Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2008.11.20 0 0 411

Rackám van eladó!!!

Fekete  is, fehér is.

Előzmény: gitana19 (409)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.20 0 0 410

Ezen közel 8000 találat azt bizonygatja, hogy a kecske nemigen terjeszti a TBC-t.

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=kecske+tbc&meta=

De szakirodalom szerint se találtak emberemlékezet óta TBC-s kecsót Mo-gon.

Előzmény: khirke (407)
gitana19 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 409

Pinzgauer, Nori ló, Haflingi... Így megvan az ország? Amúgy én alapból szürke marha - hortobágyi racka - házi bivaly mániás vagyok. Meg mudi. De az csak terelni az előbbieket. :P De ahol kicsit több, mint egy éve gyakorlatot műveltem, ott olyan őshonos fajtákkal találkoztam, h még nem is hallottatok róluk! Chato murciano disznó, például. Nagyon érdekes volt, hogy arrafelé hogy működik a dolog. Pedig korán sincs annyi pénzük, mint Nyugat-Eu más részeinek...

 

Kéknyelv: Fenét nem, nem lehet behozni most sem lehet, ismerős hiába próbálna Fr.o-ból behozni tenyészkost (pedig össze-vissza lennének ellenőrizve - brucellózis, Maedi-Visna, TSE, minden szar -, és 600 rugó darabja, vagy több, EUR/HUF árfolyamtól függően), nem lehet, mert egész Dél-Nyugat-Eu fertőzött. Németo-ban is előfordul, Hollandiában már régóta, pár hete Ausztriában, ráadásul nem is a tulsó végén, hanem Felső-Ausztriában, tehát ha nem hozzák be marhával, akkor is idő kérdése, és ideér.

 

Lennél (lennétek) szíves, és megörvendeztetnél (-nétek) némi infóval arról, hogy mit is értesz (értetek) tenyésztés alatt?

Előzmény: NLTom (405)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.20 0 0 408

Ha a véleményedet akarod irni akkor azt ird, ne azt amit az oskolában belevertek a fejedbe!

A valóság és az iskolában tanitottak nincsenek még köszönő viszonyban sem.

Ezt minnél később látod be, annál beljebb fogsz a zsákutcába menni, és annál később lesznek önálló gondolataid...

Üdv!!

Előzmény: gitana19 (404)
khirke Creative Commons License 2008.11.20 0 0 407

Helló! Az én mailom publikus, kezd azzal! :)

 

Oké, baszogassuk a néhány állatot tartó gazdákat! Értelme? Semmi. Miért? Mert úgy sincs normálisan megcsinálva. Mert sem az állatorvosnak, sem az állattartónak nem célja sem a vemhes kocát sem a 350 kg-os kant orrzóval bevadászni és megszúrni. Mi lesz a végeredmény? Néhány disznóból le lesz véve a környék disznóinak vére. Igaz, az EU felé fasza, mentesek vagyunk :)) Ugyanez vonatkozik kecskére, birkára, marhára stb. Főleg hogy időnként előírják pl a juh vérvételt koratavaszi határidővel. Még gyapjuban van az összes birka. Na aki ezt kitalálta az íróasztala mögött, az menjen azt vegye...

 

"Normál ember honnét tudja, hogy az általad lefejt tej (meg a kecske tőgye) hogy nézett ki? Ha pl összekevered a többi tejjel, nem nagyon látszik."

 

Aki nagy mennyiségben és piacra termel, azt ellenőrizzék!

 

Bluetounge: 25 szerotípus van, hiába vakcinázol az egyik ellen majd jön a másik...

Kecske esetében a TBC-re akkor sincs elfogadott diagnosztikai módszer a diagnosztikai vágáson kívül.

Előzmény: gitana19 (404)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.20 0 0 406
Juj, nagyon durván néznek ki csórikám körmei...!
Előzmény: andreja (403)
NLTom Creative Commons License 2008.11.20 0 0 405

Üdv!

Ahol jársz (ország)? Ott milyen őshonos jószágok vannak?

