Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 6770

Én azon gondolkodok egy ideje, hogy változna egyáltalán az élet ha nem is lenne semmi?

 

Vegre, egy tudomanyos szempontu kerdes!

 

Szociologusok es hasonlok tudnanak erre modelleket kesziteni, felelesztve a "termelo / nem termelo" munkasokat, hogy kik azok, akik erteket teremtenek, es kik azok, akik csak "eltartatjak magukat".

 

Mult heten volt egy hir, hogy egy francia bajnok olimpiai futo pizzafutarkent kenytelen tulelni es kicsi az eselye, hogy kijusson a nyari olimpiara, hiszen nem tud edzeni es nincsenek szponzorok, es lehetne sorolni a muveszek es egyebek sorat, akiknek nemcsak allasuk, de munkajuk sincs.

Cegek kozul ugy tunik, a ruhazatot elado lancok mennek csodbe, az alkalmazottak tobbsege no, elado, eselye sincs hasonlo allast talalni.

 

A Fed elnoke pont azt emelte ki a mult heten, hogy a virus legrosszabb hatasa az, hogy a nok ismet tomegesen kiszorulnak a munkaeropiacrol es a gyerekek nem reszesulnek megfelelo oktatasban.

 

Itt megallok, varom a szociologusok es statisztikaban jartasak reagalasat, hogy a munkaeropiacon mennyi a termelok aranya, akik uj erteket allitanak elo, es emnnyi az adminisztratoroke, es mennyi az "egyeb", pl. muveszek es hasonlok, akik allami es egyeb tamogatasokbol elnek meg, es ez hogyan valtozott pl. az 1990-95 soran, amikor iparagak voltak padlon Mo-n.

 

Előzmény: zöldkomcsi: (6743)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 6769

Ha továbbra is napi száz halottal számolhatunk, akkor karácsonyig még ötezer lélek fog odaveszni.

 

Ez egyreszt nem igaz, masreszt nem igaz, harmadreszt nem igaz.

 

Egyreszt egyertelmu, hogy a halalozas nem napi egyenletes eloszlasu, hanem gorbet kovet, igy csak a csucspontot elerve lehet becslest adni a varhato vegosszegrol adott idoszakon belul.

 

Masodszor a lezarasoknal vannak jarulekos hatasai is. Nemreg volt egy osszeallitas, hogy az indiaiaknal korabban nem volt problema, par honapja viszont hihetetlenul megugrottak a szamok, es kiderult, hogy nagymerteku befolyasolo tenyezo volt a levegoszennyezes merteke.

 

Harmadszor most lattam egy hirt, az egyik orszagban ev elejen ezernel tobben vartak egy evnel regebben orvosi kezelesre, ami oktober vegere szazezer fole emelkedett. Vagyis azzal, hogy szinte minden mutetet es fontos kezelest elhalasztanak, a tartos betegsegekben szenvedok tulelesi eselyei csokkennek, es mivel nagy valoszinuseggel lesznek naluk is covid tunetek, a halalozasi oknal a covid is szerepel, ezzel torzitva a virus miatt elhunytak statisztikajat.

 

Előzmény: Törölt nick (6739)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.23 -2 0 6768

Szoval, az volt a jo fel evvel korabbi helyzet, valoszinuleg az esetszamok szerepeltek.

Az volt szamomra az erdekes, hogy annak ellenere, hogy a kep szerint az olaszoknal volt a gocpont, es a nemet-francia-spanyol vonal volt erintve, attol keletre szinte semmi hatasa nem volt.

 

Megcsinaltam a 2020.11.20-i kerekitett adatok alapjan az altalanos terkepet, es majd csinalok egyet az ev vegere is, a lakossag aranyos halalozast vettem alapul, mint a legrosszabb mutatoszamot.

Szerintem az fontosabb az esetszamoknal, es eleg erdekes kepet mutat a mostani eloszlasrol.

A kepen a zold es kek alacsony, lila es piros a magas savot jelenti.

 

Előzmény: Törölt nick (6677)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.23 0 0 6767

A beoltottak fele kap valódi oltóanyagot, a fele hatástalant

 

Ez veszélyes játék, ha valaki vakcina helyett csak forralt vizet kap Máris doktortól.

