Keresés

Részletes keresés

trend Creative Commons License 2000.11.08 0 0 388
''de pl. majdnem minden Bonanza klipben lehet látni D-20-at. ''
hát ettől még nem lesz jó egy szinti
Előzmény: G.T. (387)
G.T. Creative Commons License 2000.11.08 0 0 387
Szervusztok, Bonanza rajongók!
Ha megengeditek én is csatlakoznék hozzátok, bár én csak az útóbbi pár évben lettem Bonanza és DM rajongó, tudnílik elkezdtem zenéléssel foglalkozni így ennek kapcsán szinte elkerülhetetlen volt egyfajta zenei fejlődés.
Már figyelem egy ideje a topicot és visza olvastam minden hozzászólást.

Off lesz a téma, de tulajdonképpen Clairvoyance előző hozzászólása késztetett, hogy beleszóljak. Szerintem a Roland D-20-as meg az XP-10-es nem szar szinti. Persze nem lehet őket összemérni a Korg Tritonnal, de pl. majdnem minden Bonanza klipben lehet látni D-20-at. (Na talán mégse lesz annyira offtopic! :-) ) A Bonanza albumok nagytöbbségén is nagyrészt a D-20-as hangszínek dominálnak. (És mellesleg Nekem is van egy D-20-am úgyhogy ne tessék szidni :-) )
Na szóval csak enyit kartam.

Üdv mindenkinek!

G.t.

trend Creative Commons License 2000.11.08 0 0 386
Mindenhova követlek! :-))))

Milyen technikával készült az új anyag? - ha nem túl tolakodó a kérdés.

Előzmény: clairvoyance (385)
clairvoyance Creative Commons License 2000.11.08 0 0 385
Pat: hi! Szerintem neked nem jönnének be a régi Clairvoyance dalok, lévén azoknak igen sok közük van a BB hangzáshoz. Kb. annyi, mint a Shape-nek a Popularhez. :-)) Mellesleg két sz*r szintivel készültek, érthető, hogy már nem igazán tetszenek nekünk és elégedetlenek vagyunk vele több szempontból is. Ha ennek ellenére is meg akarod hallgatni (készülj a legnagyobb DM nyúlásokra :-))), akkor a clairvoyance@disp.hu címről letöltheted őket.

Az új dalok SOKKAL pöpecebbek (ezek már IGAZI SZINTIvel készültek, az I want you now feldolgozás is ezek közül való), ez már biztosan neked is tetszene, lévén eltávolodtunk a BB hangzástól. Ha ez is érdekel, akkor elvihetem dec. 1.-én a PECSÁba kazin, úgyis megyünk a veszprémi haverokkal. Legalább megláthatod, mennyi fejlődtünk (mondom, neked a régi dalok, amiket le lehet tölteni, nem fognak tetszeni). De az újak!!

Hát én is f*sza vagyok, jól átalakítottam a BB topicot CLV topiccá. Na mindegy, az itteniek nagy része úgyis szereti a CLV-t. :-))

Előzmény: patrona (384)
patrona Creative Commons License 2000.11.08 0 0 384
Szabi: De, kiváncsi vagyok! Le lehet tölteni? Ha igen, akkor lécci dobj meg egy linkel mailben! Köszi!
Szigi101 Creative Commons License 2000.11.07 0 0 383
Lehet, hogy nem engednek fel minket a BS-hez, hiszen az most építési terület... ????
Előzmény: Sky (382)
Sky Creative Commons License 2000.11.07 0 0 382

Sziasztok!

A nov. 12-i talalkozon szeretnek ott lenni, de az utolso vonat pont fel 8-kor van vissza Szegedre, igy ugrott a dolog...

Előzmény: clairvoyance (371)
trend Creative Commons License 2000.11.07 0 0 381
hello!

