Keresés

Részletes keresés

diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 67

> Ha jól emlékszem, akkor ennek a 40.000 embernek kb a fele a Savoya park mellett épülô monstre "lakóparknak" a területén fog lakni <

 

Ez ugye vicc?

Hol épülne ott az a "kisváros"?

 

Off

 

Van már Topo-CD-d?

 

On

Előzmény: fargo (64)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 66

Tűzvédelem:

Szerinetm a Gesztenyét és a Jegyenyét egy épületként kezelik.

Azért van összekötve.

 

Benapozás:

Tiszta sor. De ez már sajnos a vásárlóra van bízva, hogy kell-e neki így is.

Előzmény: fargo (63)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 65

> Ööö... valahol igen, kétségtelenül, bár van a két véglet között még egy élhetôbb, jobb, köztes megoldás is, amit "woonerf", vagy "lakóutca" néven ismernek. A Benelux államokból származik, és tkp kétszintes sorházakból álló, csökkentett forgalmú kis utcás beépítés, kacskaringós, hangulatos utcákkal, átjáró forgalom nélkül. Én oda ilyesmit építettem volna. Ja, hogy akkor a 340 helyett csak 80 lakás fért volna el rajta? :-/ <

 

Persze. (Ilyen is van a kerületben.)

Csak tényleg a megtérülés miatt nem csinálnak ilyet, vagy ha igen, akkor horror áron.

Én is ilyeneket építenék, de ezy nem megy egyik napról a másikra.

2 millió embernek kell JOBB körülményeket biztosítani.

 

A minimalista konfigurációt meg megintcsak meg lehet változtatni.

Pénz kérdése az egész.

> Az egyszer?en elborzasztó, hogy a beruházók egyszer?en nem képesek túllépni a régi, berögzôdött sablonokon. Nyolc négyzetméteres hálófülkék, maximum 4 négyzetméteres fürdôszobák, minimálterek, borzalom <

 

Sajnos egy jól megfontolt gazdasági összeesküvés áldozatai vagyunk.

Így lehet nagy pénzt szakítani az építőiparból.

Előzmény: fargo (62)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 64
Ha jól emlékszem, akkor ennek a 40.000 embernek kb a fele a Savoya park mellett épülô monstre "lakóparknak" a területén fog lakni. Az Etele úton nem lakik összesen ennyi pógár :-(((
Előzmény: diosbukta (59)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 63
A t?zvédelemmel az a gond, hogy a szabvány két épület közötti minimális távolságnak a magasság felét írja elô. Ez pl a gesztenye meg a Jegenye között sincs meg.

Ami a benapozást illeti, arra már nincsenek kötött szabályok, de azért gondolj bele, borzasztó lehet ott, ahol az elsô emeleti ablak a 15 méterre lévô, 25 méter magas szomszéd házra néz...
Előzmény: diosbukta (60)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 62
"De sztem a Tölgyes a lakótelep (...) és a lakópark (...) között helyezkedik el."

Ööö... valahol igen, kétségtelenül, bár van a két véglet között még egy élhetôbb, jobb, köztes megoldás is, amit "woonerf", vagy "lakóutca" néven ismernek. A Benelux államokból származik, és tkp kétszintes sorházakból álló, csökkentett forgalmú kis utcás beépítés, kacskaringós, hangulatos utcákkal, átjáró forgalom nélkül. Én oda ilyesmit építettem volna. Ja, hogy akkor a 340 helyett csak 80 lakás fért volna el rajta? :-/