Másrészt viszont az oltásnak is lehetnek szövődményei, előre nem látható kockázatai.

Szerintem meg kell mondani a kísérletben résztvevőknek, hogy vagy valódi oltást kapnak, vagy pedig nem.

És még akkor is működhet a placebó hatás.

Előzmény: NevemTeve (6748)
Pacemaker Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 6766

https://www.unc.edu/posts/2020/11/12/common-sars-cov-2-mutation-may-make-coronavirus-more-susceptible-to-a-vaccine/

 

Pont a fordítottja tortent mint amit josolgattak ", D614G mutáns törzs gyorsabban terjed, és hatékonyabban replikálódik, mint az eredeti, Vuhanban felfedezett változat, egyúttal sérülékenyebbé is vált az antitest-terápiákkal és a készülő vakcinákkal szemben" 

NevemTeve Creative Commons License 2020.11.23 0 1 6765

Sőt, ez már idén januárban is eszükbe juthatott volna!

Előzmény: zöldkomcsi: (6762)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6764

Írják, mondják, de most meg olyan hír is van, hogy 3 milliót tesztelnek, mert néhány esetet észleltek nem tudom hogy is hívják tartományban, de az is lehet, hogy 15 milliót. Erre mondom, hogy több millió embert beoltani sokkal gyorsabb, egyszerűbb mint letesztelni. Valami anyag is kell egyikhez is másikhoz is.

Előzmény: mmormota (6763)
mmormota Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 6763

Már 1 millió embert beoltottak (Index cikk).

Előzmény: zöldkomcsi: (6762)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6762

A kínaiak is érdekesek, inkább tesztelnek milliókat pedig oltani sokkal egyszerűbb beavatkozás lenne.

Előzmény: mmormota (6761)
mmormota Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 6761

Ha kipróbálják az ott gyártott orosz vakcinát, megtudjuk, mennyire hatásos.

Előzmény: zöldkomcsi: (6758)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 6760

Infostart.hu, ott hallottam az előbb, pár perce. 300 felett a napi eset, szórakozó helyek, vallási gyülekezések ilyesmik.... Ezek előbb szoktak intézkedni mindég, kisebb esetszámnál. 

Előzmény: sszinténzenész (6759)
sszinténzenész Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6759

Nem.

Előzmény: zöldkomcsi: (6757)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 6758

Zárogatnak szöulban, úgy néz ki ott is berobbant. )-:

zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6757

Nem mindegy? Csak azt mondtam, hogy jobb amikor nincsen járvány mert olyankor kevesebben halunk meg. 

Előzmény: sszinténzenész (6752)
Atzpz Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6756

Lehet Én így hallottam!

Előzmény: sszinténzenész (6755)
sszinténzenész Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6755

Ez hol van? A két szó ugyanazt jelenti... event -esemény.

Előzmény: Atzpz (6754)
Atzpz Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6754

Mi az az event 201  esemény ?

zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 6753

... de csak azt akartam mondani ezzel, hogy napi 100 nem feltűnő a hétköznapokban, szerintem 1000 ami már olyan, hogy napi téma médiától függetlenül is, az már közvetlenül érint sok embert.

Na persze ahoz jár vagy fél millió munka képtelen vagy csökkentett negyed-fél millió is, ami más dolgokban vehető észre, pl nem pakolták ki az árút a lidlnél, késve javítanak ki üzemzavart, nincs áram 1-2 napig, ha elektromos keringető szivattyú van központi fűtésben akkor hideg is a lakás .... vagy ilyesmi....

Előzmény: marjori (6745)
sszinténzenész Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6752

Azoknak csak egy kicsiny része influenzás, nyugodjál bele.

Előzmény: zöldkomcsi: (6750)
sszinténzenész Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6751

bocs, azt hittem, azt írtad, amit gondolok. társdalomba lökve. 

 

Bár a briteknél volt most ilyen esemény is: önként jelentkező fiatalokat megfertőztek tesztelési okokból.

Előzmény: sszinténzenész (6749)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6750

Megint az ötezres hülyeség.

Ők nem voltak influenzara tesztelve tehát vagy azzal haltak meg vagy anélkül.

