Keresés

Részletes keresés

yüz karasi Creative Commons License 2021.05.05 0 1 4811

,,,"Az ember a legnagyobb és "legsikeresebb" parazita a Földön! Előbb -utóbb mindent magához alakít és mindent felél... :-("

Aztán majd szépen kipusztul. No problem. Nem fog hiányozni a természetből.

 

Előzmény: Nobody1 (4810)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.05 0 2 4810

Jobb, hogy nem ez a munkám. Nekem is, meg a természetnek is. Így többet tehetek mert nincs "megkötve a kezem".

Szép és hangzatos dolog a természetvédelem szó, csak nincs mögötte sok tartalom, illetve ami van az nem természet, hanem embervédelem. Ne értsd félre mert az embervédelem a természetet is védi - lásd pl műanyagok korlátozása - de ezt is önző módon nem a természet megóvása motiválja, hanem az emberi egészség védelme.

Ha az emberre nem jelentene veszélyt a mikroműanyag, a kutya sem foglalkozna vele (egy-két tudóst leszámítva) és nem tennének ellene semmit.

Ma már csupán a Föld pár százaléka védett terület és ezek sincsenek biztonságban. Kell a pénz, ezért egyre több turista zavarja az ottani élővilágot. Spórolás okán átvezetnek rajtuk utakat, cső és villanyvezetékeket, mert megkerülni drágább. Aztán ott vannak az új emberi hülyeségek, az extrém sportok a hegyi erdei biciklizések, motorozások, autós sárdagasztások, a hegymászás, stb...

Azt például tudtad, hogy a szirti sas valamikor a pusztákon a földön fészkelt. Aztán az emberi zavaró tevékenységek miatt egyre magasabbra szorult a hegyekbe, de ma már ott sincs biztonságban, mert a "hülye hegymászóknak" az az igazi kihívás, ha minél nehezebben megközelíthető sziklafalra másznak. Ezek után hová meneküljön már fészkelni az a szerencsétlen szirti sas? A Holdra - átmenetileg - mert ott is egyre több lesz az emberi zavarás...

A legnagyobb baj viszont, hogy szinte csak az élőlényeket veszi figyelembe a természetvédelem. Jó dolog, hogy be van árazva az egyedek eszmei értéke, de egy élőlénynek élőhelyre is szüksége van. A fennmaradásukhoz kell egy minimális egyedszám, azoknak elegendő természetes táplálkozó és zavartalan szaporodó hely. Ha bármelyik hiányzik, a faj előbb-utóbb kihal akkor is ha milliárdra emelik az eszmei értékét...

A mai hivatalos állami természetvédelem gyakorlatilag nem más, mint a gazdasági lobbi propagandája. Ha ugyanis ezen a pár százaléknyi védett területen valamelyik gazdasági ágazat számára érdekes értéket (termőföld, ásványi agyag) talál, akkor azt ki is aknázza előbb-utóbb, az ott élő élőlények meg mehetnek ahová tudnak...

Csak egy példa. Ma törvényesen egy ősgyep - a rajta élő évszázadok alatt kialakult ökoszisztémával, speciális növény és állatvilágával - felszántható és mezőgazdaságilag 3 évig használható, ha utána visszaállítja a a használó az eredeti állapotot. Persze a 3 év alatt használt gyomirtók és egyéb vegyszerek még az utolsó írmagját is kiirtják a korábbi élővilágnak. Aztán mikor letelik a 3 év, egy bizottság megállapítja, hogy a továbbiakban semmi nem indokolja a terület védelmét...

Így játsszák ki törvényesen a természetvédelmi területeket minden téren és így kopnak el fokozatosan a még meglévő ősi területek és halnak ki az emberhez, emberi környezethez alkalmazkodni képtelen élőlények. Na az ilyenekből lett elegem...

Az ember a legnagyobb és "legsikeresebb" parazita a Földön! Előbb -utóbb mindent magához alakít és mindent felél... :-(

 

Előzmény: Törölt nick (4805)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4809

Tökéletes összefoglalás!!!

