Keresés

Részletes keresés

HA-SLN Creative Commons License 2003.04.14 0 0 139
Szia!

Épp egy másik topikban fikázták, hogy bemozgott, és volt egy kis biillenés benne...:-(
Egy SVHS Panasonic camera volt a főokos, és sajna nem volt rajta kézremegésgátló!:-( Álványom sem volt, viszont egy szatyor megtömve tengerparti homokkal a rendelkezésemre állt!:-))
Azt is mondják hosszúak a snittek, de én inkább azt a hibát látom abban a kisfilmben, hogy nagyon monoton, illetve nem vált a film a 22 perc alatt egy ritmust sem. Áttünések, ugyanarra a ritmusra...:-( Ma már nem így csinálnám!

Laci

Előzmény: lazy (138)
lazy Creative Commons License 2003.04.14 0 0 138
A kinézet szempontjából mindenképpen igazad van, bár a 150-es sem amatőr kamera külsejű, főleg a mic-el a tetején :D

A Canon optikája valóban nagyon jó...én nem szerettem a kialakítását (néha nagyon nehézkes a használata), A Canonhoz egy másik optika viszont mérhetetlenül drága...

A Sony DVCam, ami jobb kazetta minőség, de drágább....

Valóban sok a pro és kontra... Nem volt rossz választás..

BTW: Nagyon tetszett az anyag amit összeraktál.. Milyen kamera volt? Állványról vagy kézzel?

Előzmény: HA-SLN (135)
lazy Creative Commons License 2003.04.14 0 0 137
Megkérdezem a Duracell-es és GP-s ismerősömet... semmit nem ígérhetek...
Előzmény: aua (134)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.13 0 0 136
Végre valaki, akinek ez a kemarája, és megkérdezhetem!:-)

Szóval van egy nagyon nagy bajom a készülékkel. Én naív azthittem tudom hasznáni, de mikor kiderült, hogy nem lehet rajta a fényérzékelő autómatikát lelőni, épp csak nem vágtam földhöz.
Te hogy oldod meg például egy indexelő autó felvételét működő autómatikával? Mit csinálsz, ha mindjuk egy színpadot kamerázol, ahol állandóan változik a fény? Tök gusztustalan, hogy ez a kemara folyamatosan felülbírálja saját döntéseit, és pulzál a kép!:-(

Ja nem akar valaki venni egy Canin 500i kamerát? 1 hetes, kifogástalan, egy órát sem használtam!:-)

Laci

Előzmény: aua (134)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.13 0 0 135
Szia!

Eddig nekem az XL1S-t ajánlotta mindenki, és azt mondták jobb, mint a Sony hasonló katergóriájú készüléke! Az említett 150-es tartottam már a kezemben, és az optikája szerintem az XL1-hez viszonyítva gyenge. Ezen túl nekem fontos a kinézet is, bár ez csak azért, mert ha ezzel jelenek meg forgatni egy esküvőn, komolyabban fognak venni. Remélem nem lesz rossz vásár az XL1!

Laci

Előzmény: lazy (130)
aua Creative Commons License 2003.04.12 0 0 134
Kedves lazy!
Ez egy Canon MV500i, gyárilag BP-508 van hozzá, de szeretnék egy vagy kettô csereaksit, lehetôleg olyat, amelyik ennél (1 oránál) több idôt bír.
MediaMark-ban néztem, sajnos csak gyári van (BP-515, 27e Ft..., picit húzós.)
Szóval utángyártottat keresek.
Es hozzá kamerától független töltôt is. (A gyári tipusszáma: CR-560)
Tudsz segíteni, hol érdemes próbalkozni?
Előzmény: lazy (132)
Tom-Tomka Creative Commons License 2003.04.11 0 0 133
Sziasztok!

Véleményeteket kérném!
Van egy Sony DCR-TRV230E D8-asom.
Hallotam róla hogy bele lehetne kutyúlni hogy a DV-out mellett dv-in is legyen így a megvágott fílm szalagon tárolható és kiválló minőségű maradna.
Mit gondoltok erről, nem veszélyes ez a kamerára nézve, és ha működik a dolog akkor hogy lehetne ;-) olcsón megúszni?

