Spyder 2-ről váltottam i1D2-re, majd i1D3-ra. Két monitort használok: egy Eizót és egy Dellt, mindkettő S-PVA. BasICColor validálása alapján sokkal pontosabbak az X-Rite eszközök és szemre sokkal szebb velük a kép, mint a Spyderrel. Szoktam kalibrálni ismerősöknek: hoztak egy TN paneles monitort és mellé egy Spyder 2-őt me egy Huey-t, hogy nem tudják bekalibrálni egyikkel sem. A monitor már annyira határértékeken üzemelt (több éves, széthajtott példány volt), hogy az a két koloriméter hozzá sem tudott szagolni, mindig hibára futottak. Az i1D2 viszont simán bekalibrálta...Jól mondod, tud a Spyder sokmindent, csak mindenből keveset. ;)
Azért ez így ebben a formában nem feltétlenül igaz: a Spyder 2-nél nem minden Express hardver megy a Pro szoftverrel: csak bizonyos szériaszám sorozatokból valók. Szóval rá is lehet faragni, ha valaki úgy indul neki, hogy tutira menni fog, aztán mégse...
A Pro szoftver csak az alábbi Spyder 2 Express hardverekkel működik: S2E100, S2E110, S2E120, S2E150.
A Spyder 2 a TN paneles "csodákhoz" elmegy, de a manapság egyre inkább terjedőben lévő nagy színterű monitorokat nem lehet korrekten kalibrálni, azokhoz még a Spyder 3 is kevés. Ha nem csak egy monitorváltásnyi időre akartok kolorimétert venni, akkor legalább i1D2-őt (EODIS2, Eye One Display 2) vagy i1D3-at (EODIS3, Eye One Display Pro) vegyetek. Az i1D2-őt fél éve már nem gyártják, így már csak használtan lehet hozzájutni. Ezt váltotta az i1D3, aminek már USB-n keresztül frissíthető a firmware-je, így dinamikusan alkalmazkodhat az újabb és újabb paneltechnológiákhoz. Én is ilyet használok, ez a legpontosabb koloriméter a piacon jelenleg: 478 referenciapontos méréssel dolgozik.
Az eladás oka nagyobbra csere. Egyébként nagyon szerettem, nagy mérete ellenére beéri 50W-al. Pixelhiba- és karcmentes, tökéletesen új állapotú. Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás.
A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok. bicajos (kukac) gmail com tel: 06 70 299-00-05
Kicsit off, de remélem tudtok segíteni. Tévét akarom számítógéppel összekötni. Tönkrement a HDMI kábelem. Érdemes lecserélni VGA - DVI-D kábelre? Hang nem érdekel, mert van hangszóró.
Azt hiszem rátapintottál a hibára. Megint elment az egyik szín, a monitor hátulján hozzáértem a csatlakozóhoz és azonnal helyreállt, azóta is jó...remélem sokáig...
10 éves CRT (azt hiszem jót írok) 17 collos monitoromban az egyik szín többször elmegy, aztán visszajön. Gyanítom, hogy halálán van már, ami nem csoda ennyi idő után.
Sokat fotózom, ezek feldolgozáságoz szerintem még a mai napig is ezek a legjobb monitorok, de kapni már nem lehet őket, meg aztán az áramfogyasztásuk is horror.
Milyen típust ajánlanátok az olcsóbb kategóriából? Használt is érdekel. 20 coll bőven elég.
Még mindig eladó egy új állapotú 26"-os TFT monitor S-IPS panellal 95eFt-ért. LG W2600HP-BF, felbontás 1920x1200px, láthatóság 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.
Az eladás oka nagyobbra csere. Egyébként nagyon szerettem, nagy mérete ellenére beéri 50W-al. Pixelhiba- és karcmentes, tökéletesen új állapotú. Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás.
A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok. bicajos (kukac) gmail com tel: 06 70 299-00-05
Ez ilyen, magyar szakertonek soha nem jo, ami a adott szakma legjobbjainak megfelel szerte a vilagban.
En ilyenkor mindig arra gondolok, hogy Anglia egyik legnagyobb nyomdajaban kalibralt iMac-eken dolgoznak (igaz van kontrolnak par Lacie a folyamat vegen, de nem igazan kellett eddig belenyulni), de magyar hobbyfotosnak az iMac szar es tukrozodik. Minthogy minden, ha hulye helyre teszi a user.
Amugy - ha vettel - te milyen kalibratort hasznalsz?
WLED-es e-IPS monitor szerintetek mennyire pálya fotófeldolgozáshoz, grafikai munkához? Oáziséknál már szinte csak ilyet árulnak az 50-60-70ezres árkategóriában (csak Dell). Holnap vennék monitort de dilemmázom, hogy maradjon a másoknál jól bevált 2209wa Dell, vagy beújítsak egy led-es Dell 2312hm-et? Kicsit félek a led-től, hogy a gigamega feketék nem a valóságot fogják mutatni. Valóság alatt értsd: nyomdai print, fotópapír.