Keresés

Részletes keresés

ossur63 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 962
az elsö szakma hogy angolul kell tanulni hozzá
minden szakma keresett ha van hozzá munkaengedély

elöbb tisztázni kellene: hogyan jut ki az ember. és ha kinn vagy akkor milyen alapon maradsz és dolgozol itt.

az USA-ban legálisan élni és dolgozni csak engedéllyel lehet. Az internet munka keresö web oldalain szakmánként vannak állásajánlatok, egy egy cimszo beirása után az ajánlatok özöne, sokszor a fizetés is megjelölve.

Azt kell megtanulni, ami legjopbban érdekel, ami örömet okoz. Minden szakmában lehet sokat is keveset is keresni. A kereset a képeségtöl függ.

Kivétel az egészségügy. Az ápolonö és ápolo szakmák sokat fizetnek.
Előzmény: Dave1226 (961)
Dave1226 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 961
Az lenne a kérdésem hogy mik azok a szakmák amikkel NY -ban jól lehet keresni illetve keresett szakmák?
Igazából gyerekkori álmom hogy kiköltözzem majd Amerikába ezen belül NY-környékére.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 960
Rossz taktika! Addig kene itt elvezkedni, amig lent a dollar, fent a forint. Komolyan mondom.
Előzmény: pista 60 (958)
pista 60 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 958
Megvárjuk a vízmmentességet aztán megyünk. Addig máshol költjük a pénzünket. (Remélm jól megijesztettem az amerikai vezetést és most elkezdenek kapkodni!)
A Borsaborsa Creative Commons License 2008.08.07 0 0 956
Sziasztok!
Szeptember végén 3 napot New York-ban fogunk tölteni a férjemmel, átutazóban. Szállást keresünk Manhattenben. Ha ismersz olyan kint élő new york-i magyart, aki szokott fogadni magyar turistákat az keressen a borsaborsa@freemail.hu email címen. Köszönöm!
NewYork80 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 955

 

 

Sziasztok!

 

New Yorki munka érdekelne. Ha valaki tud valamit, legyen szíves írni nekem a nvoros@freemail.hu -ra. Minden infó, segítség nagyon jól jönne. Szeptemberben szeretnék kimenni 1 évre. Tanulni szeretném a nyelvet és mellette dolgozni. Milyen lehetőségek vannak? Eddig sajnos nem hallottam semmi jót. Köszi mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 953
ez nekem magas. 147 hozzászolásod van, egyenesen felvettek a mumu klubba, és c-vel irod Amerikát. És ismered ragi-t. Erre aludnom kellene, de gyorsabban assziciálok.
Ezzel együtt nem értem, hogyha a mumuéknál megbecsült törzstag vagy, akkor mi a csuda hozott ide ??
Előzmény: BadCop (952)
BadCop Creative Commons License 2008.07.11 0 0 952

Ok ragi, legyen neked a muslim szerecsen ....

 

 

Előzmény: Törölt nick (951)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 950
a fene sem érti mit akarsz mondani.
Nem kell pontosan 10 évet New York City-ben - vagy akár a környékén is élni.
Önhibámon kivül lehuztam egy pár évet --és az én véleményem más. Nem azt mondom, hogy ez a tény és ez az USA-ban egy elfogadott gyakorlat, de azt tapasztaltam, hogy NYC (röviden) egy tetü hely, és szégyen ott élni, és rengeteg más államban hasonló a hozzáállás, sokan emlegetik igy --szerintem jogosan, hogy NYC az nem Amerika, az inkább az USA szégyene.

Nos ezer egy dologgal alá tudom támasztani az álláspontomat, de annak aki Kinsassza Kongo-ból emigrált oda és soha máshol nem élt annak hiába magyaráznám.

Az utálat legalább annyira jogos, mint más államok szeretete, megbecsülése.Az hogy kulturális szervezetek és muzeumok stb.. is vannak ott, az kizárolag annak köszönhetö, hogy ott ragadt meg az elöször kijutó értrelmiség, müvész --zenész stb.... De az europai kulturák folytatása mellé zudult a világ elmaradott és nem kulturált tömege. Nos nem kérdéses, ki dominál. A joérzés egyik jellemzöje, hogy nem háborognak sokan a mocskos és körszerütlen földalattiért, a hepehupás és századfordulon épitett utakért és a mocsokért.

