Keresés

Részletes keresés

happnuda Creative Commons License 2007.10.30 0 0 439
Ez sajnos egy.

Ti kaptatok valamit?
Vagy arról sem fognak tájékoztatni hivatalosan, hogy nincs építési engedély?
Hátha nem vesszük észre?
happnuda Creative Commons License 2007.10.29 0 0 438
Kettő.
Harley rules Creative Commons License 2007.10.29 0 0 437
A főldhivatalnál jó vagyok. Utánnajárok és vissza szólok. Azaz kedden.
Üdv

Ja én is várom, hogy kiüljek a teraszra és sütögessek, és sörözgessek a szomszédokkal.
Előzmény: Pietro 72 (435)


Pietro 72 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 436
Hi,

Olvasgattam a szerződést egy kicsit tovább is...

Ha valaki kommunkiálni akar és azt HIVATALOSAN tenné a GTC-vel, az a szerződés értelmében jobban teszi, ha tértivevényes postai küldeményben teszi (esetleg faxon, vagy személyesen, bár ez utóbbit megkérdőjelezem, a szó elszáll ui.)
Valószínűleg a telefonos és e-mail-es megkereséseinkre márcsak a saját jogi védelmük miatt sem méltattak eddig bennünket érdemi válaszra.

Én minden további kommunikációmat ajánlott és tértivevényes postai küldeményben fogom megtenni a jövőben, még az egyszerű kis piti kérdéseim kapcsán is.

Hali.
Pietro 72 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 435
Sziasztok,

Kérdés az SRI-esekhez: a szerződés szerint nem csak az építési engedéllyel kellett meglenniük hanem a szerződés értelmében az alapító okiratot is el kell készíttetni augusztus 31 + 2 hónap azaz október 31-ig és - gondolom ez már nem tartozik a határidőn belülre - az alapítás tényének feljegyzését kell kérni a földhivatalnál.
Van valakinek infója ennek megtörténtéről?

üdv.
happnuda Creative Commons License 2007.10.28 0 0 434
Az SRII a /6-os telken van. Nézd csak meg az előszerződésed.
Egyébként ha az SRII-re is vonatkozna, akkor miért küldtek augusztusban levelet, hogy élnek a "hosszabbítás" lehetőségével, mikor az SRI-et már építették.

3
Előzmény: Harley rules (430)
csibe74 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 433

Sziasztok!

 

Én is ma voltam kint. Azért jó haladnak a dolgok. A B épületben is már elkezdét a penthouse szintet. A vevői egyeztetés táblákat én is láttam. Valszeg a belső dolgokat kell majd itt egyeztetni, kiválasztani.

 

Jövő pénteken megyek ki ismét. Jó a levegő kint. Legalábbis a belvárosinál sokkal jobb. Alig várom, hogy kiüljek a teraszra és szívjam a friss levegőt és nézegessem a hegyeket....

 

De jó lesz  :)

 

Szerintem a kivitelező a Gropius nagyon jól és profin dolgozik eddig.   

Előzmény: Harley rules (430)
Harley rules Creative Commons License 2007.10.28 0 0 432
remélem nem lesz ...
Harley rules Creative Commons License 2007.10.28 0 0 431
remélem nem lesz
Harley rules Creative Commons License 2007.10.28 0 0 430
Szép estét mindenkinek

Ma ki gurultam körül nézni, de a régi portásnénit már nem találtam. Eltűnt a bódéjával együtt. "ő volt az informátorom" :-C Csak vevői egyeztetéses táblákkal találkoztam.
Biztos nem az én sr2 lakásomról akarnak egyeztetni ugye ? sajna.
Levelet még én sem kaptam, és mi is március körül írtuk meg az előszerződést.
okt 31 ig .
De egyébként :

Örömmel tájékoztatjuk, hogy az Előszerződés vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően, az Előszerződés szerinti határidőben, a Sasad Resort Ingatlanfejlesztő Kft. részére a Budapest XI. kerület Felsőhatár út, Budaörsi út , Rupphegyi útíáltal határolt belterületen található, 1298/3 hrsz. alatt nyilvántartott telek ingatlanra vonatkozóan a jogerős építési engedély az illetékes hatóság által 2007. június 26-án kiadásra került.