OFF:
Az elektronikus zene kedvelőinek egy kis TREND koncertajánló november 18-ra:
2000.11.18.
SZÉKESFEHÉRVÁR, Enter fesztivál
Mindenkit szeretettel várunk

Classic Girl Creative Commons License 2000.11.07 0 0 380
Köszi, a napsterről le tudnám tölteni, de ajándék CD lesz. Azt hiszem a Compilation jó lesz. :)

Köszi

Előzmény: clairvoyance (379)
clairvoyance Creative Commons License 2000.11.07 0 0 379
Classic Girl: nem, sajnos nem létezik Bonanza Best of, de van két válogatáslemezük (Compilation, Monumentum), ami az 1.-2., ill. 3.-4. lemezről válogat.
Nekem megvan mp3 formátumban CD-n a Bonanza összes, ha érdekel, le tudom neked iratni. Addig is hallgass Clairvoyance-t! :-))

GroundZero: türelem, nemsokára irok!

Patrona: :-))). Kíváncsi vagy az I want you now-unkra énekkel? Azt hiszem, le fogsz döbbenni.

Előzmény: Classic Girl (378)
Classic Girl Creative Commons License 2000.11.07 0 0 378
Sziasztok!

Lehet kapni valami Bonanza Best of-ot? Vagy ilyesmit?

Köszi

(esetleg angolul?)

patrona Creative Commons License 2000.11.07 0 0 377
Halo!
De rég jártam már itt!:-)))))
Lehet, hogy már beírta valaki, de ma láttam egy kazit, amin a felirat kb ez: Hauber Zsolt: Frei dosszié
A legjobb az első szám címe: Ebola intro!!!!!!!!!
De nem hallgattam bele, biztos tele van DM nyúlással:-)))))))))))))))))))))))
GroundZero Creative Commons License 2000.11.06 0 0 376
Clair, miért ne élnék??? Itt voltam végig! Vártam azt a bizonyos gigamailt.
Amúgy eccer csak megtanítalak: Clairvoyance=távolba- - esetleg időben későbbre - látás. Persze jó tisztán :)))))) Amúgy napsteren vagy tucatnyi Clairvoyance-t találni, együttest és szám/albumcímet vegyesen.
Előzmény: clairvoyance (375)
clairvoyance Creative Commons License 2000.11.06 0 0 375
GroundZero: hát te még élsz? Valamikor irok majd neked egy megalettert! Sok minden történt és sok terv van a jövőre!

LoviGabi: nem ismerem ezt a bandát! Különben az elsős Aktinson: Pszichológia c. könyvemből vettem. Már első olvasásra tudtam, hogy ez lesz a nevünk. :-) Parapszichológiai jelenség (is) különben. És mellesleg tisztánlátást jelent.

Mostanság hallgatam vissza (netről letöltve) a régi dalainkat és már annyira nem tetszenek (ja persze, én már ismerem az újakat!!). Lovigabi: te meghallgattad őket?

LoviGabi Creative Commons License 2000.11.06 0 0 374
Sziasztok.

Egy off jellegű hozzászólás: találtam a Napsteren egy Dan Siegel nevezetű együttest, amelynek van egy Clairvoyance c. albuma, s egy címadó dal is van ezen az albumon.
Szabi: Ti honnan vettétek a nevet?

LoviGabi

GroundZero Creative Commons License 2000.11.05 0 0 373
Clair, nincs anyagod nekem?

(NEM drogról van szó :)))))

Előzmény: clairvoyance (371)
Szigi101 Creative Commons License 2000.11.02 0 0 372
Clairvoyance: Mi minden évben kinn szoktunk lenni, bár nagyon halkan jegyzem meg, hogy olyan különösen sok értelmét én nem látom. Mindegy, együtt van a társaság. Én ott leszek barátnőmmel (BlackRose) és jónéhány haverommal.
Előzmény: clairvoyance (371)
clairvoyance Creative Commons License 2000.11.02 0 0 371
Szomorúan kell konstatálnom, hogy meghalt ezen topic. Na sebaj.
Azoknak, akik ismét idetéved(né)nek: nov. 12.-én, aki kedvet érez, jöjönn már legyen kedves Búcsúkoncertet feleleveníteni egy BB-s megemlékezés keretében a leégett BS elé!

