Keresés

Részletes keresés

sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.03 0 0 323
Hali a régi asztalod nagyon tetszik ,volna még néhány képed rola?
Előzmény: szzo (321)
alfalf Creative Commons License 2007.01.03 0 0 322

Sziasztok!

Frissítettem a honlapot www.tt.gportal.hu

Adjatok ötleteket mit lehetne még föltenni  TT-vel kapcsolatban. Persze ami fönn van eddig, az sem teljes, de dolgozom rajta, csak idő nincs. A cél, hogy TT-vel kapcsolatban egy helyen sok információ legyen. Amikor belekezdtem "újra" a modellvasútazásba, napok mentek el arra, hogy megtaláljak dolgokat... Szerintem ez egy kis segítség lenne a kezdő TT-seknek. Úgy hogy várom az ötleteket, mivel lehetne bővíteni még az oldalt.

szzo Creative Commons License 2007.01.03 0 0 321

Sziasztok!

Itt láthatjátok legutóbbi (harmadik) terepasztalom utolsó napját.

 

 

Szegény, költözés után több helyem van, és jöttek a hideg téli esték, és új építésébe kezdtem.

Hogy mikor lesz kész, ki tudja, itt egy kép az új legalsó szintéjről, annak kezdeményeiről.

 

 

 

(Azóta már haladtam vele, majd tájékoztatlak benneteket a fejleményekről, ha kéritek, ha nem... :-) )

Üdv:

z

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 320
Hali!

Akkor Neked is, meg Nekem is a régi változatú Szergej van, ill. az enyémet Taigatrommelnek becézik, lévén DR-es BR120.
Ismerős ez a dolog, de _KERÉK NEM CSÚSZHAT A SÍNEN_ ehhez azért kicsit túl nehéz ez a mozdony (a Tillig majdnem legnagyobb tömegű gépe). Egyébként meg eléggé jó modell, ilyen gondom sose' volt, ha a nem hajtott keék csúszik menetben, ott egy komoly méretű, de banális gond van.

csíkos
Előzmény: hamel (315)
hamel Creative Commons License 2007.01.03 0 0 319
Lemez sineken használom, analóg az asztal. Mondtam is, hogy van egy - két fekszint hiba, elég változatos a terep. Azonban eddig minden mozdony simán elment, még a régi NDK termékek is. A pályahibát eddíg a Piko Taurussal indikáltam, ahol a kocsi leakadt róla, ott a bibi. Sajnos mindíg a legeldugottabb helyeken :-((.  A Taurus erre érzékeny, mert a kupplung nem a forgóvázban van, hanem a főkeretben. Ez a Szerdzsó most nagyon kifogott rajtam. Mikor lépésben megy, látom, hogy a belső szabadon futó tengely hol forog, hol nem. Ha nagyon megmérgesít, lehet, hogy a külső tengelyek kerekeihez is szerelek áramszedő lemezt. U.I. A Roco Ludmilla miért tud olyan hibátlan lenni?
Előzmény: Uplink (318)
Uplink Creative Commons License 2007.01.03 0 0 318

Csúszást én nem tapasztaltam...

Leglassabb döcögő meneten is szépen ment a gép, ha meg gyorsabb, akkor is..

Én az összes kitérőn, angolváltók, kereszten átkergettem lassan is meg gyorsan is, ahol megállt ott a probléma mindig a sinnel volt... Sinradír, újabb próba és máris ment. Általában felkapcsolt lámpa mellett indítottam lassan, ha villogott a lámpája, akkor le a mozdonyt, pályát takaríts és újból lassúmenet.

 

Lehet, hogy hüjje kérdés, de milyen sínt hasnálsz???

A régi U profilos, kalapos, nem túl jó a digit rendszerekhez....

Nekem van Mákos is meg I profilos Tillig is és ég és föld a különbség a kettő között.. asszem nem meglepő, hogy a Tillig javára.

Előzmény: hamel (290)
Uplink Creative Commons License 2007.01.03 0 0 317

Erre írtam én azt, hogy lóg a forgózsámolya....

 

Előzmény: hamel (315)
hamel Creative Commons License 2007.01.03 0 0 316
Előzmény: hamel (315)
hamel Creative Commons License 2007.01.03 0 0 315
Szia Csíkos! Megpróbálom két képpel illusztrálni a problémát. Mivel a gép nem a forgóváz közepére támaszkodik, úgy tűnik, alapban az első tengelyre nyomul inkább. A forgóváz hátsó tengelyét kétkaru emelőként egy kicsit megemeli. Az egyik képen alapban van a másik képen a mozdony elejét kézzel megemeltem, hogy a forgóváz a géptesttel párhuzamos legyen. Talán látszik a különbség. Ezt a jelenséget pucolással nem lehet kiküszöbölni. Inkább konstrukciós probléma.
Előzmény: Törölt nick (298)
Uplink Creative Commons License 2007.01.03 0 0 314

ELméletileg ha van kézügyességed és időd, energiád, akkor stirol lapokból szép dolgokat lehet csinálni...

Azzal érdemes kezdeni, hogy vagy keresel jellegrajzokat a kívánt épületről, vagy megtervezed magad. :))

A silót egyébként is szerintem célszerűbb valami csőből kialakítani és ráfesteni...

 

 

Kezdetnek a http://www.evergreenscalemodels.com/ lapot nézd meg, ők gyártanak sok féle geometriájú stirol lapot és van pár ötlet is a lapon.

