Keresés

Részletes keresés

Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1281
A szélsőséges megítélés engem is zavar, dehát ez van, ilyen a közvélemény és a sajtó is ezt gerjeszti, mert azzal nem lehet eladni egy újságot, hogy "1-2 meccsen már bíztató a játék, de még messze vagyunk az élvonaltól", de olyanokkal igen, hogy "bravúros döntetlen", meg "válságban a magyar foci".
Előzmény: mondial (1279)
Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1280
Tudom, hogy lerágott csont, de Tökölinek szerintem is van egy kis probléma a hozzáállásával néha, mondjuk úgy, hogy belőle _lehetne_ európai szintű játékos. Akkor már a mostani formája alapján esetleg Dárdai.
Előzmény: szaki2 (1278)
mondial Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1279
Igazából a realítások talaján kéne mozognunk, és szerintem reálisan nézve csak akkor lehet esélyünk ha megkapjuk Szlovéniát és mivel az első kiemeltek mind erősebbek (és ezt nem rosszindulatból mondtam) a pótselejtezőn hatalmas szerencsével továbbjutunk. Nagyon boldog lennék ha ez bekövetkezne.

A csoportösszeállításomat illetően meg csak annyit, a legnagyobb baj szerintem az, hogy megítélésben szélsőségek kisérik a csapatot. Ha döntetlent játszunk az olaszokkal az egekbe dicsérik, ha itthon kikapunk a románoktól mindenki elküldi őket a francba. De senki sem szereti őket (és most nem rád gondoltam). Ha az én kedvenc csoportomból továbbjutnánk, mindenki azt mondaná nyerjük meg az EB-t, és ha ez nem következne be mindenki szidná őket.

Attól meg nem lesz jobb a focink ha kijutunk valamilyen világversenyre...

Előzmény: Grof (1272)
szaki2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1278
Nem tom miert almodoztok ilyen csoportrol, a belgak, a lengyelek, a csehek, meg a skotok is oda-vissza elvernenek minket. Talan itthon elernenk egy dontetlent... Halovany eselyunk akkor lenne, ha Illes Bela visszajonne.

Mindossze 2 (joindulattal 3) europai szintu jatekosunk van: Kiraly, Lisztes, es talan Tokoli, ez persze borzasztoan keves...

Előzmény: Flash01 (1249)
szaki2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1277
Ezzel a kerettel ne is almodjunk a 2010es VB-re se...
Előzmény: Grof (1273)
szaki2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1276
En annak orulnek a legjobban, ha a kov. ellenfeleket kapjuk:
Nemetorszag
Hollandia
mi
Gruzia
Albania
Előzmény: bicycle-repairman (1274)
HT Miskolc Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1275
elég érdekesnek tartom a kapusok kiválasztását... vhogy egyik srác se a jövő embere...
Előzmény: Grof (1273)
bicycle-repairman Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1274
Többnyire a közölt megérzéseim nem jönnek be, de mégis leírom, hátha. A bizonyosok mellé böktem még kettőt. Van valami rendszer a kapott ellenfelekhez kapcsolódó ismétlődésekben, ezért úgy látom, most a svédeket és a litvánokat megint megkapjuk. A másik kettő meg jött. Szerintem ez lesz.

Svédország
Horvátország
mi
Litvánia
San Marino

Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1273
origo.hu/sport:
---
Gellei kihirdette az Ománba utazó keretet

2001.12.04. 14:52:13

Kedden délelőtt minden vitás kérdés tisztázódott, s eldőlt, hogy az előzetes terveknek megfelelően elutazik csütörtökön a labdarúgó ligaválogatott Ománba, ahol december 8-án és 10-én előkészületi
mérkőzésen találkozik az ázsiai ország A csapatával.

"Sikerült megegyeznünk a vendéglátókkal, elfogadták, hogy idegenlégiósok nélkül lépünk pályára" - mondta Magyar Zoltán, a csapat menedzsere. Gellei Imre szövetségi kapitány kedd délután kijelölte a ligaválogatott keretét.