Amúgy az én szememben a panelos lakótelep és a Fehérvári-Kondorosi sarkon lévô falanszter (ez volt nálam a "463 lakásos társasház") között nincs sok különbség. A panel szerkezetileg ugyan kicsit gyengébb, ellenben már kinôtte a gyermekbetegségeit, ha rendesen felújítják akkor ugyanúgy lakható mint az új építés? házak. Ezek az újak viszont sokszor rettentô gyenge minôségben és rossz alaprajzzal épülnek, 20 év múlva semmivel sem lesznek jobbak mint egy 20 éves panel.
Nézd meg a Tölgyes m?szaki kiírását: Aluplast ablakok, Alföldi és Kludi szaniterek, Kontavill elektromos szerelvények, 2x glettelt, 2x fehérre festett falak, 30 centis fôfalak 5 centi hôszigeteléssel, a szokásos 900 forintos greslap burkolat mindenhol. Ez eléggé minimalista konfiguráció. Kérnek érte 300-400 ezer között négyzetméterenként? Az ilyen házak 100-106 ezer per nm között építhetôk. (Plusz telek, persze...)

"Mi vagy 2 évig keresgéltünk, amíg normális alaprajzú lakásra bukkantunk."

Hát igen.
Az egyszer?en elborzasztó, hogy a beruházók egyszer?en nem képesek túllépni a régi, berögzôdött sablonokon. Nyolc négyzetméteres hálófülkék, maximum 4 négyzetméteres fürdôszobák, minimálterek, borzalom :-(((
Előzmény: diosbukta (59)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 61

> 3-3.5 között szoktam radiátorozni.  <

 

Másoknál is zúg a radiátor?

(Főleg 3-mas fokozat fölött?)

 

-Dio-

Előzmény: Lakó24 (52)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 60

> A Tölgyes egy igazi lakótelep, ahol a beruházó a lehetô legtöbb lakást próbálta egy kupacba összezsúfolni, fittyet hányva a tűzvédelmi-, benapozási és egyéb írott illetve íratlan szabályoknak, szabványoknak. <

 

A tűzvédelemmel mi a gond?

 

Benapozás? Tájolásilag valóban vannak gondok, de pl. nálunk a fürdőszobán és a konyhán is van ablak. Ez pedig sok új lakásról nem mondható el.

Előzmény: fargo (53)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 59

> Konkrétan a Tölgyessel semmi bajom, csak az efféle, lakóparknak csúfolt lakótelepektôl vagyok kibukva, <

 

Részben osztom a véleményed.

De sztem a Tölgyes a lakótelep (ami nálunk a panelszörnyeket jelenti) és a lakópark (2 szintes, szolgáltatásokban gazdag alacsony beépítés) között helyezkedik el.

 

Mi vagy 2 évig keresgéltünk, amíg normális alaprajzú lakásra bukkantunk.

Ez nyilvánvalóan elsősorban a beruházó bűne, aki rossz terveket sajtol ki az építészből, de ettől még nem öröm.

Viszont a magyarországi átlgahoz képest itt azért bőven van minőségi javulás is.

Mind a szerkezetekben, mind a környezetben.

 

Ami számomra falanszter az, a Fehérvári és a Kondorosi út sarkán épült.

Ráadásul ott az alaprajzok nagy része is gyenge.

 

> Gondolj csak bele, mekkora terhet ró a környék közlekedésére, infrastruktúrájára ez a néhány, arrafelé épülô ilyen beruházás, kezdve a Fehérvári úton átadott "463 lakásos társasházzal" meg a többivel. Az ott lakók hova fogják óvodába, iskolába hordani a kölykeiket? Hova járnak majd játszótérre? Hogyan fognak közlekedni a lepukkant 2x1 sávos utakon? Rövid idô alatt 2000 lakást adnak át arrafelé, ez alaphangon is 6000 ember. <

 

Na ez az, amitől nagyon tartok.

Valami kerületi újság leírta, hogy 2010-ig, vagy 2015-ig 40.000-rel fog növekedni a kerület lakossága.

Ha csak a fele igaz, akkor az mérhetetlen káoszt fog okozni, akár lesz metró, akár nem. De ez nem csak az itt élőknek lesz gond, hanem a városon átutazóknak is.

