Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2011.01.24 0 0 38931

Sziasztok!

 

Régen jártam erre. Mindenki jó nagyra nőtt a képek alapján.

Manda 2 hete boldog tulajdonosa egy kistesónak. :) Egyik reggel megkérdezte: "Megnőtt már?"

Egyelőre puszilgatja meg ilyenek. Ez azért is fontos, mert nemrég még K1 harcosként viselkedett a betolakodókkal.

Majd lehet, hogy jövök tanácsért. Egyelőre vihar előtti csendnek tűnik a helyzet. Kistesó alszik és eszik. A kettő között 5 percet ordít. Ekkor Manda befogja a fülét. Xóval, minden baba.

 

Sok nevetést mindenkinek!

 

Sp.

(2xes lányos apa)

-balazs- Creative Commons License 2011.01.18 0 0 38930

SIPRIIIIIIC!!!! Hahó!

Előzmény: Lucilla (38928)
csengevagyok Creative Commons License 2011.01.17 0 0 38929

Nalunk a macskat utotte el egy auto a nyaron, ezzel kapcs. szoba kerult a halal, szegeny R szomoru volt mert nagyon ragaszkodott az allathoz. Valaki bemagyarazta neki hogy most a macskak paradicsomaban lakik, erre megkert hogy mondjam el magyarul is (altalaban szimultan akarja az uj szavakat tanulni :D) ugyhogy szokincsfejlesztes celjabol mondom neki hogy paradicsom, erre inkabb azzal volt elfogalva hogy hogy kerul a zoldseg a temahoz :)

Lucilla Creative Commons License 2011.01.17 0 0 38928

Ez a dolog engem is érdekelne. Talán ha elég hangosan kiabálunk, meghallja :-) SIPRIIIIIIC, fotóóóóóót Rozikáról!!!

Előzmény: -balazs- (38926)
jazmine35 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 38927

A kicsik még nem kérdeznek ilyesmit - mivel a nagy mistt sokat hallanak már, gondolom, egyelőre, annyi elég nekik.

Matyit viszont egész este nyugtatni kellett, h mire a nap szupernova, majd fekete lyuk lesz, dssigra olyan okosak leszünk mint emberiswég, h kitalálunk megoldást. Mert szerinte ő nem fog meghalni (h mi igen, azon már túltette magát :D), tehát ez nagyon égető probléma :)

Gyerekszáj tőle:

-Anya, a nagy azért van magasan, mert hélium van benne?

(=héliumos lifik analógia)

 

Mondtam, h igen, van benne hélium, de nem azért van magasan, vagyis mi is magasan vagyunk... Aztán addig beszélgettünk, míg belefutottunk a fentibe...

Előzmény: sulymos (38922)
-balazs- Creative Commons License 2011.01.17 0 0 38926

Hol lehet friss Rozi képhez jutni? Nagyon kiváncsi lennék a csajra. "Minden megoldás érdekel" jeligére a kiadóba.

Előzmény: Lucilla (38925)
Lucilla Creative Commons License 2011.01.16 0 0 38925

Bár időtlen idők óta nem láttuk itt, de azért Sipric Rozijának boldog születésnapot! :-)

sulymos Creative Commons License 2011.01.16 0 0 38924

Nincsenek? Férj nagynénje - aki minden ilyet kitalál - beadta AM unokatesójának hogy a Bodri kutya is felment az égbe. Aztán esett az eső és gyerek megkérdezte, hogy most a kutyus pisil-e :)

Előzmény: Aire (38923)
Aire Creative Commons License 2011.01.15 0 0 38923

Öööö...némi egyházi képzettség birtokában azt kell mondjam, hogy én úgy tudom, sündisznók márpedig nincsenek a mennyországban :))))))

Rajzos arc :DDDDDDD

sulymos Creative Commons License 2011.01.15 0 0 38922

Tekintve, hogy nálunk összesen 1 fő élő nagyszülő van eleve úgy meséltem a többiről, hogy X nagymama aki már nem él...stb. Én is jobb szeretem nyíltan kezelni ezt a témát. Aztán nyáron láttunk elütött sünit. Hát valamit mondanom kellett rá. Megbeszéltük, hogy meghalt, nem él, elenyészik, visszakerül a természetbe. Szegény szét volt mállva elég hiteltelen lett volna előjönni a mennyországgal. Nem tudom érti-e de szerintem ha nyíltan beszélünk róla akkor reméelm valahogy folyamatosan felfogja.

