Keresés

Részletes keresés

mata68 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 21036

A méret a lényeg :) A magasságodhoz 48-as v. 50-es vázméretű bicaj passzol. A többi pénztárca kérdése. A bikemag.hu-n érdemes nézelődni.

Előzmény: elkata (21034)
macmelon Creative Commons License 2013.10.20 0 0 21035

Az anyagi keret elégé meghatározó. Használt piacon, szakértő segítségével mondjuk 50e Ft-ért lehet olyan gépet találni, ami amatőrtriatlonra kiváló. De ha 500e-s gépet választasz, jobb annál is van :)

Előzmény: elkata (21034)
elkata Creative Commons License 2013.10.20 0 0 21034

Sziasztok!

Új vagyok még ezen a fórumon, bár már egy ideje olvasgatom a hszeket, de a felmerült kérdésemre még nem találtam meg a választ.

A lényeg, hogy szeretném magam kipróbálni a triatlonban (úszás és futás már megy), amihez itt lenne az ideje elkezdenem a bringás edzéseket. Ehhez szeretnék találni valami nekem megfelelő bringát, de sajnos ezen a téren még nincs tapasztalatom, nem tudom mire kellene figyelni, mi legyen a fő szempont, mikor kiválasztom.  Még annyit, hogy 160 cm magas és 52 kg vagyok.

Köszi előre is a válaszokat. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 21033

Nálunk kislabdát fognak a kezükben a gyerekek

Előzmény: zsuga (21030)
kisbek Creative Commons License 2013.10.16 0 0 21032

  Hello, 18 éve Fiu vagyok.

Evezős válogatott voltam eddig, most viszont ki szeretném próbálni magamat a triatlonban is.

   

 

    Tudnátok adni nekem olyan oldalt, vagy edzéstervet ahol utána nézhetnék a dolgoknak? Egyesületbe igazolni nem akarok még..

A futás vagyon megy nekem.:D Kerékpár télen is megoldható görgőn, azzal sincsen problémám, vagy ha esetleg mit kell vegyek, mi a fontos ( Gepida Bandon 930-am van Sidi cipővel). 
Az úszással valószínű lesznek bajok, tudok úszni jól azt mondják nekem ismerősök akik úsznak/tak.. Gyors úszásban 200m és utána át kell állmon mellre mert oxigén azért kell :D Esetleg valami módszertan erre a dologra?! 

 

   

 

    A válaszokat légyszíves emailben (     rower015@googlemail.com     )   köszönöm előre is! :)

Fat Creative Commons License 2013.10.15 0 0 21031

Beszelgetes Szonyi Ferenccel a klubradioban http://www.klubradio.hu/klubmp3/klub20131015-095858.mp3

zsuga Creative Commons License 2013.10.14 0 0 21030

Teknőcöt venni/hurcolni költséges/macerás. Javaslom esetleg helyette az ökölbe szorított kezekkel való úszást. Persze kis krumplikat is lehet vinni:)

Előzmény: mata68 (21028)
Elm Creative Commons License 2013.10.14 0 0 21029

Köszi megint az ötleteket, összeszedtem egy textfileba a teendoket, apraneknet elkezdem majd javitgatni oket, minden uszason valamit. A gyakorlatokat is osszeraktam, miket célszerű csinálni, amiket írtatok. Esetleg még két dologra kérdeznék : tudtok mondani olyan gyakorlatot, amivel kifejezetten a húzó szakaszon a magas könyöktartást lehet gyakorolni, illetve magát a tolószakaszt, ami nem nagyon van most, arra lehet-e speciálisan csinálni valamit (deszkával, bólyával, teknőccel) ?