 

-Dino-

Előzmény: fargo (56)
fargo Creative Commons License 2006.01.17 0 0 58
A Polarist — meg az építôipart úgy általában — ismerve nyilván elcsúszott egy kis pénz erre, másik kevés meg arra... :-/
Előzmény: diosbukta (57)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.17 0 0 57

> Nekem mégis úgy rémlik, hogy a teremgarázzsal együtt sincs annyi, legalábbis a párom ezt mesélte — volt némi rálátása az engedélyeztetésre. <

 

Akkor azt is elmesélhetnétek, hogy hogyan sikerült mégis engedélyeztetni.

(Megváltottak párat?)

Előzmény: fargo (55)
fargo Creative Commons License 2006.01.17 0 0 56
Na jó, ez az utolsó bekezdés csúnya volt tôlem, bocsi. :-/

*Konkrétan* a Tölgyessel semmi bajom, csak az efféle, lakóparknak csúfolt lakótelepektôl vagyok kibukva, *en bloc*, mert alapvetôen elhibázottnak tartom az egész koncepciót, ahogyan ezek épülnek. A párom ilyen "lakóparkokat" (is) tervez és nap mint nap szembesül azzal, hogyan lesz az emberi lépték?re megálmodott, élhetô városrészekbôl zsúfolt, lakhatatlan falanszter pusztán azért mert a pénzéhes és mohó berházó ki akar facsarni belôle még néhány tízmilliót.
Gondolj csak bele, mekkora terhet ró a környék közlekedésére, infrastruktúrájára ez a néhány, arrafelé épülô ilyen beruházás, kezdve a Fehérvári úton átadott "463 lakásos társasházzal" meg a többivel. Az ott lakók hova fogják óvodába, iskolába hordani a kölykeiket? Hova járnak majd játszótérre? Hogyan fognak közlekedni a lepukkant 2x1 sávos utakon? Rövid idô alatt 2000 lakást adnak át arrafelé, ez alaphangon is 6000 ember.

Előzmény: fargo (55)
fargo Creative Commons License 2006.01.17 0 0 55
"Neked mint lakótelep és lakópark"szakértőnek".."

Na ja, építész a végzettségem :-P

"...van 339 parkolóhely"

Na ja, ezt meséli a fáma. Nekem mégis úgy rémlik, hogy a teremgarázzsal együtt sincs annyi, legalábbis a párom ezt mesélte — volt némi rálátása az engedélyeztetésre.

"Azért pedig csak sajnálni tudlak, hogy neked már reggel fél nyolckor dolgozni kell indulnod."

Ne sajnálj, csak a kölykeimet hordom olyankor suliba. :-P
Ha már nagyon akarsz sajnálkozni, akkor erre remek alkalom, hogy a tudatlanságoddal égeted magad: a saját házamban lévô irodámban laknak a saját cégeim, így akkor állok neki dolgozni, amikor éppen kedvem tartja.

"Egyébként pedig írj inkább filmkritikákat például a Fargóról , mert az legalább jó film .
Van hozzá tehetséged ."


Lásd be, ez elég gyengus duma volt.
Menj inkább, húzd be a függönyt, ne bámulja már a szomszéd a vacsorádat.
Vagy halgass egy kis jazzt — már ha nem nyomja el a falon átsz?rôdô vízcsobogás, amikor a szomszéd csajszi fürdik.
Pfff... :-)))
Előzmény: innovations (54)
innovations Creative Commons License 2006.01.17 0 0 54

Neked mint lakótelep  és lakópark"szakértőnek" tudnod kéne , hogy van 339 parkolóhely . És ha már ilyen nagy tudós vagy , azt is kifogod találni , hogy hol . Mindenesetre köszönjük  a benned leszüremlett élet tapasztalatok közzé tételét .

Azért pedig csak sajnálni tudlak, hogy neked már reggel fél nyolckor dolgozni kell indulnod.

Egyébként pedig írj inkább filmkritikákat például a Fargóról , mert az legalább jó film .

Van hozzá tehetséged .

