Keresés

Részletes keresés

bodza80 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 61
Szia!

Ezek szerint nincs már olyan korlátozás, hogy a délről érkezőknek még aznap vissza kell térniük a déli részre? 1999-ben még ez volt.
Mi októberben szeretnénk É-Ciprusra menni egy hétre a férjemmel. Most nézegetem a repülőjegy árakat, és messze a Skyeurope Bécs-Larnaca járata a legolcsóbb, így jó lenne a déli részre érkezni, és onnan fölutazni északra.

köszi a választ, még lehet, hogy jövök kérdezősködni!
Előzmény: szucs.angela (44)
Feyyaz Creative Commons License 2008.07.22 0 0 60

Vízvezeték épül Törökország és Ciprus törökök lakta része között.

A Ciprusi Török Köztársaságot csak Ankara ismeri el. Recep Tayyip Erdogan elmondta, hogy a projekt jövő júniusban indulhat.

A tervek szerint a 110 kilométer hosszú vezetéket a tenger alatt építenék ki, amely évente 75 millió köbméter vizet lesz képes szállítani a rendkívüli szárazsággal és vízhiánnyal küzdő szigetre. Hogy mindez mennyibe kerül, arról egyelőre nem érkezett hír.

A ciprusi török közösség vezetője azt mondta, hogy a sziget görög lakosságának is fölajánlották: kaphatnak vizet a vezetékből az úgynevezett "vizet a békéért" program keretében. Mehmet Ali Talat ugyanakkor kiemelte: "eddig nem jött válasz az ajánlatunkra."

Ciprus görög részén óriási gondot jelent a vízhiány. Az évek óta tartó szárazság miatt a kelleténél jóval kevesebb az édesvíz. Emiatt pedig korlátozásokat is bevezettek. A nicosiai vezetés Görögországból, tankerekkel hozat vizet, hogy enyhítsen a helyzeten. Ám noha az első szállítmány két hete befutott, a víz még mindig nem jutott el a fogyasztókhoz. Szakemberek szerint a legkézenfekvőbb megoldás a gondokra a törökországi vízvezeték fölépítése lenne, de a görög közösség bizalmatlan Ankarával szemben.

Feyyaz: Jellemző rájuk...

Feyyaz Creative Commons License 2008.07.22 0 0 59
Az Észak-Ciprusi Török Köztársaság a legnagyobb!
Előzmény: csaba08 (58)
csaba08 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 58
Akkor most Magyarul is kérnénk. :))
Előzmény: Feyyaz (57)
Feyyaz Creative Commons License 2008.07.20 0 0 57
En Büyük Türk Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti!

csaba08 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 56

Szia Angéla,

Nagyon nem úgy alakulnak dolgaim, mint ahogyan az év elején elterveztem.

Viszont látom, kicsit leált a topikunk.

Mi újság kint Északon???

Jól hallottam, hogy újra leülnek tárgyalni a Görög és a Török vezetők a kibékülésről?

Hogy áll a weboldalad? Működik már? A Menthol Utazási Irodát megkerested már?

Mesélj, mesélj, mesélj!

:)))

Puszi.

Csabi

Előzmény: szucs.angela (55)
szucs.angela Creative Commons License 2008.04.29 0 0 55

Csaba!

Akkor, ha majd lesz egy kis idod, ujra elovesszuk az eszak - ciprusi kerdest! :))

Előzmény: csaba08 (51)
szucs.angela Creative Commons License 2008.04.29 0 0 54

Huuuhhh, de budik lehetnek, ha csak ilyen ritkan furdenek :DD

Na jo, ez tenyleg nem vicces.

Nalunk (eszakon) nincs gond, de ez azert van, mert a Torokorszagbol jovo vizszallitmany ezekszerint problema nelkul erkezik.

Amugy tenyleg vizpazarlok.. de nem csak viz, aram, meg minden pazarlok. Valoszinuleg azert, mert meg mindig nem eleg draga ahhoz, hogy ugy erezzek, hogy sporolni kene vele. Eleg szomoru, hogy a tarsadalmat csak mondjuk aremelessel lehetne ravenni nemi takarekossagra..

GYURMÓKA Creative Commons License 2008.04.26 0 0 53

Sziasztok !

Szeretnék a Török Riviéráról  (Side-Manavgat) Észak Ciprusra utazni.

