Keresés

Részletes keresés

digiton Creative Commons License 2003.05.21 0 0 169
Annyit tennék hozzá, hogy mielőtt tömöríted, vágd meg, ha ez szükséges. Ugyanis az mpeg vágása nehéz és sok hibaforrást rejt.

DVD-re és SVCD-re íráshoz mpeg2 file, míg VCD-re mpeg1 file kell.

A DVD írásra az említett Movie Factory vagy a DVD Workshop alkalmas. Ezek végterméke nagy valószínűséggel lejátszható lesz asztali lejátszókon (is).

Ha részletek érdekelnek, dobj mailt!

lazy Creative Commons License 2003.05.21 0 0 168
Több lehetőséged van, ha desktop PC-ben gondolkozol.

Első kérdés: akarod vágni az anyagot, vagy csak tömöríteni?
Ha nem akarod vágni és van egy asztali PC-d, akkor egy Canopus DVStorm2 vagy Canopus MVR-1000 káryával RT tudsz MPEG2-es tömörítést készíteni a firewire bemenetről.
Ha vágni is akarod, akkor szembe kell nézned a DV AVI jellemzőjével: 1sec=3,6MB, azaz 1 óra az 12GB.
Ilyenkor capture-t követően vághatsz. Program függően: Mac-en illetve a Pinnacle Studio8-ban is lehetőséged van preview capture-re... Ekkor lényegesen kisebb az állomány...azon vágsz, majd a renderelésnél a szükséges részeket beolvassa a kameráról. A kész AVI-t ezután lekódolhatod. (Tartsd észben azt, hogy amennyiben DV AVI-ba renderelsz, ahhoz is számottevő hely kell.)

Timelineról renderelni, csak minőségi kódolót használj....

Előzmény: champman (164)
Tralfamador Creative Commons License 2003.05.21 0 0 167
hehe,

jokor kerdezed (vagy inkabb jokor olvasom)

En is most gozolgok magamban (habar nem meglepetes) hogy 90 perces DV anyagom 20 GB-ot nyom...

Most igy nagy korvonalakban annyit, hogy miutan osszevagtad (vagy "nyersen" is akar), pl. tomoritsd le mpeg-be (pl: TMPGEnc progi), legalabbis velemenyem szerint....

DVD-re irashoz pl. javaslom az Ulead DVD MovieFactory v.2 -t, amivel tudsz ezt-azt allitgatni...

Konvertalas kapcsan keszulj fel ra, hogy nem fog "ripsz-ropsz" menni a dolog, magyaran eleg idoigenyes folyamat...

Javitsatok ki ha tevednek....1

Elobbi csak perpillanat faradt elmem altal generalt szemelyes velemenyem :)

Előzmény: champman (164)
imot Creative Commons License 2003.05.21 0 0 166
Szeretnem tudni kinek milyen tapasztalata van ezekrol a fenykepezokrol:
Sony DSC-P52 3.2 MP Digital Camera

Sony Cybershot DSCP72 3.2MP Digital Camera

vw1966 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 165
tmpeg-mpeg2-be éd DVD-re irni
Előzmény: champman (164)
champman Creative Commons License 2003.05.20 0 0 164
Remélem tudtok segíteni srácok!

A gond a következő. Van egy DV Kamerám, Sony TRV33E és egy FireWire-el ellátott notebook. Nos már át is tettem a videot a gépre, de a fél óra a legjobb felbontásban 7GB lett avi-ban.
Nem tudná nekem megmondani valaki, hogy hogyan lehetne öszébb tömöríteni.
Nekem igazából a minőség lenne a szempont amit DVD-re írnák, meg mondjuk az hogy Cd-re kisebb minőséggel feltudjam írni....
Csinált már ilyet valaki... ha igen, akkor segítehetene nekem is.

Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.14 0 0 163
Megvettem a Panasonic NV-MX500EG-t!
zsuri Creative Commons License 2003.05.12 0 0 162
Sziasztok!

Már jó régen nem írtam, de azóta is teljes megelégedettséggel használom a Sony DCR-TRV15 videókamerámat.

