Keresés

Részletes keresés

DirkG Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43700

Sziasztok!

 

Tavaly februárban cseréltettem ki a kazánt kondenzációsra (Ariston Genus One lett). Tavaly év elején nem is volt semmi gond, nagyon örültünk az új kazánnak, elégedetten konstatáltam, hogy az ideje túlnyomó részében 38-55 fok között duruzsol, és zajlik a kondenzáció. De elég enyhe tél volt, és már kifelé jöttünk belőle, mire a kazán beüzemelésre került. Aztán pár napja volt itt -12 fok, és a gyerekszoba (mi más... :( ), baromi lassan melegedett. Gyakorlatilag ahhoz, hogy a hőfokot tartani lehessen benne, folyamatosan ment a kazán 75 fokos előremenővel késő estétől délelőttig, és így nagyon lassan el tudott jutni 20-21 fokra és tartani azt. A többi radiátort direkt nyitva hagytam, hogy megnézzem máshol mi a helyzet, azok a helyiségek 22 fölé szaladtak ennél érezhetően gyorsabban, de ezeknél is kb. 23-23.5 volt a vége, ennél melegebb sehol nem volt. A radiátorok egyébként homogénen forrók voltak, levegő vagy egyéb anomália nem volt tapasztalható.

 

A ház 17 éves 2cm-es "hőszigetelő vakolatnak" hívott valami van rajta, illetve 38-as porotherm külső falak vannak. Fa, kétrétegű nyílászárók vannak, még az eredetiek, vélhetően a szigetelésük nem valami jó, de egyébként jó állapotban vannak.

 

A problémás szobában 2db ablak van, és az egyik alá 1db 120x60-as 22K-s radiátor van felszerelve. A légköbméter kb. 36m3. Láttam, hogy pár napja pont erről a témáról volt itt beszélgetés, az alapján elég kellene hogy legyen. 

 

Le kell ülnöm, és erősen át kell gondolnom hogy mi legyen, hogy induljak neki további felújításoknak, de a tél közepén nem állnék neki se szigetelni, se nyílászárót cserélni, ugyanakkor az sem oké hogy beüt egy -15, és félteni kell a gyerkőcöt, meg hősugárzót működtetni.

 

A kazán maximum 82 fokos előremenőt tud, jelenleg 35 fok min, 75 fok max van rajta beállítva (a maxot amúgy én vettem vissza a 82-ről év a beüzemelés után, a telepítő magasról szart az egészre, megnyomta az automatikus kalibrációt, és közölte hogy készen vagyunk). A rendszer a kazán felszerelése előtt Fernox technológiával át lett mosva, valamint egy TF1 filter fel lett szerelve, jelenleg semmilyen adalék nincs benne.

 

Bocsánat a hosszú postért, de szerettem volna minden infót átadni a kérdés előtt, ami a következő: ha tavaszig beüt megint a -10-15, vagy még hidegebb, akkor mennyire problémás a szinte statikus 75 fokos előremenő a vázolt radiátoros rendszernek? Tüneti kezelés gyanánt visszatehetem 82 fokra az előremenőt?

 

 

k.tsabi Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43699

Erre a megállapításra jutottam én is! Csak fura ,hogy a beállított hőfokon már túllépet ! Arra gondolnék ha már a célhőfokon túl van ,akkor visszább venné és megpróbálná minimumon tartani . Vagy a parancsolt kazán hőfokot venné visszább független,hogy a görbe milyen hőfokon van metszésben a kinti hőmérséklettel. 
De oké , ez így működik lassan kezdem megérteni! 
viszont ebben az esetben a tervezési hőfokot érdemes feljebb vinni ? -vagy teljesen mindegy mert csak a görbe metszését nézi a szent és sérthetetlen? Illetve a hőmérséklet befolyásolás mivel befolyásolja a szabályzást? valamint még az ofszet +,- -al mikor érdemes játszani? 

