Keresés

Részletes keresés

Grof Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1298
"a sziriai iskolán nőttek fel a játékosok, de három meghatározó játékosuk is az üzbég élvonalban játszik, igy a ránk mindig is veszélyes szovjet stilus felismerhető a játékukban"
Ez súlyos volt...

Hol ragadt be Egressy lába? Ugye azért nem a pályán? :-)

Előzmény: h3o (1297)
h3o Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1297
Na, megvan a 0-0!

Rövid értékelés:
Számos gólszerzési lehetőségünk adódott, az ománi kapus azonban - fiatal tehetség, nyáron egyiptomi másodosztályból utasitott vissza ajánlatot - mindent védett. Tudni kell az ománi fociról, hogy alapvetően a sziriai iskolán nőttek fel a játékosok, de három meghatározó játékosuk is az üzbég élvonalban játszik, igy a ránk mindig is veszélyes szovjet stilus felismerhető a játékukban. Sajnos a homokos, sivatagi talaj, amely éjszakára nagyon lehűl, szokatlan volt játékosainknak, Egressy Gabinak le is tapadt a lába (Mintha az Ezeregyéjszaka mesevilága elevenedett volna meg, a közeli bazárból szereztünk lapátot, ennek segitségével Lejkó doktor percek alatt kiszabaditotta a homok fogságából). Az ellenfél erejét figyelembe véve nem rossz eredmény ez a döntetlen, de nagy erőt adhatna a csapatnak az EB selejtezőkre, ha a második meccsen sikerülne a bravúr, legyőznénk Ománt.

h3o Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1296
A jobb kp-st, természetesen.
lerr Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1295
Melyik Pető-t akarod lecsrélni somogyira? A jobboldali középpályást, vagy a belbekket? :))
Előzmény: h3o (1291)
h3o Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1294
Tudom, hogy más az igazi posztja, de szerintem menne neki. Amennyit Pető a védekezéshez tesz, ugye..., Labdaosztogatás, távoli lövések tekintetében meg egyértelmű a különbség.
mondial Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1293
A Pető nem a szélen szokott játszani?Ott nem nagyon bírná szerintem a Somogyi. Egyébként én is úgy vélem, eléggé visszafogott a válogatottban a Pető.
Én a Simeket próbálnám ki bár mostanában nincs valami nagy passzban.De jó volt legutóbb az olimpiai csapatban a győri Farkas is.

Egyébként én sem értem, hogy egyesek miért nyújtanak gyengébb teljesítményt a válogatottban mint a klubukban. Lehet oka a más szerepkör, de én szerintem a közeg az oka.
Bár legutóbb a Lisztes nagyon brémás volt!!!!

Előzmény: h3o (1291)
Grof Creative Commons License 2001.12.07 0 0 1292
A Bredában nagyon dicsérik, de a válogatottban tényleg csak egyszer emlékszem, hogy igazán jól játszott volna.
Előzmény: h3o (1291)
h3o Creative Commons License 2001.12.07 0 0 1291
azt hiszem, megérett egy Pető - Somogyi csere
HT Miskolc Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1290
az biztos, hogy kapusban mindig jók voltunk... ha most 6-7 olyan szintű mezőnyjátékosunk lenne, mint kapusban Király, Babos, Szűcs, Rabóczky...
Előzmény: Grof (1289)
Grof Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1289
A legutóbbi macedón-meccsre gondolsz? Akkor gólt sem kaptunk. :-)
Persze ettől még hibázhatott (nem nagyon emlékszem), de 1-2 meccs alapján nem lehet megítélni, biztos nem véletlenül lett Hollandiában a legjobb kapus / 2. legjobb játékos.
Pl. amikor a román-meccsen nem hittem a szememnek, hogy miket csinált Király sorozatban.
Szerintem Király, Babos és Szűcs mindhárman nagyon jó kapusok.
Előzmény: h3o (1288)
h3o Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1288
Ezen jó kis viták voltak voltak az elmúlt hetekben. Szerintem a makedónok ellen katasztrofális volt, és Királyt, Vlaszákot, Rabóczkit, Poszát jobbnak tartom (+persze Szűcsöt)
Grof Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1287
Babossal mi a baj? Szerintem ő jó kapus.
Előzmény: h3o (1286)
h3o Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1286
Ezt a két ,,saját'' csapatomra értettem, nem a Sebők, Babos, Szamosi vonalra. Úgy tényleg elkerülhető a pontszerzés:) De azért fejlődünk: Mracskó-,Hamar -, Szamosi, hol a határ, kérem, hol a határ?:)
Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1285
Ez legalább egy optimista gondolat. Azért azt az itthoni lengyel-verést most nem venném biztosra, de legalább így nincs előre levajazva az egész és van min izgulni. :-)