Amikor nagyanyám kórházba került megkérdezte, hogy akkor most meghal-e a dédimama. (Szerencsére meggyógyult.) Viszont ha más elkezdi kábítani akkor teljes zavar áll elő. Egyik rokon hasonló témakörben előadta neki, hogy én és férj nem fogunk megöregedni/meghalni stb. Egy este amikor öregedés szóba jött férj 10 db ősz hajszála kapcsán a gyerek sírásban tört ki, hogy xy azt mondta hogy mi sosem leszünk öregek.

 

A Jézuskát, Mikulást meghagytam, a karácsony eleve misztikus dolog, kell az izgalom, hogy valami csodálatos és megmagyarázhatatlan fog következni.

 

öregség kapcsán jut eszembe az alábbi gyerekszáj:

 

Aanyaaa, a dédimamának  miért van összerajzolva az arca?? (92 éves, ráncos)

 

Előzmény: Amanci (38918)
caixa Creative Commons License 2011.01.15 0 0 38921

ezzel egyetértek, én is elmondtam a gyerekeknek az ő szintjükön ezeket, nyíltan. én is így nőttem fel.

adódott is ebből gond karácsonykor, mert a barátnőmék jártak nálunk a 3.5 éves kislányukkal, aki kérdezte, mit hozott a Jézuska, a lányok meg mondták, hogy semmit, a babát, a vonatot, a társasjátékot Anyáék és a Nagyi veszik, szeretetből. a barátnőmék ezen nagyon kiakadtak ezen, de a kislányuk nem fogta az adást, úgyhogy a varázslat megmaradt. (mondjuk a Télapót nem leplezem le :)

 

Előzmény: Aire (38920)
Aire Creative Commons License 2011.01.15 0 0 38920

Hát, szerencsémre G. még nem "zaklatott" sosem ilyenekkel. (persze csak idő kérdése) Én nem gondolom, hogy nem kellett volna kimondani, azt hogy meghalt. Azt gondolom mindenki igyekszik magának találni valamiféle megnyugtató választ ezekre a kérdésekre, átverni a gyereket úgysem tudjuk, olyannal, amiben mi sem hiszünk. Teljesen értehtő, hogy nyugtalanítják ezek, végülis életünk végéig nyugtalanítanak ezek a kérdések bennünket is :)

G inkább természettudományos érdeklődésű, ilyeneket kérdez, hogy a szelet mi fújja? meg a levelek hogy kerülnek vissza a fákra? meg hogy a Hold hogyan megy?...

Előzmény: Amanci (38919)
Amanci Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38919

Ja, a "nem érti"-n természetesen azt értem, hogy nem elégedett a válasszal, tovább kérdez, óránként felhozza a témát. Persze, hogy nem várom el, hogy megértse, csak hogy elfogadja... (Azt kimondtam, hogy meghalt egyébként...Na, ezt lehet, hogy mégsem kellett volna...)

Előzmény: Amanci (38918)
Amanci Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38918

Manci kis barátnőjének meghalt a papája. Találkoztunk velük, amikor mentek a temetőbe mécsest gyújtani. A gyerek azóta nem hagy nyugodni: Mi az a temető? Mi történt a papájával? Hol van most? Hazajön-e? Kissé ki is borult, mert próbálkoztam én, de valószínű rosszul és nem érti, de nagyon érzi. Az oké, hogy mindent meg kell magyarázni a szintjükön, de mégis hogyan???

 

(M. egyébként is nagyon érzékeny. Egyszer csak úgy a Cserháti-féle "Árva fiút" dúdoltam csak úgy, valahogy, nem is figyelve rá. Ebből aztán óriási csetepaté lett, mert a "Mit énekelsz, anya?" után jöttek a kérdések, hogy miért nem szereti azt a fiút senki,aztán jöttek a krokodilkönnyek, meg hogy "hol van az a fiú, mert én szeretem." Végül átírtam a szöveget, elénekeltem úgy, kis megnyugvás következett, de a mai napig emlegeti az árva fiút, pedig ez nem most volt...)