Nov. 12. az jövő vasárnap. Mondjuk legyen este fél 8. Vagy már szervezés alatt áll?

Cyroo Creative Commons License 2000.10.20 0 0 370
Üdv,

Fábián urat utoljára a Z+ ban láttam,
és erősen favorizált valami Pain-t..

Előzmény: Sky (367)
Laslow Creative Commons License 2000.10.20 0 0 369
Nincs is jobb annál, mikor berakom a Bonanza-összest a CD-lejátszóba, rákattintok a Play-re és megszólal a ZENE...
clairvoyance Creative Commons License 2000.10.19 0 0 368
Sky: ritkán van ilyen, de megint egyetértek veled. Ezúttal 100%-ig!!!
Sky Creative Commons License 2000.10.19 0 0 367

Újra itt!
Először is: A BB - bármennyire is szerettem őket - azt kell mondjam, hogy jókor hagyta abba, mert már minden tag kinőtte az együttesdit. Szerintem sok feszültség halmozódott fel Ákosban, Zsoltban és Gabiban is. Ezt az akkori nagy hallgatásból és az elszólásokból gondolom. (Csak azt nem értem akkor, hogy más bandák miért vannak együtt 20 év után is? A pénzért? Nem hiszem.)

A Fábiánt viszont vérbeli managernek tartom. Amikor az első koncertemen (Gyula, 1991 nyara) sorban álltunk a koncert után a dedikálásná, "Tibi bá" mindenkit biztatott, hogy kap aláírást és népszerűsítette a BB-tárgyakat. Elmondta, hogy hol és mikor lesz legközelebb koncert és bármilyen kérdésre válaszolt. Azoktól a barátaimtól, akik közelebbi kapcsolatban voltak Ákosékkal és FT-vel, tudom, hogy Ákos és Tibi nem nagyon szívelték egymást Tibi manageri magatartása miatt.(Pl. A sajtó meghívása az egyik BB szülinapi torta felvágására, amit eredetileg nyolc szem közt terveztek!) Biztos az ilyen és ehhez hasonló esetek is hozzájárultak a BB feloszlásához, de Fábián nélkül valószínűleg az első album kiadásáig sem jutottak volna el! Fábián egyszerre volt áldás és átok a BB-nek!

Hogy mi lett volna a BB-ből Ákos nélkül?
Bármennyire sem az volt a terve a Csillag születik után, hogy dalnok lesz, azért akkor jól döntött. A szövegei és az egyénisége(sokak szerint arca) nélkül nem fogtak volna meg annyi embert a BB dalok!!! Persze ez érvényes Zsolt Zenéjére is! Mind a ketten azt (és csak azt) addták bele a munkába, amiben a legjobbak voltak. Képzeljétek el, mi lett volna, ha Zsolt pl. énekel vagy Áki neki áll zenét komponálni az akkori billentyűs "tudásával"! Fábián jól tudta, hogy ki melyik poszton értékes, de Zsolt sem tört dalnoki babérokra. (Csak Ákos fogott később zeneíráshoz és producerkedéshez...) Ki merem jelenteni, hogy Ákosnak csak így, ezzel a sikeres együttessel indulhatott el a zenészi pályája! E nélkül szerintem szept. 20-án nem is jelent meg volna Hűség címmel X. szólóalbuma egy befutott magyar énekesnek! Esetleg csak verseskötete egy feltörekvő költőnek, vagy előléptettek volna egy 10 év szakmai gyakorlattal rendelkező diplomás közgazdászt egy multicégnél. Félreértés ne essék: én a mai napig tisztelem és kedvelem Ákost és a dalait, de nem jobban, mint a BB másik 3 tagját! (Zsolt, Menci és Tibi) Persze Zsolt fresh-es munkája nem váltott ki pozitív reakciót bennem!
Tényleg, ki tudja, hogy a Fábián a HipHopBoyz után merre lett? És jelenleg Menczel úr mivel foglalkozik?
Kinek vannak (rajtam kívül) saját maga által rögzített BB koncertfelvételei? (Ki volt még olyan örült, hogy diktafont lobogtasson x koncerten a tomboló tömeg felett?)