Köszönöm!

lazy Creative Commons License 2003.04.11 0 0 132
Attól függ, hogy:
1. Milyen kamera?
2. Utángyártott vagy gyári?
Előzmény: aua (131)
aua Creative Commons License 2003.04.10 0 0 131
Sziasztok!
Budapesten hol erdemes kameraba valo aksit+toltot vasarolni?

Koszonom: aua

lazy Creative Commons License 2003.04.10 0 0 130
Szerintem nézd meg a Sony 150-esét is... annyiba kerül, mint az XL1 és szerintem vetekszik vele...

Mot dolgoztam fel XL1-essel készült felvételeket és csalódás volt...

Keress meg nyugodtan privátban: lazy@crossnet.hu (www.crossnet.hu)

Előzmény: HA-SLN (129)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.06 0 0 129
http://videodreams.wplanet.hu/stabunk.htm

Szóval erről beszéltem!:-))

HA-SLN Creative Commons License 2003.04.06 0 0 128
Jaj asszem az előző linkről elég nehéz letöltenetek, legalábbis nálam nem működik!

Ezen az oldalon könnyedén megtaláljátok a 2 linket, amire jobbegér, és letölt! 50, és 40 mega asszem, bár lehet nem jól emlékszem!

Laci

Előzmény: vw1966 (126)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.06 0 0 127
Erre inkább nem válaszolok, már ami az árainkat illeti!:-)

Referenciaanyaggal rövidesen jelentkezni fogok, mivel a netről letölthető lesz!

Jelenleg sajnos még csak életem első vágása ven fent a neten! Ezt a filmet egy nyaralás alkalmával készítettem, de akkor még nem törekedtem tudatosan a minőségre. Sajnos nem láthatjátok csak Mpeg1-ben, így a képminősége korántsem tökéletes, de azért sejtet valamit!
Ezt a felvételt 4 éve készítettem, és akkor kezdtem hozzá a videózáshoz, tehát azóta jelentősen fejlődtem, és ma már nem tenném tele a fimem átúsztatásokkal, és talán nem is ezeket a zenéket választanám alá!

Link:
http://videodreams.wplanet.hu/Utazas.mpeg

Laci

Előzmény: vw1966 (126)
vw1966 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 126
digizbe egyet megnézném!
Előzmény: HA-SLN (123)
vw1966 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 125
... és élességet állítani sincs egy házasságkötő teremben!- ez nem igaz szerintem van rá idő és a bulinál is...

Nem kioktatni akartalak csak épp a napokban szitkozodott egy ism hogy jobb lett volna 40et fizetnie a profi operatőrnek mint 20at egy olyannak aki bement a boltba vett egy home célokra is gyenge kamerát majd meghirdette magát mint "videos". Ezt igenis tanulni kell nem csak megfogsz egy kamerát automtára állitod azt nyomod a recet meg zoomolsz ide-oda. Lentebb irtad "láncfűrész" Canon-t akarsz venni ez a kamera minőségben elég arra hogy a megrendelő elégedett legyen de videos ismeretek néékül hiába van jo kamerád.

Egyébként egy esküvőt + lagzit is ájánlott vágni mert kizárt dolog hogy vki is végigülne 3órát pl. És igy kihagyhato a nemjol sikerült rész is.

Előzmény: HA-SLN (121)
g_area51 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 124
nem neked szolt!! csak tanacs volt !!,mivel eskuvot emlegette valaki es meg mindig kitudnam a madarat herelni
Előzmény: HA-SLN (123)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.06 0 0 123
Ez most nekem szólt?
Azthiszem egyikőtök sem ismeri a munkáimat!

Laci

Előzmény: g_area51 (122)
g_area51 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 122
eskuvo
enyem tavaly volt-3orasra sikerult 20e-ert .a felvetel,a teremben van ido barmire,ott nincs gond-a buliba mar lehet ilyesmivel gond-
hogy miert
szolok-videot kidobhatom a kukaba mert a barom videos anyit trukkozot a bulin hogy elvezhetetlen lehet ,a felvetele.
sokszor trukkozni lehet de nemm 2-3-percig folyamatosan-azt hittem video megnezese utan hogy megetettem vele a munkajat
Előzmény: HA-SLN (121)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.06 0 0 121
Fantasztikusan sokat segítettél a kioktató stílusoddal!

