veszik az irreális árú ingatlanokat.
Előzmény: Törölt nick (486)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 485

:) meg el is adtuk már, ugye... :))

 

Másfelé is nézelődős vagyok, más miatt. Ha belefutok valami nekedvalóba (vagyis annak tűnőbe:), akkor írok. Amúgy meg sok sikert!

Előzmény: nici76 (484)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 484

Köszönöm szépen megkaptam!

 

Nagyon kedves vagy hogy fáradoztál vele, a "szuper" tényleg nagyon klafa, pont abban a házban voltam nézni azt az 1-et amit eddig megmutattak...csak az a másik oldalra nézett :DD A lényeg, hogy ott megy el a villamos és nem igazán lehet szellőztetni...meg a zaj meg egyebek...

 

Nekem olyat senki nem fog tudni eladni, ahol csak egy kicsit is villamos megy :) még ha a másik oldalon is...mert jelenleg a körúton lakom és a 4-6 vili ott megy el a szánkban...

 

Naponta nézem az ingatlan.com-ot, olyan lakások amelyek Váci, Dózsa György vagy Béke útiak, a forgalom miatt kilőve:)

 

Mondtam: igények lenni nagy :) 

 

Köszönöm szépen meg1szer :)

 

Helyes volt a Ti lakásotok is valóban :)

Csak hát én a 13-ban keresgélnék...

Előzmény: káttya (472)
szs75 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 483

már majdnem nyár van :)

a legvégső időpont a költözésre júni 30.

KISZ lakótelep, negyedik emelet, 52 nm, 10 M fix

 

Most el kell rohannom, de este még jövök.

 

Előzmény: sandoravandor (481)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 482

semmi. Azzal ugyanis, hogy közölted, nem adod el, gyakorlatilag felbontod a szerződést, erről szól ez a telefon. Onnantól nem fognak foglalkozni a lakásoddal, az tuti. :)

De tényleg, vidd le náluk is az árat, aztán ha létrejött az üzlet, egy újabb telefonnal értesíted őket, hogy eladtad, és kész. Esély sincs, hogy megfognak (hiszen szabályosan jártál el), de lehet, hogy a kisebb árért ők is hoznak embert. Aztán lehet licitáltatni velük. :D

Előzmény: sandoravandor (479)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 481

Egy ismerősöm keres arra de azt hiszem csak nyáron költözne...

Merre van a lakás, hánydik emelet, mekkora, mennyi????

Előzmény: szs75 (480)
szs75 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 480

Sziasztok!

 

Esetleg a XVIII. ker-ben, 2 szobás nem panel, áron alul nem érdekel valakit?

sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 479
Ja, mi van akkor, ha ezt így lejelentem, utána néznek a tulajdoni lapnak, mert azon ugye lesz változás...
Előzmény: káttya (477)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 478

Köszi!

 

Mit tesz a rutin :-)))

Előzmény: káttya (477)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 477
hívd fel az irodát, és mondd, hogy mégsem adjátok el, családi okok miatt. Ha valami csoda folytán lenne olyan megkötésük, hogy ilyenkor is kell valami vigaszpénzt fizetnetek (már semmin nem lepődök meg), akkor ehelyett vidd le náluk is az árat annyira, amennyit adna a vevőd. Egy telefonnal elintézhető, és utána nyugodtan eladhatod a kecót.
Előzmény: sandoravandor (475)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 476
aha, de nem biztos, hogy van elbarmolós szomszéd (nálunk nincs:), megeshet, hogy nem lakótelep-szerű a hely (a miénk szélső, a kertvárosra nézünk, nem másik panelra, és mögüttünk is csak egy pár ház van)... és van úgy, hogy nem magas a rezsi. Na jó, ez relatív... de víz, villany mérés alapján, gáz átalány 500 Ft, fűtés meg nem drágább, mint budai tégla társasházban volt (villany cserépkályhás), pedig az területre a fele volt ennek. Szóval ezért szoktam csodálkozni a kategorikus elutasításon.
Előzmény: belepofazok (474)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 475

Félkizárólagos, vagyis ők, és én is eladhatom, viszont minimum alatt nem...

Még nincs eladva, de van komoly kp-s érdeklődő...

Előzmény: káttya (473)
belepofazok Creative Commons License 2006.05.02 0 0 474
A panelnek az a baja, hogy hatványozottan több potenciális barommal vagy körülvéve, minthogy nagyobb az egész ház, sőt, panel nem áll egyedül, lesz még melletted más panelház is. És az egy dolog, hogy kertvárosban is elég egy állat szomszéd ahhoz, hogy elbarmolja az életed, de panelban tízszer annyi ember lakik körülötted, akiből egy elég, hogy elbarmoljon mindent....

Meg hogy állat drága a fűtése/rendelkezésre állása, ha felszorzod azzal, hogy mondjuk 10 évig fogsz ott lakni...... annyi erőből felvehetsz több hitelt is.

Csak ahhoz meg nincs gusztusom.
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 473

konkrétan benne van a szerződésben, hogy az alatt az ár alatt nem hirdetheted/nem adhatod el? (ugye nem kizárólagos a szerződés?)

eladtad már, vagy csak tervezed?

 

több megoldás is lehet jó, de ezektől függ.

Előzmény: sandoravandor (469)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 472

nincs másik címed?

