Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2000.11.02 0 0 19
Szia Tündérlala!

Igen, van FireWire csatija, DV formátumban, és mpeg2-ben is dolgozik.

Fido

Előzmény: tündérlala (18)
tündérlala Creative Commons License 2000.11.02 0 0 18
Nem ismerem az említett Matrox kártyát.
Van firewire csatlakozója?

tündérlala

Előzmény: Fido Dido (17)
Fido Dido Creative Commons License 2000.11.02 0 0 17
Sziasztok!

Kicsit OFF az eddigiekhez képest.
Pár napja rendelkezem egy TRV-720-as Digital 8-as kamerával. Kicsit elszomorított, hogy rosszabb fényviszonyok mellett az öt éves TR1-esem (Hi8) kenterbe veri. Ezért az árért jobbat vártam tőle. Az analóg bemenetein felvett kép viszont gyönyörű.
Szeretneék a napokban venni hozzá egy Matrox RT2000-et egy hergelt PC-vel.
Van tapasztalatotok a fent említett kütyükkel?

Köszönettel: Fido

joy Creative Commons License 2000.10.14 0 0 16
Kösz!
Igen.
Sajna a cégünk SmartFilterrel védekezik a "szerelmes levelek" ellen, és mesésen müködik, hol él, hol döglött. Csak a belsö hálózaton müxik stabilan. Majd kreálok 1 müködö freemailcímet, és megírom.
Előzmény: tündérlala (15)
tündérlala Creative Commons License 2000.10.14 0 0 15
Kedves joy,

küldtem egy mailt neked az itt regisztrált cimre, de visszajött, hogy nem található.

tündérlala

Előzmény: joy (14)
joy Creative Commons License 2000.10.13 0 0 14
Tündér vagy Lala!

Pont ilyen infókra van szükségem!
Az állóképeknél pont ez volt a tapasztalatom. mert a gyors mozgás épp úgy elkenödött, mint mikor a kimerevítést végeztem, söt, a léptetéssel lehet olyan pillanatot megállítani, amely egész jó kontrasztot produkál. Ráadásul olyan "beállításokat" is, amit fotogéppel szinte lehetetlen lekapni!

A képeket én eddig AverMédia tv kártyán keresztül digitalizáltam, ez 1/4-edes képméretben elfogadható, de nagyobban már gyönge.
Arra lennék kíváncsi, I_linken keresztül D-D átvitellel mennyivel jobb?

És van-e olyan rendszer, ami utószinkront is tud?

A Pyro 1394 ára Szegeden ~50e Ft.

Előzmény: tündérlala (13)
tündérlala Creative Commons License 2000.10.13 0 0 13
Kedves joy,

nézz be ebbe a topicba is.

Sajna a digitális videokamerák CCD ("képérzékelő") chipje és az elektronikája mozgóképekre van belőve, nem állókép fényképezésre, a fotó üzemmód csak egy marketinges plusz, - bár internetre feltehető képek készítésére gyakran megfelel. A felbontásuk általában 0.4-0.8 mega, amit a digitális fotómasinák már régesrég túlhaladtak.
Aztán van olyan kamera, amely fotó üzemmódban picit nagyobb felbontást használ mint video üzemmódban, ezért érdemes kipróbálni a különböző üzemmódokat. A puding próbája ugyis az evés! :)

Kamera-PC kapcsolat.
Úgy nézem, jelenleg a legolcsóbb DV/D8 kontra PC digitális kapcsolat egy olcsó IEE1394 (másnéven firewire vagy I-Link) kártya, mint pl. az általad említett Pyro 1394. Ehhez adnak egy digitális kábelt, amivel digitális formátumban be tudod capture-lni a megvágandó/összeszerkesztendő klippeket egy jó nagy HDD-re, majd egy megfelelő videovágó programmal (Ulead Mediastudo, Adobe Premiere stb.) feldolgozod, és végül digitális formában visszatöltheted a kamera kazettájára.

üdv
tündérlala

Előzmény: joy (11)
joy Creative Commons License 2000.10.13 0 0 11
Végül is mekkora az eredeti fölbontása a SonyD8-as kamerák által rögzített képeknek, és miért jobb, ha használom a fotofunkciót, mint ha késöbb a visszajátszáskor merevítem ki?
joy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 10
Kösz! Közben másik gépen sikerült az internetto keresövel rátalálnom, de elsöre kínaiul volt, most viszont megpróbálom átrágni magam, de ez nekem azért még magas, mint tiknak az abc!

Én még nagyon kezdö vagyok, ezért szeretnék konkrét tanácsot, egy yóóól müködö rendszerröl információt!

Előzmény: hócipő (9)
hócipő Creative Commons License 2000.10.12 0 0 9
Előzmény: joy (7)
hócipő Creative Commons License 2000.10.12 0 0 8
Videodigitalizalas PC-vel 2
Előzmény: joy (7)
joy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 7
Kösz!
Csak az a baj, hogy leproxiz minden verzióban!
Mi a becsületes topiccím?
Előzmény: hócipő (6)
hócipő Creative Commons License 2000.10.12 0 0 6

http://forum.internetto.hu/hozzaszolas.php?topicid=1209&ldate=inetto

Itt mindent megnézhetsz, megtudhatsz !

Üdv.

Előzmény: joy (5)
joy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 5
Egyébként azért nyitottam, mert kérdéseim vannak!

Tavaj vettem 1 Sony D8-ast. Majd 1 évig tartott, mire türhetö információkat kaptam róla, mert a kézikönyve gyatra volt, tulkép kishülyéknek játékszermagyarázat! Engem pedig kamera-PC kapcsolat érdekelt igazán, de pl a szegedi márkaboltban azt sem tudták mi az az I-link!

Most olyan valakit keresek, aki rendelkezik ilyen szereléssel, és olyan müködö rendszerrel, amellyel szerkeszteni-utószinkronizálni lehet!

A Pc-mben egy AverMédia kártya van, ami nem igazán yóóó, mert DAD kapcsolat, és a digitális-analód-digitális átvitel sokat ront a minöségen!

Kérdés, milyen interface-software müködési tapasztalatok vannak?

Egy Pyro Digital Video 1394DV kártyát (ADD 3 Fireware port) láttam, amelyik I-linken kapcsolódik, de a leírásából úgy tünik, nincs utószinkron lehetóség, és a kiollózott képek minöségi jellemzöiröl sem volt adat a doksiban.
Müködö rendszer a boltban? - igen furcsán néztek rám!

joy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 4
Mármint, amit írtál!
joy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 3
Nem is hülyeség!
Előzmény: Ozon (1)
döbrögi Creative Commons License 2000.10.12 0 0 2
Egyszer megnéztem egy árlistát. Sok száz kilohuf volt a mértékegység. Lapoztam.
Előzmény: joy (-)
Ozon Creative Commons License 2000.10.12 0 0 1
és ez indított arra, h nyiss egyet? Akkor nyissunk egyet az ökörszemnek, a szőlőszedésnek, a betonozásnak és a palacsintatöltelékeknek is!;))
Előzmény: joy (-)
döbrögi Creative Commons License 2000.10.12 0 0 0
Tényleg, nulla topik volt erről? Nahát!
joy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 topiknyitó
Erröl még nem találtam topicot itt a tasztalon, máshol sem!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!