Előzmény: Sony Black (43698)
Sony Black Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43698

Mikkel nem foglalkoztok.... :) 

Mert valószínű a visszatérőből még ő úgy számolja kell az a hőmennyiség

Előzmény: k.tsabi (43694)
coffein2 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43697

Igazad lehet, de :

Nálunk pl.  3 egyedi kémény van.

Abból 2 kb. 2 m távolságra. 

Az első emeletet lebetonozták, utána törték át a kéményt a földszinti lakás felé. Így nem lett igazán függőleges. Az áttört betont megvésni, csak az első emeleti alkásból lehetne. Nem tudom mit szólt volna a felső szomszéd, ha becsengetünk és mondom: jöttünk bontani.....

Én választhattam volna azt a megoldást, osztott rendszernél, amit írtam korábban, egyik kémény furánflex a másikba 80 -as égéstermék elvezető.

Az egymáshoz közel lévő kémény az előszobából elérhető , nem kell kivinni a friss levegő beszívást oldalfalra a szobán keresztül.

Előzmény: Unicalfan (43696)
Unicalfan Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43696

"Én úgy gondolom, hogy szétválasztott rendszernél a friss levegő beszívására alkalmas a furánflex."

 

A furénflexel meglévő tégla kéményt bélelsz ki,,,szétválasztott pl80/80 rendszernél a levegő beszívás 99.9% ban az oldalfalon vizszintesen történik...hát lehet,hogy én is le vagyok maradva de még nem láttam homlokzati falon kijövő téglakéményt:-) amit kibélelnének furánnal ,de ha még lenne is 10x annyiba kerűlne mint 2-3 méter pps 80as cső 

Előzmény: coffein2 (43695)
coffein2 Creative Commons License 2022.01.14 0 1 43695

Én úgy gondolom, hogy szétválasztott rendszernél a friss levegő beszívására alkalmas a furánflex.

Más:

Nálunk koncentrikus rendszer van, ott is el volt csúszva a kémény.

Földszinti lakás, egy emeletes társasház.

A fölső szomszéd, még Héra égős, cserépkályhás időszakban az Ő padlószintjéig berakott eternit csövet. 

Abba  lett behúzva az égésterméket elvezető cső.

Előzmény: Sony Black (43690)
k.tsabi Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43694

Üdv. Aki érti a Bosch lelkivilágát attól kérdezném( lehet a többi is ilyen) ha eléri a beállított belső hőfokot,sőt túl is lendült 1-2 tizedet és a parancsolt vízhőfok is megegyezik a kazán hőmérsékletével ,akkor miért nem modulál  vissza teljes minimumra ? ( felette megáll kb.3-5% -al)

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43693

Most kaptam le a burkolatot az elejéről, nincs víz szivárgás! Az is lehet, hogy felszárad, de inkább az, hogy a kondenzvíz már el tud menni a szifonba. Derűlátóbb vagyok és remélem bejön!? :)

Elég húzós lenne egy hőcserélő csere!

Előremenő 58 - visszatérő 48 - 9, tehát a szivattyúcserét is megúsztam (talán!?)!

A fő hőcserélőt mindenképpen ki kell vennem a nyáron és alaposan tisztítanom, mert ez így, csak ideiglenes, de megoldás! :)

Előzmény: Zs:) (43685)
Sony Black Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43692

"igen a kéményes javasolta "B tervként" a furanflexet ha nem fér be a flexicső és nem tudjuk kiszedni a jelenlegi bélést. 100mm átmérő van a jelenlegi bélés miatt, a 80-as felixicső külső átmérője állítólag 94mm, szóval elég neccess."

 

Van nemesacél flexi cső is és annak 85mm a külső átmérője, és jobb az ellenállási együtthatósága is.

Furánflex kondenzációs kazánnál, csak légoldalra használható ha koncentrikus a rendszer. 

Szétválasztott rendszernél kondis kazánnál égéstermék elvezetésre nem alkalmas.