Mikor életemben elöször megközelitettem New Yorkot, még gondoltam megtankolok Jersey City-ben, (a Holland tunnelhez közel)--egyben negkérdezek valamit New Yorkról. A jersey nem fekete, nem arab és nem pakisztáni kutas ezt felelte: engem ne kérdezzen, én nem tudom, mi nem járunk oda.

Előzmény: BadCop (949)
BadCop Creative Commons License 2008.07.10 0 0 949

Erdekes.

Hany ember tudja azt mondan itt, hogy legalabb 10 eveket elt itt NYC-ban?

NyC egy bunozokkel tele nagy nagy varos!

Ennek elenere a legcsodalatosabb, NYC nem america, NYC nelkul america nem amarica...

 

 

Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.10 0 0 948
Köszönöm a kimerítő választ, de majdnem kitöröltewm mert ezt hittem, hogy spam:) Jelenleg nincs több kérdésem, mert elég kimerítő volt
Előzmény: Törölt nick (945)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 945
a pár soros bemutatkozásod alapján e mailben válaszoltam
Előzmény: Oren Goodchild (944)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 944
Értem:D És különben merre laksz? És ha nem titok mivel foglalkozol? Kíváncsi vagyok milyen az élet odakinn:)
Előzmény: Törölt nick (943)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 943
olyan ez a forum, mint a közlekedés az utakon. aki teheti jogsit csinéltat, kocsit vesz és közlekedhet az utakon. A kocsiban ülve ismeretlenül öklét rázhatja, kikiabálhat durva szavakat --és cikázhat, zavarhatja a másik autosokat. Értelmi szinvonal, ntelligencia, valami moráal nélkül is vezethet, és a másik kocsikban ülök hiába normálisak, el kell viselniük. Egy megoldás van, elsöbbséget adni neki, hadd menjen, ne dudáljon, ne idegesitse a többieket.
No meg egy remlny is van--ami sokszor bejön: elkapja a rendör és elveszik a jogsiját.
Vagy kiszáll a másik kocsibol egy másik duvad és pofáncsapja.
Előzmény: Oren Goodchild (938)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 940
sokéves tapasztalatunk van már. Csak ugy lehet védekezni ellene, ha nem veszel rola tudomást -- angolul ignorálod.
Pontosan - ahogy korábban is irtam. Látod, nem birtad ki, reagáltál aztán mi lett belöle.
Ez olyan a forumban, mint a virus az internetben, nem tudsz mit csinálni.
Amig az emberek millioi azon fáradoznak, hogy legen jobb, mivel tudnak segiteni--marad pár gennyes alak aki csak ugy virusokat gyárt, elrontja acsodás communikácio örömét.

Rájöttem, hogy ez elsösorban az irigységböl indul ki. Velem az is megtörtént, hogy valami tévedés folyamán kedvezöbb autobiztositást kaptam mint a magyar-német tanácsadom annakidején, erre a felesége besárgult, és ki is monmdta: ezt nem lehet hagyni, neki mint németnek ezt jelentenie kell a hatoságnál.
Az irigyek egyszerüen nem törödnek azzal sem, hogy a többiek tömegesen elitélik. Már ezerszer ki lett tárgyalva, kérték szépen hogy fogja vissza magát---a moderátor kitiltja, de hiába--- tehetetlen a forum is ellene, ugyanis annyi freemail cimet csinál amennyit akar és egy uj e mail más nicken ujra regisztrálhat.
Ezért is mondtam neked---el a kezekkel koreátol.