Előzmény: fargo (53)
fargo Creative Commons License 2006.01.17 0 0 53
"Lakópark":

:-DDD
Nyugodtan lehet nevezni lakótelepnek, elvégre a Tölgyes az nem lakópark.
Lakóparknak alapvetôen a tervszer?en kialakított, zárt, befelé forduló családiházas környezetet nevezzük, ahol maximum két-háromszintes, egyedülálló családi házak helyezkednek el elszórtan, a maguk méretes telkén. Jó példa erre a budajenôi Hilltop, de ott is csak az egyes ütem, mert a Hilltop II már túlságosan is zsúfoltra sikeredett.

Az persze más tészta, hogy nálunk a lelkiismeretlen befektetôk szeretik a falansztereiket lakóparknak titulálni, hátha így jobban el tudják adni.

A Tölgyes egy igazi lakótelep, ahol a beruházó a lehetô legtöbb lakást próbálta egy kupacba összezsúfolni, fittyet hányva a t?zvédelmi-, benapozási és egyéb írott illetve íratlan szabályoknak, szabványoknak.
Ld. parkolás: minden lakásra minimum egy parkolóhelyet kellene biztosítani, TELKEN BELÜL! Ugye nem akarod mondani, hogy telken belül megvan a 339 parkolóhely? :-DDD
Arra is kíváncs leszek, a környéken HOL fog megállni esténként ennyi autó...
Pláne ha megépül a Fogócska utca sarkán a következô hasonló borzadály...

Ami meg a Tölgyest és a hasonló "lakóparkokat" illeti, szerintem csak annyival jobbak a panel lakótelepek némelyikénél, hogy módosabb családok lakhatnak ott, ergo a társaság is kis eséllyel normálisabb lesz. De az épületek minôsége itt is elég sok kívánnivalót hagy maga után, az élettér meg még kisebb is, mert az átkosban arra azért ügyeltek, hogy a kaptárakat ne telepítsék túl s?r?n.

Amúgy meg nem is lenne semmi baj a Tölgyessel, végül is a kialakítása összeegyeztethetô a nagyvárosi életformával. Én csak azt sajnálom, hogy nem szab senki gátat a kapzsi és lélektelen befektetôk rablógazdálkodásának. Sokkal élhetôbb városrészeket lehetne kialakítani, ha nem a profitmaximálás lenne az elsôdleges célpont, és ha nem feküdne le nekik baksisért minden hatósági döntéshozó...

Mindenesetre sok szerencsét az új kéglikben :-)
Reggel ne felejtsetek el korán indulni, az utóbbi 2-3 évben már 7.30 körül állandósult a dugó a Tétényi / Sáfrány úton...
Előzmény: Lakó24 (51)
Lakó24 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 52

Azért az akusztikával vannak komoly gondok.

Mindenhol átszűrődik a hang.

A födémen, az ajtókon. A wc-lehúzásokat, csap-kinyitásokat is nagyon hallani.

 

Engen nem zavarnak ilyen dolgok, nem szoktam foglalkozni, vee, de az tény, hogy mentem egyszer fel a lépcsőházban,és előtte úgy hagytam a tv-t, hát egy szinttel lejjebb már tisztán hallottam mindent : ) mondjuk az az ajtó számjálára írhtó, de legalább azon betörni nem fognak: )

 

Lehet, hogy téged minden oldalról erősen fűtenek.

Nálunk azért kell tekergetni a radiátort (ami mellesleg nagyobb fokozaton erősen zúg!), de valóban nem fogyasztunk sok hőt.

A nyílászárók tényleg túl jól zárnak.

A párát is benn tartják. Gyakran kell szellőztetni.

 

3-3.5 között szoktam radiátorozni. egy héten egyszer szellőztetek kb : )

 

Van egy gyalogos ajtó. Az bőven elég, különben átmenő forgalom lenne.

 

Így igaz..

 

 

 

Előzmény: diosbukta (49)
Lakó24 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 51

Most elég kaotikus a helyzet, pedig még a felét sem adták át.

Boldog-boldogtalan benn parkol. A nagyobbik baj az, hogy a közlekedési sávban is.

Ami mondjuk a tűzoltóautónak van fenntartva, meg a két irányú forgalomnak.