Előzmény: Nobody1 (4798)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4808

"Ahol nincs a jövőbe vetett hit, ott a jelenben nincs erő"

Szval minden negatív dolog ellenére muszáj hinni, tervezni, néha naivan gyermekien bízni a jövőben, sikerben. Újra és újra megrázni magunkat, feltápászkodni testileg lelkileg, mert más opció nincs ( az àllatba is ezt programozta a természet ) és csak így tudjuk végrehajtani az általunk helyesnek vélt utat, véghezvinni a remélhetőleg jó feladatainkat, hogy optimisták maradunk, megküzdve sokx magunkkal is.

David Attenborough természettudós is tisztàban van a természet minden aspektusàval, rombolásával, de csodálatos megújuló képességével is és közel 90 évesen is szól aze mberekhez töretlen optimizmussal, hogy védjék képességükhöz mérten ( attól függetlenül, hogy a társadalmi dolgok determináltak )a környezetet.

Előzmény: Törölt nick (4807)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4807

Maradj optimista :)

Előzmény: yüz karasi (4800)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4806

Az nyugtasson meg, hogy te odafigyelsz jobban a környezetedre és kisebb esetleg az ökolábnyomod. Én is pesszimista vok, de csakazétis mondok le pár kényelmi dologról, hogy ilyen szempontból egy minimális fokkal tisztább legyen a lelkiismeretem a köv generáció felé, de leginkább az állatok irányàba. Annyira kiszolgáltatottak ők

Előzmény: yüz karasi (4800)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4805

Jaj de kár, hogy már nem az a munkád. Még szakmabeliként is ezek szerint érezhetted, hogy kötve vagy? Értem, megértem

Ez a fogyasztói társadalom, az örökös profithajszolás, a "fejlődés" szinte összeegyeztethetetlen a környezettel a természettel.

Arra, hogy az ember mindenre ami él és mozog, meg ami nem:) úgy tekint, hogy vhogy használja a kismillió igényét kielégítse és még akkor is boldogtalan marad és panaszkodik. Igazából E sz . 1.sz.is írhatnám persze. 

Ha még őszintébbek akarunk lenni magával az emberi természettel is összeegyeztethetetlen a környezet. Kitöltöttrm ezt a jó képességű konzultációt az állatvédelemről ( nagyon gyenge madár volt), ne meg minket is annak néztek. Írtam a minisztériumnak: hol a vadállatvédelem, madárvédelem, miért nem száll bele az állam jobban mondjuk a kóborkutya, macskaivartalanításba anyagilag is. Hát 0, azaz nulla vàlasz érkezett. Mondjuk sejtettem, hogy pusztába kiáltott szó lesz.

Már Swift is leírta A nyihahák földjén, az ember eufémisztikusan fura egy lény.

Hozzáteszem mi is vállaltunk két gyereket, próbáljuk őket úgy nevelni, hogy odafigyeljenek a környezetre. Apró dolgokat teszünk, meg csepp a tengerben, de sokx second hand ruhát hordunk, fölösleges baromságokat nem veszünk, most nem sorolom.

Nem vagyok mizantróp, főleg rasszista, de egyes országokban azért jobban figyelhetnének a születések számára, nem Európára gondolok persze.A lenézett állat, sokkal okosabb az embernél, a nincsre nem vállal annyi utódot. 

8 milliárd lassan katasztrófa.

Egy gyors sztorit megosztanék még. Kb 8 éve kértem a kasszánál vmihez ingyen nejlonzacskót, a kasszás fiatalember ledorongolt, hogy miért teszem ezt, milyen káros stb. Haragudtam rà, de onnantól kezdve nem téptem a zöldég, pékáru osztályon átlátszó zacskót. Örülnék a csomagolásmentes boltoknak minden településen, egyelőre csak mutatóban van pár. Tudom ott is van a nagyobb kiszerelésnél csomagolás, de mégis.

És az hogy egy csomó technológia rendelkezésre áll, pl kukoricaevőeszközök, zacskók és nincs elterjedve más érdekek miatt szörnyű.

A vírus miatt meg mindent agyon csomagolunk, sterilizálunk és kuka. Na lehetne még ezer dolgot írni, de ti is tudjátok....

