Keresés

Részletes keresés

trikó Creative Commons License 2002.11.27 0 0 79
Szia! Minden azon múlik, hogy hányszor akarod megnézni.
Ha rendszeresen videózol, és élvezni is akarod a digi minőséget, akkor két megoldás jöhet szóba: veszel egy aszteli DV-t fél milláért, vagy pedig DVD-re írsz, ami azért olcsóbb beruházás, főleg ha a kompiból játszol ki a tévére, mert akkor külön dvd-lejátszó sem kell.

Ha csak alkalomszerűen nézegeted a filmjeidet, akkor jó a kamerából történő kijátszás is. Ilyenkor a szalagos tárolás is jó. A legolcsóbb a Digital 8-as DV-rendszeren tárolni, mert Hi8 és Video8 szalaggal is etethető. Utóbbi lényegesen olcsóbb, mint a DV kazi.

A harmadik verzió, ha van egy jó VHS, netán SVHS magnód. Akkor kimásolgathatod a felvételeidet, és "hétköznapi" lejátszásra ebben a formátumban tárolhatod (pl kirándulási emlékek, amit a gyerek az összes nálatok járó iskolatársának megmutogat).

Hát így:))

Előzmény: Lodronat (78)
Lodronat Creative Commons License 2002.11.27 0 0 78
Élesszük fel ezt a helyet ! Indítsunk vitát. Így mint:
Panasonic MiniDV-m van. Szerintem ez a jövő, a DV. Már csak egy baromi erős számítógép kell hozzá, mely legalább ugyananniba kerül mint a kamera, de általában azért többe, és akkor jön a nagy kérdés, mi legyen a kész filmmel ? Hol tároljam: szalagon, DVD-n, CD-n, merevlemezen ?

Lodronat

mimi_bacsi Creative Commons License 2002.08.23 0 0 77
Szeretném a segítségeteket kérni: Hogy kell a Premier 6.0-át beállítani, hogy analóg eszközről (analóg videomagnó) tudjak felvenni. Nekem nem sikerült, sajnos..!
ladis Creative Commons License 2002.06.24 0 0 76
Elkerülte a figyelmem. Köszi!
Előzmény: zsuri (75)
zsuri Creative Commons License 2002.06.24 0 0 75
Esetleg néz meg itt: Videokamera - milyet, hol?
Talán picit nagyobb a forgalom.
Előzmény: ladis (74)
ladis Creative Commons License 2002.06.21 0 0 74
Sziasztok!
Tekintettel arra, hogy ma lettem boldog tulajdonosa eg Sony TRV240E-nek, elkezdtem kamerás topicot keresni. Meglep?en nem találtam semmit ahhoz képest, hogy digi fényképez?gépb?l mennyi üzenet van.
Nos egyel?re ennyi. Megyek gyakorolni :)
Andreas Creative Commons License 2002.06.07 0 0 73
>Elég kezdő vagyok még mert hétfőn vettem a Pyro Basic kártyát.
Én tegnap vettem :)

>MILYET VEGYEK????
Minél nagyobbat és minél gyorsabbat. 2MB cache és 7200 RPM erősen ajánlott. Videózáshoz ajánlott külön vinyó, de legalábbis egy dedikált partíció, amire csak az anyag kerül.

Előzmény: vw1966 (72)
vw1966 Creative Commons License 2002.06.06 0 0 72
Elég kezdő vagyok még mert hétfőn vettem a Pyro Basic kártyát.
Adobe Premier 6.0-val próbálgattam mert a gyári Ulead elég bénának tűnt. Mivel tömörítsem a videot hogy cd-re is ráférjen.
Nekem Celeron733-an 2GB Quantum vinyó a rendszer+ 3GB Quantum/selejtezésből szereztem/ a capture No frame dobás 720*576 DV Pal felbontás igaz így 5 perc volt 1,25 Gb DE majd 2 hónpon belül veszek egy vinyót is. MILYET VEGYEK????
Egyébként XP Movie maker is szépen kezelte a kamerát JVC Gr-DVL 150 DV in -t hol csinálnak???
TApasztalotakat trükköket írjatok 1000köszönet
giDDy_75 Creative Commons License 2002.06.06 0 0 71
DV + számítógéppel és FireWire kártyával rendelkezőknek:

