Keresés

Részletes keresés

Jovanni Creative Commons License 2007.11.12 0 0 460

Sok-sok új építésű lakáshoz tartozó fórumot átolvasva éreztem, hogy a neheze csak most jön...

Azért remélem, hogy a választék (csempe, szaniterek, konyhabútor, FAGYÁLLÓ FŰMAG-)...) valóban minőségi lesz...

Jó tervezést mindenkinek!

martindoc Creative Commons License 2007.11.12 0 0 459
Ja és azt is jelezte, hogy pontban 17 órakor neki lejár a munkaideje, ezért legkésöbb 14:00-kor kezdodhet el a max. 2 orás muszaki egyeztetes, tehát senki ne próbálkozzon munkaido utanra bejelentkezni muszaki egyeztetesre.
Allitolag volt ma egy szemtelen leendo lako, aki probalta delutan 4-re attetetni az egyeztetest...
martindoc Creative Commons License 2007.11.12 0 0 458
Szerintetek a fümag fagyálló burkolat? A müszaki egyeztetéses kolleganö szerint igen.


csibe74 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 457

Hali!

 

Csak most néztem a fórumot. Most dolgozok , így ráérek :)

 

Szóval múlt csütörtökön kaptuk a levelet illetve az emailt is.

A konzultáció időpontja fixre meg van írva. Nekem nov. 27.

Órát is írtak.....

 

Üdv.Csibe

 

 

u.i.: Alig várom, hogy költözhessünk.....

 

 

Előzmény: ebo1a (455)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.12 0 0 456

sziasztok,

 

dobja magát, hogy mikor végre egyszer ráérünk, be****** az idő nagyon keményen:(

 

elmentünk vasárnap, kicsiny kis szabadidőnkben, csak hogy érezzük a hely varázsát:) természetesen semmit nem láttunk, és szétfagytunk... de, hogy ezt ti is átérezzétek itten a képek...

 

csak a felsőhatáron sétáltunk egyet oda-vissza, egyrészt mert ottnan látható a pici lakásunk, másrészt mert k**** szar idő volt...

 

viszont mivel az első ütem a naív tervek szerint télen költözik, tulajdonképpen ez fog várni minket:)

 

 

http://www.ebola.hu/photos/sasadresort/

 

mellesleg, gyönyörű volt a környezet, eltekintve az építkezéstől:) szép hófedte kertes házak, fatüzelés illata, remélem egyszer tényleg ide jutunk mind...

 

hali...

ebo1a Creative Commons License 2007.11.09 0 0 455
szia Csibe,

mikor jött a levél? és mikor mentek fixálni?

köszi,

|e|
Előzmény: csibe74 (454)
csibe74 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 454

Sziasztok!

 

Megjött a műszaki egyeztetéses levél és email. Email-ben is elküldték ugyanazt, amit ajánlott levélben. Átnézzük a tervrajzot és döntünk. Megvan az időpont is, hogy mikor kell menni, de persze megbeszélhetünk mást is. 

 

A vevőegyeztetéses helyre kell menni a Rupphegyi útra. Ott lesznek mintadarabok ill. prospektus...

 

Üdv.

Csibe

Jovanni Creative Commons License 2007.11.08 0 0 453

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy mi van az engedéllyel de az SRII-es garázsoknak nagyon nekiugrottak...

V.kinek infó?

 

Hajrá SRI, SRII és hajrá Happnuda!

martindoc Creative Commons License 2007.11.06 0 0 452
Csak optimistán!:-)
Előzmény: Pietro 72 (451)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 451
Hi,

Én inkább a dec.31-ei határidőben hinnék, túl sok volt már a kábítás. Anno már többször hallottam, hogy valószínűleg ekkor meg akkor meglesz az engedély, elkezdődik az építkezés és lám, az első építéskezdési ígéret óta eltelt 1 év.

:((
Előzmény: Rossing (449)
Harley rules Creative Commons License 2007.11.05 0 0 450
Rossing Creative Commons License 2007.11.05 0 0 449

Szia!

Ma én is beszéltem velük. Nekem is azt mondták, h Budaörs miatt nem volt meg az engedély "de nem hivatalos információk alapján 2 héten belül" tuti meglesz. Nekem azt mondták,h a felszini parkolás nem lesz engedélyezett (mondjuk én ennek örülnék, ha már vettem parkolóhelyet, meg nincs kedvem a parkolóhely kereső kocsikat hallgatni). Kiváncsi lennék a lakások hány százalékát értékesíthették (nekem 80%-ot mondtak, de a honlap alapján messze nem annyit)? 

