Keresés

Részletes keresés

gb. Creative Commons License 2008.10.02 0 0 227
Előzmény: gb. (226)
gb. Creative Commons License 2008.10.02 0 0 226
Előzmény: promike (224)
gb. Creative Commons License 2008.10.02 0 0 225
termeszetesen:)))))
Előzmény: promike (224)
promike Creative Commons License 2008.10.01 0 0 224
...ez így igaz feltéve ha a gyümölcs bio,és a prés nem centrifuga
Előzmény: gb. (223)
gb. Creative Commons License 2008.10.01 0 0 223

http://www.earthportals.com/walker.html

 

A legjobb dolog az,hogy ne igyunk vizet egyaltalan hanem frissen preselt gyumolcs es zoldseg levet .Annal jobb nincsen.)))))))

promike Creative Commons License 2008.09.30 0 0 222
Akkor ok, mert én is így vélem ahogy írtad :)
Előzmény: Who111 (221)
Who111 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 221

Jó helyen kapisgálsz.

Ez persze nem jelenti azt, hogy néha egy kis elvonás ne lenne egészséges. :-)

Szokták méregtelenítésnek is hívni.

Csak ne folyamatosan.

Előzmény: promike (214)
promike Creative Commons License 2008.09.30 0 0 220
na látod én miafene szakértő vagyok te még az sem akkor nekem kell miafene ügyekben visszalépnem ,hiszen akkor te nyilván jobban ismered a miafene ügyeket,nyilvánvaló az is hogy csak is te tudhatsz több vegyjelet -szerinted ez nem primkó ???
1. Ac: Aktínium
2. Ag: Ezüst
3. Al: Alumínium
4. Am: Amerícium
5. Ar: Argon
6. As: Arzén
7. At: Asztácium
8. Au: Arany
9. B: Bór
10. Ba: Bárium
11. Be: Berillium
12. Bh: Borium
13. Bi: Bizmut
14. Bk: Berkélium
15. Br: Bróm
16. C: Szén
17. Ca: Kalcium
18. Cd: Kadmium
19. Ce: Cérium
20. Cf: Kalifornium
21. Cl: Klór
22. Cm: Kűrium
23. Co: Kobalt
24. Cr: Króm
25. Cu: Réz
26. Cs: Cézium
27. Db: Dubnium
28. Ds: Darmstadtium
29. Dy: Diszprózium
30. Er: Erbium
31. Es: Einsteinium
32. Eu: Európium
33. F: Fluor
34. Fe: Vas
35. Fm: Fermium
36. Fr: Francium
37. Ga: Gallium
38. Gd: Gadolínium
39. Ge: Germánium
40. H: Hidrogén
41. He: Hélium
42. Hf: Hafnium
43. Hg: Higany
44. Ho: Holmium
45. Hs: Hasszium
46. I: Jód
47. In: Indium
48. Ir: Irídium
49. K: Kálium
50. Kr: Kripton
51. La: Lantán
52. Li: Lítium
53. Lr: Laurencium
54. Lu: Lutécium
55. Md: Mendelévium
56. Mg: Magnézium
57. Mn: Mangán
58. Mo: Molibdén
59. Mt: Meitnerium
60. N: Nitrogén
61. Na: Nátrium
62. Nb: Nióbium
63. Nd: Neodímium
64. Ne: Neon
65. Ni: Nikkel
66. No. Nobélium
67. Np: Neptúnium
68. O: Oxigén
69. Os: Ozmium
70. P: Foszfor
71. Pa: Protaktínium
72. Pb: Ólom
73. Pd: Palládium
74. Pm: Promécium
75. Po: Polónium
76. Pr: Prazeodímium
77. Pt: Platina
78. Pu: Plutónium
79. Ra: Rádium
80. Rb: Rubídium
81. Re: Rénium
82. Rf: Radzerfordium
83. Rg: Roentgenium
84. Rh: Ródium
85. Rn: Radon
86. Ru: Ruténium
87. S: Kén
88. Sb: Antimon
89. Sc: Szkandium
90. Se: Szelén
91. Sg: Szíborgium
92. Si: Szilícium
93. Sm: Szamárium
94. Sn: Ón
95. Sr: Stroncium
96. Ta: Tantál
97. Tb: Terbium
98. Tc: Technécium
99. Te: Tellúr
100. Th: Tórium
101. Ti: Titán
102. Tl: Tallium
103. Tm: Túlium
104. U: Urán
105. Uub: Ununbium
106. Uuh: Ununhexium
107. Uuo: Ununoctium
108. Uup: Ununpentium
109. Uuq: Ununquadium
110. Uus: Ununseptium-még nincs felfedezve
111. Uut: Ununtrium
112. V: Vanádium
113. W: Volfrám
114. Xe: Xenon
115. Y: Ittrium
116. Yb: Itterbium
117. Zn: Cink
118. Zr: Cirkónium
Előzmény: pint (217)
pint Creative Commons License 2008.09.30 0 0 215
ehhez olyan nagy tudás nem kell. ne is menjünk el odáig, hogy keress ki egyensúlyi állandókat karbonát-hidrogénkarbonát rendszerre, aztán gondolkodj el a pH jelentésén. bőven elég az is, hogy megnézel egy ásványvizes palackot. természetes pH mellett ott karbonátot nem sokat lelsz.