Tavaly, mikor ugyanitt voltunk,szerveztek egynapos kirándulást repülővel, egy ilyenre szeretnék elmenni. Sajnos nem jegyeztem meg a részleteket, csak arra emlékszem, hogy 70-80 Euro körül volt az ára. Ha  valaki járt már  ezen a kiránduláson, vagy tud arról, hogy hol lehet utánajárni, legyen kedves megírni a tapasztalatait . 

Előre is köszönöm

Üdv

Gy

csello9 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 52
Igen, most voltam kinn, a déli részen Larnaca-ban csak kedd, csütörtök és szombat jön víz a csapból ! Nagyon komoly gond, locsolási tilalom is van, csak ezeken a napokon szabad a kertben is locsolni. Akinek van medencéje, nem tudja utána tölteni, a városiak kétnaponta zuhanyoznak. Ehhez képest a McDonalds-ban félóránként felmos a takarítószemélyzet...

Csello
Előzmény: csaba08 (51)
csaba08 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 51

Angéla!

Nem felejtettelek el és a topikomat se, csak most nincs időm (SAJNOS) Észak-Ciprusra. :((

De amint egy kicsit is tudok folytatom az irodával kapcsolatos kutakodásaim.

Addig is informálhatnál itt minket, hogy mi újság odakint?

Északon is vízhiány van?

A Déliek most importálnak majd 8 millió köbmétert...:

http://www.origo.hu/uzletinegyed/vilaggazdasag/20080423-ciprus-vizet-importal.html

Üdv: Csabi

Előzmény: szucs.angela (48)
cassano71 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 50
köszi:-)
Előzmény: szucs.angela (45)
szucs.angela Creative Commons License 2008.04.04 0 0 48

A ciprusi fővárosban ismét lezárták a reggel megnyitott átjárót

if(!window.goA)document.write(''); if(window.goA)goA.addZone(37503,{displayOptions:{bannerhome:'http://ad.adverticum.net'}});

Ismét lezárták csütörtökön Cipruson a megosztott főváros, Nicosia óvárosában azt az átjárót, amelyet aznap reggel nyitottak meg. A ciprusi görög hatóságok zárták le a török és a görög közösséget egymástól elválasztó Ledra utcai átjárót, a ciprusi igazságügyi miniszter indoklása szerint azért, mert ciprusi török rendőrök tartózkodtak a körzetben, megsértve ezzel egy a felek között létrejött korábbi kétoldalú megállapodást.

http://gondola.hu/hirek/65642
kábelbúvár Creative Commons License 2008.04.03 0 0 47

Ciprusi görög és török tisztségviselők csaknem 45 év után újra megnyitottak egy átjárót csütörtök reggel a megosztott főváros, Nicosia óvárosában, a tűzszüneti vonal által kettévágott Ledra utcában, amely mindkét oldalon bevásárló- és sétálóutca.

45 év után: átjáró nyílt a ciprusi főváros két fele között
aaniitaa Creative Commons License 2008.04.02 0 0 46

Sziasztok,

Köszönöm a segítségeteket...

ha midnen igaz akkor maradunk a malévnál, mert a török megoldás kb. 110-110 e Ft. lenne a malév meg kettőnknek 140.

HA még felmerül kérdés akkor jelzek!

A.

Előzmény: csaba08 (43)
szucs.angela Creative Commons License 2008.04.02 0 0 45

Szia cassano71!

Eszak Ciprusra ugy utazol ahogy akarsz, egyenileg, csoportosan tok mindegy. Semmifele igazolast nem kell felmutatnod a belepeskor. Egy kis papirkat kell kitolteni a hataron, ami vegulis a vizum. De nem kell fizetni erte.

A fizetoeszkoz a Uj Torok Lira.

Az arak nem veszesek. Hotelarat igy kapasbol nem tudok mondani.

De boltban a sor 2lira, egy ettermi kajalas egy atlagos helyen ket szemelyre, uditovel kb 20 - 40 lira (de ez fugg attol, hogy hol eszel es mit. ha sima egy fogast eszel, ilyen kebap cuccot, ahhoz is gazdagon adnak salatat, meze-t, kenyeret, sultkrumplit..etc. de ha mondjuk kupkebap-ot eszel, ami ciprusi specialitas, az mindenhol dragabb.)