 

De nem lehet másként, ezt mindég így szokták csinálni, az összes haláleset és a sok éves átlag különbségét szokták annak tekinteni. Tavassal pl briteknél és más helyeken is 60% al volt nagyobb szám ez a többlet haláleset mint ahánynál covidot állapítottak meg. Tehát mindenképpen jobb ha nincsenek járványok mert kevesebben halnak meg.

Előzmény: marjori (6745)
sszinténzenész Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6749

igen

Előzmény: jogértelmező (6746)
NevemTeve Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6748

A beoltottak fele kap valódi oltóanyagot, a fele hatástalant (ügyelve arra, hogy aki beadja, az se tudja, hogy öntudatlanul se árulja el az alanynak).

 

Aztán mind élik a szokott életük, és türelmesen várják, hogy statisztikailag értékelhető mennyiségű megbetegedés történjen közöttük, ekkor nézik meg, hogy az összes beteg között mennyi kapott igazi vakcinát.

Előzmény: jogértelmező (6746)
marjori Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6747

Normál életmódot folytatnak, utaznak a metrón, betegeket ápolnak, ki mit.

Plusz vérmintákat vesznek gondolom.

Előzmény: jogértelmező (6746)
jogértelmező Creative Commons License 2020.11.22 0 1 6746

Hogyan tesztelik emberen a vakcinákat?

Beoltják, majd köhögő fertőzöttek közé lökve őket várják mi lesz velük?

marjori Creative Commons License 2020.11.22 0 1 6745

Megint az ötezres hülyeség.

Ők nem voltak influenzara tesztelve tehát vagy azzal haltak meg vagy anélkül.

 

 

Előzmény: zöldkomcsi: (6744)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6744

Nem sok a napi 100, a 2017 es 3 hónapos influenza járványban több is volt mert 5000 összesen de nem egyenletes eloszlással se időben se térben mert 3 vidéki megye tette ki nagyobb részét.

Gyermekbénulás egy ismerősnek volt idős korában is észrevhető a járásán, hogy átesett rajta, tehát lényegében az se volt soha, még is beoltottak mindenkit. Lehet szemlélni úgy is, hogy járványos betegségek nem is léteznek, csak 100 évente kell halálozási statisztikát készíteni, akkor nincs.

Szerintem olyan 100 000 halott 1- 2 év alatt és fél millió körül aki komolyan beteg egyidőben, azt már észre lehet venni abban, hogy nincs mindég villanyáram, gáz, élelmiszer ellátás ilyesmik.... több halott aki megfagy, éhen hal, megölik mert van neki eldugva benzin és krumpli stb...

Előzmény: fidelio-Pyrandus (6742)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6743

hááát? emezt amazt.... cukor oldatot.... ilyesmit? Fene aki eligazodik már ezen az egészen. )-: Én azon gondolkodok egy ideje, hogy változna egyáltalán az élet ha nem is lenne semmi? Csak lenne helyette tőzsde krach, bankcsőd, esetleg háború? De pontosan így élne mindenki ahogyan, se mozi, se síelés se stb.... legfeljebb most nem nescafét pancsolnék hanem a szomszéd sörözőbe szoktam átugrani, dumcsizni egy kicsit kerülgetni a szemrevaló pultos fiatalasszonyt. (-:

Nem tudom egyébként, csak hangosan gondolkodok. (-: Szerintem ezt a társadalmi jelenséget helytelen csak virológiai járványügyi vonatkozásában megérteni, van az de nem csak az van.

Előzmény: Törölt nick (6735)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6742

"Napi száz"? Vagyis, amit közölnek, mi meg elhisszük. Annyi...

Előzmény: Törölt nick (6739)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.11.22 0 0 6741

A lélek az nem biztos. Nem élet kell ennek hiszen úgy is meghal mindenki, akkor nyert ha valami káromkodás gyűlölet az utolsó levegővétele valakinek.

 

Egyébként 2017. január-február-március az influenza járvány idején 65 000 volt az összes halál eset míg más átlagos évben 60 000 szokott lenni, tehát 5 000 nek mondták a jávány áldozatainak a számát.

 

Az életkor szerinti túlélési esély persze nem lesz egyenletes.

 

Igen, azt tudtuk, hogy aki előbb született az előbb is szokott meghalni. 

Előzmény: Törölt nick (6739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!