Előzmény: Harley rules (448)
Harley rules Creative Commons License 2007.11.05 0 0 448
Köszi köszi és köszi az infót kedves t-s. Bár lehetnék bizalmatlan is, és gondolhatnám, hogy csak meg akarsz nyugtatni minket. de a jó hírt mindig szívesebben el hiszi az ember. Úgyhogy hajrá sr 2. ja és sr1 is persze.

Levelet még nem kaptam ha esetleg érdekes valakinek.
Előzmény: t-s (447)
t-s Creative Commons License 2007.11.05 0 0 447

Hali!

 

Ma voltunk bent az irodában, és nagyon kedélyesen elbeszélgettünk az építkezésről. Ezért köszönet az irodának!

 

A nem hivatalos infok a következők:

Az építési engedély a szomszéd város miatt csúszik. Némi forgalomtechnikai átalakítások után (út szélesítés, körforgalom, n+1-es metró, helikopter leszálló, stb) azonban hozzájárulnak az engedélyhez, aminek meglétét még az idénre prognosztizálják (innen nézve még elég tág időintervallum!!!).

 

Viszont a 13 házat együtt kívánják befejezni és átadni 2008. végéig ...

Ez az 1-es ütemnek egy laza balegyenes ...

 

Jelen állás szerint lesznek felszíni parkolók.

 

Aki esetleg szoctámban reménykedik, annak is egy rossz hír: a lakás árak és méretek ezt lehetetlenné teszik! :-(

 

Uff, t

Pietro 72 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 446
Hello,

gondolhatod, hogy nem ezen múlik. Már majdnem az atyaúristent is megkérdeztük, de semmi használható, vagy biztató infó nincs. Állítólag a jövő hét elején jön egy levél, abban meglátjuk mi lesz.

Ciao
Előzmény: csibe74 (444)
happnuda Creative Commons License 2007.11.02 0 0 445
Tőle éppen nem. Most inkább valamiféle hivatalos megkeresésre, magyarázatra várunk, hiszen úgy tűnik nem mi nem teljesítettünk szerződés szerint...
Előzmény: csibe74 (444)
csibe74 Creative Commons License 2007.11.01 0 0 444
Teljesen megértelek. De érdeklődtetek a honlapon szereplő személyektől pl. Fuksz Pétertől, hogy mi a helyzet mi várható?
Előzmény: happnuda (443)
happnuda Creative Commons License 2007.10.31 0 0 443
Nem tudom Ti hogy vagytok vele kedves SRII-esek, mi meglehetősen szomorúak vagyunk ma este...
csibe74 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 442

Sziasztok!

 

Remélem figyelnek a parkolási problémákra. Azért jó lenne, ha a köztes utakon is meg lehetne állni , esetleg beállók. Ez nagyon fontos, remélem olvassák az illetékesek!!!!!!

 

A beton falakat így szokták csinálni, ebben nincs semmi meglepő. Egy másik új lakásomban is ilyenek voltak a falak. Csak a lakáson belűli belső falak téglák csak.

 

A két lakást elválasztó fal az mindig vasbeton szokott lenni szvsz.

 

Kilátogatok majd pénteken is  :) 

Pietro 72 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 441
Hi,

egyetéretk mindkét dologban!

Nekem is soknak tűnik a beton, de hát nincs mit tenni, van amelyik falba fúrni kell, van amelyikbe meg elég lesz a kalapács:)

A parkolási helyzet az nem parázva is enyhén szólva kaotikusnak várható. Az SR irodától én is úgy tudom, hogy a szervíz útra nem mehetsz be parkolni, mert egyszerűen nem lesz olyan széles, na meg ha nincs garázshelyed, semmi keresenivalód ott. Azért ha költözöl, vagy sok csomaggal jössz haza a bevásárlásból remélhetőleg meg lehet egyezni a portaszolgálattal, hogy engedjen be lepakolni...

Az SR-től még azt a nemhivatalos infót is hallottam, hogy lehet, hogy a zöldek, na meg a BP XI. ker és Börs vitája miatt nincs még építési engedély - ezt nem most hallom először, de számomra ez nem hivatalos infó, lehet csak kifogás. Mindamellett elég hihető lehet. Gondolj bele, van egy családiházas városszéli övezet és melléd építenek 1000 lakást kb. 3-4000 emberrel és annak forgalmával a nyakadra. Te örülnél ennek? Én sem örülök, hogy ahol egyszer laktam elém építettek egy hatalmas irodaépületet, de megtették.

Úgyhogy üzenem az ellenzőknek, hagyják abba a vitát, úgyis meg fog épülni a házunk!
Szeva.
Előzmény: M-spy (440)
M-spy Creative Commons License 2007.10.31 0 0 440

Sziasztok,

 

eddig "csak" hűséges olvasótok voltam, most úgy éreztem, hogy nekem is szólnom kell!:)

Mi az SR1-ben vettünk lakást és látszólag jól haladnak, bár ez a munkafázis a leglátványosabb és egyben a legkisebb része az építkezésnek.