A névsor:
kapusok: Hajdu Attila (MTK), Bíró Szabolcs (Debrecen)
mezőnyjátékosok: Komlósi Ádám (MTK), Kuttor Attila (Debrecen), Juhár Tamás (Vasas), Pomper Tibor (Videoton), Szamosi Tamás (Zalaegerszeg), Farkas Balázs (Győri ETO), Füzi Ákos (MTK), Böőr Zoltán (Debrecen), Egressy Gábor (Zalaegerszeg), Halmosi Péter (Haladás), Ferenczi István (MTK), Tököli Attila (Dunaferr), Terjék Lajos (Videoton), Kenesei Krisztián (Zalaegerszeg), Waltner Róbert (Zalaegerszeg), Bernáth Csaba (Debrecen), Gera Zoltán (Ferencváros), Böjte Attila (Győri ETO)
biztonsági tartalék: Pintér Zoltán (Kispest-Honvéd)
---

Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1272
OK, de a magyar foci mostani állapotában ezzel azt mondod, hogy ne jussunk ki. Szerintem akkor már mindegy, hogy tragédiának tekintjük, vagy nem. Sőt, van aki szerint jobb, ha tragédiának, mert az legalább talán elindít valami változást, bár ebben már reménykedtünk párszor...
Előzmény: mondial (1270)
mondial Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1271
Ja és

RIA (!!!) RIA (!!!) HUNGÁÁÁRIAAAA!!!!!

Előzmény: mondial (1270)
mondial Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1270
Előre bocsátom nagy magyar válogatott drukker vagyok és a hazai pesti meccseken mindig kint is vagyok, de azért személy szerint két érzés motoszkál bennem. Egyfelől szeretném ha valami gyengébb csoportba kerülnénk, de a közelmúlt eseményei azt mondatják nekem, hogy tök mindegy milyen csoportba fogunk kerülni. Innentől fogva azt mondom kapjuk meg a legerősebb ellenfeleket az első két kalapból :

Franciaország
Anglia

A többiből meg, hogy ne legyen nagy a lebőgés a leggyengébbeket:

Litvánia (bár Giggs miatt Wales jobban tetszene)
Andorra

Hainnen nem jutunk tovább akkor nem történik tragédia, ha meg igen akkor megnyerjük az EB-t!!
Mert kicsire nem adunk!!!

ADAM17 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1269
MAGYAROK!!!!!!!

debreciner

Nekem nincs.

Grof!

Az alabbiak kozul egyertelmuen csak a belgak, ahogy alabb is az szerepel a 2. verziomban.
A nemeteknek pedig ugye akkor ideje visszavagni.

debreciner Creative Commons License 2001.12.01 0 0 1268
Meg van valakinek a 100 éves Magyar Labdarugó
Szövetség cimü könyv?
Grof Creative Commons License 2001.11.30 0 0 1267
Valami jan. 15-re emlékszem, de nem biztos.
Németek viszont meggyőzően vertek minket azon a gálameccsen, én nem nagyon szeretném őket ellenfélnek, még ha gyengébb is a formájuk mostanában. Inkább a svédek, belgák, írek, vagy a csehek.
Előzmény: ADAM17 (1266)
ADAM17 Creative Commons License 2001.11.30 0 0 1266
MAGYAROK!!!

Szerintem sok utolso pillanatig samolgatos fajta ember kene meg olyanok helyett, akik a realitas jegyeben a csoportok kisorsolasa elott "eldontik", hogy marpedig ugyis kiesunk.

Az elemzesekbe nem megyek bele, csak 1 pillanatra.
A nemetek szerintem verhetok (egyebkent verhetetlen csapat nincs, de ok nem tartoznak nalam a kalap menoi, ezert is valaszottam oket a csoportunkba lejjebb.

Masik verzio pl.

Belgium
Lengyelorszag
MAGYARORSZÁG
Esztorszag
Andorra

Nekem ez is tetszene.

Mikor is sorsoljak?

MAGYARORSZÁG!!!!!!!!

Professzor úr Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1265
"Az az utolsó pillanatig számolgatós fajta vagyok, akit Te talán azok közé sorolsz, akiket megint átvertek, hogy van esélyünk, pedig csak szurkolok és reménykedek."

Teljesen igazad van,a hiba az én készülékemben lehet.

Előzmény: Grof (1263)
Grof Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1264
OFF
Na jó, talán akkor is "illendően" fogalmazok, ha nem akarok megbántani valakit, vagy értelmetlen vitát életben tartani, pl. egy nagy szurkolónak nem kezdem bizonygatni, hogy szar a csapata és a rivális csapat sokkal jobb, még akkor sem, ha éppen ez a helyzet.
ON
Hajrá Magyarok! :-)
Előzmény: Professzor úr (1262)
Grof Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1263
Ilyet nem nagyon szoktam csinálni, legfeljebb kritikus dolgokban árnyaltabban fogalmazok (pl. igyekszem nem tenni büntetendő kijelentéseket), mivel egyetemi email-címmel regisztráltam magam és nem nagyon titkoltam más valós adataimat sem.

