Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32279
Akkor jó...:)
Üdvözlettel,
Lala
Előzmény: nagya2 (32276)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32278
A homáron kétségtelenül sokkal lebilincselőbb kommenteket olvastunk nem is olyan régen...;)
B 12 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32277
Lebilincselő egy topik.
nagya2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32276

Jól mondod.

Üdv Nagya

Előzmény: tunderlala-3 (32275)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32275
Én úgy tudom, hogy ebben a motorban nincs szénkefe (frekvenciaváltós asszinkron motor / inverter motor)...ha nagy hülyeséget mondtam, majd kijavítanak....
Előzmény: Gyozi2 (32274)
Gyozi2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32274
Szerintem ti azt a hangot halljátok,ami a szénkefés motorokra jellemző, mikor a szénkefe "átugrál" a forgórész kommutátor lemezkéin. Az enyémben legalábbis ez hallható elég halkan (LG) de a régi mosógépemnél már hangosabb volt, főleg az egyik irányban történő forgásnál.
Nem hiba, hacsak nem túl hangos, mert akkor érdemes ellenőriztetni az okát.

Szerintem...
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32273
Ez szerintem is valami gondot jelenthet, nálam ilyen hang egyáltalán nem hallható amiről írsz, sem mosás közben, sem a dobot üresen megforgatva.
Én néha "ciripelést" hallok mosás közben, amikor megforgatja a dobot, de ez annyira halk hang, hogy csak nagy csendben hallani, ill. a férjem akkor sem hallja...vagy lehet, hogy kicsit süket...:D
Előzmény: t a r k (32267)
t a r k Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32272

Ahogy írtam, közvetlenül mosás után egészen jól hallani. Később valamiért elhalkul...Onnan tudom, hogy a motor produkálja, hogy levettem a hátulját és úgy is füleltem, majd a szakszervízes kijött és ő is megállapította...csak persze akkor nem mosás után azonnal...szóval az ő ingerküszöbét nem érte el a probléma. Egyébként mosás közben, ha leveszem a tetejét vagy hátulját, akkor is hallani ezt a kelepelést. Beszéltem egy szervízmérnökkel telefonon, mondta, hogy nézzem meg a motor felfüggesztő csavarjait, hogy nem lazák-e. Még nem jutottam odáig, de kétlem, hogy ez a "baja". azért gondolom, hogy ez probléma, mert eleinte nem kattogott. Lehet, hogy később "bekopik" a használat során, de a gari ideje alatt el kéne ezt simítani.

Nem az ék/bordás szíj súrlódásáról beszélek...nyílván vannak a csendes motor mellett természetes zajok az áttételből eredően, de ez a motor hangja.

Hozzáértőktől elnézést, hogy itt okoskodok, de már belebuktam egy másik LG-be és elegem van a sz...kodásból. 

Előzmény: az igazságos (32269)
jakecsemt Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32271

sziasztok!

Daewoo DWD F1011-es mosogepem elromlott.A visszaszamlalas megall 11 percnel,a gep hibat jelez,es leall,vagy folyamatosan 11 percnel all a kijelzo es egyre csak szivattyuz a gep akar negyed oran at is.

Eddig ilyenkor csak kitisztitottam a szurot es ment tovabb rendesen,de most minden hiaba.

Mi lehet a baj?

Mennyibe kerulhet realisan javitasa?

gombfoci Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32270
Sziasztok,

szeretnék online tanácsot kérni, látom vannak itt szakemberek, akik segíteni tudnak nekem.
Szóval van egy Whirlpool AWT-2284-800-as felültöltős mosógépünk, ami forgatáskor (centrizés) furcsa surlódós hangot ad. Ezt azóta csinálja, amióta az oldalára fektettük és alulról a szivattyúba menő csövet kitisztítottuk (egy műanyag ruhapöcök eldugaszolta a csövet).
Szóval a kérdésem az lenne, hogy azzal csináltunk-e valami bajt, hogy az oldalára fordítottuk/lefektettük a gépet vagy mi lehet a gond vajon, mit elenőrizzek hogy a hiba megszűnjön (elég csúnya surlódásos a hangja, kicsit olyan zörgős is)?

köszönöm a segítséget, előre is.

gombfoci
az igazságos Creative Commons License 2009.10.15 0 0 32269
Milyen mértékü az a kelepelés ?  Mert elárulom nekem az első dolgom volt az átvétel után (74850) hogy üresen megforgassam a dobot és füleljek. Nos elárulom a vadiúj gép a dobot forgatva bizony ad egy nagyon finom alig hallható kelepelő hangot de nem tudom hogyan állapitod meg, hogy ez a motorból jön vagy a hajtási mechanizmusból ?
Előzmény: t a r k (32267)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 32268
Szia!