Sok ingyenes tengerpart van. De Girne kornyeken gyakorlatilag ami furdesre alkalmas part, az mind fizetos. Tavaly ahova mi jartunk, az 10lira volt fejenkent. Van napagy, napernyo, tiszta WC.

Es a legjobb az egeszben, hogy gyakorlatilag mindig ures volt, ugyhogy igazan lehetett elvezni a tengerpartozast.

Előzmény: cassano71 (39)
szucs.angela Creative Commons License 2008.04.02 0 0 44

Sziasztok!

Nem biztos, hogy erdemes Londonba elutaznod azert, hogy aztan a vegen Cipruson koss ki. Az egesz napot utazassal toltheted. :D

Londonbol 6 ora az ut ide, es utkozben leszall a gep Isztanbulba egy orara. Persze a gepet nem lehet elhagyni, ez csak affele kenyszerpihi.

A Turkish Airlines sem feltetlenul olcsobb mint a Malev, de egyebkent lehet jokat kifogni. Ha meg mondjuk van lehetosege meg kedve az embernek Isztanbulban nezelodni, akk nagyon jo.

De ez az Ercan dolog tenyleg specko szervezest igenyel, mert az interneten oda nem lehet a jegyet lefoglani/megvenni. Kulon tablazatban kell megnezni az ercani menetrendet. Es pont most egy ismerosomnek szervezzuk a jegyet, mert akar kijonni, es kikerestunk neki az interneten egy jaratot, Bp-Ist-Ercan, es mikor bement a magyarorszagi Turkish Airlines irodaba, azt mondtak neki, hogy ilyen jarat nincs.

Egyebkent ha valaki megis a Larnacas megoldas mellett marad, akk ket lehetosege van eljutni Girnebe.

Az egyik, az un. green bus. Ami a larnacai repterrol indul, es elvisz Nicosiaba a buszvegallomasra, ami csak par lepesre van a Ledra Palace nevu gyalogos hataratkelohelytol. Onnantol pedig kisebb tomegnyi iranytaxi all a rendelkezesunkre, hogy eljussunk Girnebe.

Persze ez igazabol egyaltalan nem egy kenyelmes megoldas, a Malev ejszakai/hajnali erkezeset es indulasat tekintve.

A masik lehetoseg, a repteri transzfer, amit elore le kell foglalni. Es £50(font, nem lira!!!) kocsinkent, egy utra. Ebben az arkategoriaban ez egy sima szemelyautot jelent, de ha valakik tobben erkeznek, az maris nem olyan veszes.

Előzmény: csaba08 (43)
csaba08 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 43

Szia,

Turkish Airlines

Address: 1052 Budapest, Apáczai Csere János u. 4.
Email: turkishairlines@axelero.hu
Web (1): http://www.thy.com/hu-HU/     Web (2): www.turkishairlines.com
Phone: +36 (1) 266-4291, +36 (1) 266-4269  Fax: +36 (1) 266-4283  

Nem tudom, hogy hogy az olcsóbb.

Én már olyat is néztem, hogy fapadossal Angliába és onnan több reptérről is van közvetlen járat ERCAN-ba. :)) Legalább is ha jól láttam....

Vagy: Budapest - Antalya (valakivel, aki olcsó, akár egy charter utazási irodán keresztül és onnét Antalya - Ercan helyi járat. (kb. 20-30 perces út)

A lehetőségek tárháza kifogyhatatlan, csak jó szervezést igényel.

Azt tudom, anno Szabó Kriszti és a Cyprus Crystal Club a Bp - Isztambul - Ercan útvonalon közlekedtek. De ha ezzel segítek, hívd fel Krisztát, talán tud benne segíteni: 30/919-18-60. Igaz már nem foglalkozik Észak-Ciprussal.

Előzmény: aaniitaa (42)
aaniitaa Creative Commons License 2008.04.01 0 0 42

Szia csaba,

igen erre gondoltunk, szép és nem is drága... nem a luxus érdekel egy nyaraláson, hanem az emberek, kultúra... stb. szóval ez a szállás tökéletes lenne!!!