 

Szóval hogyan?Mert muszáj valahogy, azt látom.

caixa Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38917

nagyon aranyos darab, mondjuk a vízcsobogást kihagynám belőle

Előzmény: Aire (38916)
Aire Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38916

Caixa:Chicco márkájú, és ajándékba kaptuk tavaly karácsonykor. Jópofa, mert rendes komolyzenét nyomat, aztán vízcsobogást, amitől ha addig nem pisilt be a gyerek, akkor majd most :), meg tücsökciripelést, amire egyszer éjjel kettőkor ébredtem fel, hogy miafene decemberben tücsök????, pedig csak a kölyök ráhasalt a gombjára.

Ilyen: http://figarobababolt.unas.hu/spd/unas_577217/Chicco_projektoros_altato

Sztem drága, nem mondom, hogy ennyi pénzt nem ér meg, de magunknak biztos nem vettem volna meg :)

 

caixa Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38915

a Bogyó és Babóca Úton az oviba társasjáték bevált nekünk

Előzmény: jazmine35 (38909)
caixa Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38914

ez a projektoros lámpa milyen márka és honnan van?

Előzmény: Aire (38912)
caixa Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38913

kár, hogy nem csajoknak kell az ugrálólabda, én most akarom eladni mindkettőt, de pink és piros színűek

Előzmény: jazmine35 (38911)
Aire Creative Commons License 2011.01.14 0 0 38912

Nem tudom milyen projektoros lámpák vannak, nekünk egy elég jó van, de az nem világít egész éjjel, olyan negyed óra után kikapcsol. Éjjeli fénynek Gellértnek teljesen jól bejött egy darab ledes kék színű izzó, amit egy olvasólámpába csavartunk, és kapcsolóval lehet így felkapcsolni.  A bedugós fajták nagyon nem váltak be, eltűntek, kihuzigálták, és annak nagyon gyér fénye volt ehhez képest. 3 ugráló labda?!?! Anyám, miylen hangulat lesz nálatok a lakásban??? :)

 

Csenge ha fél 7-kor kelt, simán álmos lehet fél 12-kor, pláne ha 1 óra akváriumozás is benne volt. Az én fiam akváriumozás nélkül is elalszik 5 óra fentlét és itthonlötyögés után :)

Előzmény: jazmine35 (38911)
jazmine35 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38911

Ajándékokhoz: amit tuti veszek most: 3 ugráló labda. Mióta dolgozok (+sz@r az idő) sokszor nem jutunk ki, trambulint nem merek (brutális, mikbe viszik bele egymást, min. 1 évig a kicsik maradnak még kiságyban, mert emeltest most nagyon nem merek venni, más meg nemigen fér el)...

Aztán lesz még éjjeli fénynek projektoros lámpa, mert Nándi már fél a sötétben (most egy elemes karácsonyi télapófüzér van náluk).

És 2 fémpersely (2 kutyás, Nándinak a kutyák/farkasok a kedvencei). (Ezek megvannak, a többit megrendeltem.)

jazmine35 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38910

Hehe, hozd el Zóját, eljátszanak Grétával, mi pedig kellemes csevegünk pár (liter) kávé mellett :)

Előzmény: helego (38908)
jazmine35 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38909

Én karácsonyra vettem meg a gyümölcsöskertet, alapvetően Matyival gondoltam játszani. A valóság meg az, h jó pillanatban játszik velem mind a 3 (ok, Nándi 2 dobása között elmegy, de visszajön); kevésbé jóban Matyi és Gréta és azt kell mondjam, h Gréta lelkesebb :)

 

Én is örömmel vennék még társasötleteket, mert a szülinapjukra 1-t szeretnék.

Grétának most a (nagyobb, de nem óriási) gyögyfűzés az ász, damilszerűségre, rém türelmesen képes mellette ülni.

Előzmény: Amanci (38905)
helego Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38908

Hát, gondolom, akkor az én gyerekemmel van baj, Zója régóta társasozik.... A HABA-nak van pár játéka, amit már simán használ, egy egeres, egy színekre épülő békás, és egy összetettebb kutyás (kitapintós) ezzel még egyedül nem játszik. Kisfiúknak szuper lehet -de Zója is imádja- a Tiff-Töff autót

http://boardgamegeek.com/boardgame/34831/tiff-toff  bocs, nem találtam hirtelen magyart...

de a Colorama is nagyon jó, meg a Játszva megismerni sorozat..... szóval azért van. Ha ketten játszuk, az a jó, akkor olyan gyors a játék, hogy nem unja meg, 5-10 percet Ő kibír....