Előzmény: Oren Goodchild (938)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 939
:D
Előzmény: Törölt nick (937)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 938
Variable...ez a fórum jó, csak a szúnyog nem kellene ide:) See u next time!
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 936
Igen tudod mit írtam és ez nem provokáció volt, Hanem fikázták és utaltam rá, hogy az írásból ítélve, lehet hogy idegen anyanyalvű...ennyi. A magyar nagyon nehéz. De Te biztos jobban ismersz engem, mint én saját magamat:D, hiszen már rég ismerjük egymást, nem igaz?
Előzmény: Törölt nick (934)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 935
Örülök, hogy ilyen jól beszéled az angolt:) Nagyon ügyes vagy:)
Előzmény: Törölt nick (933)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 932
Igen? Kérlek okosíts. Mondj egy magyar embert a tőrténelemben, aki kiállt értünk:)
Előzmény: Törölt nick (931)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 930
Te csak azért jársz ide, hogy "kioktass" embereket? Elég érdekes tanulmány lennél az internetpszichológiai tankönyvekben:)
Előzmény: Törölt nick (928)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 929
Figyelj a viselkedésed tipikus pszichiátriai eset...ja és nem vagyok a kisfiad. És a fórumok lényege nem ez, amit most itt csinálunk. Nem tudom, nem létezik operátor, vagy moderátor itt?
Előzmény: Törölt nick (926)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 927
Köszönöm a tanácsokat, amit írtál.

Tulajdon képpen, nem kellett volna ilyenek írnod, mert a magyarok nem okosak, én nem is hiszem azt...plusz az maerikaiak sem hülyék, csak a média kényszerít rájuk bizonyos szerepet. A magyarok egyrésze nagyon büszke a tőrténelmünkre és azt mondogatják, hogy bezzeg Amerikának milyen kevés a tőrténelme...nos erről az a véleményem, hogy a mi tőrténelmünk mégsem a miénk. Mert, ha végig gondoljuk azt, hogy kik voltak azok a személyek, akik kiáltak a magyarok mellett...csupa német, osztrák, cseh, lengyel...még a nyelvet sem beszéltük egy idejig, hanem latin, német, stb. Ennyit a nagy magyar tőrténelemről...elnyomásban éltünk mindig...szuper, tényleg tökjó, hogy van tőrténetünk.

Lehet, hogy amerikának van 350 éves tőrténelme, de mégis jobb ahelyzete Mo-nál, meg gyorsabb fejlődés és miegymás:)

Ezt üzenem a Hungaristáknak! És mondhatják, hogy nem vagyok Hazafi, az sem érdekel.
Előzmény: Törölt nick (921)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 924
Továbbá nem böfögök...ha arra vagy kíváncsi honnan írok akkor azt kérdezd! Szegedről.

És miért mondtad az, hogy zsák a foltját...én csak igazat adtam neki bizonyos dolgokban. És szerintem egy fórumon nem egymás szapulása a cél, hanem fontos információkat osztunk meg egymással az adott témában. Ezt én így gondolom.
Előzmény: Törölt nick (922)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.09 0 0 923
Mit fejtettem ki kellöen? Melleseleg az ESZT, helyesen EZT-nek írjuk:)
Előzmény: Törölt nick (919)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 921
a madriddal csak hülyéskedtem, de valahogy ilyesmire , ennyire mennek a dolgok.

Persze hogy okos vagy és feltétlenül csakis segitséggel menj neki, most meg az nternet is bedölt--szoval kialakult a komplett sikeres emigrálás körülménye: mindenek elött legyen
1 lap top wireless internettel
2 egy pár ezer dollár csekkben vagy átutalható europai kontorol
3 angolul ÉRTENI, meg egy kicsit gagyogás sem árt
4 egy jó haver, aki tud is valamit az amerikai körülmélnyekjröl, szabályokrol stb....

teoritikusan pedig beállitani a szemléletet:
1 nem a magyar a legmenöbb és legokosabb a viláfon
2 csak a kérdésre válaszolni és csak annyit amennyit pontosan kérdeztek ( ez a joker, a magyar ugyanis beszél és mindig egy icipicivel többet mint kellene, és az az icipici elronthat mindent)
3 tisztelni és elismerni, méltányolni mindent és mindenkit - nem fölényeskedni és hülyének nézni az amerikait mert éppen azt az egy dolgot nem tudja, amit egy magyar--közben a magyarnak ezer más fontos dologrol fingja sincs.

idöd van, addig is romlik a dollár és többet tudsz váltani. És nem New York-ban kezdeni--New York az nem amerika, ahelyett inkább Máltára menjen aki angolul akar beszélni.