Mi lesz, ha mindenki beköltözik?

 

Emiatt is lenne fontos a lezárás, biztos, hogy ezt meg kell oldaniuk, különben háborgás lesz nagyon a dologból azok részéről, akik megvették ezeket a felszíni parkolóhelyeket..

 

Erről nagyon ellentmondásos dolgokat hallottam.

A tervek között szerepel, de egyenlőre nem tudják a megoldást, hogy mekkora és milyen működtetésű kapu legyen, plusz 340 lakás kapucsengőjével mi legyen,

Márpedig ezt kötelességük megcsinálni. Enélkül nem lakópark, hanem lakótelep.

 

 

 

 

szerintem nyárig erre semmiképp sem lesz megoldás, de a kapucsengőkre ben is gondoltam. de ezt lehetetlen kiviteleni, hogy annyi kapucsengőt vigyenek oda... szem... meg eleve bentről nem is fogod tudni nyitni a nagykaput... meg a nagykapu környéké... lehet mégsem lesz ez zárt... az viszont elég szar lenne, akkor tényleg nem lakópark

 

 

Egyébként nagyon jó helyen lakunk sztem : )

Előzmény: diosbukta (48)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.17 0 0 50

> Én itt vettem lakást, fszintest. <

 

Nem rossz, hogy ott mászkálnak az ablakod alatt?

Kocsik nem világítanak be?

 

 

Előzmény: nosztraia (43)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.17 0 0 49

> Egyébként a kivitelezés minősége szerintem nagyon jó, itt főleg a házszerkezetre és a épületgépészetre gondolok.  <

 

Azért az akusztikával vannak komoly gondok.

Mindenhol átszűrődik a hang.

A födémen, az ajtókon. A wc-lehúzásokat, csap-kinyitásokat is nagyon hallani.

 

Most télen is teljesen elzárom a radiátorokat és így is 24-25 fok meleg van. Ennyire jó azért csak nem lehet a hőszigetelés, bár a nyílászárók valóban jól szigetelnek (talán túl jól is). <

 

Lehet, hogy téged minden oldalról erősen fűtenek.

Nálunk azért kell tekergetni a radiátort (ami mellesleg nagyobb fokozaton erősen zúg!), de valóban nem fogyasztunk sok hőt.

A nyílászárók tényleg túl jól zárnak.

A párát is benn tartják. Gyakran kell szellőztetni.

 

> -csurgói "út", eléggé vicces útnak nevezni, remélem az önkormányzat egyszer majd felújítja. <

 

Ennek utána kellen nézni, hogy kinek a feladata.

Én az önkormányzat helyében a lakópark építtetőjét köteleztem volna erre.

 

> -nem értem miért nincs másik bejárat a lakóparkba, a kondorosi út felől sem nyitották meg <

 

Van egy gyalogos ajtó. Az bőven elég, különben átmenő forgalom lenne.

 

 

Előzmény: fénykard (42)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.17 0 0 48

> A beruházóra ésa kivitelezőre enyhén szólva is figyelni kell alapból hülyének nézik az embert , mindent eljátszanak amit lehet , ha az ember az adásvételi szerződésben nem harcolja ki , tulajdonképpen csak kötelezettségei vannak jogai nem igazán . <

 

Kiharcolni meg sajnos nem nagyon lehetett mit.

Mondjuk a beruházóval kapcsolatban vannak jó tapasztalatok is.

Alapvetően korrektek voltak. A kötbért illetően is.

A kivitelező, meg sztem a szokásos.

A pénzügyeket meg persze kontrollálni kell.

 

> A felszini gépkocsi beállók 1.6 millió Ft-on történő eladása pedig egészegyszerűen nevetséges , evvel az erővel a Csurgói uton is lehet parkolni csak az egy "kicsit" olcsóbb . <

 

Most elég kaotikus a helyzet, pedig még a felét sem adták át.

Boldog-boldogtalan benn parkol. A nagyobbik baj az, hogy a közlekedési sávban is.