Egyrészint nem gondoltam, hogy valamire is jó a digit zoom! És ha lenne ezen a trágyán manuális élesség, használnám!Ráközelíteni, viszont nincs idő, és élességet állítani sincs egy házasságkötő teremben! Vagy egy jó autómatika kell,, vagy egy használható manuálisan állítható élesség! Ezen a kamerán egy sincs! Ha minden kameránál így működne, akkor a Sony-kamerámon sem szabadna élességet normálisan állítania az autómatikának? Én arra gondolok, hogy nem magad meg egy beállításnál, hanem egyfolytában állít! Ide, oda, ide oda, ami egy szarság! A kereső meg vagy 20 pixeles, tehát ezért lehetetlen benne látni, hogy a kép éles e vagy sem!

Sajnos a megvásárlás után jöttem csak rá, hogy egy gagyiság tulajdonosa lettem! Mindegy! Ez a kamera is használható, csak nem arra, amire szántam!:-(

És ha valaki segyítséget kér, talán nem az a jó válasz, hogy tudnod kellene!:-) Biztosan nálad is van okosabb! Vagy tévedek?

Laci

Előzmény: vw1966 (120)
vw1966 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 120
"Végképp kiborultam, mikor este a tv-re kötve tapasztalatam, hogy az autómatika egy kicsit félretájékozódik, ha hirtelen valami belekerül a képbe, és drasztikus élességállításra kerül sor!"

Ha egy kicsit is értenél a videozáshoz tudhatnád hogy ezzel nincs semmi gond! Bármelyik kamera igy viselkedik különben is automata állásban nem is érdemes egy kamrát sem használni. Én használok munkahelyemen Beta SP és DVcam DSR300as kamerát és családi felvételkhez JVC miniDV-t (Gr-DVL150)

Tehát ahhoz hogy jo kép legyen egy fehér lapra rázoomolva manuális fehéregyensulyt állitasz.
sokkal jobb szinek lesznek

Élességet is manuálisan kell állitani rázoomolsz a legtávolabbi pontra vagy pl a műsorovezető szemére v állára ott állitasz élességet majd kinyitsz. -manulális állásban nem állitja után az élességet.

digit zoom semmire nem jo feljtsed el!! Optikai zoom-ot is csak ritkán szabad hsználni....

szines kereső/LCD nem jo fekete-fehéren lehet csak normálisan élességet állitani/irist állitaniegy studio kamerán sincs szines ez csak parasztvakitás
HA ESKÜVÖKÖN VIDEOZOL ILYEN ALAPVETŐ DOLGOKKAL TISZTÁBA KÉNE LENNED!

Előzmény: HA-SLN (119)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.05 0 0 119
Na végre itt van a kez emben a kicsike!

