Keresés

Részletes keresés

127 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 46
  Norvég hóekézős képek www.vossnow.net alatt. A havas hónapoknál (okt-márc.) kell keresni, többsége nem vasúti téma.
m61019andras Creative Commons License 2004.12.22 0 0 45

Szia Feri!

Tényleg nagyon jók a képek. Itt van most nálam a Szergejes srác és fölteszünk az ő képei közül egyet.

2004.09.04. Bratislava Hlavná Stanica

Nydqist Creative Commons License 2004.12.22 0 0 44

Szia András!

Köszi, hogy feltetted a képet, erre gondoltam!  -:)

Egyébként a NoHAB mellett a 2184-es Csörgő ácsorog, ha valakit esetleg érdekel. -:)

És nagyon örülök, hogy tetszik a CD!

Üdv.: Nydqist

Előzmény: m61019andras (42)
Nohabf Creative Commons License 2004.12.21 0 0 43

Ha találok képet akkor én is felraknék egy párat.

Előzmény: m61019andras (42)
m61019andras Creative Commons License 2004.12.21 0 0 42

Feri megnéztem a cd-t és nagyon tetszik és mégegyszer köszönöm szépen. Ígéretemhez híven már teszem is föl a Tizenhetest esti fényben.Fotózta: Nydqvist 2004 nyarán.

Előzmény: Nydqist (33)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.21 0 0 41

A fülke fölötti kis bigyóra gondolok.

Remélem, tetszik a CD! -:)))

Előzmény: m61019andras (40)
m61019andras Creative Commons License 2004.12.21 0 0 40
Ha ez a kis valami a fülke fölött van, akkor ez egy antenna, mert ezt én már kérdeztem a Novák Banditól, de akkor sem volt ott a mozdony , csak így távlatilag beszéltünk róla.
Előzmény: Nydqist (38)
m61019andras Creative Commons License 2004.12.21 0 0 39
Köszi Feri, ebben a percben kaptam meg a cd-t, még ma megnézem és fölteszek belőle esti képet megígérem.
Nydqist Creative Commons License 2004.12.21 0 0 38

Sziasztok!

Egy kérdésre keresem a választ:

http://www.refycsaba.hu/vasutikepek/barataink/feri/nohab/?path=./&page=3&img=Image-025.jpg&idx=24

Ezen a képemen jól látszik a gép tetején lévő kis valami, ami nem tudom, hogy micsoda. Ha valaki tudja, hogy az micsoda, az ossza meg velem/velünk!

Köszi előre is!

marslakó Creative Commons License 2004.12.21 0 0 37
Nydqist Creative Commons License 2004.12.21 0 0 36

OFF

Köszi-köszi-köszi!!!!   -:))))

ON

Előzmény: Törölt nick (34)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.21 0 0 35

Szia!

Köszi a CD-t, és ezentúl csak ezen a topicon vagyok megtalálható, az okok gondolom előtted is ismertek, a továbbiakban nem kívánom kommentálni a dolgot.

Köszi még egyszer, és Boldog Karácsonyt kívánok!

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 34

Off:

Tegnap a déliből A4-es borítékban (kisebb nem volt) röppentek a csere képek.

On

Nydqist Creative Commons License 2004.12.21 0 0 33

Erre el akartam menni, de pont akkor nyaraltam, így ez kimaradt.

Kicsit lehet világosítani a képen, már meg is tettem.

Én olyan képre gondoltam, amiket küldtem Neked július 16-ról Győrben. Ha odaért Hozzád, légyszi szúrjál be egyet, nagyon szép a pirosa 17-eskének!  -:)

Előzmény: m61019andras (31)
Nohabf Creative Commons License 2004.12.21 0 0 32

A lesencetomaji kis megállásról jut eszembe:a kocsisor elején egy német ürge állt egy szakadt verdával és olyan balhét csapott hogy még életemben nem láttam ilyet:)))

Viszont Fonyódon volt egy kis baleset is:amikor félre volt tolva a szerelvény,egy illető fel szeretett volna mászni a gépre de úgy lekokizta az ajtókeretet hogy felszakadt a fejbőre.Haverjaimmal megnéztük a VFK-t is,érdekes egy járgány volt.

Előzmény: Nydqist (30)
m61019andras Creative Commons License 2004.12.21 0 0 31

Ez a kép nem lett túl jó, szerintem sötét lett, de majd ha találok egy jobbat, fölteszem azt is .