Legalábbis eddig én még nem hallottam ilyen furánról ami bírja a savas vizet... de lehet le vagyok maradva.

Előzmény: andersen33 (43686)
Kocsivizsgáló Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43691

Sziasztok!Van egy házam, ahol központi fűtés van kièpìtve.Van egy vegyes tüzelésű kazán és egy kondenzációs kazán,a padláson van egy tartály,ha esetleg túl sok lenne a rendszerben a víz,akkor egy csövön kifolyik.(Nem igazán értek a kazànokhoz)

Szeretném kicserèlni a gàzkazânt,mert nem működik.Mondta az előző tulaj,hogy a panel hibás, de kiderült, hogy más baja van,így inkább tényleg vennék egy újat.Olyan 200 Forint körül gondoltam!Ki mit javasolna?

Sony Black Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43690

Nem. 80/80-nál nem lehet furánt alkalmazni, csak PP-t. Furán csak koncentrikus elvezetésnél lehet. A 80/80 az szétválasztott rendszer!

Előzmény: coffein2 (43684)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43689

Minden megoldható. ;-)

Előzmény: Apaxp (43688)
Apaxp Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43688

Jó anyag, csak a thermosan már lakossági kiszolgálásra tiltva van.

Kép alatti szöveg

https://www.centralbolt.hu/chthermosan

Előzmény: Törölt nick (43681)
kormos* Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 43687

A gázszolgáltatót kellene megkérdezni, hogy elfogadják-e a furánflex kéményt, ha elfogadják még fognak kérni kéményseprői szakvéleményt is.

Előzmény: andersen33 (43686)
andersen33 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43686

Igen osztott rendszer. @unicalfan kérdésére igen a kéményes javasolta "B tervként" a furanflexet ha nem fér be a flexicső és nem tudjuk kiszedni a jelenlegi bélést. 100mm átmérő van a jelenlegi bélés miatt, a 80-as felixicső külső átmérője állítólag 94mm, szóval elég neccess. Ő mondta, hogy a furanflex jóváhagyott technológia a kondentációs kazánokhoz is, nyilván csak így osztott módban. Másol is említik, mit hogy kondenzációsra hasznnálható, pl itt: https://attikemeny.hu/szolgaltatasaink/kondenzacios-kemeny 

Előzmény: coffein2 (43684)
Zs:) Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43685

"Azt is "értem", hogy lyukas lenne, de akkor a nyomás miért nem csökken a rendszerben? Havonta esetleg 3 tizedet esik!"

 

A tágulási tartály egy darabig kompenzálja, vagy legalábbis lassítja a nyomásvesztés tényét.

Előzmény: Törölt nick (43676)
coffein2 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43684

Osztott rendszerre gondolt, ha jól értem. Ott jó lehet. nem?

Előzmény: Unicalfan (43682)
Unicalfan Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43683

De igen csak a kérdés.hogy mikor lyukadhatott ki ill hogy mekkora a repedés .lehet egy hét is mire jelentkezik a nyomásmérőn

Előzmény: Törölt nick (43677)
Unicalfan Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43682

Azt irta 80/80 rendszere lesz és ha szükület miatt nem megy be a béléscső…akkor gondold át mit akar

Előzmény: coffein2 (43680)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43681
Előzmény: Törölt nick (43679)
coffein2 Creative Commons License 2022.01.14 0 1 43680

A furánflex nem alkalmas kondenzációs kazán égéstermék elvezetésre..

 

Arra nem , de beszívott levegőnek igen.

A kibélelt kéménybe (furánflexxel...) már be lehet tenni az égéstermék elvetőt.

Előzmény: Unicalfan (43668)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43679

Azért csináltam azzal, mert a szervizes is valami fém lapot használt. Mivel érdemes közte, tisztítani?