A kéknyelvvel kapcsolatban olvastam, hogy egy csákó valahol valakitől megkérdezte hogy hogyan jutott be ez a nyavaja az országba. A válasz szerint valami francia import marhaállomány nyomán. Erre jött a kérdés, hogy miért nem lehet akkor a fertőzött területekről megtiltani az országba jövő importot? A válasz szerint: mert az EU-s szabályok nem engedik...

(forrás: Kistermelők Lapja 2008.10.hó)

 

Előzmény: gitana19 (404)
gitana19 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 404

Kicsit kibic vagyok. Állatorvosnak tanulok, nem Mo-n, és nagyon érdekel az ős- és réghonos háziállatfajták génmegőrzése. Akinek nyilvános a mélje, azzal majd igyexem privát is felvenni a kapcsolatot.

 

***

 

Meg van az a hogyishívják, ami miatt pár hete az Alföldön gebasz volt, persze senki nem tud róla, mert titokban kell tartani... Igaz, birkáknál volt gond, de a kecskénél ugyanúgy előferdül, és még kevésbé vannak ellenőrizve, mint a barik.

 

A CAE lehet, h emberre nem terjed, de a kecskeállományban épp elég bajt képes csinálni, megelőzni mindíg egyszerűbb, mint utólag mentesíteni.

 

A brucellózist épp azért kell ellenőrizni, hogy a mentes-státusz megmaradjon. Tbc dettó.

 

Normál ember honnét tudja, hogy az általad lefejt tej (meg a kecske tőgye) hogy nézett ki? Ha pl összekevered a többi tejjel, nem nagyon látszik.

 

A bluetongue tényleg fasság, illetve, hogy mentességet akarunk őrizni. Szúnyoghálót akarunk felhúzni, vagy mi? Van oltás, azt kéne elkezdeni. Lehetőleg, mielőtt a szúnyoginvázió elkezdődik.

 

Én sem vagyok híve annak, hogy a kevés állatot tartókat b*szogassák minden marhasággal, de némi alap azért illene. Ahogy ugye elvileg veszettségmentesek is vagyunk, ennek ellenére minden kutyát oltani kell, Bp közepén is.

 

A tenyésztés más dolog, ott szigorúbbnak kell lenni. Egyáltalán mit tartotok TI tenyésztésnek?

 

Amúgy nem akarok senkit kioktatni, csak a véleményemet szerettem volna elmondani, más szemszögből, a féltésés szívügy okán.

 

 

Előzmény: khirke (295)
andreja Creative Commons License 2008.11.20 0 0 403
Emellett 100%ban ocsmány körmű, már ilyen fiatalon is.
Előzmény: f.sólyom (401)
balu1374 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 402
köszi a segitséget
Előzmény: f.sólyom (401)
f.sólyom Creative Commons License 2008.11.20 0 0 401
Parlagi és szánentáli keverék kecske 98%-ban.A 2%nagy valószínűséggel valami Svájci fajta.
Előzmény: balu1374 (400)
balu1374 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 400
szevasztok ujra megjelentem ki tud nekem segiteni ez mijen fajta kecsu de komolyan
Braccianese Creative Commons License 2008.11.20 0 0 399

SEGÍTSÉÉÉÉG!

Tiszaújváros környékén keresek bérelhető bakkecskét!

Nagyon sűrgős!

Köszönettel:

Braccianese

konczvald24 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 398
Szia Parlagi!

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségedet.Ha esetleg valaki tud még Tincses kecskéket szívesen várom.Még egyszer köszönöm.
parlagi Creative Commons License 2008.11.18 0 0 397
Üdvözöllek tincseséknél :)

Nézd meg a 375-ös hozzászólást, ott egy bak. Az "itt"-re kattints.
Előzmény: konczvald24 (396)
konczvald24 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 396
Helló,Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és az ügyben vagyok itt hátha tudtok segíteni!Tincses kecskét szeretnék venni.(BAKOT,NŐSTÉNYT).


Köszönöm!!!
szasza57 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 395
Köszönöm a kedves biztatást!
És bizony becsülöm a fenntartó fáradozást.!!
Kár lenne e szép állatot enyészetnek adni!
Minden elismerésem.!!
Egyébként meg azért bátorkodtam..elkezdték emlegetni itt a ""kicsiket"".
Gondoltam ide már beférek!!
Kicsik közt a legkisebbnek lenni ..benézek!!