Nem gondoltam volna, hogy BP-Isztambul-ERCAN ERCAN-Isztambul-BP olcsóbb lenne...

a malévval 140 e. Ft. kettőnknek illetékkel.

a török légitársaság menetrendjét  hol tudom megnézni, meg persze az árakat, mert az a döntő (sajnos)?

EZ most felkeltette érdeklődésemet, mivel Istambul csodaszép város voltam már ott, és akár egy napot ott is megszállhatnánk! :)

Nah alakul ... már kombinálok.... :)

előre is köszi a választ.

A.

csaba08 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 41

Szia,

Erre gondoltatok: http://www.hotelsempati.com/

Nem rossz így elsőre. :))) Sajna nem ismerem.

Miért mennétek Larnaca-ba?????? Az hülyeség!

BP-Isztambul-ERCAN 

ERCAN-Isztambul-BP

Török Légitársaság menetrend szerinti járata. Szerintem egyszerűbb és olcsóbb.

Kérdezz bátran!

Előzmény: aaniitaa (40)
aaniitaa Creative Commons License 2008.04.01 0 0 40

SZiasztok,

idén szeretnénk augusztusban észak ciprusra utazni a párommal.

nézegettük az ajánlatokat, (persze magánszervezésben) és érdekelne pár dolog...

hallott e valaki a sempati hotel-ről? vélemény?

larnaca repülőteréről kb. mennyibe kerül eljutni  Kyreinába?

előre is köszönöm a válaszokat!

A.

cassano71 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 39

Szia Csaba és többiek!

Örülök, hogy nyitottad ezt a topikot, Észak-Ciprusról alig tudok valamit, talán csak annyit mint az átlagember, vagyis a rendezetlen politikai helyzetét, valamint néhány városnevet és ennyi. Pont ezért jó lenne hallani róla kicsit, főleg turisztikai szempontból, eddig itt ahogy végigolvastam a beírásokat szinte kizárólag politikai jellegű vita ( beszélgetés?) folyt róla. Én szívesebben olvasnék arról hogy mire számíthatok ha turistaként szeretnék egy hetet - 10 napot eltölteni ott, szállás, étel-ital, látnivalók, milyen a tengerpart, árak, odajutás amennyiben nem szervezetten hanem egyénileg mennék, helyiek viszonya a külföldiekhez stb. Tényleg, egyénileg be lehet utazni minden további nélkül Törökország felől repülővel? Kell felmutatni szállásfoglalást, meghívó levelet ilyesmit belépéskor a határon? Vagy csak elég az útlevél? Vízum szükséges? Egyáltalán egyéni turizmus létezik jelenleg Észak - Cipruson vagy csak szervezett csoportos beutazás? Fizetőeszköz a török líra? 

Bocs, lehet kicsit sok a kérdés, de szerintem egy potenciális turistát aki kíváncsi a helyre ezek érdeklik elsősorban.

szucs.angela Creative Commons License 2008.03.28 0 0 38

Szia!

Nem tudtam, hogy Te vagy az, az iwiw-rol.

Akkor nagyon varom, hogy gyertek, es talalkozzunk!

Mielott kijottem, egy munkatarsam jott udulni Ciprusra, de a deli reszre, es vezetett turaval atjottek az eszaki reszre is. Mikor visszajottek, azt mondta nekem, hogy nehogy kimenjek, es hogy nagyon gondoljam meg, mert o meg ilyen nyomort soha eleteben nem latott, mint a torok reszen, es hogy nagyon nagy a szegenyseg. (Nem tudom hova vihettek oket...)

Megint masok azt mondtak, hogy itt nincs rendorseg, kozbiztonsag mint olyan, nem letezik, es hogy az emberrablas mindennapos dolog.

Ugyhogy, nagyon sok ilyen valotlan dolgot hallani.

Előzmény: csello9 (36)
csaba08 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 37

Szia,

Megtennéd, hogy dobsz egy e-mailt (cilarik@dunaweb.hu) és felveszel az iwiwen. :))

Mielött kimennétek esetleg össze tudunk futni?

Előzmény: csello9 (36)
csello9 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 36

Kedves Csaba !

Köszi a megszólítást, az én férjem is Észak Ciprus szerelmese. 2007. dec-ben voltunk először, aztán 2008. márciusban is. A nyáron úgy tervezzük, hogy lakóautóval megyünk a gyerekekkel, ezért volt nekem fontos megtudni, hogy lehet-e északról délre átjutni, mert idáig repülővel mentünk és délről északra át. Szóval levezetünk Törökországba, és úgy hajóval át Girnébe. Ez a terv.