Nekem meg mindig az jut eszembe - bár tudom, hogy nehéz összehozni a csapatot a klubkötelezettségek miatt -, hogy játsszon minél több meccset a válogatott. Ha tényleg be akarják bizonyítani a játékosok, hogy ott a helyük, akkor időnként játsszanak pl. az U21-gyel, vagy valamelyik NB1-es csapattal, így mindenki megkapná a bizonyítási esélyt.

Előzmény: h3o (1282)
mondial Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1284
Ha az angolokkal X-et játszunk itthon, akkor az albánokat megverjük idegenben.(szerintem)
Előzmény: h3o (1283)
h3o Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1283
De még a legerősebb (Franciaország, Anglia, Bosznia-Hercegovina, Albánia) csoportból sem igen lehet a mostani 8 pontnál kevesebbet szerezni, mert Fr-M=0, M-Fr=0, Ang-M=0, M-Ang=1, BH-M=1, M-BH=3, Alb-M=1, M-Alb=3
h3o Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1282
Mégegyszer beűrom, annyira tetszik az ötlet:

legyen 2 részre osztva a válogatott, legyen egy olyan csapat, ami a gyengébb képességűek ellen biztosan hozza a pontokat, és egy másik, amelyikben tehetséges, de hullámzó teljesítményű játékosaink játszanak (akiben a képesség sincs meg, az hiába erőlködik, nem fog célt érni nagy csapatok ellen)

1. csapat:

Vlaszák
KorsósGy, Kuttor, Juhár, Mátyus
FehérCs, Lisztes, Dárdai, FüziÁ
Tököli, Kabát

2. csapat:

Király
MolnárZ, KorsósGy, Hrutka, Mátyus
Sowunmi, Lisztes, Miriuta, FüziÁ
Bajzát, HorváthF.

A csoport meg legyen Svédország, Lengyelország, Észtország, San Marino

Az 1-es csapat megveri oda-vissza az Észteket, és S. Marinot, a 2-es kétszer kikap kint, itthon megveri a Lengyeleket és x a Svédek ellen=16pont

Megy ez:)

Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1281
A szélsőséges megítélés engem is zavar, dehát ez van, ilyen a közvélemény és a sajtó is ezt gerjeszti, mert azzal nem lehet eladni egy újságot, hogy "1-2 meccsen már bíztató a játék, de még messze vagyunk az élvonaltól", de olyanokkal igen, hogy "bravúros döntetlen", meg "válságban a magyar foci".
Előzmény: mondial (1279)
Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1280
Tudom, hogy lerágott csont, de Tökölinek szerintem is van egy kis probléma a hozzáállásával néha, mondjuk úgy, hogy belőle _lehetne_ európai szintű játékos. Akkor már a mostani formája alapján esetleg Dárdai.
Előzmény: szaki2 (1278)
mondial Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1279
Igazából a realítások talaján kéne mozognunk, és szerintem reálisan nézve csak akkor lehet esélyünk ha megkapjuk Szlovéniát és mivel az első kiemeltek mind erősebbek (és ezt nem rosszindulatból mondtam) a pótselejtezőn hatalmas szerencsével továbbjutunk. Nagyon boldog lennék ha ez bekövetkezne.

A csoportösszeállításomat illetően meg csak annyit, a legnagyobb baj szerintem az, hogy megítélésben szélsőségek kisérik a csapatot. Ha döntetlent játszunk az olaszokkal az egekbe dicsérik, ha itthon kikapunk a románoktól mindenki elküldi őket a francba. De senki sem szereti őket (és most nem rád gondoltam). Ha az én kedvenc csoportomból továbbjutnánk, mindenki azt mondaná nyerjük meg az EB-t, és ha ez nem következne be mindenki szidná őket.

Attól meg nem lesz jobb a focink ha kijutunk valamilyen világversenyre...

Előzmény: Grof (1272)
szaki2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1278
Nem tom miert almodoztok ilyen csoportrol, a belgak, a lengyelek, a csehek, meg a skotok is oda-vissza elvernenek minket. Talan itthon elernenk egy dontetlent... Halovany eselyunk akkor lenne, ha Illes Bela visszajonne.