Előzmény: Nobody1 (4798)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4804

Normál körülmények között leírnám ki a galambász, egy végtelenül kedves jóindulatú ember, de fent vok egy polityikain, ami úgy borzasztó ahogy van, én is írok oda néha csodálkozom magamon is hogy mit (negatív spirál) ki is ábrándultam (abból is), de nem akarom magam kompromittálni. Bocsi

 

Előzmény: yüz karasi (4799)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 1 4803

Nagyon sokszor látom, érdekes megfigyelni a Nomen est omen jelenséget.

Pl. egy Kertész tényleg kertész, vagy egy Gerendás mondjuk fával foglalkozik, érdekes.

Előzmény: Nobody1 (4801)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4802

Igen, a két papeszunk utàn is nagyon sokat kell takarítani :(

De kárpótolnak minket a kedvességükkel :)

Előzmény: MAN10 (4797)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.05 0 1 4801

Nekem is volt egy galambász ismerősöm (sajnos már nem él.) A vicces az volt, hogy a vezetékneve Héjja (igen, 2 j-vel). Mindig viccelődtem vele, hogy ő a "galambász Héjja"...

Előzmény: yüz karasi (4799)
yüz karasi Creative Commons License 2021.05.05 0 1 4800

Szinte maradéktalanul egyetértek az általad leírtakkal, bár nem derítettek jókedvre,,,:-(

Mindig optimista beállítottságú voltam, azonban lassan "elpárolog" ez a fajta szemléletem, és a tehetetlenség érzése kezd rajtam elhatalmasodni. :-(

Előzmény: Nobody1 (4798)
yüz karasi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4799

 ,,,"Lakik egy galambász is a környéken," 

Ne vedd tolakodásnak a kérdést, merre van az a "környék" és milyen galambokat tart a galambász? Azért bátorkodom kérdezősködni, mivel magam is galambászom immár 36 éve és minden madárral kapcsolatos téma érdekel.

Előzmény: Törölt nick (4785)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.05 0 2 4798

"Vhogy nincs foglalkozva eleget érdemlegesen a körny.védelemmel se hatósági szinten, se mondjuk az óvodában."

 

Az emberi hülyeség és a kapzsiság határtalan. Ha meg ez e kettő együtt van jelen valakiben, az egyenesen katasztrofális, mert akinek sok a pénze annak még több kell és minél több a pénze, annál nagyobb a döntési lehetősége, tehát vezető (politikus) lesz belőle és minden, mindenki felett gyakorolni akarja a hatalmát, hogy neki még több pénze legyen és a szűk környezetén kívül nem érdekli senki és semmi más. Sajnos a mai társadalom erre épül.

Vásárolj meg minden vackot eszetlenül, mert ha a szomszédnak, barátnak, kollégának van, akkor nekem is kell és a reklámok is ezt verik az ember tudatába. Aztán 1-2 év múlva már másik kell, mert már nem "trendi" a régi, dobd ki  - majd lesz vele valami - és az előbbiek szerint vegyél újat, modernebbet mert az kényelmesebb, "dizájnosabb" - és mellesleg gazdagítod vele a gyártót...

Ezért mondják sokan jogosan, hogy ma már "a pénz az Isten!". Ha sok van belőle élhetsz luxusban, kényelemben és le sem tojod az emberi és természeti környezeted, azt hiszed minden és mindenki miattad van. Ha nincs (elég) pénzed, akkor meg minden áron arra törekszel, hogy felzárkózz az "elithez" és ezért nem foglalkozol a környezeteddel...

A baj majd akkor lesz, ha pár ember ül a pénzhegye tetején és nem lesz körülöttük senki és semmi - "kicsit" eltúlozva és utópizálva a dolgokat sajnos ebbe az irányba halad az emberiség...

No de már keresik a következő bolygót, amit ugyanígy tönkre tudunk tenni (mert a történekem ismétli magát) csak az már sokkal gyorsabban, módszeresebben fog menni, hisz már lesz gyakorlatunk, technológiánk.:-(

Persze oda is majd csak a gazdagok juthatnak el - de legalább majd egymást "csicskáztatják :-) - és a csórókat itt hagyják az addigra teljesen lepusztított sz..rban...