1. Mire ügyeljek a pc és a kamera összeházasításakor/DV anyag áttöltésekor? Egyáltalán elszúrhatok-e valamit ilyenkor?

2. Kell-e gyors vinyó hozzá? Gondolok itt arra mint amikor sima vhs anyagot digitalizálok és ha lassú a vinyó akkor a képkockakihagyások rendszeresek lehetnek. Szóval itt megtörténhet-e ez?

3. Milyen programmal vágtok/szerkesztetek. (Nekem eddig vhs anyag vágására az Ulead szoftverek beváltak)

Egyenlőre ennyi.
Köszi.

ludovicus novus Creative Commons License 2002.06.06 0 0 70
Az angol nyelvü definició:
14 Bit DXP (Digital eXtended Processor): Provides even greater dynamic range, preserving both highlight and shadow detail. With 16,384 levels of brightness, 14-bit DXP provides an increase of 400% over 12-bit systems to improve depth for more realistic digital still images.
Előzmény: ludovicus novus (67)
Andreas Creative Commons License 2002.06.05 0 0 69
Egy új plaza, márciusban nyílt meg az Örs Vezér terén.
Előzmény: Zsefe (68)
Zsefe Creative Commons License 2002.06.05 0 0 68
Köszönöm az infokat.

Hol van az Árkád?
Megnéztem a sony lapját amit irtál.

Mi az a 14bit DXP ?

Zsefe

ludovicus novus Creative Commons License 2002.06.05 0 0 67
Analog bemenetre akkor lehet szükség, ha egy korábbi normál kazettás video felvételt szeretnél rögzíteni digitális formátumban a kamera kazettáján, vagy számítógépbe szeretnéd tölteni.
A kamerákhoz általában tartozékként adnak valamilyen átjátszó kábelt, amellyel át tudod másolni normál video szalagra.
Én normál, kellöen kopott kis hátizsákot használok, egyterü, a kamerának pedig vettem megfelelö méretü ételhordó dobozt. Ez légmentesen zár és így akár el is ázhat az ember a hegyekben, a kamerának nem lesz baja.
Előzmény: Törölt nick (64)
nobodybuilder Creative Commons License 2002.06.05 0 0 66
az analog in arra jó, hogy tudj felvenni tévéből, műholdvevőről, akárhonnan műsorokat. az analóg ÉS dv be- és kimenetek azt jelentik, hogy van egy komplett, kiváló minőségű digitalizáló szetted. jó az, én használom. tettem már el tévéműsort az utókor számára ...
Előzmény: Törölt nick (64)
ludovicus novus Creative Commons License 2002.06.05 0 0 65
A trv830 2001-es modell, és úgy tudom nyomtató is bele van építve. A 2002-es modellek többsége 40-re végzödik. Neked valószínüleg a trv740 felelne meg leginkább. Ennek a típusnak is, 1152x864 a felbontása és már lehet is kapni 280 ezer Ft körül, pl az Árkádban. Azt fontos tudni, hogy a video illetve a foto üzemmód felbontása nem esik egybe, videoban csak 520 sor, ha jól emlékszem. Ha bövebb adatokat szeretnél tudni róla akkor a www.sony-europe.com oldalon találsz. Csak egyszerüen rákeresve a típusra egy sor amerikai oldal jön be, de az amerikai modellek paraméterei nem ugyanazok, mint az európaiké.
Előzmény: Zsefe (62)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.04 0 0 64
Nagy keres lenne, hogy elmagyarazd, pontosan mire is jo az az analog bemenet? Mert ez ugye nem ugyanaz mint a DV in? (Bocs..tenyleg hujje vagyok a temaban..es a szegeny kamerat is csak most probalom felderiteni)(Az OK, hogy a bemenet ahhoz kell, hogy a megszerkesztett anyagot vissza tudjam pakolni a kazettara...)