Ezúton szeretnénk arról is tájékoztatni, hogy a generál kivitelező cég kiválasztása is megtörtént, ennek megfelelően az építkezés kezdetét veszi.

szerintem ez az sr1 sr2 -t jelenti.
martindoc Creative Commons License 2007.10.28 0 0 429

Ezeket az irodakat mar a Sasad Resort Irodak honlapjanak megjelenesevel egyidoben meghirdetttek.

Szerintem az I. ütem mar 2008-ban megepul, de ez meg csak a muszaki atadas, utana jon meg a jogeros lakhatasi engyedely, amit remelem nagyobb sebesseggel fogjak majd megkapni, mint az SRII epitesit.

Előzmény: Pietro 72 (428)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 428
Sziasztok!

Bocs ha már volt, de én most fedeztem fel. A GTC újabb beruházásai a Spirál-on kívül a

http://www.gtcrenaissanceplaza.hu/

a Váci úton az Árpád híd és Dózsa Gy. metró megálló között. Jelenleg még a bútorbolt van ott, kiárusítás folyik, vagyis kétlem, hogy itt egy év múlva kész lesz bármi is. (A Wallis egy sarokkal arréb bontással együtt már több mint másfél éve építi az irodaházát.) Ezt is 2008 4. negyedévre ígérik ugyanis. Úgy látszik a 9-es számot nem ismerik.

Egy másik szintén GTC:

http://www.gtcmetro.hu/

a Váci úton a Tesco-nál

na meg a

http://www.szeremigate.hu/

A SR építéssel foglalkoznak egyáltalán?
Üdv.

happnuda Creative Commons License 2007.10.27 0 0 427
No, ez új információ! Mi még februárban előszerződtünk!
Tehát már júniusban érezték, hogy gond lesz, ehhez képest nekünk egy szót sem szóltak...
Kedves.
Előzmény: vrob98 (426)
vrob98 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 426

Hali, nem akarok senkit elkeseríteni, de a mi SRII-es júniusi szerződésünkkön december 31. az építési engedély megszerzésének a határideje(+2hónapra jog) :(

 

Ettől függetlenül persze nem lehetetlen, hogy akár holnapra meglegyen ...

lalana Creative Commons License 2007.10.27 0 0 425

Sziasztok !

 

Nekem az a kedvencem, mikor kb 3 hete felhívtam a GTC főkommunikátorát aki az építési engedélyre vonatkozó kérdésemre elegánsan közölte, hogy fogalma sincs, lévén az a GTC-n belül a műszaki vonal felelőssége...

 

Másik érdekesség, hogy az előszerződésben még "korlátozott számban" felszíni parkolókat igértek, ezt firtató kérdésemre nem kaptam választ. Mára kiderült h nem lesz egyáltalán: aki nem vett garázst jobb lesz ha +5,8 millióval számolja a lakás árát (2 garázsnál).

Amúgy kiváncsi vagyok a kb 400 lakásos lakópark látogatói hol fognak megállni

Előzmény: happnuda (423)
lalana Creative Commons License 2007.10.27 0 0 424

Sziasztok!

 

Előzmény: happnuda (423)
happnuda Creative Commons License 2007.10.27 0 0 423
Szia!