Szóval amíg a józan ész helyett a pénz mozgat mindent, addig semmi jóra nem számíthatunk sem mi, sem a természet. Ezt kevesen látják be és akik belátják azok mind csórók, tehát nincs beleszólásuk a dolgok valódi alakulásába. A fiatal generáció átnevelése egy nagyon hosszú folyamat mert mindig lesznek mögöttük "bölcs", pénzes tanácsadók az előző generációból és mivel senki sem a maga ellensége, így ezek elrontják az embert mire döntéshozó pozícióba kerül. Talán javul valamit minden generációváltásnál a helyzet, de félek erre már nincs elég ideje az emberiségnek. Itt már csak az segítene ha sikerülne az önzés, harácsolás, uralkodni vágyás és hasonlókért felelős géneket egy csapásra kiirtani mindenkiből - de ez megint utópia...

 

Aztán itt a környezetvédelem névre keresztelt "struccpolitika". Például az energiatakarékos izzók esete. A hagyományos, Európában gyártott égőket betiltották, mert zabálják az áramot, rossz a hatásfokuk. Ez eddig igaz is. Viszont megszűnt vele itt egy csomó munkahely, stb. A gyárak átkerültek Kínába ahol "egy tál rizsért" dolgoznak az emberek, hogy a gyárosnak (az európai gyártónak) több pénze maradjon. Szomorú, de még ezzel sem lenne nagy baj.

A baj az, hogy egy LED-es izzó alkatrészeinek a gyártása és összeszerelése legalább ugyanannyi energiát emészt fel mint egy hagyományos izzó előállítása és üzemeltetése összesen és közben a kínai gyárak ontják a füstöt és az egyéb káros vegyi anyagokat ezerrel, hogy kiszolgálják a "környezettudatos" nyugatot, hisz (nem véletlenül) ott sokkal lazábbak a munka és környezetvédelmi előírások...

Szóval itt hangoztatják az energiatakarékosságot, a környezetvédelmet, a Föld másik felén meg ugyanezek a nyugati gyártók üzemeltetik nagyban a környezetszennyezést. Mintha a Föld légköre nem lenne közös és a talajba, vizekbe jutó káros vegyianyagok sem juthatnának el az óceánon keresztül soha Európába...

Persze a mi gazdag politikusaink (a gazdasági lobbi  pénzének "hátszelével") döngetik a mellüket, hogy ITT csökken a környezetszennyezés és az energia felhasználás.

A sok balga ember meg elhiszi és tapsol hozzá, közben a valóságban csupán a gazdagok profitja gyarapodott tovább a természet rovására.

Nos az ilyenekből lett elegem, mikor közel 20 év után hátat fordítottam a hivatalos természetvédelemnek...

Bocs a hosszú OFF-ért. :-)

Előzmény: Törölt nick (4795)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.04 0 1 4797

Délután nyársaltunk, közel az almafához, de nem zavartatták magukat a cinke szülők, kB percenként érkeztek. Amikor bementek az odúba, felerősödött a fiókák követelő csipogása.

Gyermekkoromban nekem is voltak zebrapintyeim, utána meg hullámos papagájaim. Én is kiengedtem őket gyakran, de nem voltak olyan szelídek, mint a tieid. Szerettem őket, de borzasztóan szemeteltek sajna... 

Előzmény: Törölt nick (4796)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.04 0 0 4796

Hogy jó gondolatokat is írjak, örülök is kis odúlakóitoknak és szívmelengető lehet hallani a csivitelésüket.

Mi meg a papagájaink csiripelését hallgatjuk (néha fárasztóak de vidàm kis fickók )eléggé a fejünkre nőttek, szó szerint szeretnek utazni egyik szobából a másikba, úgy hogy a fejünkön, vállunkon ülnek. Nagyon érdekes megfigyelni a természetüket, észrevesznek mindent jó a logikájuk és sok féle gyümölcsöt, zöldséget esznek, nemcsak magokat.

Előzmény: MAN10 (4792)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.04 0 0 4795

Az a helyzet, hogy ezeket itt mindenki tudja, úgyhogy "sok" értelme van ide írnom.

Vhogy nincs foglalkozva eleget érdemlegesen a körny.védelemmel se hatósági szinten, se mondjuk az óvodában. Mert ott kezdődik a gyermeknevelés, ha igazán szeretjük az állatokat, nem vesszük meg az állatplüssöket például.