 

Arra gondoltam, hogy legkozelebb ha elmegyek edzohoz (lehet nem is sokara, mert a gyerekek most kezdik ujra az uszast, es ott be fogok problakozni), akkor megnezetem magam a szarazon. Megprobalom megmutatni mit csinalok en (ez szarazon biztos nem lesz ugyanaz), de mutassa meg Ő, mit kellene. De már most is sok újat tudok, már csak be kellene ugye építeni...

mata68 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 21028

Talán csak néhány lépéssel járok előtted, leírom nekem mi jött/jön be: sokat gyakorolok bójával, így csak a kartempóra -levegővételre tudok figyelni, kb. mintha neoprénben úsznék. Az S mozdulat nem jött be, mert nem nagyon haladtam vele (sokat próbáltam, még te küldted egyszer át a fájlt, amin a gyorsúszás technika van). Próbálok végig húzni, amíg ki nem emelkedik a kezem a vízből. A lábtempót mostanában úgy gyakorolom, hogy kézzel melltempózok, lábban gyors lábtempózok. A sima deszkával annyira nem haladtam, hogy sose értem át a medence túlpartra. Nézem a jobb úszókat (víz alatt is) ők hogy csinálják. Itt nem a profi úszókra gondolok, ők nagyon gyorsak. Azt figyelem, aki gazdaságosan, kevés lábtempóval úszik. Beszereztem egy teknőcöt, amivel olyan úszni, mintha egy-egy krumplit fognál:), de a helyes irányba vezeti a kart, plusz letenni is nagyon jó:)

Előzmény: Elm (21026)
hurvinek_2 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 21027

Elm,

Ha edzőhöz nem tudsz rendszeresen járni, akkor azt ajánlom, ami nekem a skating sífutás kapcsán jött be először, de az úszásnál is hasznos volt:

Nagyon sokszor nézz meg tutorial jellegű videókat. Koncentrálj minden egyes testrészre és mozdulatra. Amikor úgy érzed, hogy "érted" a mozgást, csukd be a szemed és próbáld magad kívülről nézni, ahogy szépen úszol ... elsőre nem fog menni, aztán majd egy-egy testrészed már egész jól csinálja.

Amikor úgy érzed, hogy már jó a látvány, az uszodában is kezdj el egy-egy végtagra, mozdulatra koncentrálni.

Edzések között megint és megint "nézd meg magad kívülről" ... de ne videóról, hanem a fent leírtak alapján. El kell tudjad képzelni magad, ahogy szépen úszol, minden részletre odafigyelve.

Sok gyakorlással össze fog állni  a mozgás.

H

Előzmény: Elm (21026)
Elm Creative Commons License 2013.10.13 0 0 21026

Taningia, C16SE, hurvinek,

 

koszi a hozzaszolasokat.

Igen, az elso, ami nekem is feltunk, hogy a labtechnika milyen fura, mondhatom, katasztrofalis. Belulrol ez tok nem erezheto, marmint a sebessegen igen.

En elvileg probaltam valamifele Total Immersion-hoz hasonlo technikaval uszni, ezert forgatom a felsotestem, de nem ereztem eddig, hogy ennyire oldalra rugok.

Azota voltam usziban, es probaltam lefele rugni, igy meg a levegovetel volt nehez, raadasul osszehangolni sem ment mindig.

Atolvasom, es atgondolom a tanacsokat, idom meg van, igazabol hatekonyabb uszasnak jobban orulnek, de az ido nem nagyon szamit.

Amugy voltam par hete edzonel, mondott altalanosabb dolgokat, de konkretat kevesbe, ezert gondoltam, hatha tobb szem tobbet lat alapon erdemes felrakni ezt a videot.

 

hurvinek,

1.: testem tengelyebe rakom a kezem elore. Igen, de ez eddig direkt volt. Ezt talan nem lesz nehez kijavitani.

2.: a TI-hez kepest biztos nagyon kint van, nekik teljesen bent van a vizben az egesz fejuk, de az nekem nem ment eddig. Mashol olvastam olyat is, hogy a haj vonalaig eleg bent lennie a fejnek, es raadasul nem is lefele kell nezni, hanem kicsit elore.