és megint, de ígérem, hogy utoljára: a vízben oldott sók ionok formájában vannak jelen. nincs ott semmiféle kalcium karbonát. fémionok vannak változó nagyságú hidrátburokban. valamint anionok (ivóvízben hidrogénkarbonát ionok) ugyancsak hidrátburokban.

komplex vegyületek segíthetnek abban, hogy bizonyos ionok oldatban maradjanak annak ellenére, hogy elegendő koncetrációban van jelen olyan más ion, amivel csapadékot kellene adjon. így maradhat oldatban ezüst és klorid egymás mellett, ha ammónia van jelen. az ezüstion diamin komplexet alkot, ami nehezebben bontható meg, mint a hidrátkomplex, így eltolja az egyensúlyt az oldat irányába. de ha egy ion már eleve oldatban van, azon nem segít a komplex.

a másik ok, amiért komplexekben célszerű bizonyos fémeket adni, az az, hogy a szervezet is pont olyan komplexekbe akarja beépíteni azokat, vagy valamely részfolyamat ez lenne. ha az adott molekula van kevés, fémiont ugyan hiába adagolunk, nem tud hasznosulni. de általánosságban elmondható, hogy könnyebb a szerevezetnek hasznosítani, ha csomagban kapja, nem kell összeállítania. de ez nem jelenti azt, hogy ha nem tesszük ilyen komplexbe, akkor ne lehetne megemészteni, csak a hatásfok rosszabb.

és persze még mindig ott van a fő kérdés: miért kéne a vízből drága pénzért kivenni azt, ami jó, ha benne van?
Előzmény: promike (213)
leptopelis Creative Commons License 2008.09.30 0 0 212
gb. Creative Commons License 2008.09.30 0 0 211
pint Creative Commons License 2008.09.29 0 0 210
a vízben karbonát sincsen, illetve nem sok. hidrogénkarbonát van benne, szakértőkém. de annak akkor sincs értelme, hogy oldatban a kálcium karbonát vagy hidrogénkarbonát formájában van. valamilyen hidrátként van, az anionok meg ki tudja merre járnak.