Aki ide ír tisztában van ezekkel a dolgokkal, tudom.

Előzmény: Törölt nick (4794)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.04 0 0 4794

Jav.: Kétoldalú ragasztók, ezen kívül az egérragacsok, rovarsárgalapok meg hasonló kétoldalas ragasztós lapkák és hasonszőrű termékek nagyon károsak a madarakra, más élőlényekre, hiszen beleragadnak és lassú htusára vannak ítélve....

Előzmény: Törölt nick (4793)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.04 0 0 4793

Valami optimista dolgot szeretnék leírni a topikba, de most egy kicsit csalódott sorok következnek.

Párom hazahozott két terméket, ami össze volt kapcsolva, mert promóciós anyag volt hozzá.

Namost ez a két termék bivalyerős kétoldali ragasztószalaggal -anyaggal volt összepasszintva, inkább le sem írom a forgalmazót...Próbálok azért írni nekik, úgysincs értelme.

Ezek a kétoldalú ragasztók, illetve egérragacsok, rovar sárgalapok a madarak számára halálos veszélyt hordoznak (mintha nem lenne elég bajuk így is). 

Egyszer régen mi is vettünk sajnos egérragacsot, később olvastam, hogy mozgalom van nagyon helyesen a betiltására.

Vigyázzunk a madarakra!

Valamikor régebben sajnos az üveges teraszajtónknak ütközött egy madár (üvegvakok), azóta rátettünk meglévő ablakdíszt , hogy elkerüljük ezt.

MAN10 Creative Commons License 2021.05.04 0 1 4792

Köszönöm, Neked is sok örömöt kívánok. Ma már hallom a cinkefiókák hangját a fán lévő odúból. A szülők meg szorgalmasan hordanak. 🙂

Előzmény: Törölt nick (4790)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.04 0 0 4791

Javítom: Gerald Durell: The talking parcel :)

Előzmény: Törölt nick (4790)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.04 0 0 4790

Durell csodálatos ember volt minden szempontból. Van egy fantasztikus természetről szóló meséje, amit én magyarul nem találtam, talàn nincs is lefordítva: The speaking purcell 

Legjobb

Igen azok a részek, erdők elképesztőek.

Kicsit rápörögtem a polityikaira:) az is egy természetrajz, az emberi léleké, továbbra is döbbenetes, úgyhogy erőt veszek magamon és szünetet tartok ott, meg amúgy is izgalmas a kirándulás a fórumok világában, de egyszer pihenni kell. Így inkább több időt szentelnék mondjuk a kertre :)

Sok örömet Neked is a kertészkedésben, madármegfigyelésben, ez a fórum nagyon jó!

Előzmény: MAN10 (4789)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.04 0 1 4789

Ez a könyv meg is van nekem valahol, meg még néhány Durrelltől. A Szovjetuniós valamelyik nap akadt kezembe... Na ott is vannak érintetlen, isten háta mögötti gyönyörű területek. 

Előzmény: Törölt nick (4787)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.03 0 0 4788

Gerald 

Előzmény: Törölt nick (4787)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.03 0 0 4787

Szerintem jó a gondolkodásod, csak így tovább. Tudom ajánlani Gerard Durell könyvét is: Családom és egyéb állatfajták.

Természet és humor is van benne 

Előzmény: MAN10 (4786)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.03 0 1 4786

A Téli bereket, és a Tüskevárt mostanában olvastam el. Gyermekkoromban nem ment, amikor kötelező lett volna. Most másképp látom a világot nyilván. Az az elvonult élet nagyon vonz engem is, ebben a rohanó, ideges világban. Talán ezért is próbálok kicsi udvaromból nyugalom szigetét csinálni,minél több élőlényt odavonzani. Ja, gyíkok nálam is vannak a sziklakertben. 

Előzmény: Törölt nick (4785)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.03 0 0 4785

Köszönöm, hogy megírtad, hát ez tényleg nem semmi, ahogy az emberek mondják.

Csodálatos, vadregényes helyen lakhatsz.

