Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 358

Viszont 410km magasan, nagyjából 1000km-re tőled. 50x zoom sok, viszont 15-20x-oson meg lehet próbálni, de manuális beállítással. Mire beállítja, fényt mér, fókuszál és még az expo idő is, szóval semmi nem lesz belőle. Esetleg úgy,ha közben követed, de ilyet kézből lehetetlen.

Ezeket mivel és hogyan fotózhatták? Valami félkomoly teleszkóppal?

 

 

Az alábbit például ezzel:

- Nikon D7000

- Orion 10" Dobsonian

- 2x Barlow lens

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 357

Azt figyeltem élőben a neten,h francia nyugati határátol 5 perc alatt ért ide..ez őrulet....Nézem az X-aktákat,sziasztok

Előzmény: syssy48 (345)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 356

Egyertelmű...17000km/órával megy ...ide több kell.Maradok a Hold-repulő párosnál...

Előzmény: syssy48 (345)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 355

Megegyeztünk, várom.

Előzmény: syssy48 (354)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 354

Neeeeem! A jót és szépet sosem szabad levenni!:):) este talán.......

Előzmény: telescoper (353)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 353

Akkor inkább levetetem ezeket innen. Szóval lássuk!

Előzmény: syssy48 (351)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 352

Egyet azért el kell, hogy ismerjek! A szuperhold dumának van olyan hatása, hogy az emberek közül sokak ennek hatására emelik fel egyáltalán a fejüket a Hold irányába. De az égbolt iránti érdeklődést azért mégis inkább valami normálisabb módon kellene felkelteni szvsz.

Előzmény: syssy48 (350)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 351

Akkor én már fel sem rakom a kis 600 mm-rel készült holdamat:( ezek szebbek:(

Előzmény: telescoper (349)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 350

Jólvanna:) ez igaz! De úgy jobban hangzik, nem?:D:D:D

Előzmény: telescoper (348)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 349

Legyen olyan kép is, ami nem teleholdkor készült.

 

 

telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 348

És hol van itt a szuperhold kifejezés? A csillagászok nem használják ezt a kifejezést, a csillagászatban ez a fogalom ismeretlen.

Előzmény: syssy48 (344)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 347

Még szerencse, hogy nem ementáli, bár úgy még érdekesebb lenne:)

Széééépp!

Előzmény: manitounickfree (346)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.12 0 0 346

guriga sajt

 

syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 345

50x zoommal is csak alig felismerhető valami. De szép fényes:)

Előzmény: Törölt nick (341)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 344

Most nem értek veled egyet. Magyar Csillagászati Egyesület:  augusztus:

 

10.  20óra Telehold (a Hold a Vízöntő csillagképben), a 2014-es év legnagyobb teleholdja.

Előzmény: telescoper (343)
telescoper Creative Commons License 2014.08.11 0 0 343

Ez nem szperhold, csak normál. Tele van a hócipőm ezzel a firkászok által kreált marhasággal, hogy szuperhold.

 

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 342

Próbáld meg éjszakai felvétel módban, csak úgy meg nehéz megkeresni. Vagy videót csinálj, és abból vágj képeket. Ne te:):):) Ja és ha véletlenül be lenne kapcsolva, a digizoomot kapcsold ki.

Még van rá pár napunk:)

Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 341

Nekem is hasonló pacák vannak,ki is töröltem,mert minősithetetlen.Sony HX 200V.Sorozatfelvétellel.Szerintem már a fokuszálás sem jó,pedig 4X10 sorozatot löttem rá.Kétlem h ilyen géppel lehet viszonylak kivehető képet lőni róla.

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 340

Nekem ilyen lett 2,5x zoommal:

Sony ILCE3000k, 18-55mm kitobi, élesség végtelenen, 4/5 expo time, ISO 400, f5,6

Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 339

Én láttam,löttem mint az orosz,de csak fénypaca:(10kép/mp-el.Majd legjözelebb.

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 338

Pont befelhősödött nálunk. Na majd 10 után talán.

Előzmény: Törölt nick (331)
Pityu... Creative Commons License 2014.08.11 0 0 337

Na igen pont ilyet szeretnék, köszi :)

Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 336

Köszi,Majd megpróbálom.

Előzmény: Törölt nick (335)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 335

Nem én fotóztam, de ilyet egy ultrazoommal lehet majd lőni. Komolyabb gépekkel, obikkal pedig már ilyet: (vagy jobbakat)

 

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 334

Szia,és ezt mivel fotóztad?Ultrazoom bridgevel meg lehet igy fotózni?(30Xzoom)Vagy csak sötétben?9-kor még világos van kicsit.

Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 333

Órákig tudnám nézni, csodálatos!

 

nem saját kép

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 332

Talán jó idő is lesz hozzá:)

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 331

Vényes lesz, mert a nap meg fogja világítani és a napelemek nagy felületűek, visszaverik rendesen a fényt. A gond inkább az, hogy nyugaton jön be és északon fog átvonulni, innen nem jó nekem az irány, lehet most kihagyom. A következő 3-4 nap is jó lesz, elvileg a 16.-án 21:44-től 5 percen át lesz a legfényesebb.

Előzmény: syssy48 (330)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 330

Kicsiben felhőnek néztem:D Jó lett az a helikatoper::)  Köszi az infót. Este 9 körül itt még világos van, de 10 után már biztosan szépen látszik.

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 329

A tegnap esti Szuperhold a Fradi pályáról:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!