Ja igen...lenne tobb kerdesem is...hatha tud ra valaki valaszolni.

Hogy tudom atmasolni a kazettan levo anyago sima videokazettara? Milyen kabelt/ kartyat/egyebet kell hozza vennem?(Na ja...tenyleg dragak ezek a digit. kazettak)

Ok. kovetkezo kerdes. Hol lehet Bp-en legolcsobban akut venni? (eddig a legolcsobb pana akut furcsa modon a markaboltban talaltam, de szerintem kell lennie olcsobb helynek is)

Vegul a nap utolso kerdese. Nem tudja valaki, hol lehet olyan (megfizetheto), es egyebkent teljesen hetkoznapi hatizsaknak kinezo tatyot kapni aminek az (egyebkent a taska felso reszetol elkulonitett) alja kameratarto? Arra gondolok amirol tenyleg nem ordit, hogy videokamerat cipel benne az ember. Lattam egy pici minoltat, de az kek meg minden, nem igazan zarhato, ugyhogy nem tul biztonsagos es UVOLT rola,hogy mi a funkcioja...

Koszi a valaszokat..

Előzmény: Andreas (61)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.04 0 0 63
En meg anno a Pana markaboltban (Westend) 249-ert vettem a Pana DS-37-est... erdemes oda is ellatogatni....
Előzmény: Andreas (58)
Zsefe Creative Commons License 2002.06.04 0 0 62
Sziasztok!

Segítséget kérnék.

Szeretnék venni egy digitális video kamerat.
Célom, hogy nyári utazásainkat, stb megörökitsem és álló képeket szeretnék kivágni belöle amit föl lehet rakni egy web lapra.

Olvasgattam a fórumot, nézegettem a kamerákat.
Volt aki azt irta a SONY az igazi.
A felbontas miatt a SONY DCR-TRV828 ra gondoltam ez ugyanazt tudja mint a DCR-TRV830, 1152x864 felbontás fénykép üzemmódban.
Elég ez ?
Neztem a mini DV kamerakat is de azoknak kicsi az optikai zoomjuk 10x, ez nem kevés?
Hivtam ma a SONY Hungariat azt mondtak a DCR-TRV830 mar nincs a termek listan, ezt nem ertem.
A Digital 8 kategoriaban nem ez a legjobb?

Nem értek ehez a témához.
Lenne más kérdésem is ha valaki válaszolna.

Zsefe

Andreas Creative Commons License 2002.06.04 0 0 61
Az 38-ason van analóg bemenet is, lehet hogy ezért sokkal drágább a 37-esnél.
Előzmény: Törölt nick (53)
Andreas Creative Commons License 2002.06.02 0 0 60
Nem lehet hogy ez nem JVC specialitás? Ugyanis a Sony kézikönyv ezt írja:
"While using the Super NightShot or Color Slow Shutter function the shutter speed is automatically adjusted depending on the brightness. At this
time, moving pictures may slow down."
Előzmény: giDDy_75 (57)
Andreas Creative Commons License 2002.06.01 0 0 59
Egyébként ha valakit érdekel:
Sony TRV240/340 Service Manual (12 MB)
Valójában hosszabb is mint 180 oldal, ugyanis a szöveges fejezetekben 4 oldal van egy lapra zsúfolva. Rengeteg ábra és kapcsolási rajz van benne, szóval elég komoly doksinak néz ki.
Andreas Creative Commons License 2002.06.01 0 0 58
Lehetséges ugyanis az ár amit írtam két héttel ezelőttről való. Egyébként ma voltam az Electroworld-ben és a Media Markt-ban egy cetlivel és egy tollal felfegyverkezve, úgyhogy következzen néhány ár a teljesség igénye nélkül :)
(az összes ár 990 Ft-ra végződött, az egyszerüség kedvéért mindet felfelé kerekítettem)