Sky
(TheCrow)

Előzmény: clairvoyance (362)
clairvoyance Creative Commons License 2000.10.17 0 0 366
"?????, akkor most semmi köze nem volt a korábbi albumok zenéihez sem?" Szinte semmi!!
miniKKK Creative Commons License 2000.10.17 0 0 365
Totyus! Az első albumon az is szerepelt:

Kovács Ákos: ének, vokál, dobprogramok.

De a zene valószínűleg főként HZS. Ha tévedek, nem észrevenni! :-)))))

totyus Creative Commons License 2000.10.16 0 0 364
Szerintem F.T. Ákos miatt nem hagyta szétszéledni a csapatot ( azzal gondolom itt sokan tisztában vannak, hogy a Csillag születiken kicsit más volt a felállás ).
F.T. '88 januárjában összefutott az Ákossal, aki akkor nem akarta folytatni/elkezdeni a BB-t.
Ha jól rémlik, édesanyja kérése volt, hogy az egyetem, meg stb.....
Diploma után, ki tudja mi lett volna vele?
Node:
F.T. rávette a folytatásra/elkezdésre, így újra összejött a Hauberrel ( volt egy pár hónap mosolyszünetük ), és előszedték ( nem tudom melyikük ) a Menczelt.
Na mit is akartam ebből kihozni?
Ja, H.ZS.-nek volt egy csapata ( tetőtérbeépítés ), de azzal semmire sem ment volna, ez tuti.
Talán hamarabb fedezte volna fel a freshlányokat.
Esetleg ha nem lett volna Ákos, lehet hogy péjn lenne/lett volna a BB frontembere....:-)))
Na jó, ez durva volt.
Komolyan: A BB Ákos nélkül a "futottak még" kategóriában lett volna
A fordított esetről még elképzelni sem tudok semmit. Illetve valamit igen, de én nagyon elfogult vagyok Ákos ügyben.

A zenéről:
Ha jól sejtem, ( az uccsó két kivételével ) a borítókra ez volt írva:
Zene: Bonanza Banzai
Ugyanez a:
- Régi és Újon: Hauber Zsolt & Menczel Gábor ( ez nem 100% )
- Jóslaton: Hauber Zsolt ( ez 100% )

?????, akkor most semmi köze nem volt a korábbi albumok zenéihez sem?

clairvoyance Creative Commons License 2000.10.16 0 0 363
Ez félreérthető. Szóval a példa: Martin nem szállt el!!! Pedig lenne mire. :-))
clairvoyance Creative Commons License 2000.10.16 0 0 362
Hé, gyertek vissza! Bert, GZ, többiek!

Egy régi témához vissza. Mi lett volna Ákosból a BB nélkül? Ezt nem lehet tudni, csak okoskodni. Valószínűleg semmi. MarK felvetése szerint ezt fordítva is lehetne kérdezni. Nézzük ebből a szempontból (mégiscsak BB topicon vagyunk).

Mi lett volna a BB-ből Ákos nélkül?

Kétségkívül meghatározó frontembere volt Ákos a BB-nak, egyedi hangszínnel, megjelenéssel, és vitathatatlan, karizmatikus "hatalmával". Ezenfelül jó szövegekkel és dalamokkal. Ennek ellenére én a kulcsembert Fábiántban látom. Ha nincs Ákos, feltehetőleg ő keresett volna valami más, talán még jobb torkú énekest, egy profi szövegírót és a BB ugyanott tartott volna, ahol tartott. (Minden más szintipop csapat vissza volt fogva akkortájt, nem érvényesülhettek, ez undorító, demokráciaellenes, de zseniális manageri húzás volt.) Akkor DM és szintipop láz volt, Fábián pedig remekül lavírozott.