Most hirtelen nem vagyok képben, melyik AEG van neked?
Én mindig mosóport használok, egyrészt hatékonyabb a foltok ellen, mint a folyékony, másrészt (állítólag) a "gépnek is jobb", több helyen hallottam/olvastam már azt, hogy amelyik gépben jórészt folyékonyat használnak (ráadásul esetleg nem is mosnak magas hőfokon rendszeresen), azok a gépek hajlamosabbak a penészedésre, ami nekem rémálmom.

Szóval folyékony csak nagyon elvétve, amihez muszáj, mert az adott ruhaneműkhöz nem kapható megfelelő por alakú mosószer (feketék és kötöttek).

Öblítőt mindig higítva kell a rekeszbe betölteni, különben az van, amit írsz, a "vastag" öblítő "bevonatot" képez a rekeszben.

Arra már én is rájöttem, hogy ha vizes a rekesz, akkor a port sem mossa ki rendesen, úgyhogy ha többször indítom a gépet egymás után, akkor mielőtt a port berakom a rekeszbe, előtte egy papírtörlővel, vagy wc papírral áttörlöm a rekeszt...nem kell kivenni, csak kihúzod, és azt a részét kitörlöd papírral, ahová a por kerül...kb. 2-3 másodperc és így semmi gond nincs vele, abszolút tisztára kimossa.

Mosás után mindig kiveszem a rekeszt, hogy kiszáradjon és a gép is jobban átszellőzik nyitott ajtóval és rekesz nélkül....szóval kint pihen a tetején a köv. mosásig. Az enyém még mindig patyolat tiszta, újszerű, pedig már 2 éves lesz a gépem.
Előzmény: chucker (32266)
t a r k Creative Commons License 2009.10.14 0 0 32267

Teljesen megfelelő eljárás, ha adagolóban beleteszed a folyékony mosószert...de a mosóport is be lehet alúlra szórni, vagy kis meleg vízzel feloldani és beönteni. Ezutóbbi esetben elindítod a programot...szivattyúz egy kicsit, majd pillanat állj...ajtó kinyit és beönt.

Ne használj öblítőt és nem lesz nyálkás a gép.

Nejem most az a bajom az AEG-gel (mint már korábban is írtam), hogy a dobot üresen kézzel megforgatva kattogást, kelepelést hallok a motorból. Mosás után egészen erősen, később már elhalkul...érdekes. Valahogy ki fogok erőszakolni egy motorcserét a szakszervízzel. Eleinte nem csinált ilyet a gép.

Előzmény: chucker (32266)
chucker Creative Commons License 2009.10.14 0 0 32266

Sziasztok!

 

A következőket vettem észre:

Az első valós mosást folyékony mosószerel végeztük, a mosószer dagolón keresztül. A mosás végén kivéve az adagolót, maga a nyílás -amiben mozog az adagoló- is mosószeres (nyálkás, csúszós) maradt... Kitörölgettem szépen.

Aztán már mindig ezt a kupakos golyós adagolót tettük közvetlenül a dobba (csakúgy, mint a régi gépnél), ez a megoldás ugye csak akkor használható, ha nincs előmosás.

 

Aztán az öblítős fakkocska állandóan öblítős marad, mindig van benne egy vékony öblítós filmréteg (kvázi nyálkás). Na most lehet, hogy a Csoccsolínós macis öblítő a rossz, ill a gép nem szereti.

 

Azt szeretném megkérdezni Tündérlala ill. más AEG tulajdonosok, hogy mivel mostok, és tapasztaltatok-e hasonlókat.

 

Amit meg nem nagyon fogok, hogy ha már úgyis van egy szivattyú, ami végig meg és nyomja fel a vizet, akkor miért nem lehet a mosószeradagolón keresztül vezetni, hogy kimossa a mosószert tökéletesen, ill. az öblítőt...

 

Na de ez nyilván csak az én naívságom, hogy ezt meg lehetne vlósítani, a mosógéptervezők, nyilván fel tudnak hozni 1000 érvet,hogy ezt mér' nem meg azt miért nem...

Előzmény: chucker (32257)
Gyozi2 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 32265
Sziasztok!
Ismét jelentkezem az eladó hibás mosógépemmel.
Teszek fel egy képet, hátha valakit érdekel így hibásan.
Ha nem kell senkinek se akkor is kérek szépen egy árat a szakemberektől, amit reálisan kérhetek érte. Meghirdetném pár helyen. Vettem egy újat, nincs rá már szükségem.
Szerelő szakvéleménye szerint 50-ezer lenne a javítás, de szerintem kicsit vastagon fogott a ceruza egy vezérlőpanel hibára. A gép 4-5éves, első tulaja vagyok.
Szerintem 20-ból javítható anyagáron.

sanyooo Creative Commons License 2009.10.13 0 0 32264
Szia!
Szólt a szomszédom, kellene neki a bowden! Hova menjek érte? :)
Előzmény: ó-vodás5407070 (32236)
sanyooo Creative Commons License 2009.10.12 0 0 32263
Onnan hozták! Használtan vette a tulajdonos pár éve. Idegen tárgyat horgásztam belőle! :)
Előzmény: Teaway (32262)
Teaway Creative Commons License 2009.10.12 0 0 32262
Német nyelvű piacra szánták...
Előzmény: sanyooo (32261)
sanyooo Creative Commons License 2009.10.12 0 0 32261
Ínyenceknek! :) Mai termés.

kobbold Creative Commons License 2009.10.12 0 0 32260
Tökéletesen működő Energomat (1981-es modellév) a napokban elvihető lesz Budáról. A díjmentes birtokon belül kerülés egyetlen feltétele háromemeletnyi, liftmentes lépcsőztetés lefelé. Segéderő helyben nincs.
nagya2 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 32259

Hali!!

