Keresés

Részletes keresés

index27 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 734

Ma túl estem a hasi ultrahangon is. 2-3 perces vizsgálat de már egy hónappal be kellett jelentkeznem rá :(

Én nem értem mi értelme van ezeknek a vizsgálatoknak, mert ez a lelet például így kezdődik:

 

"A korpulencia(jóltápláltság) miatt csökkent értékű vizsgálat"

 

Egy aranyos öregúr a doki, 4x fogtunk kezet :)

 

1. Amikor kijött és megkérdezte, hogy kinek vagyok a kísérője

2. Amikor behívott

3. Amikor kész volt a vizsgálat

4. Majd amikor kimentem a rendelőből, ekkor már én nyújtottam ha már ilyen jól összejöttünk :D

 

Mellesleg az egész a Család és nővédelmi központban van, az orvosokon kivül csak én voltam férfi. Úgy látszik vonzom az ilyen kínos helyzeteket.

 

mézesmackó Creative Commons License 2010.04.10 0 0 733
de ha nem lett volna ez a betegséged, gyűrűvel ugyis lesz. vagy valami hasonló.
Előzmény: index27 (732)
index27 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 732

Evvel szembe 2 órás várakoztatás után a kezembe nyomta a már korábban bemutatott papírt és a felvetésemre ajánlotta az altatásos gyomortükrözést.

Végül is nem volt hiába való, mert kiderült:

 

"Enyhe fokú cardia incompetentiam"-m van /reflux betegség/.

 

Melynek kezelése többek között:

- egyes élelmiszerek kerülése (pl. csokoládé, szénsavas italok, alkohol)

- túlsúly esetén a testsúly csökkentése

 

Ha még lenne TB támogatásra lehetőség még egy indokom lehetne :)

 

De legalább kiderült miért köhögök ha lefekszem, 2 év vizsgálodás után.

index27 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 731

34 éves "érett" férfi vagyok, és bár szeretem ha cirógatnak, de ez itt valahogy nagyon furcsa volt.

 

Leveleztem én a kapcsolat felvétel előtt mint a Bendével, mind a Csiszárral és avval nyugtatgattak hogy:

 

"Amennyiben korábban nem volt és jelenleg sincsen a gyomorral vagy a nyelőcsővel kapcsolatos panasza (gyomorégés, savas visszacsorgás a nyelőcsőbe, rekeszsérv, gyomor- vagy nyombélfekély, nyelőcső- vagy gyomor-gyulladás, stb.), akkor elegendő lehet a nyelés rtg is."

mézesmackó Creative Commons License 2010.04.07 0 0 730
itt meg nem is mondták h csinálni szoktak...

velem a műtét előtt voltak olyan simogatós kedvesek a nővérkék :) hát igen... látszott rajtam h cseppet be voltam tojva.. előtte soha semmi kórházi dolgom nem volt még
Előzmény: duccika (729)
duccika Creative Commons License 2010.04.07 0 0 729
Gratulálok :) a lényeg, hogy túl vagy rajta....
nekem nem csinálták meg, én megkértem, hogy hagyják ki, és nem is csinálták meg.... megműtöttek anélkül is...
Előzmény: index27 (727)
mézesmackó Creative Commons License 2010.04.07 0 0 728
annyira röhögök :)
legalább csinik voltak az ápoló csajok :) hány éves is vagy? (vag ymár kérdeztem)

komolyra fordítva:
örülök, hogy túl élted :) :) :) :)
Előzmény: index27 (727)
index27 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 727

Ma túlestem a gyomortükrözésen. A vizsgálat előtt közölték, hogy nem merik vállalni az altatást, és bódításban végzik a vizsgálatot. Vagy 5-10 percig hezitáltam mert mint írtam rendkívül érzékeny a garatreflexem és hiába mondták, hogy nem emlékszek majd semmire, tartottam attól, hogy valahogy ez nem jól sül el a számomra.

Végül is hosszas huzavona után hagytam magam, rábeszélni.

Kaptam 5-6 fújás Lidokain sprayt a torkomra majd, preparáltak egy vénát és  beadták a Dormicum+Atropin keveréket. Ezután megkérdeztem:

- hogy a köhögésre adott papírt kell-e még szorongatnom.

- Nem majd mi vigyázunk rá és atöbbire is - hangzott a válasz.