3.: athuzasnal en eddig ugy csinaltam, hogy egy S betut irtam le a kezemmel, vagyis a kezfejem a hasam alatt ment hatra. Igy igazan tolni tenyleg nem tudok. Most csodalkoztam is, amikor az edzo mutatta, hogy maga mellett huz ugy, hogy felkarja vizszintes marad szinte vegig. Ezt probalgattam, nehez, nem igazan megy, viszont erzesre tenyleg hatekonyabbnak tunik, mondjuk idot nem mertem

4.: tolofazis, nos igen, ennyire latszik kivulrol? :o) Nem az erossegem, de most majd probalom beepiteni...

5.: igen, bar oldalra fordulva szinte mindegy milyet rugok, de azt most neztem videokon, hogy kisebbet kellene rugni, jobban combot is hasznalva. Nem tudom, miert csavarodok ki ennyire, a felso testemet akarom forgatni, ugy latszik a fizika ezt dobja cserebe. Majd bojaval, vagy deszkaval probalkozok raerezni.

 

C16SE: Nagyatadon egy oran belul? Ne idegesits :o), nekem az 1:40 is eleg lesz. Kenyelmesen 22-23 perces ezreket "uszom", abbol meg is lehet. Csak zavar,  hogy nagyon kapkodom a levegot, tudobol neheznek tunik, ha a sebessegem nem no, de kicsit kevesebb energiaval hasitom a vizet, az mar tok jo lenne. Persze, valoszinuleg naivsag lenne azt gondolni, hogy normalis gyorsuszo technikaval lehet "lassan" uszni...

 

Taininga,

koszi ezt mar szeretem, tehat az egyetlen jo, ahogy a fejem tartom ket levegovetel kozott, a tobbi szar. Hat, nagyjabol ez is a helyzet, valoban. De amiket irtal, azokat ki fogom probalni, lesz deszka, es csak kezzel, es csak labbal is fogok gyakorolni valamelyest. Artani nem arthat, az idombe meg meg belefer. Igen, egy edzo jo lenne, de a rendszeresseg nem nagyon fog menni, es annyit oszinten szolva anyagiakban sem er a dolog.

koszi meg1x mindenkinek

zsuga Creative Commons License 2013.10.12 0 0 21025

Annyival olcsóbb a helyieknek, hogy nincs utazási+szállás költség. Az a magyar, aki eddig ilyen versenyre akart menni 400-500 eur alatt nem úszta meg. Sajnos extra kedvezmény ezen felül nem lesz, hisz már zajlik a nevzés a meghírdetett áron. Úgy tudom, 2015-ben im teljes táv lesz Budapesten, a jövő évi fél után.

Előzmény: macmelon (21024)
macmelon Creative Commons License 2013.10.12 0 0 21024

Ha van eszük, akkor valamit kitalálnak, hogy a helyieknek (ezek mi vagyunk) olcsóbb legyen.

Előzmény: Törölt nick (21023)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21023

Naja, nekem annyit kéne fizetniük, hogy induljak. De valahogy senki sem akar.:)))

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21022)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21022

Nem is fogunk, 210 eurós nevdíjért. :-)

Előzmény: Törölt nick (21019)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21021

Amire persze azzal pályáztunk, hogy a felújított Városligeti-tóban lesz az úszás és az Andrássy úton a futás meg az M3 bevezető szakaszán a bicikli, aztán kaptuk helyette a Kopaszi-gát öblét 12 fokos Dunával...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21020)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21020

De hisz mondom: triatlon vb (ITU Grand Final), 2010. szeptember.

Lásd pl. http://www.origo.hu/sport/20100906-minden-keszen-all-triatlon-vbdonto-rajtjara.html

Előzmény: macmelon (21018)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21019

Szerintem csak örüljünk neki, hogy lesz. A többi szvzs inkább már a marketing része a dolognak, nem kell vele foglalkozni. 