Addig is itt van ez: M61 020 a királyok pontosságával érkezik a pozsonyi nosztalgiavonattal Bp.Nyugati pályaudvarra 2004.09.04-én.

Előzmény: Nydqist (30)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.21 0 0 30

üdv. Mindenkinek!

Most van egy kis időm, így írok egy kis élménybeszámolót.

A történet ez év július 16-ai, ami a július 17-ei Győr-Fonyód-Győr túrát megelőző nap volt. Nagyon vártam, hogy 17-eske megérkezzen Győrbe, így félóránként kinéztem a vasútra, hogy itt van-e már. Egyik haverommal folyamatosan kukucskáltunk be a fűtőház mögé, de estig nem sok érdekeset láttunk. Elmentünk 9 körül kocsikázni a városba, és fél 10 után megint arra mentünk. Mikor megláttam, modom hirtelen: "itt van", haverom satufék, majdnem az árokba csúsztunk, letettük a kocsit, aztán már mentünk is be a NoHAB mellé. Nagyon szép volt, igazi elegáns jelenség. 

Andrást meg szeretném majd kérni, hogy linkeljen be egy esti képet.

Majdnem egy órát voltunk kint a gépnél, aztán már rápihentem a következő napra, amikor volt a menet. Nagyon felemelő érzés volt végig az út során, hogy sok átjárónál fotósok voltak álvánnyal, a Balaton mellett pedig nagyon sokan néztek bennünket, ahogyan haladtunk. Tapolca különleges élmény volt, ismét egy NoHAB az egykori honállomáson.

A lesencetomaji fotómegállás pedig egyszerűen fantasztikus volt. Km-es sorok minden oldalon, mert a sorompó le volt engedve, már dudáltak is sokan, mi pedig a gyönyörű napsütésben csodaszép képeket tudtunk készíteni a gépről.

by-169 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 29
Nagyon jo a topik csak igy tovább:) 2003 tavasz
Nydqist Creative Commons License 2004.12.21 0 1 28

Sziasztok!

Sajnos annyi a meló, mint a fene, ezért nem tudok időben reagálni a hozzászólásokra, és ezért késnek az élménybeszámolóim. De pótolom, ígérem!

András: nagyon jók a képeid!!!  -:) Kérünk még ilyeneket!

A képeket pedig bátran küldjétek 1047 001-1-hez (Csabiékhoz), mert már készen van a Nohabos link, csak képek kellenek bele!!! -:)))

m61019andras Creative Commons License 2004.12.21 0 0 27

Sziasztok! Mivel ma még senki nem volt itt, felteszem egy képemet kedvcsínálónak.

DI3 643 Győrben pihen, Koszovóba való tovább indulása előtt 2001 január 27-én.

m61019andras Creative Commons License 2004.12.20 0 0 26
Szia Csabi! Én már regisztrált tagja vagyok a fórumodnak csak sajnos mostanában nem indul téma. Most kezdtem beszkennelni a képeimet és ha lehet a legjobbakat feltenném hozzád. Előre is köszi.
Előzmény: 1047 001-1 (25)
1047 001-1 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 25

Itt lennének a fotók

Gratulálni szeretnék a topichoz. Gondolom vannak itt olyanok, akik a fotóikat nem tudják megjelentetni. Ehhez szeretnék egy kis segítséget nyújtani. Feltenném  azokat  a lapomra. Kérem elküldeni az alábbi címre:                             refycsaba@emitelnet.hu

A nagy kép sem akadály.  Sok sikert kívánok a fórumhoz.

Nohabf Creative Commons License 2004.12.20 0 0 24

Helló!

Én is megnéztem a képeidet,nagyon szuperek lettek! Nemtom pontosan hogy ki videózott,de voltak egy páran.Egyébként érdekességként megemlíteném hogy én 2 barátommal már előző késő este indultunk a  Déliből az utolsó komáromi személlyel,és onnan mentünk tovább Győrbe.Kb 5-re értünk oda.Végig már nem mentünk visszafele,Fehérváron a kollégámmal elbúcsúztunka túrától de hatalmas buli volt az biztos.Tapolcától Keszthelyig voltunk fent a gépen,akkor is volt egy érdekesség:ahol az M62 116 karambolozott a németekkel ugyanott mi is csináltunk majdnem egy karambolt egy Opel haladt el előttünk úgy 2-300 méterrel(egy cseppet se voltunk idegesek:)) )

Azóta nem igazán futottam össze Nohabbal,talán egyszer:mentem este dolgozni egy pénteki napon volt ez:állok a metrónál erre felbukkan a 3 ismerős fényszóró a távolban.Azonnal átrohantam a peronokhoz és láss csodát az újrafestett M61 019 volt az.Erről asszem volt egy kép belinkelve amit Pstephenson csinált, a vasútmániás topikon láttam a  képet.