Electroworld:
-Sony TRV-140 : 185e
-Sony TRV-340 : 232e
-Panasonic DS89: 380e
-Panasonic DS30EG: 220e
-Panasonic DS37: 285e
-JVC GR-DVL150: 190e
-JVC GR-DVL157: 235e
-JVC GR-DVL357: 330e

Media Markt (Budaörs):
-Sony TRV-230: 240e
-Sony TRV-240: 240e
-Sony TRV15: 300e
-Panasonic DS-29: 200e
-JVC GR-DVL157: 235e
-JVC GR-DVL160: 190e

Media Markt (Árkádok):
-Sony TRV-140: 190e
-Sony TRV-240: 230e
-Sony TRV-340: 250e
-Panasonic DS-28: 210e
-Panasonic DS-30: 200e
-Panasonic DS-37: 270e
-JVC GR-DVL160: 180e (nem elírás, új modell)

A Metro-ban is van 6-7 féle kamera. Ezek közül ami említésre méltó az a Panasonic DS-29, ha jól emlékszem 180 ezerért. Van 30-as is, nem sokkal magasabb áron.

Jelen pillanatban én egy Sony TRV-240-es felé kacsingatok, mivel a 340-esen nincs engedélyezve a DV-in. A netes fórumokon pedig jelenleg mindenki azt kérdezgeti hogy hogy kell aktiválni a bemenet, úgyhogy én inkább a gyárilag aktivált bemenetes 240-es mellett maradok.

giDDy_75 Creative Commons License 2002.06.01 0 0 57
...még annyit a JVC-ről,hogy (bár én nem próbáltam ki de) többen káromkodnak az éjszakai felvételnél vagy legtöbb esetben szürkületkor amikor gyengécske a fény akkor egyszerűen darabosan vesz fel. Igaz ez? Tapasztalta más is?
giDDy_75 Creative Commons License 2002.06.01 0 0 56
a
Médiamárktban bruttó 179.900- ez a JVC.
Andreas Creative Commons License 2002.05.31 0 0 55
Az Electroworld-ben van ennyiért kitéve egy mintapéldány sajnos egy "elfogyott" táblával együtt. Viszont ugyanennyiért láttam az Árkádok Media Markt-jában is. (remélem ott is bruttó árak vannak feltüntetve)
Előzmény: Ryan (49)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.31 0 0 54
Ja igen...de ha valaki ismer valakit a Pana szervízben aki fű alatt megcsinálja a dolgot, azzal szívesen üzletelek... 12e-m ugyanis most éppen nincs e nemes cél érdekében
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.31 0 0 53
A 27/28/37/38 -asoknak még 15*-ös optikai zoomjuk volt...akkor most mi is a különbség? (ez ha jól sejtem, kisebb...)

Ja igen...akinek Panája van és DV in is kéne, a szervízben állítólag 5 perc munkával bruttó 12-ért beállítják... ez így még mindig min. 20e-rel kevesebb, mintha az ember pl a 37-es helyett 38-ast venne...

Előzmény: giDDy_75 (48)
giDDy_75 Creative Commons License 2002.05.31 0 0 52
Nem rossz kis gép a Canon mv400-as de azthiszem az új modell az mv500-as még olcsóbb is egy tizessel.Akkor már szerintem inkább az.
hasonló szinten van mint a kis Panasonic kamerák csak kb.10%-al drágábbak annál.
dzsungelnyuszi Creative Commons License 2002.05.31 0 0 51
Sziasztok!
Mi a véleményetek a Canon MV400-ról?
Bandri Creative Commons License 2002.05.31 0 0 50
Már elfogyott. 2 napig volt akciós.
Előzmény: Ryan (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!