Most lenne egy problémám, amiben talán tudtok segíteni: kb. 10 percet kellene egyik DV kazettáról átírni a másikra. Az én kamerámon gyárilag nincs engedélyezve a DV bemenet és most nincs is idöm ezzel vacakolni. Szóval ha lenne vkinek Bp-en olyan videókamerája, amin müködik a DV bemenet, és hajlandó lenne egy kis kényelmetlenségre, mármint hogy engem fogad vhol (ahol számítógép is van FireWire kártyával) vagy eljön hozzánk (Dél-Buda), akkor nagyon hálás lennék, ha átírhatnám azt a bizonyos 10 percet. Azt hiszem ez elsö körben csak úgy lehetséges, hogy letöljük az anyagot számítógépre aztán betesszük a másik kazettát és visszaírjuk. De lehet, hogy közvetlenül is össze lehet kapcsolni a két kamerát, nem tudom.

Elöre is köszi.

g_area51 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 161
Lodranat

amen-igazad van

Előzmény: Lodronat (160)
Lodronat Creative Commons License 2003.05.12 0 0 160
Kedves SoockitVD !

A 3x0,803 Mpixel, ha jó szoftver van a gépben, akkor felér majdnem 1,5-2Mpixeles digi kamera képével. Ha nem eléggé sikerült a szoftver, akkor viszont nem. Az interpolációt nem szabad komolyan venni, az nem jelent új információt. A 2Mpixel ideális esetben 13x18 cm maximális méretet enged meg, de ha nem tükör éles a kép, akkor inkább a képeslap méret a jó nagyításra. Ez viszont csak egy szempont.
A másik, amivel nagyon kevesen foglalkoznak, az az, hogy a kamera optikája nagyságrendekkel rosszabb, mint egy digitális fényképezőgépé. Sokszor szoktam digi video kamerával készült képet nyomtatni, ezt trükkök miatt összekeverem rendes fényképezőggel készült fényképekkel. A kettő köszönőviszonyban sincs. Zoom állásban csak a középpont éles, fotós szemmel hatalmas torzulások, kromatikus abberáció, stb.
Igazából az a magyarázat, hogy a videokamera CCD-je kevés képpontból áll (a 720x576-os szabvány miatt) és ennek megfelelő felbontású az objektív.
Olyan ez, mint amikor egy 1000 Ft-os műanyag gépbe téve egy Fuji Provia diát összehasonlítok egy Canon tükörreflexes géppel leexponált ugyanolyan diával. Össze sem lehet hasonlítani. A videokameráknál nem az objektiv minősége az elsődleges szempont, az csak egy, melyet az ár erősen befolyásol.

Ez persze csak fotós szemmel, de sokszor a cél szenztesíti az eszközt, tehát nem olyan fontos a minőség, akkor jöhet a doldog.

Még egy dolog, azt szoktam mondani, hogy videokamerával fotózni, olyan mint fényképezőgéppel videózni (MJPEG, erősen tömörített minőség).

Ez persze csak a személyes tapasztalatom és véleményem, másnak lehet jobb tapasztalata, ha ilyen van, szóljatok és azonnal lecserélem a meglévő technikámat.

Lodronat

Előzmény: Törölt nick (157)
trikó Creative Commons License 2003.05.12 0 0 159
Elvileg egy 3ccd-s kamera legalábbis a világosságjel részét (magyarán egy feketefehér képet) erőlködés nélkül megcsinálhatná a három ccd pixelszámösszegének megfelelően, a színekkel pedig már szépen feltölthetné a képet. A valóság azonban az, hogy nem nagyon törik magukat a kameragyártók, merthogy tessen megvenni a Panasonic/Sony/akármilyen digit fényképezőgépet. Cserébe azok viszont akármekkora flash-kártyára sem tudnak 15-30sec videónál többet rögziteni....
Előzmény: Törölt nick (157)
tündérlala Creative Commons License 2003.05.12 0 0 158
Nehéz ezt így előre megmondani, annyira csalnak ezek a marketingdumák, meg próbáltam már interpolálós digigépeket, - ház azoknak a képminősége pontosan egyenlő volt a CCD valós méretével megegyező kategóriás gépekével.
A puding próbája az evés. Én a helyedben kérnék kölcsön egy memóriakártyát, egy boltban csinálnék egy kamerával egy-két fotót, aztán elballagnék a MM-ba, bedugnám az önkiszolgáló előhívóba és 60 Ft-ért csinálnék egy papírképet.
Azon rajta lesz a válasz.

