Keresés

Részletes keresés

mmBálint Creative Commons License 2005.03.13 0 0 8768

Emberek!

 

Megszületett egy új szócikk! Itt van:

 

Frank Zappa a magyar Wikipédián

 

A Wikipédia egy szabadon, bárki által szerkeszthető enciklopédia. A magyar kiadás még gyerekcipőben - még akig 3000 címszó van. Zenészek is alig. Pláne.

 

A fenti életrajzot én kopiztam be, kis módosításokkal - tovább kéne gyúrni!!! Mindenki hozzájárulása megköszönve lesz, ami kéne, az: a szöveg tisztogatása, radírozása, képek beillesztése, tartalomjegyzék készítése, külső linkek készítése a végére...

 

A szövegben csak belső linkek lehetnek, a még nem élők pirossal (ebből is látszik hogy még kezdeti a magyar Wiki). Viszont: a piros linkre kattintva bárki megalkothatja az adott szócikket - marha egyszerű!

 

Mindenkit arra kérek, hogy a használati utasítást meg egyebeket olvassa el, és csak úgy garázdálkodjon!

 

Az angol változat itt, ebből is lehet csemegézni:

 

Frank Zappa on Wikipedia

 

(Bár sajnos a 70-es évek utáni rész elég sovány...)

Banana In Drive Creative Commons License 2005.03.11 0 0 8767
Milesszal egyéb ügyben beszéltem szerdán telefón, és aszonta, vidéken van, péntekig nem lesz netközelben. Úgyhogy valszeg nem is tud a dologról. Strasszer?
Előzmény: badblock (8766)
badblock Creative Commons License 2005.03.11 0 0 8766

Miles!

Dolgozol a honlapon? Mi a helyzet? Egy kis tájékoztatást légyszí`!

Esetleg kitenni ideiglenesen egy html-lapot, hogy az oldal átmeneti ideig(?) nem üzemel, de nem megszűnt, bocs.

Banana In Drive Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8765
Csúcsszuper. A Kónhed is. (Azzal csak az a baj, hogy csak felannyi ideig tart. :-))
Előzmény: ZOMBY WOOF (8763)
Banana In Drive Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8764
Egy angyal vagy. Szöszi.
Előzmény: mmBálint (8762)
ZOMBY WOOF Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8763

Ez az Andy egy nagy genyó...

Azaz, a fene sem gondolta volna, hogy ez lesz minden idők legnehezebb feladványa bár az is igaz, hogy majdnem az összes sávot kicseréltem, csak a zongora maradt).

Asszem sikerült egy derék, iszonyatbrutál-internacionális extrakatyvaszt összetákolni. Ettől ijedtükben még az influenza vírusok is világgá szaladtak...

Előzmény: mmBálint (8760)
mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8762

Na, hát erről van szó! 192! :-)))

 

jövő hét vagy hétvége vagy valahogy, megy a cucc.

 

B

Előzmény: Banana In Drive (8761)
Banana In Drive Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8761
Ja, dehát én arra válaszoltam neked levélben még egy olyan hete. Hogy hát nem találom a többi részét se a dolognak, tehát kár vesződni ezzel az eggyel. (De ha netán olyan passzban vagy, hogy az egészet megcsinálod, akkor 192 elég, és előre is kösz.)
Előzmény: mmBálint (8759)
mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8760
Húúú, ez az Andy tartogat pár meglepetést! Vn bene egy fini gitárfutam (is). Most hallgatomelőször, nemsoká kiderül, beugrik-e a kedvencekbe. Pár jóízű mozzanata mindenezetre már volt!!!!
Előzmény: ZOMBY WOOF (8754)
mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8759

Eg francot hívlak, az drága. De nem is az érdekelt, hogy milyen széles, hanem hogy mekkora legyen. He? 192 elég, vagy legyen jobbrosszabb? És akkor 2big.hu.

 

Előzmény: Banana In Drive (8758)
Banana In Drive Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8758

512.

 

(A csellósról? Asznetom, mér... Külgy a hotmélesre... Vagy hívj fel. :-))

Előzmény: mmBálint (8757)
mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8757
(Banana! Merre vagy? Visszapattannak a leveleim a címedről! Mondj egy számot 128 és 256 között!)
harpoon Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8756
Köszi szépen.  Marha jól kitaláltad, hogy melyik dalra gondoltam. Mondjuk, gondolom Zappa rajongóként nem volt nehéz kitalálni, hogy aki nem ismeri, mit ismerhet.:) Már le is töltöttem. A fordításod megnéztem, nagyon állat! Valsz. meghallgatok más számokat is.
Előzmény: mmBálint (8755)
mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8755
Heló!

Ha életrekel a honlapunk, ott letölthető egy 70-perces anyag (Chalk Pie néven), van hozzá egy kis ismertető is. Ezek jórészt instrumentális dolgok, meg van egy-két idétlen dal is. Ha nem az ilyen hangszerbajnokságokra, szólókra gerjedsz, ne ess kétségbe, mert stilárisan is elég sokszínű a paletta. Meg nézz szét a honlapon (majd), van ott életrajz meg minden, pár letölthető kalóz linkje fent szokott lenni - de mondjuk azért érdemes igazi CD-ket venni-kölcsönkérni, mert baromi jól szólnak, nagyon szépen kevertek.

Nagyon vidám perceket tudnak szerezni a koncertlemezek: In New York (76), Roxy and Elsewhere (74), Broadway the Hard Way (88), így hirtelen.