 

Még egy apróság, de nekem jelentős! :)

A HMV indításakor sem ugrik fel a láng ikonja az 5 - ig, hanem szépen tartja a 2 - 3 ikont és állandó a meleg víz! :) :) :)

 

Csak csináltunk valamit, veletek!

 

Köszönök mindent!

 

Rendesek vagytok! :)

Előzmény: Törölt nick (43678)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43678

Nem árt hetente ellenőrizni a szifont.

A one sorozatnál sok panasz van rá. 

A csőkigyó közti rést nem szabad fém eszközzel vakarászni.

Elég egy kicsit felsérteni a felületet, ott előbb-utóbb szétèg.

Előzmény: Törölt nick (43676)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43677

A lyukadást nem kellene nyomásvesztéssel jeleznie?

Előzmény: Unicalfan (43675)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43676

Most indítottam, megyen!

Levettem az égőrészt és azt a koszt!!! Pár hónapja volt pedig takarítva.

Ecettel át mostam az hőcserélőt, ecsettel át pucoltam, a hézagokat közte (el köszörült!) fém fűrészlappal át tisztítottam és leöntöttem az egészet vízzel. először az sem akart lemenni, tuti, hogy dugulás volt! Most tiszta az elektróda, a rózsa, a hőcserélő belül!

Ismét Reset - Légtelenítés - Hőfokok beállítása és egy kalibráció!

Azonnal indult is!

 

Azt is "értem", hogy lyukas lenne, de akkor a nyomás miért nem csökken a rendszerben? Havonta esetleg 3 tizedet esik!

Egyébként tuti, hogy a hőcserélőt az idén, ki kell vegyem a házból, mert így a tisztítása is csak felületes dolog.

 

Remélem csak ennyi volt a gondom?! 

 

Köszönöm a segítő szándékot mindenkinek!

 

Szép napot!

Előzmény: Unicalfan (43675)
Unicalfan Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43675

Tartós hosszútávu megoldást csak a cserélye eredményez.Tisztitani még savazó géppel sem lehet,értelmesen mert a tisztító “nyomás” elmegy a párhuzamos még átjárható körökön.Amiket irtál azok alapján ez nem csak el van dugulva hanem lyukas is,akkor meg végképp kuka

Előzmény: Törölt nick (43671)
Sony Black Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43674

Az eco módot felejtsd el, ha egyből melegvizet akarsz!

Mivel a kazánban 1db szekunder hőcserélő van  amit a fűtő víz melegít, így nem tudod azt kicsikarni belőle hogy a hmv-t állandó 50 fokon tartsa mondjuk, mert non-stop megy a fűtés 40fokon. Ilyen lehetőség nincs. Maximum olyan melegen tudja tartani amilyen a fűtési előremenő hőmérséklet. Mivel bent van egy másodlagos szivattyú így a rendszert egyből visszahűti mert az állandóan megy! Ezt a szivattyút ki kell iktatni már leírtam! Mivel ez egy csak padlófűtéses rendszer, ha a szivattyú ki van iktatva vegyél egy gyári termosztátot CW400-at, a külső hőmérséklet érzékelőt be kell kötni, a termosztátot be kell lőni a ház paramétereihez, és tökéletesen fog működni minden. 

Előzmény: CsabiCsekker37 (43665)
Apaxp Creative Commons License 2022.01.14 0 1 43673

Esetleg nem a kondenzvíz leeresztő dugult el és az égőtér tele van vízzel. Nem a szifon hanem feljebb lehet dugulás.

Előzmény: Törölt nick (43672)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43672

Levettem a burkolatot az elején és még rosszabb hír fogadott!!!

A kazántestnél, hátul bent, ahol a fekete résszel csatlakozik, vizesedést láttam. Picit csöpög is!?

Nincs jobb kép erről, de ott hátul, alul! A kazánban a nyomás meg nem csökken!?

Előzmény: Unicalfan (43670)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.14 0 0 43671

Mi lenne, a megoldás erre?

Előzmény: Unicalfan (43670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!