lala

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.12 0 0 157
Ennek a Panasonic NV-MX500-nek milyen lehet a fényképezési tulajdonságai! Elvileg 3x0,803 pixeels, de azt felinterpolálja 3MP-re! Ezzel már elviekben lehetne nyomtatni A5-ös képeket!
Előzmény: tündérlala (155)
Nithor Creative Commons License 2003.05.12 0 0 156
Köszi, de házilag nem mernék ebbe belemenni, inkább valami hozzáértő szakira bíznám a dolgot.
Ha neked sem működik, akkor inkább meg sem próbálom, nehogy elcsesszek valamit a masinában.
Már bánom, hogy nem néztem jobban utána ezeknek a mahinációknak a vásárlás előtt - nem tudtam, hogy szinte csak Sony-val és Panasonic-val foglalkoznak.

Más ötlet esetleg?

Előzmény: vw1966 (154)
tündérlala Creative Commons License 2003.05.12 0 0 155
Tapasztalatból mondom, próbáltam papírképet csinálni 1 megás CCD-s masina termékéről, kiábrándító.
Viszont pl. egy 2 megás 50 ezres digikamera képei már egész jók papíron, és ha meggondolod, sokan azért vesznek 100-150 ezerrel többért kamerát, hogy az majd jó fotót is csinál, aztán meg nem.
Viszont a különbségből vígan vehetnének egy szuper digifényképezőt.

lala

Előzmény: g_area51 (152)
vw1966 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 154
http://algos.inesc.pt/~pjjr/Entrada.html

elvileg én engedélyeztem ez alapján rs232/jack kábellel de nem működik bár a softver enabledet ir ki...

Előzmény: Nithor (153)
Nithor Creative Commons License 2003.05.12 0 0 153
Üdv nektek!
Végignézegettem az eddigi hozzászólásokat, nem derült ki - bár többször is feszegetve volt-, hogy JVC GR-DVL 150-esen lehet-e engdélyeztetni a DV bemenetet. Ha tud valaki valamit erről, szóljon!
g_area51 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 152
tunderlala

tevedsz-van olyan amivel lehet fotozni is es jo minosegben is-
namarmost-digit foto roszabb minoseg mind a hagyomanyos foto-igaz nem 100ezres geprol beszelek.
jvc mini dv 5 es 7e s kepes erre-igaz bar lehet vele fotozni es sd kartyara nyomja (jo akinek a fotos cucca is azzal muxik)meg nem fotogep-
ha surgosen kell elokapni es fotozni akkor kameraval nincs ra ido-pl vezetes kozben.
jvc nel ugy hivjak smnapshot-itt a kepe-apronet.hu lettem eladot 300korul es mm ara 500korul;

Előzmény: tündérlala (150)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.12 0 0 151
Ja a Panasonic 8XX.XXX (nyolcszáz valamennyi) pixelszámmal rendelkezik CCD-ként!
Előzmény: Törölt nick (149)
tündérlala Creative Commons License 2003.05.12 0 0 150
Sokan próbáltuk már a lehetetlent: videókamerát venni, ami használható fényképezőgép is.
Nem lehet, jelenleg nincs megoldás.
Vagy megelégedsz a ténnyel, hogy 2 MP alatt nincs papírkép, csak webre alkalmas képecskék, vagy veszel a videózásra készített kamerád mellé egy digitális fényképezőgépet is.
Nekem is sokáig tartott, amíg lenyeltem a tényt.

lala

Előzmény: Beus 4 (146)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.12 0 0 149
Na Sony kiesett már! Legyen akkor 3CCD-s kamera!
Csak melyik:
Panasonic NV-MX500 (3X Ár: 500.000 Ft
Sony DCR-TRV940E (3X1.070.00 pixel)Ár: 700.000 Ft
Canon DM-XM2 (3X470.000 pixel) Ár: 770.000 Ft

Ha a pixelszámokat nézem akkor egyértelm?en a Sony, viszont a www.videopraktika.hu oldalon pont összehasonlítják a két készüléket a teszt pontos címe: http://www.videopraktika.hu/digivid13.htm
Itt azt írják, hogy igaz, hogy többet tud a Sony, de nem annyival amennyivel többe kerül és a Panasonic-ot ajánlják!