És nagyon szépek az itt alant levő linken elérhető Zomby Woof feldolgozásai. E két utóbbit még nem tudtam meghallgatni, de jópár dolga nagy-nagy kedvencem. A Bobby Brown meg a szintén remek Sheik Yerbouti-n van.
Előzmény: harpoon (8753)
ZOMBY WOOF Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8754

Conehead + Andy

 

beteg (influenzás) változatok

 

[download]

harpoon Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8753

Szia!

 

Kösz az infot! Rádióban hallottam :) és tetszett nagyon.Az az igazság számomra Zappa zenéje eléggé ismeretlen (mint ahogy ki is derült). A zenét nagyon szeretem, és érdekel is, de pl ahogy a hatalmas életművet nézem, nem igazán tudom, hol lehetne hozzáfogni.

Előzmény: mmBálint (8742)
ungawwa Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8752
ja, a Chalk Pie-hoz viszont hozzászóltam gitárszóló-ügyben. vajon miért van az, hogy az a bizonyos szóló tök úgy kezdődik, mint a St. Etienne? voltak Zappának ilyen állandó gitárszóló-kezdései? vagy a St. Etienne szólója is ebből a számból van? (mármint ennek a számnak egy későbbi változatából?)
ungawwa Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8751

én nem szavaztam a gitárosokra, mert hiányzik onnan egy név... na kié? :-)

mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8750
Legalább megélénkült kicsit ez a fórum is - illetve kiderül, hogy páran azért nézik a honlapot. Napok óta se hozzászólás, se fórum, se visszajelzés -a külföldiek 3szor annyian olvasták a a Chalk Pie-t, mint a magyarok, holott a látogatók fele minima magyar. Nahát.

Bár lehet h a magyaroknak inkább van keskenysávja, nem úgy mint burzsoá jómagamnak. (Meg gitárra is kétszerannyi külföldi szavazott. Nagyon nyomulnak ezek! Sztem a Cuccurullo egész családja, majd nézzétek meg az eredményt, hehe...)
mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8749
Volt már egyszer ilyen, aztán pár óra múlva visszajött. Remélem most is az lesz. Bááááá
badblock Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8748
Egyiksem!
Legalábbis ftp-én látom a vincszesztert.
Miles! Miles! jelentkezz!
Gurg Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8747
A zappaszerverben:

1. elszállt egy vinyó
2. elszállt a táp
3. elszállt a proci hűtése

Hirtelen ilyenekre tudok gondolni.
Előzmény: mmBálint (8746)
mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8746
Ajajjjjjjajajajajajaajajaj!

Mi történt a weblappal????? (Zappa.hu)

?????

mb
ungawwa Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8745

Ajajjjjjjajajajajajaajajaj!

 

Mi történt a weblappal????? (Zappa.hu)

?????

 

U

greenrosetta Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8744

Ajajjjjjjajajajajajaajajaj!

 

Mi történt a weblappal????? (Zappa.hu)

?????

gr

bassadam Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8743

 

Sziasztok!

A Benkő Zsolt Group legközelebbi koncertje:

2005. március 18., péntek:

Retorta Galéria, 1054 Budapest Széchenyi u.3. INGYENES!

leülős, nem túrós buli lesz

http://bluesrivers.fw.hu

 

a hely weboldala: www.retorta.hu 

mindenféle eseményekre van ott lehetőség, van kivetítő, anyámpicsája, minden. akár jó koncertnézésre is alkalmas lehetne.

  </P>

mmBálint Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8742

Heló!

 

Hát sajna nem nyert, ilyen nincs. Nyilván a Bobby Brown-ra gondolsz, abban van olyan valahol a közepén, hogy Women's liberation. Volt rá egy suta fordítási próbálkozás, de még béna.

 

De hát hallgass mást is, azon az egyetlen szerencsétlen dalon, amit a rádiók hajlandók lejátszani (ismernék csak a szövegét!), annyi szép zenéje van még!

 

Különben miért kell?

Előzmény: harpoon (8741)
harpoon Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8741

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni? Zappának van ugye egy olyan száma, hogy Women's revolution? Erről hol tudnék infot szerezni vagy letölteni? Kösz előre is.

ungawwa Creative Commons License 2005.03.07 0 0 8740

ez a Champaign tényleg atom.

rajtam az ilyen mp3-as letöltések különösebb megrázkódtatás nélkül szoktak átcsúszni, de ez megakadt bennem. zene, zene, zene, hogy a klasszikus műsorcímet idézzem.

 

(ja és nem udvariasságból mondom, de a Chalk Pie is nagyon érdekes...)

 

mmBálint Creative Commons License 2005.03.06 0 0 8739
De van ott más is: rögtön az első linknél (Linux manual) köszönetet mondanak direkt Frank Zappának:

"A Word of Thanks

The list of all people who contributed to the success of this distribution would exceed the scope of this book. We would like to express our gratitude to all who worked tirelessly to present this quality SuSE Linux release. With their voluntary commitment, the developers of Linux cooperate on a global scale to promote the development of Linux. We thank them for their efforts -- this distribution would not exist without them. Furthermore, we want to thank Frank Zappa and Pawar. Last but not least, special thanks to Linus Torvalds.

Have a lot of fun!

Your SuSE Team"


*

a '81-es Champaign-koncetrtet hallgatom, néhány hete volt a Kill Ugly-n. Fantasztikus, jobb mint a Ritz, szépen szól, hihetetlen szólók, elképesztő az egész, úgy ahogy van. Zseniálisak a srácok. És szinte csak instrumentális dolgok, tehát a harlie's enormous mouth és társai nélkül, viszont Pound For a Brown, meg Envelopes, meg Moggio, meg minden ami belefér.
Előzmény: ZOMBY WOOF (8738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!