Keresés

Részletes keresés

Ryan Creative Commons License 2002.05.31 0 0 49
Bandri!
Hol lehet ilyet bruttó 150-ért kapni? Ezt vadászom éppen, de 199 alatt még nem láttam...
Köszi.
Előzmény: Bandri (41)
giDDy_75 Creative Commons License 2002.05.29 0 0 48
Vegyetek Panasonic NV-DS30EG-t mert abban benne van a DV bemenet. Most bruttó 220 körül lehet kapni. Ráadásul új modell.
Itt egy pár dolog róla. Én is ilyet akarok most venni.
Tehát:

Mini-DV kazetta formátum
DV (IEEE 1394) ki/bemenet
Analóg kimenet
Digitális állókép kimenet (RS232C)
SP/LP felvételi mód
1/4"-os, 800 000 képpontos CCD
10-szeres optikai /500-szoros digitális zoom
Színes éjszakai felvétel
112 000 képpontos polikristályos szilikon LCD 6,35 cm-es (2,5 "-os)
Beépített lámpa
0 luxos éjszakai üzemmód
Fekete-fehér keresô
Objektív: F1,8
Hi-Fi sztereó hang
2/4 csatornás PCM hang felvétele
Hang zoom
Program AE
Távvezérlő
Szuper képstabilizátor
Mozgásra aktivizálódó felvételi rendszer
Digitális képeffektek
Kép a képben
Méretek (szél. x mag. x mélys.): 74x89x188 mm
Tömeg: 0,57 kg

ludovicus novus Creative Commons License 2002.05.22 0 0 47
A TRV240 érzékelöje 800k pixeles (használati útmutat szerint), valószínüleg a TRV340-es is. Az amerikai Sony oldalakon én is 460k-t láttam, viszont a www.sony-europe.com lapon a következö adatok vannak:
Image Device 1/6" 960H
Progressive/ Interlace No/Yes
Advanced HAD technology No
Number of pixels Gross 800K
Number of pixels (in Camera mode) Act 400 K Lehet, hogy az NTSC - PAL rendszer különbségéböl adódik a differencia.
A TRV240-nél gyárilag aktívak a bemenetek. A TRV340-nél nem, helyette van a Memory Stick és így kb. 20.000 forinttal drágább.

Előzmény: Bandri (41)
Bandri Creative Commons License 2002.05.21 0 0 46
Rájöttem, minek a nagyobb CCD. Talán a képstabilizáláshoz kell. Amikor remeg a kezed a szélét kivágja.
Bandri Creative Commons License 2002.05.21 0 0 45
http://vinci.inesc.pt/~pjjr/JVC/
http://www.coastweb.de/dv/dvboard2002/1184.html
http://www.coastweb.de/dv/dvboard2002/1268.html

Itt írnak arról, hogy lehet engedélyezni a DV-in bemenetet.

"How to use DV-in
In order to use DV-in you must connect the DV cable BEFORE powering on the camera. Otherwise the camera wouldn't accept any signal from the DV port. For some camera models you have to press the REC button twice, one to show DV-in on the LCD and other to start recording.
You have to put the camera in PLAY mode and press the REC to start recording from the DV-in port.
It is also NOT possible to see what you are recording on the TV through the AV cable but only on the camera's LCD screen."

"Compatibility list (for DV-in enabling with JVCEM)
The JVC miniDV models that are confirmed to be supported are:
- GR-DVL20E, GR-DVL30E, GR-DVL40E, GR-DVL100E, GR-DVL108E, GR-DVL150E, GR-DVL200E, GR-DVL300E, GR-DVL308E, GR-DVL450E, GR-DVL9200E, GR-DVL9500E, GR-DVL9700E, GR-DVX4E, GR-DVX7E, GR-DVX8E, GR-DVX9E, GR-DVx44E.
The confirmed Thomson miniDV models are:
- VMD2, VMD3, VMD8, VMD10."

Ennek alapján nekem úgy tűnik, hogy lehet.

Viszont, van ilyen is:

"Known Issues [of DVL150]: Camcorders purchased after 31st September 2001 CANNOT be DV-IN enabled "

http://www.coastweb.de/dv/dvboard2002/649.html

Sajnos alig van infó a weben erről a cuccról. Lehet, hogy túlságosan új.