Azért jó, hogy magamra beszélem a Panasonic-ot, csak hát jól akarok dönteni! :)

Ja itt van a Canon részletes leírása: http://www.videopraktika.hu/digivid7.htm

Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.12 0 0 148
Sziaztok!

Nagyon fonotos lenne, hogy minél hamarabb segítsetek! Tudom pofátlan kérés, de megbíztak tegnap el?tt, hogy vegyek egy jó kamerát, a pénz nem annyira számít, de azért valahol 500.000 Ft körül kellene lennie! Jól akarok dönteni! Most a Panasonic NV-MX500-at néztem ki, ez egy 3CCD-s kamera. Néztem a Sony DCR-IP210E típusú készülékét is! Ennek az ára, olyan 550.000 Ft körül van! Ez mondjuk MICRO MV, 2 Mega-ás CCD! szerintetek melyik! Hajlok a Panasonic felé. ahoz 2 év garancia van például! Nem sok id?m van, szerintem ma vagy holnap meg is kell venni! :(
A válaszokat el?re is köszönöm!

Soockit

ludovicus novus Creative Commons License 2003.05.07 0 0 147
A használati útmutatóban valószínüleg megtalálható az elemcsere leírása.
Az természetes, hogy a videokamerával készített fénykép szemcsés, mert a felbontása nem túl nagy. Ha jól tudom a 430-asnak 640x480 (0,3 Megapixel). 9x13 cm-es papírképre nagyítva ez 0,2 mmes képpontot jelent, amely már látható. Általában a 3 Megapixeles digitális fényképezögépeket tartják megfelelönek egy ilyen méretü fénykép elkészítéséhez. Ennél a felbontásnál és az említett papírkép méretnél 0,06 mm egy képpont.
Előzmény: Beus 4 (146)
Beus 4 Creative Commons License 2003.05.04 0 0 146
Sziasztok!

Nekem is van egy digitális kamerám Sony DCR-TRV430E.
Nagyon meg vagyok elégedve vele, csak hiába állítom be az óráját, állandóan késik. 1 hónap alatt kb. 30 percet.
Voltam a Dunakeszi Auchanba a Sony-ba, ott azt mondták, hogy elemet kell benne cserélni, de nem találták meg ők sem, hogy hol kell. Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy mi lehet a baja, és hová érdemes vinni Újpest környékén.
Köszönöm a segítségeteket.

És még lenne egy kérdésem: tudom, hogy ez nem egyenlő a digitális fényképezőgéppel a kamera, de amit a Memoria kártyára fényképezek, teljesen szemcsés, ha előhívatom. Erre sem tudtak választ adni.

Köszönöm a segítségeteket:
Beus

trikó Creative Commons License 2003.04.25 0 0 145
Valószínűleg mechanikát cserélnek benne, amiért ez nem is vészes ár...
Előzmény: Ryan (144)
Ryan Creative Commons License 2003.04.24 0 0 144
Sziasztok!

JVC kameráról lenne kérdésem. Tavaly ősszel sikerült szegénynek kb 30 centiről leesnie egy kőre, erre fel hibakódot ad bekapcsoláskor, és a kazetta szalagját is összegyűri(mini DV). A márkaszerviz azt mondta, hogy 30-40 ezer lenne a javítása.

Érdemes máshová is elvinni? Ha lényegesen olcsóbban meg tudják csinálni, a garancia nem érdekel. Köszi!