2005-ben talán többet leszek Nohab közelben,már alig várom a  jan 8-at a Nohab Alapítványos nyílt napot.

Előzmény: Nydqist (21)
m61019andras Creative Commons License 2004.12.20 0 0 23

Szia Feri!

Ha tehetem mindenhol ott vagyok ahol valamilyen Nohabos megmozdulás van. Ha csak meghallom, hogy Nohab dolgozik valahol és van valamennyi időm, fogom a kamerát és a fényképezőgépet és már megyek is. Teljesen véletlenül ez év szeptemberben a Claudiussal mentem Győr felé és akkor volt arra pályafelújítási munka. A sok pályaépítő gép között egyszer csak szembe mosolygot a Tizenhetes. Szerencsére sikerült levideóznom.

Előzmény: Nydqist (22)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.20 0 0 22

Szia András!

Ott voltál Békéscsabán is?  -:))

Köszi, hogy betetted "szergejes" barátod képét, nagyon király. Van még esetleg ilyen képe? Szívesen látjuk.

Kéretik közölni a topic hírét!  -:))

Üdv.: N.

Előzmény: m61019andras (3)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.20 0 0 21

Szia!

Én már anno is nézegettem ezeket a képeket, le is töltöttem magamnak.

Emlékszel milyen hosszú kocsisor torlódott fel a 84-es útnál, amikor fotóztunk? -:))

Nagyon klassz volt.

Az én képeim erről az útról itt találhatóak:

http://www.refycsaba.hu/vasutikepek/barataink/feri/

Kellemes nézelődést!

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy rákérdezzek: Van-e esetleg olyan valaki köztetek, akinek van videója erről a túráról, vagy tudjátok-e, hogy ki az aki videózott?

Eddig még nem sikerült forrást találnom, pedig azóta keresgélek. Voltak többen is, akiknél videókamera volt.

Üdv.: N.

Előzmény: Nohabf (12)
track300 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 20
Csak a legjobbakat kívánhatom eme topic olvasóinak! (OFF: Egyszer Déli-Révfülöp között vezetőállásban utazhattam végig, a kürtöt kezelve. Na attól kezdve...)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.20 0 0 19

-:)))))))))))))))

Jó reggelt!

Pörög a topic, nagyon örülök, hogy tetszik Nektek!

Nagyon bíztam benne, hogy sokan jó ötletnek tartjátok, így hát csak hajrá!!!  -:)))

Most sietek, mert sok a munka, de amint van időm, én is röppentek egy kis élménybeszámolót!

m61019andras Creative Commons License 2004.12.20 0 0 18

Jó reggelt Mindenkinek!

Nagyon tetszett az élménybeszámolód az útról. Nohab topictárs engem is hívott, de a családi nyaralás pont ekkor szólt közbe. A képek viszont valamennyire kárpótolnak, igaz magamról tudom, hogy azt az élményt nem tudják vissza adni , amikor induláskor felhangzik a " mosolygós" Nohab dallamos éneke.

Itt kérdezem meg, hogy nem szeretne e valaki jönni februárban a Nohabbal közlekedő nosztalgia útra Mohácsra? Egy jó kis Nohabos csapat már adott, de minél többen vagyunk annál jobb a hangulat.

És gondolom nem csak a magam nevében mondhatom el, hogy erre az oldalra várjuk minden Nohabbal kapcsolatos eseményt, esetleges Nohab mozgásokat, híreket.

Előzmény: gmarc (16)
127 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 17

Sziasztok!

Mostanában sokat jártam dán oldalakon és ezt találtam:

Bár van rajtuk hóeke, de 2-3 m-es hóban kevés. ("Az ellen nem véd..") Az 1112-es a mai napig megvan, múzeumi szemléltetőmozdony egyik oldalán lebontott burkolattal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!