a selejtezőben is 2 pont a győzelem, és 1 az X.

6légios Creative Commons License 2019.07.20 0 0 14843

oke mindegy nemvagyok focimérnök hehe

Előzmény: Vjacheslav (14840)
Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.20 0 0 14842
Az a csapat pont a csoportkörben. A selejtezők alatt országpontban 1 pont a győzelem, fél a döntetlen. Ott nincs csapat pont, ott csak a továbbjutásért jár.
Előzmény: nyolcas csoport (14841)
nyolcas csoport Creative Commons License 2019.07.20 0 0 14841

coeffben 2 pont a győzelem, 1 pont az X

Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.20 0 1 14840
Egy kieséses kupa rendszerben nincs három pont, ott továbbjutás van. A győzelmeket meg coeffbe mérik.
Előzmény: 6légios (14837)
bodilio100 Creative Commons License 2019.07.20 -1 0 14839
Amikor kidzsalltál Ottawába akkor biztos erre gondoltál. Na persze. Kamucsávó, kamufradista, kamuhazafi. Én megveszem az erdélyi áfonyát, évente többször megyünk Erdélybe, a felvidéki magyarok jobban élnek mint mi, őket nem kell támogatni. És legfőképpen itthon adózom. Te mivel támogatod a magyar hazát onnan Ottawából? Egy nagy lóbrével.
Előzmény: Tamas(Ottawa) (14835)
BJ Creative Commons License 2019.07.20 0 0 14838

nem off

ebben a topicban leginkabb koeffeket szamolgatunk es ott sajnos csak a jelenlegi orszaghataron beluli csapatok szamitanak

Eszeket miert nem emlitetted? A NS oket is mindig irja a kiemelten figyelt csapatok kozott

6légios Creative Commons License 2019.07.20 -1 0 14837

Oke ez a cof...

de én egy egyszerü focidrukker vagyok és hárompontba számolém a gyözelmet

de ma más a világ.

Előzmény: Vjacheslav (14821)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14836

" Az Ajax gyakorlatilag azért bűnhődött, mert otthon egy gólgazdagabb meccset játszott. Ez így egy hülyeség."

ez pontosan így van.

gondolom,azért nem változtattak rajta,mert így egyszerűbb.

mi a megoldás?

a 11-esek sem sokkal igazságosabb,bár az még mindig jobb lenne ennél....

Előzmény: Törölt nick (14826)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14835

Off

Nézd, neked láthatóan semmit sem jelentenek a tótok és oláhok. Szíved, lelked rajta.

Engem viszont nagyon is érdekel a felvidéki és erdélyi honfitársaim sorsa.

És én itt ezt el is engedem... legyen szép napod!

Előzmény: bodilio100 (14831)
bodilio100 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14834
100 éve.
Előzmény: V.Smith (14833)
V.Smith Creative Commons License 2019.07.19 0 1 14833

Pont fordítva, a szlovákok foglalták el.

50-50 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14832

Pontos, de én még a 2 győzelmet sem emlegetném, csak a tovább jutást!

A Vaduz a svájci másodosztály 4. helyén végzett a 3-al azonos pontszámmal. Ez azt jelenti, hogy az elmúlt idény 13-14. legerősebb svájci- nem liechtensteini- klubja volt !

Nagyon oda kell tenni magatokat!

A Valetta kapcsán már leírtam a látottakat, itt egyszerűen a jobb egyéni  képességeket kell érvényesítenie az FTC-nek a 2 meccs összesítésében.

Lokinak és az egyelőre évről-évre gyengülő Honvédnak meg minden pont bravúr, nem is beszélve egy tovább jutásról!

Előzmény: Vjacheslav (14828)
bodilio100 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14831
Nem is tudtam, hogy elfoglaltuk a Felvidéket.
Előzmény: Tamas(Ottawa) (14829)
hódember Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14830

Ez volt a szerencsénk. :D

A tavalyi luxiktól lehet, hogy kettős vereség lett volna...