HA-SLN Creative Commons License 2003.04.19 0 0 143
Na!:-) Ezek szerint nem nagy baromság?
A riasztóm akumlátora szerinted nagy idiótaságnak hangzik? Tényleg csak egy órára elegendő pozitív elektron lenne egy ekkora akksiban? Van vagy 2 kilós...:-( Ha mondjuk 20 órára lenne elegendő, megérné cipelni.
Mi hajó kirándulásra fogunk menni, és már csak abban reménykedem a hajón találunk 220-as konektort. Ilyen eseményekkor nem is igazán kell cipelni azt a nagy terhet, mivel egyszerűen letehetem valahová. Kocsiban meg, pláne! Szóval szerintem nem nagy gáz a cipelés, csak legyen jó sok energia benne! (Főképp, hogy a lámpának is kell az árma rendesen.)

Laci

Előzmény: vw1966 (142)
vw1966 Creative Commons License 2003.04.19 0 0 142
12V-bol 220-at inverrterrel tudsz csinálni ami kiszedhető egy tönkrement szünetmentes PC tápbol. 20körül vannak uj tápok egy pc elmegy 1orát róla kb akkor a kamere is de szvsz túl nagy egy ilyet cipelni+gyári tápot.

Megoldás valamilyen zselés kamrának megfelelő feszültésgű akksi ami a kamera DC injébe van kötve ugy hogy kábelt ráforasztod az akksira másik végéra meg raksz olyan csatit amilyen neked kell. Régi kameránál azt is csináltuk hogy egy rossz akksit kibeleztünk és ennek a csalakozópontjait használtuk mert ujat nem lehetettt kapni hozzá már

Előzmény: HA-SLN (141)
HA-SLN Creative Commons License 2003.04.19 0 0 141
Sziasztok!

AUA!:-) A probléma tényleg elég nagy!
Mikor beletörődtem, hogy ismét vettem egy gagyi készüléket (MV500i) próbáltam nézni én is pótaksit. Holnapután Húsvétkor kirándulást szervezünk, és az 1 órás felvételi idő nem tűnik teljesen elégnek.
Nagy ötlet: A riasztónak van jó kis aksia, azt kiszedem, és a szivergyujtós adapterrel fogom üzemeltetni a készüléket. ez a megoldás, tökéletes egyébként a világítástechnika megoldására is, ráadásul vannak halogén izzók, amik nem is igényelnek átalakítást.
Na irány tartozékot szivargyujtóról átalakítót keresni. Haverral úgy saccoltuk max 10 ezer, de reméljük olcsóbb. Épp csak nem durrant szét a fejem, mikor megláttam, hogy 55 ezerbe kerül a kis kábeldarabka, hogy csessze meg a canon!
Na mégis aksi? De az megint horror...:-(
Megoldás lehet a Hama erre a kérdésre. Utolsó pillanat, azaz kellene egy Hama bolt, hogy adjon felvilágosítást. Szivargyujtós átalakítót kerevén találtunk egy aksiról 220V-ra átalakítót..:-) ez király találtuk ki, mivel akkor a gyári adapterrel megússzuk a dolgot, ami biztosan nem teszi tönkre a kamerát. A kameratáskában el is fér az aksi, az adapter, és a kamera töltője.
elkezdem hívni a Hama partnereit, aminek listájára itt a neten bukkantam, és kiderül, hogy seholn nem adnak felvilágosítást a készletről, mondván be kell menni!:-( Csesszél meg utazzak 50 kilómétert, hogy megtudjam mennyi lét hagytam otthon, és hogy van e nekik ebből a készülékből?:-(

Dühöngésem közepette találtam Hama álltal gyártott utánygárott akksikat is, talán mégis ez a megoldás. De ha mégis összejönne az átalakítósdi király lenne, mivel a világítás miatt amúgy is cipelnem kell a riasztónk akksiját!:-)

Laci

Előzmény: aua (134)
lazy Creative Commons License 2003.04.15 0 0 140
Szerintem nem rossz.. (irtad, hogy elso).

Fikazni mindenki mindig tud...remeges nelkul megtartani egy kamerat...nem sokan....

A snittek hossza, ritmus...hat mindig rajon az ember, hogy maskepp csinalna... szoval csak igy tovabb..

Előzmény: HA-SLN (139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!