Előzmény: macmelon (21018)
macmelon Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21018

Semmiképp sem összeveszni, de: mikor volt ezen kívül Bp-en nagyobb, külföldieket is vonzó triatlonverseny? Sőt a 93-as Triatlon gálára emlékszem utolsónak, ami valamennyire is közönséget megszólító volt. (Bocs, ha tévedek, és senkire se akarok rosszat mondani, csak szerintem jogos az állítás.)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21016)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21017

.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21016

Ezt ugyan nem értem, mert szerintem egy ITU Grand Final azért rajta van a térképen, és a triatlon sem a féltávnál kezdődik, de összeveszni nem fogunk rajta.

Előzmény: macmelon (21015)
macmelon Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21015

Bántó, de jogos.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21013)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21014

Mikor került ez fel? Elég újnak néz ki, még vérszegény rovatai vannak.

Előzmény: Ritchy (21012)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21013

:-)

 

Mondjuk a "One of the world's most beautiful capital cities finally makes its mark on the global triathlon map." cím elég bántó a magyarokra nézve a triatlon VB után, de igen, értjük, hogy az ITU egy konkurrens szervezet, és ezért az ő rendezvényüket térképen nem lévőnek kell nyilvánítani.

Szóval örüljünk, feleim!

Előzmény: Ritchy (21012)
Ritchy Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21012
Taningia Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21011

Mukodj!

Taningia Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21010

Nem elég lazák az izmaid, izületeid. Ez rögtön látszik. A válladat kellene sokat lazítani. Ahogy Hurvinyek kolléga is írta, hajlított a karod vízfogásnál. Nincs elég magasan a víz feletti fázisban a könyököd. Lóg a csípőd, a lábad meg még inkább. A lábtempód tényleg inkább hátráltat, mint segít, nagyon behajlítod, a tested nagyon elfordítod. Lévégételnél mintha egy kicsit meg is emelnéd a fejed és úgy fordítanád el. A víz alatt, mintha egy kicsit túlzottan magad alatt húznál. Ezt (is) magasabb könyöktartással lehetne kiküszöbölni. Viszont a fejed, két légvétel között egészen jól tartod, lefelé nézel.

-Először valamiképp a vízfekvéseden kellene javítani. Deszka két kézzel megfog, a felőled levő végét!, kar kinyújt, fej behajt a vízbe, és így lábtempó, és csak akkor emeled ki a fejed, amikor levegőt veszel, és nagyon figyelni, hogy a csípőd, lábad megemeld. Ehhez persze valakinek kintről kellene figyelni. A fenekednek (szinte) kint kell lenni a vízből, lábak nyújtva, csípőből induljon a lábtempó.

- Az nyújtott kézzel történő vízfogást csúsztatott kartempóval lehetne javítani. Az egyik karod elöl nyújtva, a másikkal kartempó után mellézársz, és akkor indítod az addig nyújtott karoddal a kartempót. Ezt kombinálhatod azzal a gyakorlattal, amikor a kint lévő karodat, magas könyöktartás mellett, vagy úgy lendíted előre, hogy  az ujjaid hegyével végigsöpröd a vizet, vagy pedig előrelendítés közben egy pillanatra megérinted a vállad. 

 

 

Előzmény: Elm (21005)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21009

bója, édes istenem

Előzmény: Törölt nick (21007)
-csl- Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21008

 

 

Timex Ironman T5J985 Unisex Trail Runner Bodylink Heart Rate Monitor Watch - triatlonos/bringás/futó 3D-s GPS/szívritmusmérős óra eladó!

Új ára 69 000 Ft, most 39 000 Ft-ért!! (óra+GPS+pulzusmérő). Érdeklődni: 30-3452076

 

Csak a gyors jelentkezőknek!

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 21007

Igen, egyetértek. A lábra sokat kellene edzeni deszkával, mert az nagyon rossz. És talán érdemes lenne sokat úszni csak karral, tenyér-ellenállással bolyával a láb között, hogy ne csavarodjon ennyire.

De csak szvsz, én azért manapság kezdtem újra az edzést sok-sok év múltával. Nagyatádon még nem bírtam 1 órán belül úszni. Tehát csak fenntartásokkal kezelni amit írok.

Előzmény: hurvinek_2 (21006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!