 

ha gondolod, belinkelhetem ide is a szupert, de én nem mutogatnám, amíg meg nem vettem. :D

Előzmény: nici76 (470)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 471

:)

"Persze láttam már pl. az ingatlan.com-on képeken egy-két nagyon helyes felújított, átalakított panellakást"

Biztos azt láttad, amit most adtunk el. ;))) Azért kérdeztem egyébként, mert lassan 4 éve lakunk ebben a lakásban, ami panel:), és azt kell mondjam, hibátlan. Jó beosztás (szomszédok nem hallatszanak át:), király kilátás, tágas-világos konyha, nyugis folyosó, rendes szomszédok... nagy nappaliból nyíló tágas erkély, soha egy darab bogár, tiszta szemétledobó, semmi kapcsolat a ház mögötti kukákkal... :) ja, egy kicsit sajnáljuk is itthagyni.

Előzmény: nici76 (467)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 470

sajnos nem jött át...

persze ez nem csoda, hiszen a freemailre sem tudtam belépni kb. fél óráig :DDD

 

na de most kb. 2 perce beléptem és nem jött semmi :(

 

újratábla?

Előzmény: káttya (466)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 469

Ok.

 

Mit csinálnál, ha valamivel az ingatlanos minimum alatt adnád el a lakásodat?

Nincs kikötve, hogy adásvételit kell küldened, csak vevő nevet, és vételárat kell lejelentened.

Az ingatlanos nem hozott még egy érdeklödőt sem, viszont határozott idejű megbízása van minimumárral...

 

 

???????????????????

Előzmény: káttya (460)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 468

küldönböző=különböző

excuse me!

Előzmény: nici76 (467)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 467

Nos elsősorban a drága fűtés, az elmebeteg szomszédok nagyfokú hallhatósága, az időszakos csótányjárás,az az iszonyat meleg nyaranta, meg a küldönböző szagok átjönnek a szomszédból... az egész lakótelep-feeling szemeteskukákkal, a csőkonyha, a legkisebb szobából nyíló erkély-megoldások, aztán ehhez képest hasonló árban kínálják, mint a téglákat vagy "csúsztatott zsalusokat"...Azbeszt szigetelés rákkeltő mivoltáról nem is beszélve bár az annyira nem érdekel..

 

Persze láttam már pl. az ingatlan.com-on képeken egy-két nagyon helyes felújított, átalakított panellakást, de azoknak meg ugyanúgy megkérik az árát, mintha nem is tudom milyen király lenne...

 

Nnnna szóval én panelbe nem mernék beugrani...ha lehet választani :)

 

De most aztán nehogy megharagudjanak a panelban lakó kedves fórumozók, mert tudom ám hogy itt mindig kialakulnak ilyen "viharok"...

Előzmény: káttya (464)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 466
hülye vagyok, közben már láttam, hogy publikus a címed... úgyhogy már elküldtem. Majd azért írd meg, hogy tetszett-e valamelyik, jó?:)
Előzmény: nici76 (465)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 465

Nagyon köszönöm szépen!

 

nici76@freemail.hu

 

 

Előzmény: káttya (463)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 464
ööö, csak a lényegre nem válaszoltál. :)) miért zárod ki? Nem rábeszélni akarlak, még véletlenül sem, csak kiváncsiság. Mik a rossz tapasztalataid vele?
Előzmény: nici76 (462)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 463
találtam neked egy csúcsszupert, mai hirdetés, baromi jó feltételek (szerintem. Én megvenném, de hirtelen, mielőtt mások is megtalálják.:). Meg pár másikat is, szemezgess csak. hova küldjem a linkeket?
Előzmény: nici76 (462)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 462

minimum 2 szoba=2 szoba vagy annál több tehát 1+2 még jobb :)

 

nem földszinti=nem magasföldszint nem félemelet, hanem minimum első emelet vagy attól fölfelé

 

erkély (nagyon fontos), lehet loggia is, de a franciaerkély(=kilépő...) kizárva

 

sajnos nem tudok szerezni 4-4,5 millát kölcsön :DDD

 

macerát nem vállalok, így is üldözési mániám van :)

 

ha felújítandó ne kerüljön 12 millába :) de inkább legyen felújított, és kerüljön 12 millába...

 

igények lenni nagy pénz lenni kicsi :)

 

Laktam már néhányszor panelben (számos albérletem során...) úgyhogy kizárom.

 

 

 

 

Előzmény: káttya (461)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 461

minimum 2 szoba: 1+1? 1+2?

nem földszinti: magasföldszint? félemelet?

erkély: loggia? francia erkély? (az a kinyitod az ajtót és ott is a korlát)

 

tudsz-e 4-4,5 M Ft-t (mínusz az önerőd) szerezni kölcsön a hiteled megérkezéséig?

Vállalsz-e macerát (kicsit bonyolultabb de jogtiszta átírás)?

lehet-e felújítandó a lakás?

 

Mást most nem kérdezek. :)

 

vagyis még egyet, de ez csak egyszerű kiváncsiság. Miért zárod ki a panelt?

Előzmény: nici76 (453)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 460
ilyen is, olyan is. Inkább meséld a helyzetedet, és elmondom, amit tudok, megmondom, én mit tennék.
Előzmény: sandoravandor (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!