Bandri Creative Commons License 2002.05.21 0 0 44
Mondjuk arra már én is gondoltam, hogy mi a fenének a 800k-s CCD. Mert ott még látom értelmét, ha egy kamera fényképezőként is működik. De ha csak camcorderként, akkor szerintem fölösleges.
Előzmény: Andreas (42)
Andreas Creative Commons License 2002.05.20 0 0 43
Ja és gondolom azt te is felfedezted hogy a 150-esen alapban nincs DV bemenet, csak a 157-esen. Kérdés hogy lehet-e aktiválni szoftveresen.
Andreas Creative Commons License 2002.05.20 0 0 42
Én is gondolkodom a megvásárlásán. Amit én felfedeztem az az hogy nincs rajta analóg bemenet, így nem tudsz mondjuk régi VHS felvételeket átkonvertálni digitális formátumba. Mondjuk ezt a szintén most kapható (drágább) Panasonic NV-DS27 és 28 sem tudja csak pl. a Sony TRV-340. Ennek viszont gyanúsan kicsi 460 000 pixeles CCD-je van. Mondjuk a 720*576 kitelik belőle, de valaki hozzáértő leírhatná hogy miért van a JVC-ben 800 000 pixeles, ha elég lenne kevesebb is?
Előzmény: Bandri (41)
Bandri Creative Commons License 2002.05.20 0 0 41
Bruttó 150-ért van most JVC GRDVL 150 mini DV kamera. 6.4 centis LCD, 10* optikai zoom, éjszakai felvétel. Utánanéztem a weben de érdekel a ti véleményetek is, van valami különös előnye/hátránya/bosszantó hiányossága?
_vadaszg_ Creative Commons License 2002.05.19 0 0 40
Halli!

nekem JVC DVX9-es miniDV-m van, hogyan lehet engedélyezni a DV-in-t?
még 1 kérdés, van ieee kártyám megy is a kamerával, de a képeket hogyan lehet áttölteni a gépre ezen, mert eddig csak soros porton lehetet.. és úgy nagyon lassúúúúú :((((

üdv

vadaszg

Andreas Creative Commons License 2002.05.19 0 0 39
Itt találsz viszonylag olcsón Firewire kártyát. Ha a megszerkesztett anyagot vissza akarod küldeni a kamerába akkor engedélyeztetned kell a kamerád DV bemenetét. Az "olcsóbb" kamerákon ugyanis le van tiltva szoftveresen.
Egyébként milyen Sony-d van? Irhatnál néhány szót a tapasztalataidról.
Előzmény: RS4 (38)
RS4 Creative Commons License 2002.05.17 0 0 38
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy D8-as Sony-m. Van rajta valami i-link. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnám ezen keresztül összekötni a számítógépemmel. De ha lehet, nem szeretném a videokártyán keresztül csinálni. Olvastam valami Firewire kártyáról, de nem igazán tudok róla semmit. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Photo Shop Creative Commons License 2002.04.29 0 0 37
SONY MICROMV tudós van itt? IP5, IP7. MPEG2 TS formátum.
ludovicus novus Creative Commons License 2002.04.02 0 0 36
Van valakinek már tapasztalata a Sony 2002. évi Digital8 kameráiról? Különösen a DCR-TRV340 érdekelne. Elöre is köszönöm.
LADA Creative Commons License 2001.11.08 0 0 35
tegnap előtt vettem egy panasonic NV-DS37EG -t.
elég jó nekem tetszik sokmindent tud sd-kártyás.

most büszke vagyok magamra.

siklosi Creative Commons License 2001.10.31 0 0 34
Tudnátok-e tanácsot adni, hol lehet eladni egy Pana DX100-as kamerat, és sok extra tartozékot (pl. vízalatti tok).

Köszi.

joy Creative Commons License 2001.05.15 0 0 33
Van 1 Avermédia-TV kártyám, most 2-3 napja kekec, nem akar müxeni.
Azt írja, hogy rendkívüli kivétel a xxxakármi memória címen, és kiakad a Win98. Takarodó-újrainstall után is hülye marad. Tud valaki stabil megoldást. 98-óta működött, időnként meghülyült, de installálás után mindeddig föléledt.
>o(
klinger Creative Commons License 2001.05.10 0 0 32
Szia 3color!
Koszi a kimerito valaszt, ha meglesz a masik akku, megprobalok osszehozni egy tiedhez hasonlo toltot.A lencsevedon levo kis pockon en is csodalkoztam, rogton vettem egy szurot, hogy azt maszatolja ossze.Aztan inkabb lemutottem rola, legfeljebb majd zsebre vagom.
Előzmény: trikó (31)
trikó Creative Commons License 2001.05.09 0 0 31
Szia Klinger!