Te vsz. arra gondolsz, hogy én irreálisan nagy esélyeket adtam/adok a magyar válogatottnak, pedig az esélyekkel hozzád hasonlóan tisztában vagyok, csak én jóval később vesztem el a reményt a végén. Az az utolsó pillanatig számolgatós fajta vagyok, akit Te talán azok közé sorolsz, akiket megint átvertek, hogy van esélyünk, pedig csak szurkolok és reménykedek.

Előzmény: Professzor úr (1262)
Professzor úr Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1262
Illendőségből:nem azt gondolod,amit írsz.
Előzmény: Grof (1261)
Grof Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1261
Hogy érted, hogy illendőségből?
Azon kívül, hogy ők érjenek a második helyre, még össze is kell, hogy sorsoljanak velük, szóval inkább "nagyon szerencsés esetben"-t kellett volna írnom. :-)
Előzmény: Professzor úr (1259)
Professzor úr Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1260
illendőségből
Előzmény: Professzor úr (1259)
Professzor úr Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1259
Láttam,hogy írtad:"szerencsés esetben".

Egy kicsit úgy éreztem,hogy csak illendőségbő szőtted bele a mondatba ezt a kifejezést.
Ezek szerint nem.Néha én is tévedhetek.:-)

Előzmény: Grof (1258)
Grof Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1258
Igen, kb. ebben bízhatunk. ;-)
Nem feledkeztem el erről a dologról, ezt is képviseli a "szerencsés esetben".
Előzmény: Professzor úr (1257)
Professzor úr Creative Commons License 2001.11.29 0 0 1257
Azért egy dologról megfeledkezel a jelek szerint:

" akkor akár egy másik, velünk egyforma játékerőt képviselő csapat is, akivel szerencsés esetben összekerülhetünk"

Ha a magyarok kihalásszák a leggyengébb csoportellenfeleket,akkor a hasonló képességű válogatottaknak(pl. Ausztria)már nehezebb lesz a saját csoportjukban elérni egy második helyezést.

Tehát itt hármas feltételről van szó:
1.A lehető legkönnyebb csoportba kerülni.
2.Reménykedni,hogy legalább egy hasonló képességű csapat meglepetést okozzon a saját (nehezebb) csoportjában,és elcsípje a második helyet(,de nem az elsőt).
3.Bízni kell abban,hogy ez a csapat lesz az ellenfél a pótselejtezőkön.

És akkor még nem beszéltünk a pályán nyújtott teljesítményről,csak a kedvező feltételekről...

Előzmény: Grof (1254)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.11.28 0 0 1256
Ciprus minket agyonverne. Sajnos.
Előzmény: Grof (1255)
Grof Creative Commons License 2001.11.28 0 0 1255
Sokmindenben egyetértek, én most kb. ilyen csoportot szeretnék (2-2 póttaggal):

Svédország (Belgium, Csehország)
Skócia (Szlovénia, Lengyelország)
Magyarország
Lettország (Észtország,Litvánia)
San Marino (Andorra, Feröer-szigetek)

Lengyelek szerintem erősebbek a skótoknál még akkor is, ha nekünk nem igazán fekszik a brit stílus (bár pl. Észak-Írországot idegenben vertük a Bicskei-időszakban).
4-esnél Cipruson még gondolkodtam, de mostanában mintha nem lennének olyan rosszak (csak sejtés).

Előzmény: fz_d (1251)
Grof Creative Commons License 2001.11.28 0 0 1254
Ha mi el tudunk jutni a pótselejtezőig, akkor akár egy másik, velünk egyforma játékerőt képviselő csapat is, akivel szerencsés esetben összekerülhetünk, aztán még több mázlival meg is verhetjük őket. :-)
Na jó, ez túl álomszerűen hangzott. :-)
De egyelőre menjünk sorrendben, először kerüljünk valami jó csoportba.
Előzmény: Professzor úr (1252)
Zolaa Creative Commons License 2001.11.28 0 0 1253
a remenyt, semmi mast, csak azt amiert meg erdemes egyaltalan benevezni a selejtezokre...
Előzmény: Professzor úr (1252)
Professzor úr Creative Commons License 2001.11.28 0 0 1252
"Ebben a csoportban azért a második hely nem tűnik álomszerűnek, ezt az összes fanyalgó elismerheti."

Mint fanyalgó,készséggel elismerem.
Már csak egy kérdés merül fel:
Mit ér egy pótselejtezős hely a magyar válogatottnak?

Előzmény: fz_d (1251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!