Nagyon szép az észak ciprusi rész, bár csak 4 napot voltunk, mi is igyekeztünk teljesen bejárni. Mindenhol segítőkészek voltak a törökök semmilyen problémánk nem volt.

Mondjuk ez elmondható a görög részről is, nem volt gondunk, mégis a török rész jobban vonz.

Angélát legközelebb szeretnénk meglátogatni, erről már leveleztünk vele, csak most kevés időnk volt. (Tudod Angéla, az iwiw-en)

Az információ nagy kincs, és sajnos sokan össze-vissza beszélnek. Nekünk volt olyan is aki azt mondta, ne menjünk át az északi részre mert ott lőnek ! És komolyan gondolta :-(

Jól teszed, hogy felvállaltad az északi rész reklámozását, mi is szívesen segítünk benne, egész nyáron kinn leszünk, már alig várom !

Megnéztem a képes beszámolókat a másik topikban, nagyon szép, gratula !

Üdv mindenkinek

Csello

Előzmény: csaba08 (30)
csaba08 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 35

Csak ennyi: "Kösz."

:)))

Ez nem túl sok megjegyzés.

Itt egy kiegészítés is:

"2004. május 1. óta nem tiltott az északi oldalon való éjszakázás, de jogi kérdéseket vethet fel, ha valaki eredetileg görög ciprióta tulajdonú szállodában teszi azt."

Előzmény: Diakovszky Sámuel (34)
Diakovszky Sámuel Creative Commons License 2008.03.28 0 0 34
Kösz.
Előzmény: szucs.angela (32)
szucs.angela Creative Commons License 2008.03.27 0 0 33

Szia!

Most latom csak, nagyon kedves, hogy megemlitettel!

Tenyleg szivesen vallalok idegenvezetest, vagy amiben tudok segitek, barkinek akit erdekel Eszak Ciprus.

(Csak a felreertesek elkerulese vegett:), nem Girneben lakom, hanem Guzelyurtban :))

szucs.angela Creative Commons License 2008.03.27 0 0 32

Akkor az atkelesor az egyik reszrol a masikra:

"Jelentés a 866/2004/EK tanácsi rendelet végrehajtásáról és az alkalmazásából eredő helyzetről

2. Személyek átkelése

A személyek átkelése zökkenőmentesen zajlik. A vonal két oldalán élő ciprusi lakosok ezrei lépik át a vonalat nap mint nap. Az EU-polgárai Ciprusra való belépésük helyétől függetlenül szabad mozgást élveznek. Egyetlen incidenst sem jeleztek."

(http://eur-lex.europa.eu/smartapi/cgi/sga_doc?smartapi!celexplus!prod!CELEXnumdoc&numdoc=505DC0320&lg=hu)

"A ciprusi kormány az Európai Tanács 866/2004/EK rendeletének végrehajtásáról kiadott dokumentumában kijelenti: EU állampolgárok átléphetik a tűzszüneti vonalat függetlenül a szigetre belépés pontjától. A nem kormányellenőrzés alatt levő területekről a déli részre való átlépésnél ellenőrzik a személyazonosságot és ellenőrizhetik, hogy az adott személy átlépése nem jelent-e veszélyt a közrendre és a biztonságra. A Ciprusi Köztársaság kormánya az északi belépő pontokat továbbra is illegálisnak tekinti, így a déli oldalon történő (Larnaca, Pafosz - repülőtér, Limassol – kikötő) belépést javasoljuk."

(http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/CY/hu/Konzuliinfo/konzuliinfok.htm)

csaba08 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 31

"Én 1999-ben töltöttem 2 hetett Észak-Cipruson, Kyreniában "

Csak egy kis érdekesség, hogy ebben a két hétben volt kint Észak-Cipruson a VÉNUSZ  együttes, akkor még VARGA ZSUZSA volt az énekesnő.

Ők akkor forgatták ott kint a RÉGI NYÁR című daluk videóklipjét FAMAGUSTA-n a SALAMIS BAY HOTEL-ben. :)))

Aki nem tudta volna, hogy hol készült a klip. :)))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!