Hát a nagy örömből hirtelen üröm lett, mikor az első felvételi próbálkozásnál kiírta a drágaság, hogy piszkos a fej, és nem ártana neki egy tisztító kazetta!:-) Végképp kiborultam, mikor este a tv-re kötve tapasztalatam, hogy az autómatika egy kicsit félretájékozódik, ha hirtelen valami belekerül a képbe, és drasztikus élességállításra kerül sor! Érdekes volt tapasztalni, hogy az RTLklub adásán jók a színek, míg kameránk ugyanazzal a tv beállításokkal fekete-fehér készüléknek tünteti fel magát!:-(
Na a tv-re nyomva az összes színt, lett valami hatás, de....:-(
A fotó opciót is próbálgattam, bár még nem tudtam rájönni, hogy pontosan minek is találták ezt ki!:-( A 360szoros digitális zoom haláli, ha messze vagy valamitól, semmi gond, mivel szinte egy pixelig tudsz kivágni a képből, bár igazán furi, mikor már csak 12 pixeles felbontással dolgozol!:-) Színes kereső meg egy **** annyira gyatra a felbontása, hogy szerintem lehetetlen megállapítani, hogy éles e a felvenni kívánt enyag.:-( Mindezek ellenére a kamera szép, kicsi, könnyű, és el van látva egy csodálsatos biztonsági rendszerrel, mégpedig az autómata kikapcsolással. ez utóbbi azt jelenti, hogy bármit csinálsz (felvételt kivéve) mondjuk próbálsz eligazodni a menüben, igen rövid idő elteltével csipogni kezd, és kikapcsol, mivel azt gondolja bekapcsolva felejtettük! Na ez igen hasznos dolog!:-) remélem valahogy ki lehet kapcsolni!:-)
Most töltöm a kicsikét, remélem természetes fénynél a ma délelőtti teszten jobban fog teljesíteni, mert ha nem így lesz, megy vissza oda, ahonnan jött! Persze ez előtt mépg egy esküvőn is használnom kell ma délután!:-) Nehogy már az első nap tisztító kazival kelljen kezenem!!!

Szóval hajrá Canon MV500!

HA-SLN Creative Commons License 2003.04.04 0 0 118
Köszi a segítséget, akár bótolhatunk is, de én max 700 fogok érzésem szerint adni érte, mivel kint északabbra kicsit olcsóbban adják, mint felénk. Már 720 ezerért van ként adóval együtt, csak az a kérdés találok e alkalmi vételű árú készüléket. Minden esetre ráérek, most úgy néz ki a mai nap beleugrok a Canon MV500i megvásárlásába. Szerintem 159.000.- ért egy jó vétel, és akárhol érdeklődöm mindenhol csak jót hallok róla.
Valóságos, és érezhető szerintem is a Sony gagyulása.... Nekem már 3 Sony-t sikerült gajra vágnom! Először egy Hi8-assal forgattam Maldívon, ahol a párának köszönhatően nem volt hajlandó működni. alig egy éves korában már nyekergett, recsegett a mehanikája, és szégyen szemre a motorja belehallatszódott a felvételbe!
Mikor aztán már a zoom motorja is sivítani kezdett, gyorsan túladtam a kicsikén, talán vannak akik nem annyira igényesek, mint én!:-)
Ezután egyből belenyultam én buta egy Digti8-as kamerába, moindván a régi kazikat tudom megnézni vele. Kirély volt a gép, mivel ő kicsivel tovább bírta mint 1 év! Igaz trópusokon nem jártam vele! Pár hónapos korában szép szürke színe elkezdett lekopni róla, amire a Sony szalonban azt a választ kaptam, biztosan izzad a tenyerem, és ennek a kémhatása marja meg a kamerát!:-)
Mikor ezen kamera is recsegni zúgni búgini kezdett, őt is lepasszoltam villám gyorsan!

Kicsit most félek a Canon kamerától, mivel Canon még nem volt a kezemben, és mint minden újban ott a kockázat! Végignéztem egy hozzá értőnek látszó eladóval az egész kameraválasztékot, és ha árat nem néztünk, szinte akkor is minden érv az MV500 mellett szólt. Sony gagyi, JVC még gagyibb, Panasonic dísz kombjairól, nem is beszélve! Egy dolog nagyon zavar, mégpedig az, hogy csak szines keresővel tudok kamerát venni, amitől már sokan óva intettek, ivel állítólag az élességet nem lehet színesen megállapítani. Mi ebből az igazság? a fényképezőgépem sem tette feketefehérré a képet, én mégis láttam, hogy éles e a kép. Vagy most nagy baromságot mondtam?

Na nemsoká megyek a kemeráért, remélem nem bánom meg! Ha valaki tud róla rosszat mondani, gyorsan tegye meg, mert utána már késő lesz!

Laci

Előzmény: g_area51 (116)
trikó Creative Commons License 2003.04.03 0 0 117
Sziasztok! Rég jártam erre... (pl. nősülés miatt...)