Majd megmozdították a "műtőasztal" és átvittek egy másik szobába. Mint kiderült a lábadozóba kerültem és túl voltam a vizsgálaton, és valóban semmire nem emlékszem belőle:)

 

Azért volt egy dolog ami elég bizarr volt, mivel látták, hogy mennyire félek mindenki simogatott az elején mint egy gyereket, és dicsértek hogy milyen ügyes vagyok :D

mézesmackó Creative Commons License 2010.04.03 0 0 726
arra vigyázzni kell h mikor a legszűkebb volt, akkor minden éjszaka, de tényleg minden éjszaka arra ébredtem h a gyomorsav visszajön és vagy hányok vagy félrenyelem és köhögök.. ja és nincs idő kiérni a mosdóig
mézesmackó Creative Commons License 2010.04.02 0 0 725
na ez az ...
annnyirrrrrrrrrrrra éhes vagyok most héten h én ilyet még nem láttam három éve...
de mit egyek???

Srácoknak meg tényleg kitartást, ne hogy feladjátok még ha nem is fogytok... lesz még meglepi :)

igaz tegnap találtam milánói szószt... az jóóól esett igaz tésztát inkább nem főztem hozzá...
Előzmény: duccika (724)
duccika Creative Commons License 2010.04.02 0 0 724
most olvasgatlak...érdekes a gyümölcs nekem sem szeret lemenni, de a ropogós főleg tejjel az könnyebben ... én is most pont ilyen korszakomat élem, és nem fogyok egy dekát sem :D
Előzmény: mézesmackó (721)
duccika Creative Commons License 2010.04.02 0 0 723
már nem, már begyógyult, de nagyon csúnyán...:(
Előzmény: mézesmackó (701)
duccika Creative Commons License 2010.04.02 0 0 722
az egy bemetszés, hogy kivegyék a begyulladt portot ....és nem varrták össze , hadd tisztuljon a gennytől...
Előzmény: index27 (697)
mézesmackó Creative Commons License 2010.04.01 0 0 721
és ne hogy elkeseredj, nekem volt h hónapokig állt a súlyom (mérleg szerint - ruhák szerint nem) és utána mikor nem gondoltam volna hopsz megint beindult...

tényleg gyomorsavval hogy állsz? erre kellene valami jó gyógyszer.. már végig probáltam egy csomó mindent ...
Előzmény: RingTones (716)
mézesmackó Creative Commons License 2010.04.01 0 0 720
akkor hajrá :)
reméljük jövő ilyenkor te is csak ugrándozni fogsz :)

nekem 61-es BMI-m volt...

most megnéztem 33,71 juhééééééééééééééééé

de a kalkulátor még mindig ezt írja: Ön sajnos az elhízottak csoportjába tartozik,

kitérdekel :)
Előzmény: index27 (717)
mézesmackó Creative Commons License 2010.04.01 0 0 719
magyarul.. most éppen megint mindent kihányok.
de enni ugye muszáj és mikor már nagyon éhes vagyok akkor szoktam recsegőst (abonett v. maces vagy puffasztott buzaszelet) májkrémmel...
de persze mindenhez kell inni teát, vagy tejet...
Előzmény: mézesmackó (718)
mézesmackó Creative Commons License 2010.04.01 0 0 718
nekem ugye másfél évig nem tudtak szűkíteni, akármilyen hosszú tűvel, annyira hájas voltam ott meg ugye csak van mellem is(meg ferdén van a portom, nem középen mint másoknak)... és utána nekem egy szűkítéssel betette szerintem a legszűkebbre....
most októberben már tágított mert a víz sem ment le...
akkor egész tágnak éreztem, most megint szerintem nagyon beszűkűltem (ezt nem is értem h magától ??????) mert most semmi de semmi nem megy le.... talán max. a víz de azt is vigyázva kis adagokban.
október óta 1x vagy max. 2x volt, hogy lement mondjuk kenyérféleség....

szerintem Kedves RingTones ha erőltetjük a nagyobb mennyiségű ill. nagyobb darab kajákat akkor tágul....
biztos te még csak annyira vagy mint én másfél évig.. amellett is fogytam rendesen, csak én lassabban mint a többiek, abból a szempontból jó is volt h nekem kevésbé roggyant meg a bőröm.... most már sajnos elég rendesen :(


annyira szeretnék már gyümölcsöt enni.... vettem epret ... egy felet nem bírtam megenni.. a gyümölcs nem megy le sehogy se.. pépesitve se... biztos a hüjje rostok...
Előzmény: RingTones (716)
index27 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 717
Pasi vagyok 171cm és 147kg, BMI 50 :(
Előzmény: mézesmackó (714)
RingTones Creative Commons License 2010.03.31 0 0 716

Mézesmackó!

 

Szeretném megkérdezni, hogy neked hányadik szűkítés után lett komoly gondod az evéssel? Mert én túl vagyok az elsőn, de lényegében probléma nélkül lemegy minden. Egyedül talán a teljeskiőrlésű kenyér okoz gondot, de semmi más. Ennek pedig nem örülök.