A szomszédos "Videókamera, milyet - hol?" topicból idemásolom Neked az első észrevételeimet, ami egy Sony DCR-TRV120-as kameráról szól. Ez a kamcsi a tiédnek közeli rokona, csak van neki nyitható LCD kukucsa. A többi gyakorlatilag azonos a tiéddel.

Amióta ezt a hozzászólást írtam, már sokat forgattam a kamerával, és a benyomásaim megfelelnek az itt leírtaknak.
Ha aktíválni akarod a digitális és az S VIDEO bemenetet, hogy külső jelet, vagy megvágott anyagot is felvehess a gépeddel azt a CORG-nál intézd, így a garanciád is megmarad. (www.corg.hu). Operatőr barátom gépét is kiokosították már. Tök jó....
Ha az alant leírt UNOMAT töltősínre szükséged van, a József krt-i Sony boltban megtalálod a Blahától az Üllői felé sétálva jobboldalt.

Ime az expozém:)))) :

"Meg van véve az 1CCD-s kamera. Már vannak véle tapasztalatok. Mint itten már kiderült, nem vagyok feltétlen Sony-hívő, most mégis sikerült beújítanom egy dcr-trv120-ast. Arra amire vettem, megfelel. Én általában repülős felvételeket készítek, amihez hasznos, ha a kamera elfér a kabinban. Ugyanakkor lehet vele (némi okosítás után) külső S-videót venni (Pl. KS162-es Pana mikrokamera jelét, amelyet aztán bárhová szerelhetek a gépen). Digitális kiírásra is okés.
A felvételek fényes nappal, szép időben nem annyira sínylik meg az 1 CCD-t. Ugyanakkor a képstabilizáció is szépen muzsikál. Ráadásul 300kFt helyett csak 250 pénzt fizettem érte 3 év garancia mellett. Ez is nagy előny:)))

Ami nem tetszik:
-Gyárilag le van tiltva minden bemenet, ehhez képest az útmutató azt állítja, hogy van neki bemenete. (Ezt tudtam, de mégis utálom.)
-A STAMINA hangzatos üzemidő hosszúságait nyugodtan lehet szorozni 0.7-tel, az igazabb!
-A D8 ugyebár semmilyen stúdiókütyübe nem tehető be (szemben a DV-vel, amelyet a DVC-PRO és a Sony DVCAM gépek is olvasnak).
-Aljas módon csak a kameráben lévő elem tölthető, tehát az alapszerkóval nem tudsz folyamatosan tölteni és cserélni. Ez a jellemzően Sony-s húzás az egész típussorozatnál áll.
Murányiék ajánlottak külön töltőt 68 ezerért. Mondtam: inkább reszelek. Így is lett. Vettem hozzá 8 pénzért egy UNOMAT töltősínt, amit a gyári töltő meg tud hajtani. Ugyanerre a töltősínre tettem mégegy csatit, amit viszont szivargyújtóról tudok használni, így 10 rugóból megoldottam a dolgot.

Az LCD napfénynél kuka (ebből jó megoldást csak a JVC-nél láttam eddig), viszont ezt leszámítva szép, és hasznos jószág, A fekafehér keresőben viszont korrekt képet látni, szépen beállítható a körülményeknek megfelelően.

Az optika pontos, a gép kezelhetősége viszonylag jó, a menüvezérlés korrekt. Ami gyenge, az a varió elhelyezése és ebből fakadóan a kezelhetősége, de ezt is ki lehet
taulni.

Ha szűrőt használok, nem úszom meg, hogy a lencsevédő közepén lévő pöcök össze ne koszolja a szőrőt. (Ezt is okosabban oldotta meg a Pana a levehető, és a szűrő elé tehető lencsevédő-közgyűrűvel.