Hát te még ész????

Üdv Nagya

Előzmény: Hangszoros (32258)
Hangszoros Creative Commons License 2009.10.12 0 0 32258
Maradok a Tirisónál
chucker Creative Commons License 2009.10.12 0 0 32257

Sziasztok, elolvastam a flakon hatóanyagit is, aztán a következőkre jutottam:

1.van a flakonban egy 5%-nyi gombaölő (most pontosan nem tudom a vegyület nevét, mert nincs nálam a cucc) ami pont nekem kellhet a kellemetlen szagra.

2.ez a rozsdásodásos duma csak azért van rajta, hogy a vásárlók igen széles köre, akinek fogalma sincs arról, hogy a rozsdaállóság(egy acélnál olyan mikroötvözők rácsszerkezetbe juttatása, melyek elfoglalják azokat a helyeket, amiket egyébként az oxigén foglal(-hat)na el = vas-oxid = rozsda) mit jelent, de nyugodtabbak,ha ilyen is van a gépükbe.Gyakorlatilag jelentősége nincs.

 

Lényeg: beleöntöttem, mostam, egyenlőre (lekpogom) nincs szag.

 

Ezt a Polly-t, vagy mit én biztosan nem önteném bele, vagy legalábbis nem hagynám egy éjszakán át állni a gépben (pláne, ha azt írják rá, hogy jó vízkö ellen is, mer' akkor maró...).

 

Hát van egy pár ötletem,hogy hogyan lehetne a mosógépeket tökéletesíteni :), ha érdekel valakit szívesen leírom.Ja és an pár egyéb észrevételem is, azt kicsit később meg is osztom Veletek.

 

Köszönöm a tanácsokat, a szervizet egyenlőre visszamondtam.

Előzmény: sanyooo (32228)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 32256
:))
Engem anno egy boltban bíztattak fel (eladó), hogy ejtsem le nyugodtan, aztán szétdurrant az egész....kicsit ciki volt ugyan, na de nem én találtam ki, úgyhogy sorry.:D
Előzmény: sanyooo (32255)
sanyooo Creative Commons License 2009.10.11 0 0 32255
Figyelmesen olvassa el mindenki a használati utasítást:

"A szőke hazavisz egy tálat és boldogan meséli a férjének:
- Nézd drágám, milyen törésálló tálat vettem!
Ezután ledobja a földre, hogy bebizonyítsa, milyen jó vásárt csinált. A tál darabokra törik, mire a szöszi morfondírozva:
- Vagy hőálló? "

:-D
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 32254
Úgy is jó, lényeg, hogy a 60 fokos mosás alatt is legyen benne a polly.
Ugye, milyen jó illatos lett a gép utána?:) Akkor a kádban te látod, sok szutyit hozott ki belőle?
Előzmény: Viperator (32253)
Viperator Creative Commons License 2009.10.11 0 0 32253
Na mindegy, mert nálunk a kicsi lakásban másképp van, tehát nincs csatlakozva a lefolyóhoz, a kádba szoktam tenni a csövet, ha mosásra kerül. Elővettem a lavórt, bekapcsoltam, a mosógép kiszivattyúzott és a lavórból visszaöntöttem a mosógépbe (persze leállítással).
Előzmény: Teaway (32252)
Teaway Creative Commons License 2009.10.11 0 0 32252
Ahogy Lala írta.
Az enyém nem szivattyúz a zelején, úgyhogy passz.
Előzmény: Viperator (32248)
Teaway Creative Commons License 2009.10.11 0 0 32251
"francia lett ugye a német aeg, mióta fúzionált az eletrolux-szal...vagy ők vették meg...a rosseb tudja...lényeg, hogy francia lett"

Az AEG 1994 óta a stockholmi székhelyű Electrolux AB konszern része.
Előzmény: GeBass (32242)
ó-vodás5407070 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 32250

hahaha 15 évet szép lenne ha elmenne  mostanság egy mosógép

 

ha 6 évet megért ,tedd össze a kezed

 

sorba hullanak ki az AEG-k is 5-6 év után,de van ami már előbb

 

láttam gyönyörű újszerű elöltöltős AEG-t másfél évesen egy ismerősöm szervízében

 

a dob fel le 2cm-t járt,csapágy,dob tönkrement

Előzmény: GeBass (32242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!