A kétéves TRV 120-asom elindult az enyészet útján... (kb.200 órás futás után!!!). Mint említettem az egyik Li-ion aksi gyakorlatilag még új korában megdöglött, most pedig a kamera kezdi:

Felvétel üzemmódban időnként megtagadja az elindulást és csak kb egy másodperc sötétszürkét vesz a szalagra. Ezután "újra bootol" mintha frissen kapcsolnám be, de nem indul el többé, amíg ki meg be nem kapcsolom. It's a SONY... - ahogyan a reklám is megénekelte...

Kíváncsi vagyok, lesz-e lövése valamelyik nagytudású SONY szervíznek, hogy melyik végéről fogják meg az időszakos hibát. (Kb minden 20-30-adik indításra produkálja a gép...)

Persze most lehet engem győzködni a véletlenekről, de ez már nekem túl sok!

Már írtam a kéthónaposan szédesett D8-fejről, a 90 fejórásan elpusztult BeataSP-ről. Ezen felül volt tapasztalatom a repülőgépekre gyártott professzionális videó fejegységeikkel, TV-ikkel, VHS gépeikkel egyaránt...

Jelentem a SONY igen határozott léptekkel halad a gagyi irányába. Kár érte! Úgy 12-15 éve még tisztességes cég volt....

g_area51 Creative Commons License 2003.04.03 0 0 116
de ez nem vegleges ar-ha erdekel utanna nezek-100%os gep
Előzmény: HA-SLN (113)
g_area51 Creative Commons License 2003.04.03 0 0 115
900-950 ert talan tok neked segiteni
erdekel???
Előzmény: HA-SLN (113)
Scott Creative Commons License 2003.04.03 0 0 114
Sziasztok !
Ha valakit esetleg érdekelne anyagi okok miatt eladnám Sony DCR-PC8E típusú MiniDV kamerám. 6 hónapos , összesen 2 (!) órát üzemelt. Minden megvan hozzá. Szeretnék 250ezret érte. Tel : 06204811337 .
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.03 0 0 113
1.2 milla, de ennél szeretném jóval olcsóbban beszerezni!
Előzmény: g_area51 (112)
g_area51 Creative Commons License 2003.04.03 0 0 112
menyiert adjak a xl1s????
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.03 0 0 111
Lehet csak félreétettelek! A továbbiakban,. hogy ez ne történhessen meg, kérlek használj írásjeleket a mondatok végén!

Jelenleg esküvői videófilmezéssel foglalkozó cégalapításon dolgozom, és erre a célra keresek kamerákat! Kell egy profi kamera, ezt az XL1S-ben találtam eddig meg, és ha már Canon, gondoltam a másodkamerát is ebből a márkából fogom kiválasztani. Másodkamerának nem kell ekkora, mivel másra fogjuk használni, de azért egy zsebkamera mégis csak rosszul mutatna a kezünkben! Tehát szeretnék nagyobbat!:-) Persze nem csak ez az egyetlen szempont, hanem az, hogy minőségben ne nagyon üssön el az XL1-es képeitől, viszont legyen rajta LCD, legyen könnyű, kicsi, jól kezelhető, és kiváló autómatikájú. Az ár sem mindegy, mivel kapásból 3 darabra van szükségünk.:-) Az MV500 ra gondoltam, vagy mostmár inkább az MV600 ra, mivel nem drágább semmivel.

Hozzá értőktől szeretném kérdezni, hogy szerintük képlopás céljára másodkamerának alkalmas lehet e egy MV500-as kategóriájú ,készülék, amivel szemben nincsenek precíziós elvárások!

Laci

Előzmény: g_area51 (110)
g_area51 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 110
HA-SLN

honnan veszed hogy nem erdekel??
csak azt kerdeztem, mivel nem dontotted el mit veszel,hogy nem e erdekel????semmi tobb;
vehetsz talan jobbat ,nagyobbat ,feketet,vagy keket de kisebbet nem hinnem -ES ENYIERT????
hulye voltam hogy 549.000 forintot fizettem erte.de ha nem erdekel 350.000ert akkor bocsi hogy felajanlottam:))))

Előzmény: HA-SLN (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!