Ami mondjuk a tűzoltóautónak van fenntartva, meg a két irányú forgalomnak.

Mi lesz, ha mindenki beköltözik?

 

> a lakóparkot zárt lakóparknak adták el . Jelen pillanatban nem az , és a kivitelező tervei között ilyen nem is szerepel . <

 

Erről nagyon ellentmondásos dolgokat hallottam.

A tervek között szerepel, de egyenlőre nem tudják a megoldást, hogy mekkora és milyen működtetésű kapu legyen, plusz 340 lakás kapucsengőjével mi legyen,

Márpedig ezt kötelességük megcsinálni. Enélkül nem lakópark, hanem lakótelep.

 

> A hely egyébként relatíve jó . Sok mindent lehetne kritizálni , de azért van ami az átlagosnál jobb és körölbelül ennyi pénzért ezt lehet kapni . <

 

Én is elégedett vagyok a hellyel, bár érezhetően nő a forgalom hétről-hétre.

Az ár/minőség viszony is jónak mondható.

 

dbukta

 

 

Előzmény: innovations (41)
Lakó24 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 47

Hello! Olvasgattam itt a sok kritikust. Hát igen gondolom jártak már itt egy lakásban, vagy mentek innen dolgozni. Semmi gond nincs szerintem a Tölgyes lakóparkkal. Hát igen tölgyes fujj, ha gyártelep volt itt inkább lett volna füstöskémény lakópark, mennyivel jobban érezné magát mindenki. Meg a hangos vonat. Jaj de zavaró, max este hallom mikor fekszem az ágyban és elalvásra koncentrálok nagy erőkkel. :)

 

Biztos, hogy zárt lesz a lakópark, de csak a júniusi (ha jól emlékszem) lakásátadások után. Addig míg az építőnek nap, mint nap be kell járni, addig míg mindenki költözködik, folynak az átalakítások nem lesz itt semmilyen lezárás. Viszont utána megszűnik majd az összevissza parkolgatás is ebben biztos vagyok, különben nem árulták volna a parkolóhelyeket.

 

Tényleg érdekes lesz mikor hét körül megindul majd mondjuk ezer ember a lakóparkból melózni :) A környék is rendesen el lesz árasztva a kocsikkal, ha kizárják őket, bár nem tudom hányan vezsnek parkolót, mélygarázs...t, vagy garázst.

 

Kellemes itt lakni nincs vele semmi probléma, csak ajánlani tudom :) Hacsak nem süllyedünk el abban a mérgező mocsárpatakban :)

 

Üdv a többi lakónak

 

Lakó:)

diosbukta Creative Commons License 2006.01.16 0 0 46

Már sehol.

Sőt sztem sosem voltak.

Valami ipari terület volt a lakópark előtt.

Csak választottak egy jól hangzó nevet.

Előzmény: sommarnatt (45)
sommarnatt Creative Commons License 2006.01.15 0 0 45
én csak azt kérdem: hol vannak ott tölgyek?
don tunante Creative Commons License 2006.01.15 0 0 44

én szívesen vennék bármilyen infot/tapasztalatot

a státuszom jelenleg: komoly érdeklődő...

nosztraia Creative Commons License 2006.01.14 0 0 43
Én itt vettem lakást, fszintest. A kivitelezéssel elégedett vagyok. Az értékesítők és főleg az ügyvéd hihetetlen pofátlan, kisebbségi komplexusban szenved és félreinformál. Mondjuk az értékesítők is alkalmatlanok a feladatra, kicsit úgy éreztem végig, mintha ők tennének nekem szívességet. Az igazat megvallva, ha a nejem nem szeret bele a fekvésbe és a lakásba én már rég máshol lennék. Akinek infora van szüksége, mert leendő vásárló, vagy helybeli, szívesen adok pár tanácsot. Visszatérve a lenti megjegyzésekre, a mi lakásunk csendes, a levegő tiszta, a fekvése jó. A közlekedés kiváló és a közelben szinte mindent el lehet intézni.
fénykard Creative Commons License 2006.01.11 0 0 42