Levelet még nem kaptunk. SR-t, OC-t fél éve kérdezzük bármiféle érdemi információt tartalmazó válasz nélkül. Amit tudunk (sejtünk), azt is önkormányzattól, régész nénitől, meg környezetvédelmi hatóságtól, és egyéb forrásokból tudjuk. Ők legalább méltatnak arra, hogy okokat mondjanak néha. Gondoltam, ha már befizettünk x millió forintot, akkor megtudhatunk részleteket, de tévedtem... Szerintem most sem fogják elmondani, hogy mi az akadály. Csak annyit, hogy ha úgy tetszik, elállhatunk. Végülis túl rosszul nem járnak, a kamat elhanyagolható összeg ahhoz képest, amennyivel magasabb áron tudnák most értékesíteni az általunk előszerződött lakást.
Előzmény: csibe74 (421)
ebo1a Creative Commons License 2007.10.27 0 0 422
köszi mindkettőtöknek, közben körvonalaztam magamnak mekkora idióta vagyok ismét :) úgy látszik tényleg keveset alszom mostanában, és sikerült bekevernem a második ütemet az SR1, SR2 megnevezésekbe, holott másoknál ez megbocsáthatatlan bűn lenne a szememben :) Így felfrissülve viszont tényleg érdekes az egész :( SR2,3 is ugyanazzal a határidővel szenved? Ezekután nem bánom hogy mi 1esek vagyunk. 2es ütemnél a látványterven kívül ezek szerint meg semmi nincs? Mikorra tervezik annak átadását? :) mikor utoljára beszéltem velük még arra is 2008 véget mondtak, sőt a budaörsi melletti üzleti, iroda móka is akkorra van meghirdetve. Ha az első ütem 2ik két fázisa is így megállt, vajon azokkal ni lesz, 2015. És ez amiatt is foglalkoztat, hiszen jó hogy esetleg mi mehetünk, de hány évig fogunk torony daruk társaságában szomszédolni?
csibe74 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 421

Hali!

 

Semmi levelet nem kaptatok ebben az ügyben?

 

Vagy kérdeztétek már, hogy mi a helyzet?

 

Üdv.

Előzmény: happnuda (420)
happnuda Creative Commons License 2007.10.27 0 0 420
0-nál baj van. Ha találunk alternatív megoldást elállunk. Onnantól ugyanis az a gond, hogy egy darab leírt határidő nem lesz, amiben legalább reménykedni lehetne. Ha ennyi idő alatt nem lett meg az engedély, akkor talán valaki nagyon nem akar hozzájárulni, és ez a jövőre vonatkozó várakozásainkat is meghatározza... Bár nagyon fogjuk sajnálni.

Egyébként igazad van, SRI-re már természetesen van építési engedély (bár nem tudom hogyan), ez az SRII, SRIII problémája. És ez még mind csak az első ütem...

4
Előzmény: ebo1a (418)
martindoc Creative Commons License 2007.10.27 0 0 419

Info: (SR1)

 

"Örömmel tájékoztatjuk, hogy az Előszerződés vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően, az Előszerződés szerinti határidőben, a Sasad Resort Ingatlanfejlesztő Kft. részére a Budapest XI. kerület Felsőhatár út, Budaörsi út , Rupphegyi útíáltal határolt belterületen található, 1298/3 hrsz. alatt nyilvántartott telek ingatlanra vonatkozóan a jogerős építési engedély az illetékes hatóság által 2007. június 26-án kiadásra került.

 

Ezúton szeretnénk arról is tájékoztatni, hogy a generál kivitelező cég kiválasztása is megtörtént, ennek megfelelően az építkezés kezdetét veszi.

 

Budapest, 2007. július 5."

ebo1a Creative Commons License 2007.10.27 0 0 418
Sajnálom, mi lesz, veled, ha elérjük a 0-át? Egyébként most lehet kicsit el vagyok kavarva, de jelen problémánál az SR2-ről beszélünk nem? És SR2-es lakások értékesítése már volt augusztus előtt. Vagy az SR1-nek sincs építési engedélye, mert én esküszöm úgy tudtam már július végén megvolt:( szóval itt a mindennapi parázás közepette, mar azt sem tudom ni van:) hali
Előzmény: happnuda (417)
happnuda Creative Commons License 2007.10.26 0 0 417
Sajnos megint én.
5
happnuda Creative Commons License 2007.10.25 0 0 416
6

Lényegében mindenben egyetértek ebo1a-val, annyi különbséggel, hogy nálunk III. kerület nem jön szóba. Akkor inkább már Budaörs iránya, ami szintén nem olcsó...