Részvét az SR2-nek és őszintén szurkolunk.

 

Két aggodalmunk van, ami szerintem mindenkit érint:

Az egyik, hogy más építkezéshez képest túl soknak tűnik az összefüggő vasbeton (teljes oldalfalak, lakások közti válaszfalak). Gondolom ez kevésbé hangszigetelő, mint a tégla!:(

 

A másik, a már említett parkolási probléma, amire az Otthon Centrumosoknak sincs semmi értelmes válaszuk. A garázsokban kevesebb parkoló van, mint amennyi lakás, felszíni parkolókat nem építenek (teljes gáz!!!) és tudtommal a szervíz utakon sem lehet majd parkolni. Ebben az esetben második autónak, vagy aki nem vett parkolót, ill. a vendégeknek marad az utca, ahol nagyságrendekkel kevesebb hely lesz, mint amennyi minimálisan kellene!

Ez egyrészt probléma és állandó idegeskedés a leendő lakóknak és probléma lesz a GTC-nek is, mert  nem lesz vonzó a későbbi vásárlók számára egy olyan "prémium" lakópark, ahol egymás hegyén-hátán , füvön, stb. próbálnak az emberek majd parkolni!

Vélemény?

 

Üdv mindenkinek

happnuda Creative Commons License 2007.10.30 0 0 439
Ez sajnos egy.

Ti kaptatok valamit?
Vagy arról sem fognak tájékoztatni hivatalosan, hogy nincs építési engedély?
Hátha nem vesszük észre?
happnuda Creative Commons License 2007.10.29 0 0 438
Kettő.
Harley rules Creative Commons License 2007.10.29 0 0 437
A főldhivatalnál jó vagyok. Utánnajárok és vissza szólok. Azaz kedden.
Üdv

Ja én is várom, hogy kiüljek a teraszra és sütögessek, és sörözgessek a szomszédokkal.
Előzmény: Pietro 72 (435)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 436
Hi,

Olvasgattam a szerződést egy kicsit tovább is...

Ha valaki kommunkiálni akar és azt HIVATALOSAN tenné a GTC-vel, az a szerződés értelmében jobban teszi, ha tértivevényes postai küldeményben teszi (esetleg faxon, vagy személyesen, bár ez utóbbit megkérdőjelezem, a szó elszáll ui.)
Valószínűleg a telefonos és e-mail-es megkereséseinkre márcsak a saját jogi védelmük miatt sem méltattak eddig bennünket érdemi válaszra.

Én minden további kommunikációmat ajánlott és tértivevényes postai küldeményben fogom megtenni a jövőben, még az egyszerű kis piti kérdéseim kapcsán is.

Hali.
Pietro 72 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 435
Sziasztok,

Kérdés az SRI-esekhez: a szerződés szerint nem csak az építési engedéllyel kellett meglenniük hanem a szerződés értelmében az alapító okiratot is el kell készíttetni augusztus 31 + 2 hónap azaz október 31-ig és - gondolom ez már nem tartozik a határidőn belülre - az alapítás tényének feljegyzését kell kérni a földhivatalnál.
Van valakinek infója ennek megtörténtéről?

üdv.
happnuda Creative Commons License 2007.10.28 0 0 434
Az SRII a /6-os telken van. Nézd csak meg az előszerződésed.
Egyébként ha az SRII-re is vonatkozna, akkor miért küldtek augusztusban levelet, hogy élnek a "hosszabbítás" lehetőségével, mikor az SRI-et már építették.

3
Előzmény: Harley rules (430)
csibe74 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 433

Sziasztok!

 

Én is ma voltam kint. Azért jó haladnak a dolgok. A B épületben is már elkezdét a penthouse szintet. A vevői egyeztetés táblákat én is láttam. Valszeg a belső dolgokat kell majd itt egyeztetni, kiválasztani.

 

Jövő pénteken megyek ki ismét. Jó a levegő kint. Legalábbis a belvárosinál sokkal jobb. Alig várom, hogy kiüljek a teraszra és szívjam a friss levegőt és nézegessem a hegyeket....

 

De jó lesz  :)

 

Szerintem a kivitelező a Gropius nagyon jól és profin dolgozik eddig.   

Előzmény: Harley rules (430)
Harley rules Creative Commons License 2007.10.28 0 0 432
remélem nem lesz ...
Harley rules Creative Commons License 2007.10.28 0 0 431
remélem nem lesz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!