 

 

Vmi játékboltban vettük, Ravensburger, nem hiszem olyan begyűjthetetlen

Előzmény: Amanci (38905)
sulymos Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38907

Sízést mi is elég jól nyomtuk a gyerek előtt. Szabadság híján hosszú hétvégéken, szállás az utolsó pillanatban szokott lenni, mindegyhol mindegymilyen csak menjünk. Bármilyen mínuszokban és bármekkora szélben kimegyek. (Ködöt nem bírom hányingerem lesz) Na ezt a mostani munka mellett és kisgyerekkel már nem lehet gyerekkel eljátszani. Tanulásnak kiváló lesz majd a Normafa. Amíg déli alvás van, szerintem sok pénzt nem érdemes síutakra költeni. Februárban azért elmegyünk majd 1 hétre erősen low budget dolog lesz, mindenki kisgyerekkel jön.

 

Társasjáték:

Mi kaptunk egyet használtan az a neve hogy "barenrennen". Szines dobókockával kell dobni és megfelelő színre léptetni kis medvéket. Kb 1 percig kötötte le a gyereket. Utána felsorakoztatta a 16 db kismedvét az asztalra, hogy ezek a gyerekek és most Alma koncerten vannak.

 

Alvás:

AM-t egyre nehezebb alvásra bírni. A szünetben jó ha 2x aludt. Este viszont hulla, nyilvánvalóan aludnia kellene napközben. Teljesen tanácstalan vagyok mit csináljak vele.

Előzmény: csengevagyok (38906)
csengevagyok Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38906

Szerintem R se erett meg a tarsasjatekra :) Ujabban az foglalkoztat h lehet h R tul faradekony. Multkor pl fel hetkor kelt, fel 11-kor elmentunk az akvariumba (addig itthon lotyogtunk), fel 12-kor mar annyira faradt volt h nehezen tudott az ebedre koncentralni. Altalaban napi max egy tevekenyseg fer bele, mert ha nem, ki van dolve.

Amanci Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38905

Nem maradhat Boldi bölcsiben az év végéig?

 

Társason már én is gondolkoztam, de még nem láttam korosztályilag passzolót. Helego, ez honnan?

Előzmény: zsazsi30 (38904)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38904

Hát kicsit tartok tőle, mert a bölcsiben nagyon toleránsak, jól kezelik Boldi kirobbanásait, hisztijeit, és uralkodói hajlamait (a jól kezelik alatt elsősorban azt kell érteni, h elfogadják, h ő a főnök (a gyerekek között), nem bánják, h Boldi mellett a többi gyerek picit háttérbe szorul, stb., meg tartják vele a tempót (múltkor mentem érte, a 2 bölcsinéni és Boldi barikádok mögött hasaltak, és lövöldöztek egymásra, katonásat játszottak éppen), odafigyelnek a kajákra is. Az oviban valszeg spártaibb lesz, ott több a gyerek, nem engedhetik, h vmelyik ennxire domináns legyen, bár Boldinak biztos javára válik, de azért féltem a pici lelkét... :-)))

Előzmény: Aire (38903)
Aire Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38903

Ja, hát a szabályokat Gellért se tartja be, azért írtam... :) Csak láttam, hogy amit Helego belinkelt, azon 3 év az alsó korhatár. Ezek szerint van 3 éves akivel lehet bizonyos társasokat játszani, én azt hittem a társassal van a baj, de most, hogy mondod, lehet a gyerekkel van a baj :D

Nem jó az ovi?

Előzmény: zsazsi30 (38902)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38902

Köszönjük a köszöntéseket, és utólag Rolandnak is nagyon boldog 3.-at! :-)

 

Tááársas? Mi ettől még fényévekre, pedig sokat fejlődött Boldi is, be nem áll a szája, és nappalra szobatiszta. Így ha minden jól megy, hóvégétől ovis lesz.... :-/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!