Önkormányzat szerint az elmúlt hetekben nem történt _semmi_! Ebből sajnos egyhamar nem lesz építési engedély.
Előzmény: ebo1a (414)
ebo1a Creative Commons License 2007.10.25 0 0 415
Persze ha valakinek a pénz nem számít, vagy nem annyira kritizáns akkor könnyen el pattan...
Előzmény: ebo1a (414)
ebo1a Creative Commons License 2007.10.25 0 0 414
Sajnos nem ilyen egyszerű azért a környék:( a Sasad Liget szerintem nem nyújtja ezt a színvonalat, legalábbis bizonyos nézőpontokból, a Madárhegyi 2 fajta meg drágább ennél 10-20%-al ami 20-30 misinél van akinek számít;) a tó-város szerintem randa, a 12ker megfizethetetlen, ami marad a 11ben meg a 3ban az meg az én szememben nem ez a kategória, meg ha árban neadj'isten drágább is. Nekem a 300-400 lakásos beton bunker nagyon nem jön be, meg ha csoda prémiumnak kategórizálják akkor sem:( sajnos ezekután marad egy ForestHill csillaghegyen, ahol az utca menti nagy épületek lakásai is drágábbak picivel:( nagyon sokat meditáltám köztük de mindig az SR jött ki nyertesnek, úgyhogy nem lenne baj ha úgy készülne el és akkor ahogy ígértek.
Előzmény: ki24 (413)
ki24 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 413

Az építési engedély elég kemény diónak tűnik számukra. Majd meglátjuk, mi lesz belőle. A pozitív meglepetés viszont jó dolog. Talán lesz benne részed/részünk. Bízzunk benne! :-)

 

Az előszerződés megkötésekor nekünk nem mondtak ilyeneket a jogászaik, viszont ha talpon akar maradni ez a beruházás, akkor az általad említett RiverLoft-os hozzáállást itt nem engedhetik meg maguknak. Túl sok lakást építenek a SasadResort közvetlen környezetében, és a jelenlegi árszínvonalon van még néhány száz lakás nem is olyan messze. Lehet, hogy azok, akik már beléptek ebbe, nem fognak visszalépni. Új embereket azonban nehéz lesz becsalogatni, ha a többi projekt normálisan halad, és ott valóban a kölcsönös együttműködés jegyében zajlanak az események.

 

A hírlevelet elvileg mindenkinek megküldték? Azért kérdezem, mert pl. mi nem kaptunk semmit sem.

Előzmény: happnuda (410)
martindoc Creative Commons License 2007.10.24 0 0 412
1234567891011
martindoc Creative Commons License 2007.10.24 0 0 411
Ahogy kerestem a hírlevelet, ezt találtam az SR honlapon:

http://www.sasadresort.hu/hirlevel

"A beruházó tevékenységi köre:

Fusce nec neque. Sed justo nunc, ultricies vitae, vehicula id, blandit sed, tellus. Curabitur aliquam. Maecenas rutrum mattis dolor. Duis volutpat mattis leo. In vel est eu velit posuere tempus. Praesent a felis id ligula pharetra semper. Donec eget enim. Aenean iaculis massa ac augue. Pellentesque pede turpis, nonummy luctus, vestibulum sit amet, vestibulum quis, orci. Ut tincidunt eleifend pede. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Suspendisse laoreet tellus ut risus. Nulla odio mauris, malesuada sed, lobortis vitae, hendrerit posuere, orci. Maecenas egestas arcu id mi. Vivamus facilisis rhoncus lectus. Integer cursus lorem quis eros. Suspendisse vitae tellus. Suspendisse potenti. Vestibulum ut nunc."

Hogy ez a GTC mi mindennel foglalkozik...:-)



happnuda Creative Commons License 2007.10.24 0 0 410

7

 

"Persze az előszerződés enged némi csúszást, de nem hiszem, hogy e lehetőség kihasználására törekednének" 

 

"Nem vetne túl jó fényt a projekt egészére...  Ezt pedig a beruházó sem akarhatja..."

 

Pontosan ezeket mondták az SR/GTC jogászai is annak idején. És most hol tartunk?

Augusztus 31-én nem volt építési engedélyünk, éltek a 2 hónapos "hosszabbítás" lehetőségével, amiből már csak 7 nap van hátra, és még mindig sehol semmi.

 

Egyébként a családban van tapasztalatunk a GTC-vel a RiverLoftnál is, ahol _minden_ elképzelhető határidőt kihasználtak.

 

De mit tegyek, ha pont olyan helyen fejlesztenek, ahová a család költözni akar? ;)

 

Szóval én már nem engedem meg magamnak a reménykedés luxusát...

Így persze csak pozitív meglepetés érhet.

 

Előzmény: ki24 (409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!