Mindossze 2 (joindulattal 3) europai szintu jatekosunk van: Kiraly, Lisztes, es talan Tokoli, ez persze borzasztoan keves...

Előzmény: Flash01 (1249)
szaki2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1277
Ezzel a kerettel ne is almodjunk a 2010es VB-re se...
Előzmény: Grof (1273)
szaki2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1276
En annak orulnek a legjobban, ha a kov. ellenfeleket kapjuk:
Nemetorszag
Hollandia
mi
Gruzia
Albania
Előzmény: bicycle-repairman (1274)
HT Miskolc Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1275
elég érdekesnek tartom a kapusok kiválasztását... vhogy egyik srác se a jövő embere...
Előzmény: Grof (1273)
bicycle-repairman Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1274
Többnyire a közölt megérzéseim nem jönnek be, de mégis leírom, hátha. A bizonyosok mellé böktem még kettőt. Van valami rendszer a kapott ellenfelekhez kapcsolódó ismétlődésekben, ezért úgy látom, most a svédeket és a litvánokat megint megkapjuk. A másik kettő meg jött. Szerintem ez lesz.

Svédország
Horvátország
mi
Litvánia
San Marino

Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1273
origo.hu/sport:
---
Gellei kihirdette az Ománba utazó keretet

2001.12.04. 14:52:13

Kedden délelőtt minden vitás kérdés tisztázódott, s eldőlt, hogy az előzetes terveknek megfelelően elutazik csütörtökön a labdarúgó ligaválogatott Ománba, ahol december 8-án és 10-én előkészületi
mérkőzésen találkozik az ázsiai ország A csapatával.

"Sikerült megegyeznünk a vendéglátókkal, elfogadták, hogy idegenlégiósok nélkül lépünk pályára" - mondta Magyar Zoltán, a csapat menedzsere. Gellei Imre szövetségi kapitány kedd délután kijelölte a ligaválogatott keretét.

A névsor:
kapusok: Hajdu Attila (MTK), Bíró Szabolcs (Debrecen)
mezőnyjátékosok: Komlósi Ádám (MTK), Kuttor Attila (Debrecen), Juhár Tamás (Vasas), Pomper Tibor (Videoton), Szamosi Tamás (Zalaegerszeg), Farkas Balázs (Győri ETO), Füzi Ákos (MTK), Böőr Zoltán (Debrecen), Egressy Gábor (Zalaegerszeg), Halmosi Péter (Haladás), Ferenczi István (MTK), Tököli Attila (Dunaferr), Terjék Lajos (Videoton), Kenesei Krisztián (Zalaegerszeg), Waltner Róbert (Zalaegerszeg), Bernáth Csaba (Debrecen), Gera Zoltán (Ferencváros), Böjte Attila (Győri ETO)
biztonsági tartalék: Pintér Zoltán (Kispest-Honvéd)
---

Grof Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1272
OK, de a magyar foci mostani állapotában ezzel azt mondod, hogy ne jussunk ki. Szerintem akkor már mindegy, hogy tragédiának tekintjük, vagy nem. Sőt, van aki szerint jobb, ha tragédiának, mert az legalább talán elindít valami változást, bár ebben már reménykedtünk párszor...
Előzmény: mondial (1270)
mondial Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1271
Ja és

RIA (!!!) RIA (!!!) HUNGÁÁÁRIAAAA!!!!!

Előzmény: mondial (1270)
mondial Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1270
Előre bocsátom nagy magyar válogatott drukker vagyok és a hazai pesti meccseken mindig kint is vagyok, de azért személy szerint két érzés motoszkál bennem. Egyfelől szeretném ha valami gyengébb csoportba kerülnénk, de a közelmúlt eseményei azt mondatják nekem, hogy tök mindegy milyen csoportba fogunk kerülni. Innentől fogva azt mondom kapjuk meg a legerősebb ellenfeleket az első két kalapból :

Franciaország
Anglia

A többiből meg, hogy ne legyen nagy a lebőgés a leggyengébbeket:

Litvánia (bár Giggs miatt Wales jobban tetszene)
Andorra

Hainnen nem jutunk tovább akkor nem történik tragédia, ha meg igen akkor megnyerjük az EB-t!!
Mert kicsire nem adunk!!!

ADAM17 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1269
MAGYAROK!!!!!!!

debreciner

Nekem nincs.

Grof!

Az alabbiak kozul egyertelmuen csak a belgak, ahogy alabb is az szerepel a 2. verziomban.
A nemeteknek pedig ugye akkor ideje visszavagni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!