Öröm volt olvasni, hogy vannak az országban ilyen háborítatlan helyek. Nekem Tüskevár, Téli Berek jutott eszembe, meg Robinson Crusoe, de a jó értelemben. Gyerekkoromban szerettem ezeket a könyveket.

Na ha lesz vkinek itt kérdése madarakkal kapcsolatban, lesz autentikus személy, aki megválaszolja :)

Nagyon dícséretre méltó, hogy madarakat is mentesz. Mi is egyszer mentettünk fakopáncsot macskàtól, így gondolkodtunk el papagàjtartáson.

Nekünk 2 kis papagájunk van két éve, csak a papagájos fórum inaktív majdhogynem, ez viszont aktív, úgyhogy ide írok néha.

A két fiúpapagájt bent tartjuk nagy kalitkában, illetve minden nap sokat reptetjük őket a házban. Egyedül a fürdőszoba tabu nekik a nagy tükör miatt, de a folyosón is úgy veszik be a kanyart, mint a vadászrepülők. A két gyerek imádja őket. Itt a kertes házas övezetben sok madár van szerencsêre. Lakik egy galambász is a környéken, néha panaszkodik, hogy egy-egy madarát elragadja ragadozó madár.

Előzmény: Nobody1 (4784)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.03 0 4 4784

Most nincs sok állatom. A kendermagos tyúkok mellett most csak cigája birkák, egy puli meg egy magyar vizsla és egy cirmos van. De régebben voltak már kecskéim, galambjaim, gyöngytyúkok (nagyon buta madarak), bronzpulykák, kacsák, libák, vadászgörények és minden évben van pár mentett madár, állat is...

De, hogy ON is legyen, van gólyafészkem, (sajnos megint üresen), van örvös galambom, természetesen széncinkém, házi rozsdafarkúm, erdei pintyem, fekete rigóm, vad és balkáni gerlém, mezei verebem és seregélyem, remélem megint lesz füsti fecském és tövisszúró gébicsem kis őrgébicsem is, hogy csak a birtokon fészkelőket említsem.

Aztán minden évben akadnak újdonságok. Idén az egyik akácfán épp dolmányos varjak fészkelnek. Tegnap meg egy őszapó fészkét fedeztem fel az egyik szilvafán. Napok óta egész éjjel énekelnek a fülemülék is, sokszor az ablaktól pár méterre a bokrokon. Szerintem ők is költeni fognak.

Télen itt nappalozik néhány erdei füles a borostyános akácfán, néha fészkelnek is, ha találnak szarkafészket. A szomszéd tanyaromból minden nap meglátogat a kuvik (már-már "barátok" vagyunk) és a porta szélén a nagy nyárfákon egész télen rendszeresen ücsörögnek a réti sasok. Nyáron a birkalegelőn naponta pockoznak/bogarásznak a nagy kócsagok és minden nap rengeteg vízimadár is átrepül fölöttem. Mostanában már hallom a bölömbikát, a nádi tücsökmadarat, a gulipánokat, stb, stb...

Aztán napi vendégek az őzek és mezei nyulak, néha sajnos a róka és a borz is. Nyáron rengeteg fürge gyíkom van és szinte minden évben találok mocsári teknős tojásokat vagy frissen kikelt kis teknősöket. Szóval van itt minden, vagyis majdnem minden... :-)

Persze dolog is van, de nem vészes ha ezt szokta meg az ember. Legalább nem kell fitnesz-stúdióba járkálni... :-D

Előzmény: Törölt nick (4783)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.03 0 0 4783

Akkor nem csak a tyukicák boldogok :)

Sok ember szeretne lakni a "természet làgy ölén" vagy legalábbis mellett , de kicsit idillikus elképzeléseim vannak nekem is erről, viszont biztosan rengeteg a munka. Az ember gondolom az állatokkal kb egy időben kel és fekszik, ez egy általanosítas, de úgy vélem részben igaz.

Ha nem vok indiszkrét milyen állatkak vannak? Csak amit szívesen osztasz itt meg...

Előzmény: Nobody1 (4782)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.03 0 1 4782

Valóban van néhány tyúk is - sok egyéb mellett. :-)

De én ilyen szempontból kivétel vagyok mert 36 éve egy természetvédelmi terület szélén, tanyán lakom...

Előzmény: Törölt nick (4781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!