Keresés

Részletes keresés

FvT Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12

Kistermelők Lapja  márciusi számban egy egész oldal a Citrex-ről

FvT Creative Commons License 2011.03.09 0 0 11

Természetesen nem lebeszélni akartalak . Van előnye , van hátránya , mint mindennek .

Használd ki az előnyeit , csökkentsd a hátrányait , s működőképes lesz .

Pl : a vedlés is több összetevős ,  lehet hogy fillérre ugyanazzal a technológiával galambászva egyik évben gyorsabb mint a másikban

az időjárás függvényében . De sok tényező gyorsíthatja is , s vannak olyanok amin nem tudsz változtatni érdemben , itt nyilván hasznos egy olyan technológia kidolgozása ami lassítja a vedlést . Ide beilleszthető a száraz özvegység .

Akik csinálják azok dicsérik , többségben .

Előzmény: gabbar (10)
gabbar Creative Commons License 2011.03.09 0 0 10

Semmiképp nem szeretnék neveltetni velük, idő és pénz pazarlásnak tartom (jövőre ez a nézet változhat :) )

Tavaly fiatalról özvegyítve a második úton, 1 versenyhétvége kihagyással (időjárás) az utolsó úton már fásultnak láttam a hímeket. A vedlésnek az egy hét kihagyás sem tett jót, a végére már a 4. tollat is dobta néhány. Ami együttjárt az eredmény romlásával. ezért próbálok változtatni.

Előzmény: FvT (8)
gabbar Creative Commons License 2011.03.09 0 0 9

13 hetes szezonunk lesz, ahol az első 4 út hozza a legkevesebb pontot. Azért gondoltam 2x-i letojásra, mert így első útra még  fészekrehajtással mennének a hímek (180km), a másodikra tojásról, aztán már özvegyen. Így az első 3 rövidebb útból rossz esetben 2 lenne gyengébb. 2 éves hímeknek elvileg rutinból is jönniük kellene az elején.  Én a szezon közepi-végi hosszúkra koncentrálnék. Addigra már 1-2 éves is felnőhetne a feladathoz.

Előzmény: Neon Licht (5)
FvT Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8

Általában 2x tojassák , az egy kotlásról eddig még nem sok jót hallottam , de lehet , hogy valakinél ez működik.

A 2 kotlásnál is van amikor egy korai párosításnál hagyják kifutni a kotlást , túlültetik, majd a második kotlás 10 -ik napján özvegyítenek. Ez etológiai szempontból sztem jobb mint a 2x 10 napos kotlás . Viszont a x10 napos könnyebben tervezhető, kitolható az első letojás koratavaszra , míg az elsőnél illik februárban megejteni a párosítást.

A versenyzés szemponzjából nem hiszem , hogy sok jelentősége lenne .

A vedlés . ill a forma nagyon sok más dolgon is múlik csak erre levezetni hiba lenne.

Én próbáltam mind a kettőt sok különbséget nem tapasztaltam .

A vedlés is sac ugyan abban az ütembe folyt . Az említett dúc 2x10 napos kotlásra özvegyített , az első versenyre történő özvegyítéssel , s a két kotlás között se volt 10 napnál sokkal több .

Én nem szerettem meg ezt a módszert , sztem nincs bennne annyival több mint amennyi hátránya van .

A hagyományos neveltetős módszernél az özvegyítés után egy héttel a galambok ugyan úgy néznek ki mintha szárazok lettek volna .

Temészetesen vannak előnyei is , de ezt tudni kell kihasználni is .

 

Előzmény: gabbar (4)
bmalag Creative Commons License 2011.03.09 0 0 7

özvegyíteni

Előzmény: bmalag (6)
bmalag Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6

nekem 1 év tapasztalatom van a témában, de az régebben volt, úgyhogy hagyjuk is.

 

ha az első utaknál nincs csillogás, akkor logikusan nem az első utakra kéne özvegytani, ahnem már a tréningekre.

én egyébként láttam első utas csillogást szárazözvegységnél. lehet, hogy ott valami jó korai párosítás, kotlás volt a háttérben. (FvT légy szíves kérdezd meg F. Robit, mert az Ő kerdíjaira gondoltam.)

Előzmény: Neon Licht (5)
Neon Licht Creative Commons License 2011.03.09 0 0 5

Tapasztalatokról majd jövőre tudok beszámolni (ahogy te is).

Van olyan nézet, ami szerint tulajdonképpen teljesen mindegy mi történik az özvegyítés előtt.

Mások szerint a szárazözvegységben jobb állapotban kezdik az évet a galambok, és az egészséget messze könnyebb megtartani. Cserébe a forma később érkezik, és az első versenyeken nincs csillogás.

A vedléssel kapcsolatban is mondanak ezt is, azt is.

Carteus körébe tartozó hosszútávú menők esküsznek rá, hogy érdemes így csinálni, mert az utolsó versenyen nagy előnyben lesznek a két tollat dobott versenyzőik. Igaz, hogy mi előbb befejezzük a szezont.

Előzmény: gabbar (4)
gabbar Creative Commons License 2011.03.09 0 0 4

Ha már szakma:

idei évet szárazözvegységgel szeretném indítani. Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Érdemes 2x letojatni a galambokat? Hány napig ültessem őket a tojáson? Az évesek eredményessége nem sínyli meg, h nem neveltek (fészekszeretet)? Első utakon nem lesz gyengébb a teljesítmény? Vedlés lassabban fog végbemenni?

Neon Licht Creative Commons License 2011.03.09 0 0 3
dart-40 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 2

Irányváltás.

Előzmény: bmalag (-)
Neon Licht Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1

Gondolom ez kevésbé lesz pörgős, és ha időnként el-el is süllyed, itt majd jobban meg lehet találni a szakmailag érdekes dolgokat, mert könnyebb lesz áttekinteni.

schlumberger Creative Commons License 2011.03.09 0 0 0

Nem nagy0n látszik

 

Előzmény: bmalag (-)
bmalag Creative Commons License 2011.03.08 0 0 topiknyitó

igény az vóna rá...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!