Ezek mellett nem vettem rossz taligát, de a mostani Sony utódgépek 350-400 ezer pénzes árából inkább Pana DV-t vennék. Ha több lém lenne, akkor meg Canon-t (a láncfűrész dizájnosat:)))
Mindemellett csínján bánok a géppel, mert egy hasonló Sony D8 feje széthullott nálam a kamera 1-hónapos horában (!) ez persze lehet véletlen is, de mindenképpen óvatosságra int.
Ezzel nem fikázni akarom, mert néhány dologban okosabb a cucc a Panánál, csak egyszerűen nem bízom benne annyira. Egyelőre viszont tökéletesen műxik... "

Előzmény: klinger (29)
Gotfroa Creative Commons License 2001.05.09 0 0 30
Sony PC1E kameráról van-e valami infótok, pl. hogy mozgóképes pc csatlakozás mennyibe kerülhet? Állóképes kártyám van hozzá, azzal nagyon jó képeket viszek át a pc-re, meg nyomtatok is róla. Esetleg kompletten eladó...
klinger Creative Commons License 2001.05.09 0 0 29
Szia Joy!
Koszi a valaszt, hat az aksi tenyleg nem semmi, kicsit olyan mint az autoknal a fogyasztas, csak itt meg tobbet kell levenni a megadott ertekbol.Mar gyujtogetek egy 750-es aksira.Eleg borsos aron merik.:(
Egyebkent nagyon elgedett vagyok a kameraval, remelem ez igy is marad.
Előzmény: joy (28)
joy Creative Commons License 2001.05.06 0 0 28
Nincs különbség, csak az a lényeg, hogy belemenjen!
A digitális jel teljes mértékben tartalmazza az összes információt, így a gyengébb "drop aut"-os szallagok is használhatók.
A jelrögzítés sávja nagyobb, ezért 1/3-dal több helyet foglal el.
Az újabb Sony kazikon már föltöntetik a D8 rögzítési időt is.

Én TDK F5-ös normál 8-as kazettákat használok.
A H8 és "sima"8-as kazik között nem tapasztaltam semmi különbséget!
Van még fuji8, maxell8 is, de úgy tűnik a legolcsóbb és legdrágább is ugyan olyan képet ad.
Az ideális hossz 90-es.

Ha használod a gépet, meglátod, még nagyobb szívás az aksiidő!
Töredéke a ráírtnak!

Előzmény: klinger (27)
klinger Creative Commons License 2001.04.08 0 0 27
Sziasztok!
Kb.1 hete vettem egy Sony TR8100 D8-as kamerat.
Kivancsi vagyok, hogy van e jelentosege, hogy Hi8-as, vagy D8-as,esetleg V8-s szalagot hasznalok a felveteleknel.Most egy sony Hi8 kazi van benne a kep es hang nekem nagyon tetszik, bar mivel ez az elso kameram sok osszehasonlitasi alapom nincs. :(
Az sem teljesen vilagos, hogy a 90 perces Hi8-ra
miert csak 60 percet vesz sp-ben, mi a kulonbseg
kozte es egy hasonlo hosszu D8 kazi kozott?
Bocs a gyermeteg kerdesekert, de mint mondtam eleg kezdo vagyok e teren. :)

bondlevibond Creative Commons License 2001.02.11 0 0 26
Szia

Hat a D8 as kamerak eleg jok, legalabbis az arukhoz kepest.
En Mini Dv parti vagyok, de a kepminoseg kb. ugyanaz a Dv k nek jobb az optikajuk, viszont a d8 asokba nagyob zoomot raknak bele, csak a D8 as 3x or akakora mint egy kis Mini Dv kamera.
Nekem PYRO kartyam van es egy abit BF6 os alaplap, amiben egy 600 as Celeron2 megy 909 MHz en es MEdia studio pro 6 al vagok, vele.
Van egy 28 Gb as Seageta Barracuda 7200 es Hdd-m, ami kifejezetten Videozashoz ajanlott de probakeppen vettem egy 5400 al porgo mezei quantum Hdd-t is es felraktam ra a NTFS-t 1 particio, majd framdobas nelkul captureltem es irtam vissza vele, de gyanitom, hogy ez csak win2000 alatt NTFS nel muxik ilyen gyorsan win98 Fat32 nel lehet framet dob.
en azt javaslom, hogy ha tenyleg szeretned a csaladi felveteleidet profin megvagni es tarolni VCd-n vagy DivX ben akor most a quantum 7200 al porgo 40 Gb Hdd jet erdemes megvenni, azal jol jarsz es minden el fog ferni rajta.
akar tobb oranyi anayagot is tudsz egyszerre tarolni zenekkel, es ossze tudod szerkeszteni, majd viszairni.
En mar mindent a kameraval digizek be es utana dogozom fel, mert a kamera kb ugy dolgozik mint a fel millas digi kartak, es ugye 720x576 ban 25 kep/sec, es ebbol eleg jo anyagot lehet eloallitani.

joy Creative Commons License 2001.01.18 0 0 25
Végre!

Pont ezeket kérdezem!