Előzmény: mézesmackó (715)
mézesmackó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 715
12 kg-nál biztos nem.. de jóval 40 alatt is megcsinálják. ha jól meggyőződ a dokit.
egyszer voltam szűkítésen és volt egy csaj aki kb. 80 kg volt... és addig járt a doki nyakára mig megcsinálta.
ezt nem értettem. itt tényleg elég lenne egy kis odafigyelés... vagy sport (na az vajon mi :))
Előzmény: index27 (709)
mézesmackó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 714
te pasi vagy? és mennyi tul súlyod is van?
Előzmény: index27 (712)
mézesmackó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 713
az még nem is drága... vannak más folyékonyak is nézelődtem naaaa azok nagyon drágák 7ezertől.. a supradyn meg ezer körül van.
és doki azt mondta csak minden más nap vitaminozzunk mert étvágyat csinál...
Előzmény: index27 (711)
index27 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 712

Csak sikerült vissza csalogatni :)

Mi újság a plasztikával? 1.-e is ugrott?

Előzmény: Titike77 (707)
index27 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 711

Bérből és fizetésből élek nem fenyeget az a veszély, hogy naponta oda járjak. Meg a fogam miatt az egyik oldalon rághatok csak, ez is csökkenti a bevitel sebességét

és mennyiségét. A Corsodyl(szájöblögető) miatt meg még izeket sem érzek:(

 

Szóval akkor a legdrágább vitamint fogyaszthatom csak a SUPRADYN pezsgőtablettát ?!

 

 

Előzmény: mézesmackó (706)
index27 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 710

Vedd meg az FoodDetecive ételintolerancia tesztkészletet 19900Ft-ért.

Ha nem vagy biztos benne nézd meg a videot és biztosan bekapod a csalit :D

Előzmény: pakatus (708)
index27 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 709

Ha 12kg-tól akarsz megszabadulni, mint azt egy másik fórumban írtad, akkor rossz helyen jársz :( 

A gyomorgyűrűt minimum 40-es BMI-vel "ajánlják".

 

BMI kalkulátor

 

Előzmény: pakatus (708)
pakatus Creative Commons License 2010.03.30 0 0 708
sziasztok,
nalam egy lehetosegkent merult fel a gyomorgyuru, mert csak pingpongozom a kiloimmal a dietak hatasara, viszont bongeszve a neten arra is gyanakszom, hogy etelintoleranciam van. http://www.food-detective.hu/etelintolerancia/tunetei.html Ezen az oldalon egy csomo tunet passzol ram, persze elsosorban az, hogy nem birok szabadulni dietaval a kiloimtol. de az emesztesi gond, alvaszavar is. Nektek nem voltak a site-on olvashato tuneteitek elotte? vagy akar a mutet utan is? Azon gondolkodom, erdemes-e a tesztet megcsinaltatnom elotte?? Otlet???
bocs a betolakodasert
koszonom a segitsegeteket elore is!
Titike77 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 707
Szia!
Az attól függ mennyire szűk a gyűrűd!
Nekem csak a vízben oldott illetve a porrá tört gyógyszerek mennek le!

Hogy mit eszem, hmmmm most épp tárkonyos ragulevest! :)
Holnaptól pedig spenót és minden amiben vas van!:)
Pusz mindenkinek!
Előzmény: index27 (705)
mézesmackó Creative Commons License 2010.03.30 0 0 706
az hagyján h nem megy le, de nem is szeretnéd... én a nagy hamburger - kóla minél károsabb kaja zabáló.... ha lemenne se kéne...

mikor lesz neked műtét??? egy hónap múlva??, vigyázz!!! szerintem én is műtét előtti egy hónapban minimum egy 10-est felzabáltam...

drazsé nem megy le... példa: querellin, algopyrin... legalább 4 fele kell törnöm, de inkább több, mert igy is beakad. van az a nagyon pici kis gyógyszerek mint pl. c vitamin... azt is minimum ketté harapni.

voltam Spanyolországban a múlt héten megint, hááát az szénsavmentes űdítőkben kánaán (mondjuk nem kivánom érdekes azokat sem mindig)
mindenféle van... (most nem a rostos meg gyümi levekről beszélek) pl. vettem szénsavmentes Fantát... hááááát érdekes volt, Coca- Colát még nem láttam, de szerintem az tényleg nem lenne ugyanaz.

nagy kedvencem ott a must.. kár h itt nincs. valami isteni, akár piros akár fehér szőlőből palackozzák.
Előzmény: index27 (704)
index27 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 705
Mi az a legnagyobb méretű gyógyszer ami átmegy a gyűrűn? A drazsé nem csúszik könnyeben?
Előzmény: mézesmackó (703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!