amúgy meg 178/5 (első a hozzászólásszám, a másodikat rád bízom)
Előzmény: promike (209)
promike Creative Commons License 2008.09.29 0 0 209
...és még te itt egy felületes néhány hozászólásos ismeretség alapján kíséreled meg számítástecnikai szakemberként kimondani hogy nekem a téma ismerőjének az ügyhöz semmi közöm és remény sincs arra hogy itt egy vitában akár megváltozzon az álláspontom ha szakmai érvekkel szembesülök.
Belekötsz olyan tényekbe amelyeket csak az ionos és kovalens kötés általános iskolai szintjén ismersz biztos nagyon élvezhetted ha kimondhattad ,hogy márpedig szerves kötés mint olyan nincs-igazad van nincs, csak vannak létszükségletű elemek szerves vegyületben (Ca,Mg...),és tudod azt is hogy így jobban hasznosulnak mint karbonátként.
Az a kár ,hogy kinyilatkoztattál úgy ,hogy szerintem akkor még azt sem tudtad ,hogy mennyi a szervezet napi igénye ,hiszen azt hitted hogy a víz az úr ,egyébként az de nem itt :)
Előzmény: pint (207)
promike Creative Commons License 2008.09.29 0 0 208
nekem nincs vakhitem csak annyit írtam hogy szerintem a desztvíz nem lehet ártalmas mert nem tud az lenni ezt számokkal igazoltam
ezzel szemben te poeta doctusoskodz ami sosem visz előre
ha lehetne akkor a korábbi számokra reagálj , és ha tudsz akkor vádolj azzal ,hogy nem vagyok kíváncsi,sőt nagyon kíváncsi vagyok a te számaidra és a cáfolatodra.
Előzmény: pint (207)
pint Creative Commons License 2008.09.29 0 0 207
csak az van, hogy te hiába foglalkozol a témával akármennyit, mert hiányzik belőled a kíváncsiság. te csak azt akarod hallani, ami alátámasztja a vakhitedet. így felesleges tovább tájékozódni, elpocsékolt idő.

amúgy pont nemrég olvastam erről, ezt: http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias
Előzmény: promike (206)
promike Creative Commons License 2008.09.29 0 1 206
...az nem baj ,hogy olyan ügyben kiséreled meg az érvelést amely nem a szakmád ez nem lenne baj mert intelligenciával sok minden pótolható lenne .Nos a számokkal meghatározott érvekre nem akartál , nem tudtál reagálni, ezért próbáltad demagógiával elfedni érvrendszered hiányosságait-kár mert egy csekélynyi visszavonulás csodákat tud tenni egy vitában. Veled ellentétben én már foglalkoztam annyit a témával ,hogy legalább kételyek merüljenk fel bennem ,nyílván a számítástechnikai képzetséged által involvált gőg ebben téged akadályoz.
Addig is te bagózz én desztvizet iszom mától -vajon melyikünkel kötnek szívesebben életbiztosítást?

ps javaslom a 12évesek társaságát ők megértenek :)
Előzmény: pint (204)
promike Creative Commons License 2008.09.29 0 0 205
.....mit nem értesz????
pint Creative Commons License 2008.09.29 0 0 204
látom, azóta sem tanultál meg érvelni. nem baj, segítek:

az eszközt, amit használtam, úgy hívják, hogy gúny. arra irányult, hogy tanulatlan topiktársunk egyetlen példa alapján megkísérelte levezetni, hogy vajon ártalmas-e egy cselekvés. erre adtam egy másik példát, aminek szerkezete, logikája ugyanaz volt, ám nyilvánvalóan hülyeség. hasonló érvelést használtam már 12 éves koromban is, és a hasonkorú hallgatóság egész jól megértette. te vajon miért nem?
Előzmény: promike (201)
leptopelis Creative Commons License 2008.09.29 0 0 203

"de a vér "szennyezőanyag"tartalma nyilván csökken ezáltal csak csak csökken a szervezeté is..."

 

Ezt nem értem.

Előzmény: promike (202)
promike Creative Commons License 2008.09.29 0 0 202
nyilván nem is így kell elképzelni de a vér "szennyezőanyag"tartalma nyilván csökken ezáltal csak csak csökken a szervezeté is...

pontosan látod eszünk a víz mellé valamit ezáltal fedezzük az ásványi anyag szükségletünket ezért nem lehet egészségtelen csak éhségsztrájk mellett...
Előzmény: leptopelis (199)
promike Creative Commons License 2008.09.29 0 0 201
Megállapodhatunk te dohányzol negyven évig én desztvizet iszom huszonkettőig majd nézzünk egymásra ...és akkor jöjjenek az általad is használt :)))))-ik
Előzmény: pint (198)
promike Creative Commons License 2008.09.29 0 0 200
Szerintem nagy valószínűséggel így van
Előzmény: Who111 (196)
leptopelis Creative Commons License 2008.09.29 0 0 199

"Ha a bevitt folyadékban ennél kevesebb anyag van, akkor kiold a szervezetből

ásványokat, tehát csökken a koncentráció."