"Evvel kapcsolatban még egy nagy hiányosság van : a lakóparkot zárt lakóparknak adták el . Jelen pillanatban nem az , és a kivitelező tervei között ilyen nem is szerepel . "

 

Ennek azért némieg ellentmondanak a kapu mellett található elektromos kábelkötegek, szóval szerintem lesz ott vmi sorompó csak nem most. legalábbis remélem. :)

A parkolóhelyek valóban nagyon drágák, de a csurgói "út"-on meg lehetetlen lesz parkolni, ha majd mindenki beköltözik. Én is szívni fogok mert ott parkolok.

 

Egyébként a kivitelezés minősége szerintem nagyon jó, itt főleg a házszerkezetre és a épületgépészetre gondolok. 

 

Vki kérdezte, hogy meg lehet e úszni az utólagos értékbecslést. Hát meg, sőt még az előfinanszírozási jutalékot (állami hitel esetén) és a lakásbiztosítást is. :)

 

Nem tudom a többi lakónak mi a tapasztalata, de én például (kicsi lakás, dió épület) szinte semmit sem (pár száz forint) fizetek a fűtésért. Most télen is teljesen elzárom a radiátorokat és így is 24-25 fok meleg van. Ennyire jó azért csak nem lehet a hőszigetelés, bár a nyílászárók valóban jól szigetelnek (talán túl jól is).

 

Nekem alapvetően pozitív tapasztalataim voltak, bár észnél kellett lenni, de akkor szerintem nincs  gond és természtesen nem szabad megoldhatatlan feladat elé állítani a kivitelezőt. :)

 

Én alapvetően 3 negatív dolgot látok a lakóparkkal kapcsolatban:

-csurgói "út", eléggé vicces útnak nevezni, remélem az önkormányzat egyszer majd felújítja.

-nem értem miért nincs másik bejárat a lakóparkba, a kondorosi út felől sem nyitották meg. :(

-esténként én néha "gyári" füstszagot érzek ha nyitva van az ablak, de lehet csak én képzelgek vagy a vmelyik szomszéd folyamatosan dohányzik, bár ez valóban vmi ipari füstszag.

 

 

Előzmény: innovations (41)
innovations Creative Commons License 2006.01.09 0 0 41

Igen én már szerződtem is és vásároltam is , és már be is költöztem Cseresznye épületbe. Egy regényt tudnék írni az egészről , jót és rosszat is . De inkább a negatívumokat írom , hogy az utánam jövők esetleg tanuljanak . A beruházóra ésa kivitelezőre enyhén szólva is figyelni kell alapból hülyének nézik az embert , mindent eljátszanak amit lehet , ha az ember az adásvételi szerződésben nem harcolja ki , tulajdonképpen csak kötelezettségei vannak jogai nem igazán . A beruházó és a kivitelező közötti koordináció kritikus , nem igazán van gazdája semminek . Fennen hirdetik , hogy ők minden gond nélkül kifitzetik a kötbért is , a kötbér 30%-val a mai napig tartoznak ! A lakást negyedszerre sikerült átadni , az első alkalommal ugyanazok a hibák voltak mint az elsőnél . A kért átalakításoknál a kivitelező 30-40%-os túlszámlázást hajt végre , aminek kiderültekor csak annyit tudnak mondani , hogy tévedtek .  A felszini gépkocsi beállók 1.6 millió Ft-on történő eladása pedig egészegyszerűen nevetséges , evvel az erővel a Csurgói uton is lehet parkolni csak az egy "kicsit" olcsóbb . Evvel kapcsolatban még egy nagy hiányosság van : a lakóparkot zárt lakóparknak adták el . Jelen pillanatban nem az , és a kivitelező tervei között ilyen nem is szerepel . 

A hely egyébként relatíve jó . A lakás körülbelül olyan lett amilyet akartam , de ez csak kis részben a kivitelező érdeme . Sok mindent lehetne kritizálni , de azért van ami az átlagosnál jobb és körölbelül ennyi pénzért ezt lehet kapni .