Szivem szerint tartanék én is Tincsest, de nem fogom és akarom fakkozni a falkát..igy abból is csak keverke lenne..én nem akarom lehúzni a fajta tisztaságát...
Ezért igy kár lenne..
balu1374 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 394

Köszönöm nagyon jol egy párat megkérdeztem !

 

Előzmény: andreja (390)
parlagi Creative Commons License 2008.11.14 0 0 393
Ha megnézed a topicleírást... pontosítani kellen, nem tudom lehet-e... de biztos nincs benne, hogy csak olyanok írhatnak, akiknek van tincsesük. Én már annak is örülök, ha valakit gyönyörködtet a tincses, vagy szimpatizál azokkal, akik a magyar fajták megőrzésén fáradoznak. Azért is van a topic, hogy többen legyünk, akik pl. figyelnek, hogy az ilyen bakokat ne egyék meg:







(mert őt bizony elfogyasztották)
Előzmény: szasza57 (392)
szasza57 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 392
Hahó !
Én itt körűl szoktam néha nézni.
Csak mivel nekem nincs Tincses..nem tudom mit irjak itt le.
Amit irnék..az általános, sajtos, vagy téplálkozásos..én csak nézegetem itt a Tincsest, a szép szarvakat..ámulok...
Nekem szánentáli bakom van, meg egy Alpesi keverke..kaptuk, befogadtuk. Egyiknek sincs szarva.
De a csajaim szépek és szarvuk is van.
Mást nem tudok irni a Tincses topikba.
parlagi Creative Commons License 2008.11.14 0 0 391
itt csak a kiskecsusok vannak, de nagykecsusok akarnak lenni, és ezért nem érnek rá
andreja Creative Commons License 2008.11.13 0 0 390

A nagy kecsusok odaát vannak.

Néha persze benéznek ide is, hogysmint vannak a kis kecsusok.

Előzmény: balu1374 (388)
ca-kó Creative Commons License 2008.11.13 0 0 389
Úgy látom te azért itt vagy.
Előzmény: balu1374 (388)
balu1374 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 388

Na megint megált az élet az oldalon mindenki eltünt  hová letek a nagy kecsusok ????

 

NLTom Creative Commons License 2008.11.11 0 0 387

Üdv!

Az expresszen koromfekete tincses!!! Kattanjon rá mielőbb valaki!!!

www.expressz.hu/allat_noveny/haszonallat/showAdvert11560561.html

 

krezidiesel Creative Commons License 2008.11.10 0 0 386

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9043965

Balu!!

Kattanj rá!

Ez a kecskés topic!

Előzmény: balu1374 (382)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.10 0 0 385

"Gyere már át a kecsketopikba, ott mostanában kicsit szomorkás a hangulat, földobhatnád"

 

:-))))))))))))))))))))

Előzmény: andreja (383)
lyndus666 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 384
Meg ne sértődj!:) Nem arra gondoltam,hogy velem van bajod,csak kérdeztem,hogy mért gondolod így. Egyébként meg attól,hogy bárki betesz ide nem tincses képet is,még ugyanaz marad a topic fő témája,szerintem.:)
Előzmény: balu1374 (382)
andreja Creative Commons License 2008.11.09 0 0 383
Mindenkinek egyetlen (ugyanolyan) fajú kecskéje van. Neked is, meg másoknak is.

A tudomány mai állása szerint.
Gyere már át a kecsketopikba, ott mostanában kicsit szomorkás a hangulat, földobhatnád.
Előzmény: balu1374 (382)
balu1374 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 382

figelj szerintem ezt nem kimondotan neked irtam semi bajom veled csak egy illetö irta hogy a tpik a tincsesekröl szol nem más kecsu fajrol mert raktam fel énis kecsu képeket az enyémekröl  ha visza mész egy kicsit meglázsd öket én csak azért irtam hogy jöjön rá az illetö hogy nemcsak nekem vanak más fajok [ nem csak tincsesek

SZOVAL MÉGEGYSZER SEMI BAJOM VELED

Előzmény: lyndus666 (381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!