Damilt akarsz beletenni? Elvileg ahhoz nam kell szétszedni. De szét lehet szedni, ha nagyon akarod, vagy mondjuk megszorult benne a damil, van rajta egy bazinagy műanyag csavar, azt kézzel ki tudod tekerni. Alaphelyzetbe, van egy tekerentyű, ott a két nyilat kell egymásra állítani, és ha ez megtörtént, akkor a damilt be lehet tenni, és és feltekerni. esetleg írja a Stihl-nek, ha jó fejek, akkor küldenek neked egy kézikönyvet... Ha nem, esetleg be tudom szkennelni valamikor, de az még hetekbe tellhet, mert már nem nálam van a gép és a gépkönyv..
A hétvégn sikerült kipróbálnom egy benzinmotors fűnyírót (3-4 éves MTD alapgép, nem önjáró, nem csapágyas kerekek, 3,5 LE-s motor). A telek nagyság 1200nm , de ezen van a ház, meg a garázs, homokozó, meg virágok, stb.. Szóval nyírandó terület max 800-900nm (tulajdonképpen sík, kis lejtéssel, bár egyenetlen a felület)
A lényeg az eddigig 3 évnyi elektromos fűnyírózást egy pillanat (na jó 2-3h alatt) sikerült egyértelműen "időrablónak" találnom ==> most intenziven keresek valami normális benzines fűnyírót, persze nem méregdrágán.
Amit eddig találtam és leginkább megfelelne (legalább is én úgy látom): - AL-KO Silver 470B vagy BR (utóbbi az önjáró) - 109E ill 119E Ft (3 év gari) - MTD 46 SPHM (Honda GCV 135-ös motorral, önjáró) - 79990Ft (elvileg 2 év gari)
Az utóbbi, amit igazán meg tudnék fizetni. Mi a véleményetek? Ismeritek egyáltalán ezt az MTD gépet?
Kell-e/érdemes-e egyáltalán a feneti telekméretre önjárós fűnyíró? Ide kapcsolódóan még egy kérdés: a kert szépen teli van kerülgetendő dolgokkal (gyümölcsfák, márlna, szeder, eper stb.) - az önjáróság ilyenkor nem gond; illetve nem teszi hajlamosabbá a gépet meghibásodásokat tekintve, nem macerás a használata a sok kerülgetendő dolog miatt? Az önjáróság soakt levesz a teljesítményből?
Tudom, hogy fűkaszában van ilyen valami, de én fűrészre gondoltam, amikor azt írtam, hogy talán nincs 4 ütemű. Egyébként nekem ez a 4 mix motor gyanús, mert ha 4 ütemű, miért kell bele keverék? Szerintem ez valami ál 4 ütem, esetleg szelepvezérelt 2 ütem lehet. Kérdés, hogy kell bele motorolaj, vagy nem?
A két ütem semmiképpen sem hátrány egy fűrésznél, főleg hogy 4 ütemű talán nincs is. (A 4 ütem nem helyzetfüggetlen.)
Az optimális láncvezető hossz szerintem 35 cm. Ha nem indokolja semmi, hogy hosszabb legyen, az untig elég. Ha a kivágandó fák törzse nam nagobb (durván) 60 cm nél, akkor meg fogsz vele bírkozni ekkorával.
Kicsit lehet, hogy mégis "sűrű" a 15W40 -es olaj bele, ha régebbi típusú a géped. Az 5W30, esetleg 10W30 ajánlott a régebbiekbe, (ez biztos) az újabbakba úgy tudom a 15W40 is jó. Legjobb lenne megkeresni az technikai specifikációt.
Kérdésem, hogy gyertyát hol tudok venni bele (milyen boltban, a benzinkutakon furcsán néztek)?
Bosch mini van benne, a pontos kódot még nem írtam fel. Légszűrő egy szivacs darab, ez normális? Master a típus, vmi olasz gép állítólag.....
Másik kérdés, hogy tervezem egy motoros láncfűrész beszerzését. Mire kell egy használtgépnél odafigyelnem nagyon? 2 ütemű mennyire hátrány? Mi az ideális vezetőél hossz? Párfát ki kell vágnom vele, és azok hulladékát feldarabolnom, utána pedig a ház körüli teendőkben lenne a segítségemre. Tehát nem Kanadai favágó mennyiség lesz a feladat :)
Mert a Stihlék hagyományosan nem tesznek ki árakat a netre, menjen be az ember a bótba, vegye a kezébe a gépet, nézze meg, és döntse el... Hogy ON legyek: Ma először használtam az FS 350-et.. Naggyon meggyőző... :-)
A lánc alul is érintse a vezetőlapot, ha merőlegesen meghúzod, kb. 1 cm-re legyen a laptól. Semmiképpen ne szoruljon a lánc, ha kézzel vágásirányba húzod, könnyedén szaladjon. A lánchoz igazi lánckenőolajat kell használni, szaküzletekben és benzinkutakon árulják. Ha a légszűrő fémszitás, akkor nem kell olajozni, de pontosabb válaszhoz a fűrész típusát jó lenne tudni.
van egy öreg fűnyírónk, még a nagymamám vette, de ő csak minőségi dolgokat választott, ezért gondolom felrakom, hátha valakinek jó még, az e-mailem működik. fűgyűjtője is van, csak nem raktam rá. AL-KO Kober Gmbh A-8742 Odbach, 35/48 HS típus, 75 db(A), 2,6kW, 3350min-1, a motorja olasz, BVS 143, Tecumseh Engines, tecumseh-fiat.
Ismeri valaki a Makita fűkaszáit? Mert a tavaszi akciós árak nagyon csábítóak, de nem tudom, hogy valóban megéri-e a 100-120 ezer forintot. Ha van valaki, aki ismeri ezeket a gépeket, örülnék, ha megosztaná velem a tapasztaltait (üzemeltetés, élettartam, szervizelés, stb.).
Fél nap fejszével való csapkodás után, apósom előállt, hogy neki van valami láncfűrésze a sufniban, csak rá kell tenni a láncot. Gondoltam megnézem, erre előhozott egy husqvarna-t, de nem tudom pontosan melyik típus,csak hogy XP szériából való. Profinak tűnik. Feldobtam rá egy láncot, mert az is volt, meg vagy 3 másik használt, aztán gyí ki is próbáltam. Vág mint állat.
Pár kérdésem azért lenne, mielött bevetem:
-mennyire kell megfeszíteni a láncot
-milyen olaj kell a lánchoz
-a légszűrőt kell-e olajozni
Holnap megpróbálom kideríteni melyik tipus, de biztos nem mai, mert vagy 8 évet állt a sufniban.
Sziasztok visszavittük a fűkaszát a Brico-ba ahol vettük,azt mondták hogy nem cserélik ki csak ha gyári hibát állapitanak meg,haggyuk ott bevizsgálásra. Elöször 3-an körbeállták hogy szétszedik de nem tudták hogy kell,mert aki szét tudta volna szedni nem volt bent.Engem meg az egyikük meg is dorgált hogy miért járattuk a motort netán azért romlott el. Nagyot csalodtam a Bricoba is többet ott nem vásárlok,inkább márkaüzletben. Meg Partner fűkaszát se veszek többet.