Sony DCRTR7100E. A legolcsóbb D8-as kamera.
Az AverMedia tv kártya képe a monitoron szép, de a digitalizált gyatra...

A lényegesebb, Az I-Link.
Tudom, hogy a videokamera nem hoz soha olyan képet, mint a fotokészülék, nem is azért vettem, hanem, mert sokkal több információt produkál, mint egy állókép...

Azt kerestem, hogy I-Linkes Pyro kártyával mennyivel jobban müxik a D8-PC-s rendszer, érdemes-e 50e Ft-t kiadni érte?
Wincsit mindenképp bövítenem kell, de szükséges-e a Quantum turbováltozatért + 20e Ft-t kiadni?

Az a gond, hogy Szegeden sokhelyen árulnak kamerát, PC-t, Pyro-kártyát, de sehol sincs összeállított müködö rendszer.
A murányinál (szándékosan kicsi!) beszélgettem az 1. szagértövel, aki azt mondta, >>mert nincs iránta érdeklödés<Az ilyen miért megy kereskedönek?
Amit nem tudok, látok az nem is érdekel...

Előzmény: bondlevibond (24)
bondlevibond Creative Commons License 2001.01.18 0 0 24
Jaj mennyi lama van itt.
Ilyen kerdes hogy ki latot mar mukodo i-linket ?
Kezdjuk ott hogy a kamerak a sonynal kezdodnek :)))))
A Panasonic nagy reklamokkal probalja csabitani az embereket, de a kamerak kepminosege messze elmarad a sonytol.
A fenykeped is azert eletlen es vacak, mert meg a sony pc100 is kicsit eletlen kepet keszit 1152x864 ben, de az mar kozelit egy rendes digitalis fenykepezogephez.
A v ben azert latod szebbnek mert a Tv-n minden szebb, nagyobb a fenyero, kisebb a felbontas el az elek sem jonnek ki annyira, tehat a monitoron jobban meglatszik egy kep elessege, illetve jobban mondva a kontrasztossaga.
Amugy ha digizni akarsz akkor vegyel PYRO Dv kartyat, nekem is az van es tokeletes.
Mondjuk en a fenykepeket USB-s kartyaolvasoval toltom be a gepbe, de a soros lehet amugy atolteni nalad ha jol tudom.
Az I LINK inkabb a filmatvitelre van kitalalva.
Csak nagy es gyors Vinyo kell hozza.
Es lehetoleg Win2000 hogy ne keljen darabolni 2 GB kent az avit ami 1 ora 12 Gb lenne amugy.
KOPI Creative Commons License 2001.01.16 0 0 23
Úgy látszik ez az I-LINK-es csatlakoztatás még nagyon gyerekcipőben jár. Talán jobb megoldás, ha floppy adapterbe dugjuk a kamera memóriakártyáját. A Panasonicnak elvileg létezik egy VW-MAF1E jelű floppy adaptere, de ilyet a Videokamera forgalmazója (HERTA) nem árul. Van valakinek ötlete, hogy hol lehet ehhez hozzájutni?
joy Creative Commons License 2001.01.16 0 0 22
EH!
Ugyan abba a gödörbe estél, mint én a SonyD8-Avermédia kártyával!

Látott-e már valaki müködö I-Linkes rendszert???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Előzmény: KOPI (21)
KOPI Creative Commons License 2001.01.15 0 0 21
Sziasztok! Nem rég vettem egy Panasonic NV-DS25EG digitális kamerát és hozzá egy DV Action PC-s kártyát. Szerettem volna a kamerával készített állólépeket átvinni PC-re, de ez csak igen rossz minőségben sikerült. A számítógépre 1,2 Mbyte-os bmp fájlok kerülnek, amelyeknek a pixelszáma ugyan elég jónak tűnik (118 pixel/cm), de a képek életlenek. Természetesen ugyanezek a képek közvetlenül a kameráról TV-re küldve jók. Mintha újraszkenelné a képeket rosszabb minőségben... A PC-re kerülő képformátum beállítását a DV Action és a hozzá adott Ulead VideoStudio SW-ekkel nem tudom változtatni. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet a képeket használhatóvá tenni? Segítségeteket előre is köszönöm!
joy Creative Commons License 2001.01.10 0 0 20
Látott-e már valaki müködö I-Linkes Sony D(-PC rendszert?

Az én Avermedia kártyám 640*480*16M-es fölbontása túró, a tévé-képen sokkal több látszik!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!