Keresés

Részletes keresés

Encsi84 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 6
Így lányként nem minden mozzanat tiszta, de én eltudom képzelni,hogy "nem festő foglalkozású emberként" mit is jelentett ez a munka, és mennyi energiádat emésztette fel.Gratula a kitartáshoz!
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5

Én eljátszottam magam a fallal, most már vállalok épületszobrászatot is:-)

Több mint fél centis hullámok, kibedőlt fal, javításhegyek, málló vakolat minden megvolt nálam is, a festő nem vállalta, hogy tükörsimát csináljon, a kőműves szintén kikacagott, így nekiálltam magam egy kaparóval, gipszkartonprofillal és 3-6os Rigips-szel. Most tükörsima minden (na jó, annyira nem mint a kartonfal, de milliméteren belül marad és nagyon kemény a vakolat, össze sem tudom hasonlítani a régi állagával.

Ahogy én csináltam:

kaparás vizesen, régi festék és glettrétegek eltávolítása, nagyobb domborulatok, régi javítgatások lekaparása. ez nagyon sokáig tartott és nagyon unalmas volt, jó buddhistának egyszerűbb meditációs gyakorlat a hiábavalóság lehelletével.

helyenként glettfixszel megkentem a régi porlós vakolatot, majd nedves falra felhordtam glettvassal a gipszvakolatot és meghúztam függőlegesen, vizszintesen a sokméteres léccel, ettől kicsit recés maradt, de síkba került.

száradás után kicsit megkapartam a recéket, itt jött be a UW borda, pengeéles lapjával teljesen egyenletesre tudtam kaparni kétméterenként a teljes falat egy menetben.

erre már csak felületsimító glettelés került glettanyaggal és az eredmény tükörsima.

ez persze jóval tovább tartott, mint itt leírva.

minden anyag áruházi volt, nem kevertem semmit, s legalább módom volt megfigyelni a különböző zsákok viselkedését, pl. a 0-3 és 3-6 között semmi különbséget nem találtam az árát leszámítva, meg ilyenek, 55 nmre elfogyott kb. 2.5 mázsa gipszvakolat...

Előzmény: Peti_ (1)
Encsi84 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 4

Sziasztok!

Mi most újítjuk fel a házat,mivel albérletbe adjuk ki, jó tanulópénz ez.

 

Mi fűrészporos tapétát használtunk szinte mindenhol, és szerintem nem lehet elszúrni.A falon 2 réteg tapétát rajtahagyott a régi tulaj. Leszedtük vizes szivaccs segített a lekaparasban,meg spakli,vagy hogy híjják.Nem igazan kellett glettelni,de szerintem nem is látszott volna ha semmit sem glettelünk, ígyis úgyis göröngyös a tapéta is.

 

A festéshez ,mivel az egyik helységet újra festettük hera? vagy vm iliyen nevu,viszonylag jo minosegu festeket hasznaltunk 2x atmentunk a falakon.

Fontos a henger,aminek nyele is van,meg a sarokfesto henger is egesz szuper.

 

A fenti szobat ami zold volt ugyanigy 2x festettuk at, semmi nem latszik a regi ronda tapeta szinebol.

 

A furdoben az emeleten  kemeny miatt volt vm beazas anno.Most ujra kell festeni.

Egy helyen a kemenynel kellett rigipsszel jo sokat dolgozni.A srac aki segitett, nagyobb felulethez es ehhez glettlecet hasznalt, nagy lapos lemez+egy fogoka kozepen.Azt mondta,hogy festes elott meg csiszoljuk le dorzspapirral.

 

Ennyi a tudomany:).Nem sok.

FOCUS Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3

Próbálkozz a Google-val.

 

UGyan én is glettelgettem, festegettem már, de csak amatörködés volt.

A fél centis nekem vakoláshoz kevésnek, gletteléshez pont soknak tűnik.

 

Amit tapasztaltam az az, hogy mindegy hogy te kevered ki vagy kész glettet veszel, lényeg, hogy ha megszáradt és lecsiszoltad, menj rá még egyszer mert úgy biztosan szebb lesz. Marha nehéz amúgy szép egyenesen leglettelni elsőre. (nekem)

 

Augusztusban életemben először tapétázni is fogok, szerintem nem muszáj lekaparni az előző réteg festékeket ha azok nem lazák, csak szépen az egyenetlenségeket kell glettelni.

Majd beszámolok ha nem felejtem el :)

 

 

 

Előzmény: Peti_ (1)
Peti_ Creative Commons License 2004.08.05 0 0 2
Lehet, hogy aki a festéshez ért, az nincs a neten és fordítva? :(
Előzmény: Peti_ (1)
Peti_ Creative Commons License 2004.08.04 0 0 1
Sziasztok!

Mivel topicot, ahogy elnézem az új rendszert, nem nyithatok, megpróbálkozok ezzel a régi, nagy sikerű ;) topic-cal:

Sok kérdésem lenne és az "elődöm" sem kapott válasz özönt, úgyhogy lehet, hogy nem sok értelme van, de csak felteszem:

A következő festéssel kapcsolatos alapkérdéseim lennének: szeretném újrafesteni a jelenleg meszelt lakást.
Egyes részeket megcsináltam már, egy évet ki is bírtak mindenféle potyogás, púposodás, stb. nélkül, de azért kérdésem lenne bőven. :)

- milyen a sorrend? (1.kaparás, 2.alapozás, 3.glettelés, 4.csiszolás, 5.alapozás, 6.festés?)
- amit színre festettem, ott még ráadásul előtte legurítottam egy réteg egyszerűbb fehér festékkel is előtte. nem tudom, ez kell-e.
- a kaparást mivel? mennyire? ha nekiesek a sarkával, tökig fel lehet szedni, csak nem egyszerű
- ha lekenem alapozóval, kaparás után, akkor amikor még nedves az alapozós fal, simán le lehetne még kaparni belőle
- a glettelést mivel? úgy értem, milyen glett anyaggal? egyből felvihetővel? saját keverésűvel? stb.
- tükörre glettelni: erre van valami trükk, vagy a trükk az, hogy gyakorolni kell?
- csiszolás után a tükörre glettelt felület valóban tükörsima? Ha oldalról éri a fény, akkor is?
- fal egyenetlenségeit ki lehet-e glettel egyenlíteni (hogy pl. egy méteres fal szakasz szélein, ha felfektetek egy méterrudat, akkor a közepe beljebb van akár fél centivel is. :( egyes helyeken)

előre is köszi:
Peti_
Hálózati Adapter Creative Commons License 2003.03.03 0 0 0
Na ez biztos nulla lesz...
Előzmény: Hálózati Adapter (-)
Hálózati Adapter Creative Commons License 2003.03.03 0 0 topiknyitó
Úgy érzem, ezzel sokat lehet spórolni, ha alapvető dolgokkal tisztában vagyunk. Na, én nem vagyok.
Az első kérdések:
- Adott egy eddig már Diszperzittel x-szer lekent falfelület, melyre (fűrészporos) tapettát szeretnénk rögzíteni. Bekenjük ragasztóval, rá a tapéta, osztán annyi?
- Lazur és lakk közötti különbség? Vegyük mindkettőben a színtelent, feladat egy nyers fenyő belső ajtó lekenése. (vastaglazúr? vékonylazúr?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!