A kivitelező és a beruházó pedig többek között azért ilyen mert a vevők hagyják nekik , hát nem kell hagyni !

Előzmény: thorvath (39)
marci 5 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 40

Hát igen, a Raiffeisen kriminális. Túl gyakorlatlanok az alkalmazottak, régebben

még ügyfélhívó rendszer sem volt, mely állandóan ügyfélvitákhoz vezetett. Nem csodálom, hogy valaki "véletlenül" autóval hajtott be a fiókba...

Én az építtetővel sem vagyok elégedett: pl. a már megvásárolt lakásunkba is csak időpontegyeztetéssel tudtunk bejutni, szinte könyörögni kellett a munkaidő előtti-utáni időponttért.

Szerintem a lakásvásárlásnál van pár olyan dolog, amit nem árt tudni- és amiről nem szól a fáma-mielőtt nyélbe üti az üzletet. Pld. a tájolás. Nem értem, hogyan engedélyezhette a hatóság a lakások zömét, mivel az alapvető benapozási igényeket sem elégítik ki. Bár ezt ugye az eladó előnyként adja elő: nyáron sokkal kellemesebb nem napsütötte lakásban élni:-) A másik, hogy a lakópark területén a Park-hoz képest nagyon sok felszíni gépkocsi parkoló lett kialakítva. Még egy: valójában igen rossz az akusztikája a szerkezeteknek, pld. a födémeken minden áthallatszik.

Mindent egybevetve a Tölgyest mi is a környék miatt választottuk, mivel nagyon szerettem volna mindig is itt lakni. Nos a környékkel még mindig elégedett vagyok, ha mással nem is feltétlenül.:-)

 

(A vonat zaja egyáltalán nem zavaró!)

 

Előzmény: thorvath (39)
thorvath Creative Commons License 2005.11.16 0 0 39

 

Most tervezek lakást venni a Tölgyesben. Hogy miért? A XI. kerületben szeretnék lakni, mert ott a munkahelyem és az M7 mentén lakik a rokonság, a hétvégéken is inkább arra felé megyek. A másik vágyam a 70-80 nm lakrész mellett egy nagy terasz. Körülnéztem a piacon és azt láttam, hogy alig építenek ilyen lakást, vagy ha van akkor az kb 10-15 m val drágább máshol. Na ilyen egyszerű.

 

Zajos? Most Pesten a belvárosban lakom, ablak alatt villamos jár, ahhoz képest a vonat néhányszáz méterre nekem csöndes környéket jelent. Egyébként van egy tanyám az alföldön és néha reggel 10-kor arra ébredek, hogy két dűlővel odébb elmegy egy traktor, és olyankor bosszankodom a "zaj" miatt.

 

Az azért zavar, hogy az ingatlanfejlesztőnek ez az első magyarországi beruházása legalábbis az én ismereteim szerint.

 

Az ügyintézés elviselhető, csak a lakások megnézése bonyolult, mert mindig csak a következő hétre tudnak egyetlen időpontot adni, ezért én már két hónapja kezdtem a dolgot és talán még idén sikerül nyélbe ütni a dolgot. (Lehet ezt gyorsabban is de akkor állandóan el kell mászkálni napközben a munkahelyről, ami nekem nem egyszerű)

A másik problémám az ügyintézéssel a Raiffeisen bank kijelölt fiókja, amit kb háromszorosára kellene bővíteni, akkora az ügyfélforgalom és észrevehetnék már végre, hogy a szolgáltatóiparban dolgoznak, tehát az ügyfeleig jelentős része nem ér rá 8-f5 között.

 

Van itt a fórumon olyan, aki már szerződött, beköltözött, elköltözött, stb?

 

T

 

fargo Creative Commons License 2005.10.05 0 0 38
Egyre rondább :-)))
Arra azért kíváncsi lennék, hogyan fog reggel közlekedni a környék, amikor az a 2-3000 ember elindul dolgozni a Tétényi úton :-D
Előzmény: Törölt nick (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!