Előzmény: rich.mond (14827)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.07.19 0 1 14829

Megmondom őszintén, én 3 győzelmet és egy döntetlent (Fradi) vártam a visszavágókon. Erre néztem a tegnapiakat, és bizony a 2 gólon kívül csak a bosszankodás jutott. Mintha nem is akartak volna jobb eredményt... pedig a sok pici koeff. pont összeállhat idővel valami komolyabbá.

Természetesen gratula mindenkinek a továbbjutásért. A következő körben legalább egy, ha nem két, továbbjutóban reménykedek a Loki, Kispest, DAC, és Kolozsvár között. A másik kettőnél (Fradi, Vidi) csalódás lenne akár a pontvesztés is...

Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14828
Club pontnál igen, ország pontban buktunk 1,5 pontot.

Én két győzelmet, és max egy xet vártam. Ennyi lett, de pl magunk miatt én is bosszús vagyok, ott bent ragadt fél pont.

A köv körben a lokitól minden pont ajándék lesz, a kispestiektől egy xet várnék.

A másik két csapatnak tovább kell mennie, jó lenne két győzelemmel.
Előzmény: Erinaceus (14824)
rich.mond Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14827

Nekünk nem szerencsénk volt hanem egy ezen a szinten ritkán látható balfasz ellenfelünk.

Előzmény: pfffffffff (14809)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.19 0 1 14826

Igen, erre gondolok. Mondjuk én ezt az egész idegenbeli gólos agyrémet már rég eltöröltem volna. Teljesen más meccsekt játszhatnak ugyanazok a csapatok, akár 1 héten belül. Gondoljunk az Ajax-Tham elődöntőre a BL-ben. Az Ajax gyakorlatilag azért bűnhődött, mert otthon egy gólgazdagabb meccset játszott. Ez így egy hülyeség.

Előzmény: LaCatolica (14819)
Erinaceus Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14825

OK, látom, hogy igen - csak a főtábla csoportban számít a döntetlen vagy győzelem

Erinaceus Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14824

koeffnél most csak a továbbjutás számít?

Mx8 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 14823

Mikor mi a hazai pálya. Ha a két csapat ugyanott játszik, akkor mi az előny?

2003, BL-elődöntő:

1. mérkőzés: AC Milan - Internazionale 0-0

2. mérkőzés: Internazionale AC Milan 1-1
Összesítésben 1-1, a sorsolás szerint a második mérkőzésen az AC Milan volt „idegenben”, ezért ők jutottak be a döntőbe.

(ezt le lehet vezetni hosszabbításra is, 0-0 esetén az AC-nak több ideje lett volna gólt lőni az állítólagos idegenbeli pályán)

Előzmény: Törölt nick (14813)
Pettyes Futrinka néni Creative Commons License 2019.07.19 0 2 14822

Gratula mindenkinek, fasza volt!

Vjacheslav Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14821

Van. Coefnél nem hárompontos rendszer van.
Előzmény: 6légios (14820)
6légios Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14820

van fel pont? hmm

Előzmény: Vjacheslav (14818)
LaCatolica Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14819

Ok. A hazai pálya arra a fél órára valóban előny (bár ez az adott párharc körülményeitől is nyilván függ).

Vesztesz idegenben 2-1-re, hazai pályán nyersz 2-1-re. Jön a hosszabbítás. Kénytelen vagy szerintem kevésbé nyilt játékra törekedni, mint az ellenfél. Kevesebb rizikót vagy kénytelen válalni, mert ha gólt, lősz az egyet ér, ha az ellenfél is gólt lő, az másfelet ér. Nyilván ugyanez igaz a rendes 90 percre is, csak itt már az időd a korrekcióra harmadára csökken.

Nálam a hosszabbításban minden 0-0-ról indulna, legalábbis abban az értelemben, hogy nem számítana az idegenben lőt több gól szabálya. Nyilván ez így handicap lenne a vendég csapatnak az eredeti állapothoz képest, de egy kicsit nyitottabá tenné a párharcot, főleg vendég gólszerzés esetén.

Persze értem mire akarsz kilyukadni, a félóra plusz hazai pálya kompenzálja a több otthon kapott gólból eredő veszélyt.