Keresés

Részletes keresés

Peti_ Creative Commons License 2004.08.04 0 0 1
Sziasztok!

Mivel topicot, ahogy elnézem az új rendszert, nem nyithatok, megpróbálkozok ezzel a régi, nagy sikerű ;) topic-cal:

Sok kérdésem lenne és az "elődöm" sem kapott válasz özönt, úgyhogy lehet, hogy nem sok értelme van, de csak felteszem:

A következő festéssel kapcsolatos alapkérdéseim lennének: szeretném újrafesteni a jelenleg meszelt lakást.
Egyes részeket megcsináltam már, egy évet ki is bírtak mindenféle potyogás, púposodás, stb. nélkül, de azért kérdésem lenne bőven. :)

- milyen a sorrend? (1.kaparás, 2.alapozás, 3.glettelés, 4.csiszolás, 5.alapozás, 6.festés?)
- amit színre festettem, ott még ráadásul előtte legurítottam egy réteg egyszerűbb fehér festékkel is előtte. nem tudom, ez kell-e.
- a kaparást mivel? mennyire? ha nekiesek a sarkával, tökig fel lehet szedni, csak nem egyszerű
- ha lekenem alapozóval, kaparás után, akkor amikor még nedves az alapozós fal, simán le lehetne még kaparni belőle
- a glettelést mivel? úgy értem, milyen glett anyaggal? egyből felvihetővel? saját keverésűvel? stb.
- tükörre glettelni: erre van valami trükk, vagy a trükk az, hogy gyakorolni kell?
- csiszolás után a tükörre glettelt felület valóban tükörsima? Ha oldalról éri a fény, akkor is?
- fal egyenetlenségeit ki lehet-e glettel egyenlíteni (hogy pl. egy méteres fal szakasz szélein, ha felfektetek egy méterrudat, akkor a közepe beljebb van akár fél centivel is. :( egyes helyeken)

előre is köszi:
Peti_
Hálózati Adapter Creative Commons License 2003.03.03 0 0 0
Na ez biztos nulla lesz...
Előzmény: Hálózati Adapter (-)
Hálózati Adapter Creative Commons License 2003.03.03 0 0 topiknyitó
Úgy érzem, ezzel sokat lehet spórolni, ha alapvető dolgokkal tisztában vagyunk. Na, én nem vagyok.
Az első kérdések:
- Adott egy eddig már Diszperzittel x-szer lekent falfelület, melyre (fűrészporos) tapettát szeretnénk rögzíteni. Bekenjük ragasztóval, rá a tapéta, osztán annyi?
- Lazur és lakk közötti különbség? Vegyük mindkettőben a színtelent, feladat egy nyers fenyő belső ajtó lekenése. (vastaglazúr? vékonylazúr?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!