Különben Ákosnak semmi köze nem volt a zenékhez. Az alapokat HZS és néha MG írta, erre jöttek rá azután Ákos dallamai/szövegei. Emellett kár lett volna más személy helyette. Ez így volt jó és szép. Az utcsó két albumért valóban kár lenne.. Mint ahogy Ákos személyéért is. Azért picit szerényebbre vehetné a figurát (lásd: Martin Gore...)

_Zoltán_ Creative Commons License 2000.10.13 0 0 361
Nem lehet eldönteni utólag, hogy a BB jókor hagyta-e abba, mindenesetre a Régi és Új megy a Jóslat (főleg előbbi) nagyon hiányozna a zenegyűjteményemből. Persze, ha már korábban abbahagyják, akkor nem morfondírozok le rajta, hogy "ejj milyen jó lett volna, ha csinál még két albumot a BB, egyet Régi és Új címmel, míg egy másikat Jóslat címmel...":-))) Ezért mondom, hogy utólag fölösleges minden ilyen véleményezés. A sokak által kedvelt Elmondatott album kevésbé favoritom(sőt!!!), a Régi és Újat viszont egyszerűen IMÁDOM!!!
clairvoyance Creative Commons License 2000.10.13 0 0 360
Sky: ez egy tökjó hozzászólás volt.

Az én koncertmérlegem: 2 BB koncert (az utolsó kettő)+ 3 Ákos koncert.

"a BB feloszlása nem csak Ákoson múlott és hogy inkább pozitívum, hogy ő a zenén keresztül próbálja továbbra is megvalósítani önmagát." Természetesen Ákos megérezte, hogy változtatni kell és kétségkívül jól tette. Az együttes feloszlása nagyban a személyes ellentétek miatt történt, de akkor is így lett volna, ha puszipajtások maradnak a srácok. A szintipop műfaj csillaga kezdett leáldozni, jöttek az új discodalok (s ezt a már a BB is kezdte a Jóslaton is követni).

Nekem is megvolt a szintis korszakom, de azt hiszem, hogy manapság több rock/alternatív bandát szeretek (vagy legalább annyit), mint elektronikus, dance, pop zenekart. Szerintem ezen a beszűkültségen/ébredésen mindenki átesik.

A Dark New Wave klubról úgy hallottam, hogy állítólag az egyik legjobb ilyen jellegű volt az országban. Jól tudom? Viszont a bezárásáról nem hallottam. Veszprémben sajnos nem működik ilyen hely, egyetlen klubban volt néha (kb. félévente) DM est. Most mi is szeretnénk egy nagyszabású bulit rendezni (BB és DM est- ill. 80-as évek zenéi, és hát rockzene is menne keményen) a legjobb veszprémi szórakozóhelyen (egyetemista törzshely), meglátjuk, összejön-e. Az együttes az új számokkal pedig szeretne egy-két helyen fellépni. Címek/telefonok vannak, de még kb. 1-1,5 hónapot kell várni a számok teljes befejezésére/begyakorlására.

A BB csúcsalbuma és sikerének fénypontja szerintem is az Elmondatott volt, de valóban találhatók a Régi és Újon (RÉÚ, Búcsúdal) és a Jóslaton is remek dalok (Barátom, Ha újra élhetnék). Amúgy az én kedvenc albumaim: az 1984 és az Elmondatott. Nekem a leggyengébbnek a Jóslat tűnik. Szigivel egyetértek abban, hogy nagyon kevés fejlődést volt képes a banda felmutatni, de mivel már az első album is tetszett, ez nekem annyira nem nagy baj (persze egy zenés önbecsülése szempontjából elég gáz lehet).

MarK: azért is megkapod az új dalainkat.

Előzmény: Sky (355)
MarK Creative Commons License 2000.10.13 0 0 359
Lásd 350. És maradjon a tied az utolsó szó... :-))
Előzmény: clairvoyance (353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!