Előzmény: sikumegalifter (291)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 313
Ezt ismered?
www.tt-modelleisenbahn.de
Előzmény: norbi145 (310)
Gashpy Creative Commons License 2007.01.02 0 0 312
én is
Előzmény: norbi145 (307)
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.02 0 0 311
Köszi a tippet jo ötletnek tünik lehet hogy lesz belöle valami mégegyszer köszi
Előzmény: Gashpy (299)
norbi145 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 310
U.i: egyébként köszi az infó, és az okítást, mert nekem ezen a téren minden teljesen új. De remélem idővel megtanulom :-)
Előzmény: Törölt nick (308)
norbi145 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 309
Most vettem tőle a Vaterán egy pár kocsit....azt hiszem személyesen is fel fogom keresni,már ha nem lesz ellenére :-)
Előzmény: Törölt nick (308)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 308
Szia!

Mégegyszer bocs!
Az Y kocsi, az a hosszú, négytengelyes gyorsvonati személyvagon.
Trafó ügyben nézz körül a Börze topicon, tt-modell kolléga árulgat TT-s cuccokat, árai korrektek, és Neked szomszéd, debreceni.
Vagy:
www.csikos-muhely.hu

csíkos
Előzmény: norbi145 (305)
norbi145 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 307
Akkor szinte velem egyidős...én 37 vagyok :-)
Előzmény: Gashpy (301)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 306
Jujjj...
Ezer bocs! ÁtsikloTTam felette.
Előzmény: Gashpy (302)
norbi145 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 305
Az Y kocsi melyik a képen, mert nekem ez még kínai :-)
Előzmény: Törölt nick (303)
norbi145 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 304
A kommentár még nem megy simán...
Én is úgy tippeltem, de nem mertem le is írni, nehogy hülyét csináljak magamból..:-)
Előzmény: Törölt nick (300)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 303
Mhhh...

Az Y kocsira vevő is lennék, ha nem lenne hiányos, ill árfüggő...
Csak ez nem a Börze topic:-)))))))))))))))))))))
Előzmény: Gashpy (301)
Gashpy Creative Commons License 2007.01.02 0 0 302
A szöveg pár hsz-sal korábban volt.
Előzmény: Törölt nick (300)
Gashpy Creative Commons License 2007.01.02 0 0 301
Ahogy nézem, ezek már meglesznek 35 évesek is...
Előzmény: norbi145 (297)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 300
Képek, szöveg nélkül:-)))
Előzmény: norbi145 (297)
Gashpy Creative Commons License 2007.01.02 0 0 299
Utaztál már az M7-en Siófokra?
A jobb oldalon a kaposvári vonal keresztezésénél (az ipartelepen) egy jó kispénzű ötlet van (de láttam már máshol is ilyet). Sajnos fényképem nincs, ezért megpróbálom leírni:
A gabonatároló silókra (2x4 db) üdítőitalreklámok vannak festve (nem a CC, hanem a PC termékei). Az egész úgy néz ki, mint egy-egy üdítősdoboz.
Ez adta az ötletet: üres 0.33 l dobozokat ügyesen összeforgatva (hogy a vonalkód ne látszódjék), a tetejükre egy-egy kúpot fabrikálva és azokat festett szívószálakkal összekötve egész jó és érdekes épületet lehet szvsz összehozni.

Persze lehet kedvenc malátaszörpünket is népszerűsíteni... :-)

Előzmény: sikumegalifter (291)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 298
BeTTina-nál Halberstadtban már van, 53Euro. Szvsz. inkább Kühn, a Piko Taurusai alapján.
MÁS:

Uplink!
Sajna nem, és ma nem is tudtam beszélni velük, karácsonykor meg bezártak, elvileg máig...:-((

hamel!
Valami nagy gáz van a forgóvázakkal, vagy az egyikkel. Szedd szét, és alaposan pucold ki, csúszó kerék nem lehet egy ekkora tömegű mozdony alatt! Vagy: csíkos-műhely, ha nem boldogulsz.:-)
Előzmény: szvoby-tt (295)
norbi145 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 297
A mozdonyokA kocsik
norbi145 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 296
Üdvözletem a megszálottaknak!
Újjév tiszteletére, egyszuszra végigolvastam a topikot! Nagyon érdekes volt.
Amiért ide merészkedtem az az, hogy "örököltem" egy pár drágaszágot, TT méretben.
Mivel elég régiek(szerintem legalább 20 év fölöttiek) eldni nem akarom, inkább kezdenék vele valami okosságot. Sajnos, csak négy mozdonyom van és egy pár kocsim. Nuku sin, nuku trafó. Először is ezeket kellene beszereznem, aztán jöhetne a többi. Ha esetleg használt, fölösleges készlete van a fentiekből, akkor némi pénzmag ellenében szívesen veszem (félre ne értse senki, nem ingyen kérem, hanem korrekt áron). Emil elérhetőségem ratvain@t-online.hu (Nyíregyháza mellett lakom).
Kicsit később felteszem a képeket is csak át kell konvertálni, met túl nagyok...
szvoby-tt Creative Commons License 2007.01.02 0 0 295
A jelzőtorony Auhagen gyártmányú, 13310 a száma a katalógus szerint TT-s méretben. Modellkitnél talán kapható.

Valakinek van már tapasztalata Piko TT Herkulessel? Az ÖBB-s festésű eléggé csábít, tudni mikor lesz?
Előzmény: sikumegalifter (292)
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.02 0 0 294
De kár érte jol néz ki köszi a képet lehet hogy épitek saját kezüleg,na abbol igaz nem sok minden lesz
Előzmény: Törölt nick (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!