 

A szevezet nem egy féligáteresztő hártyával borított sóoldat, amit a megivott víz vesz körül. És feltehetőleg eszel is a víz mellé valamit.

Előzmény: Who111 (192)
pint Creative Commons License 2008.09.29 0 0 198
én meg olyat, aki 40 éve dohányzik, és szintén egészséges :))))
Előzmény: gb. (197)
gb. Creative Commons License 2008.09.29 0 0 197

Sziasztok,

 

En ismerek egy embert aki mar 22 eve csak desztillalt vizet iszik es egeszseges mint a makk.:))))

Who111 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 196

Lehet, hogy nem árt esetleg kúraszerűen néha csökkenteni a koncentrációt a

szervezetben. Vese és epekőre pl. jó lehet. (Illetve megelőzésre.)

Előzmény: promike (195)
promike Creative Commons License 2008.09.28 0 0 195
Szerintem teljesen jól látod,talán abban van vitánk ,hogy hasznos avagy sem ha a szervezetből "kiold" az alacsonyabb koncentráció-lehet az hasznos szerintem ,főleg ha hasznosabban pótlunk.
A kv főző kapcsán egyetértünk.
A patronról: a desztvíz íze pocsék a patron "izesít" arra jó másra valójában nem szerintem max arra hogy az összetétel legalább ideális a körülményekhez képest.
Előzmény: Who111 (192)
Who111 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 194

Ez így van, teljesen igazad van, de én inkább megvárom amíg hosszú távon

bebizonyítják, hogy nem ártalmas.

Egyrészt mégis csak mesterséges víz, másrészt kémiából azt tanultam, hogy a

deszt. víz az egyik legagresszívabb oldószer. :-)

De ezt az agyon ásványozott vizeket sem iszom meg.

Előzmény: giyandeva (193)
giyandeva Creative Commons License 2008.09.28 0 1 193
Az RO víztisztítómban nincs semmilyen ásványi anyag patron. Mondanom se kell felesleges. 1 évig ittam otthon készített desztillált vizet, tökéletes egészségnek örvendtem 1 év után is. :D A visszapatronálatlan RO vízzel is ugyanez a helyzet, nincs szükségem a szervezlen ásványi anyagokra, élvezem, hogy a víz egyszerűen TISZTA :) kíválóan méregteleníti a szervezetem. Minden fontos ásványi anyagot és vitamint megkapok az élelmiszerekből, mert ezek hatékonyan felszívónak szemben a szervetlenekkel.
Előzmény: Who111 (192)
Who111 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 192

A szervezetünkben vizes oldatban fordulnak elő ásványi anyagok.

Ha a bevitt folyadékban ennél kevesebb anyag van, akkor kiold a szervezetből

ásványokat, tehát csökken a koncentráció. Ez nem jó.

Ha több van, akkor bekerül a szervezetbe az ásványi anyag.

Ez jól hangzik, de sajnos az a gond vele, hogy ezt a szervezet nem tudja beépíteni

(a nagy részét), ezért max. vesekövet okoz.

Tehát jó, ha van a vízben oldott anyag, de csak annyi, amennyi a szervezetben van.

(Itt a koncentrációra gondolok.)

 

Tehát a deszt. víz is káros, meg a túl sok ásványi anyagot tartalmazó víz is.

Az ember annak idején arra lett tervezve, hogy a folyókból, tócsákból igyon, nem

1000 méter mélyről.

 

A (gőzölős) kávéfőzőkről:

Ezek a főzők persze desztillálják a vizet, de nem elhanyagolható az a tény, hogy

átmegy egy kávé rétegen, ami után megint csak nem lesz desztillált.

A másik örvendetes dolog, hogy a kávéivás a napi folyadék bevitelünk kis része. :-)

 

Abba egyébként belegondolt valaki, hogy az ozmózisos víztisztítókban miért van

egy ásványianyag patron amiből beold a szűrt vízbe? Azért, mert káros? :-)

Előzmény: promike (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!