Akkor jársz még jol ha a dudli megjegyzéseit elengeded a füled mellett--ahogy láthatod is, mi sem foglalkozunk vele. Ez olyan mint a légy vagy a szunyog a nyaralásnál, -- van
Másképp meg ha nem volna, talán már hiányzik, mint amikor a hülye beteg az osztálybol, nincs kin röhögni.
Előzmény: Oren Goodchild (917)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.08 0 0 918
MAGYARBASHER ?
Előzmény: Törölt nick (916)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.08 0 0 917
Igen, lehet, hogy a 903-ban már említetted, de nem olvastam addig vissza:) Az amerikaiak, gondolom, kicsit könnyebben veszik a nyelvtant, mint amit itthon tanítanak.:)

Hátha csak úgy a vakvilágba mentél ki, akkor respect, mert az én eszembe sem jutott volna, hogy a vakvilágba menjek...még tervezés alatt áll a kitelepülés, de a zöldkártya sincs még meg szal nem tom mi lesz:) És én csak segítséggel csinálom ezt végig.

Igen költőien fogalmazol:D De az tény, hogy a magyar az egyik legrohadékabb nemzet az össze közül. Mi ez a madridi nagykövet duma? Volt ilyen is?:D De nem tom miért titkos az e-mail:) De neheztelsz rájuk, mert nem köszönik meg? vagy tulajdonképpen, mi a baj?
Előzmény: Törölt nick (914)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.08 0 0 914
igen, mondasz valamit, a 903 - mas hsz-emben már érintettem a dolgot.
Nos nem volna nagy baj, csak hát miért nem ezzel kezdi valaki: gyerekek, nem tudok, vagy sorry a helyesirásért...stb..
Van amikor én is beirom az amerikai ügyintézés során, hogy sorry about my english....aztán elfogadnak igy is, hogy messze nem tudok helyesen.

Mondjuk ez a gyereknél a kisebb baj, a nagyobbik baj, hogy manapság nincs a srácokban eltökéltség, valamit nagyon akarni és elérni.
hajdanán az átkosban ez sokkal bravobb volt. És amin mi átmentünk---ezt már nem tudják értékelni felfogni. Mit jelentett nekivágni valaminek, ismeretlennek, ahonnan nem volt visszaut. Senkit sen ismertél, enkitöl nem kaptál tanácsot és...........ha megjelentél egy magyar társaságban, mindenek elött arra kellett ügyelned, nehogy becsapjanak -kihasználjanak. Tanácsot meg pláne nem kaptál--ök maguk sem tudtak semmit a hivatalos lehetöségekröl vagy félre voltak informálva és mindenhová küldözgettek, amiböl csak bajod eredt.

Ezzel együtt szerencse mindig van, és az ember "beletalál" összejön egy kedves joindulatu és becsületes magyarral (is, ilyen is volt) aki aztáőn a sok zagyvalékot elsimitja és.........és kiderül aztán, hogy a sok durung akikel eddig talákoztál- mind mind ennek a joságos és okos -nak az -ellensége.

Itt meg mi van? beir valaki egy fontos kérdést, kielemezzük, válaszolunk vitatkozunk rajta, hogy lehetne még jobb, még tökéletesebben beindulnia, kezdeni---a kezdés - a jó kezdés a legfontosabb-- mire a kérdezö eltünik mint a szürke szamár a ködben, sosem hallasz rola, már nem akar amerikaába jönni, közben kinevezték madridi nagykövetnek az apját...stb...

És figyeld meg, ök akarnak valamit, de az ö e mail cimük titkos, nem publikus--jaj nehogy megtudják, hogy léteznek valahol, a nádasban laknak plékunyhoban és a könyvtárba járnak free hotmail-ezni..
Előzmény: Oren Goodchild (913)
Oren Goodchild Creative Commons License 2008.07.08 0 0 913
Sziasztok! Sztem ez a Selmo24 fickó nem magyar anyanyelvű, abból ítélve, hogy az alapvető szavakat sem írja helyesen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!